Jump to content

Grupa F (Cro, Mor, Bel, Can)


Koja reperezentacija ide dalje?  

34 members have voted

  1. 1. Koja reprezentacija ide dalje

    • Hrvatska
      26
    • Kanada
      6
    • Belgija
      27
    • Maroko
      6


Recommended Posts

50 minutes ago, Drug Crni said:

Sad sam video neku Borjanovu izjavu od pre nekog vremena..u kojoj kaze da je on rodjen u Srbiji..da je on iz "Krajine,a ne iz Hrvatske" i da je Dalmacija de facto Srbija.. Pa ,kad je vec tako,red je da se izvinem HRT analiticaru Josku Jelicicu..neka ga polivaju do milje volje..sam pao sam se ubio..

Druze, siri je to problem od Borjana. Nemoj da zajebavas, slali bi oni to i bez njegovih izjava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MilošVB said:

Druze, siri je to problem od Borjana. Nemoj da zajebavas, slali bi oni to i bez njegovih izjava.

Znam ja to..svestan sam..na ovim prostorimatm ta nacionalisticka prica provereno prolazi. Medjutim, necu ni da ga "branim"..stvarno nisam znao da ima onakve stavove. Odrastao je covek;nek se bori sam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Sad sam video neku Borjanovu izjavu od pre nekog vremena..u kojoj kaze da je on rodjen u Srbiji..da je on iz "Krajine,a ne iz Hrvatske" i da je Dalmacija de facto Srbija.. Pa ,kad je vec tako,red je da se izvinem HRT analiticaru Josku Jelicicu..neka ga polivaju do milje volje..sam pao sam se ubio..

Kakvo licemerje, a Nema predaje nije sam se pao sam se ubio zbog nastupa Albanaca pre 4 godine ? To je sovinisticki gest lol.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Navijaci mogu da unesu na stadion sve sto im obezbedjenje dozvoli.. Reprezentacija/savez za to nisu odgovorni.
Kad neko okaci onu "zastavu" u svlacionici,to jeste problem. U tome je razlika.

A inace i jedni i drugi su isti: i hrvatski navijaci koji su ovo doneli na utakmicu su istog mentalnog sklopa. Kao i nasi,kao i Borjan.

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ako je Borjanova izjava problematicna (a jeste), onda je problematicno i ono mlataranje rukama svajcarskih Albanaca od pre cetiri godine.

 

Napisao sam vec, meni su svi ti sto igraju za reprezentaciju jedne drzave, a puna im usta neke druge drzave problematicni - zato puno postovanje za ove reprezentativca Maroka i Alzira koji su rodjeni u drugim zemljama, ali su odabrali zemlje iz kojih su poreklom. Ili to ili neka zaborave zemlju porekla i identifijuju se sa zemljom cije boje brane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Navijaci mogu da unesu na stadion sve sto im obezbedjenje dozvoli.. Reprezentacija/savez za to nisu odgovorni.
Kad neko okaci onu "zastavu" u svlacionici,to jeste problem. U tome je razlika.

A inace i jedni i drugi su isti: i hrvatski navijaci koji su ovo doneli na utakmicu su istog mentalnog sklopa. Kao i nasi,kao i Borjan.

Pa da Xhaka, Saciri i ekipa nisu na terenu bacili dvoglavog orla nego na tribinama zar ne? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Milan Borjan je imao 8 godina kada je sa porodicom proteran iz svoje kuće. Verovatno na traktoru kao i većina ljudi koji su bili zrtve najvećeg etničkog čišćenja u modernoj evropskoj istoriji. Prozivati ga zbog toga je dno dna a relativizacija i pravdanje tog čina prozivanja je još niže. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Hrvatska je fudbalska velesila, tako se i ponasaju na terenu pa ovakva gazenja nisu uopce iznenadjenje. Mi (BiH) i Srbija se uopce ne bi trebali poredit s njima jer smo u fudbalu miljama iza njih.

BIH je miljama iza i Srbije, ne moze se ni sa njom porediti, kamoli sa Hrvatskom.

 

Ne bih bas Hrvatsku nazvao fudbalskom velesilom, ali recimo da su, makar na reprezentativnom nivou, prvi naredni korak u odnosu na ove tradicionalne gigante. Sto je samo po sebi velika stvar, da se razumemo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, holden c. said:

BIH je miljama iza i Srbije, ne moze se ni sa njom porediti, kamoli sa Hrvatskom.

 

Ne bih bas Hrvatsku nazvao fudbalskom velesilom, ali recimo da su, makar na reprezentativnom nivou, prvi naredni korak u odnosu na ove tradicionalne gigante. Sto je samo po sebi velika stvar, da se razumemo.


Hrvatska u zadnjih 25 godina ima bolje rezultate od nekih tradicionalnih giganata tipa Engleske tako da po mom misljenju reprezentacija koja je imala bronzu i srebro na svjetskim, koja je dala jednog od par najboljih veznjaka ikad itekako zasluzuje status velesile.

 

Srbija ima mnogo vise individualnog kvaliteta od danasnje reprezentacije BiH i to je glavna razlika al su problemi u smislu mentaliteta i sistema u odnosu na ono sto Hrvatska ima dosta slicni. Reprezentacija BiH iz 2014. je kvalitetom slicna ovoj reprezentaciji Srbije, vidjet cemo hoce li isto proci nakon poraza od favorita u prvom kolu odnosnk hoce li je kostati iste stvari kao BiH 2014.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ma bila i free Palestina pre neki dan, boli ih tuch za politiku i poruke, naravno dok nema neka  duga na zastavi pa makar to bila zastava nekog brazilskog regiona onda ima reakcije.

Mislim da pre četiri godine u Rusiji nisi smeo da uneseš nikakvu parolu a sve zastave si morao da prijaviš i bile su max 2x1 m. Sad sam video i veće na tribinama. Što kažeš, ovi dripci su se uhvatili samo onog što njih dira a zabole ih za sve drugo. Još jedan "uspeh" Fife.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Dobro..ne slazem(o) se..svako je napisao sta je imao..ne bih vise da politizujem topik. I ovo je bilo previse sa moje strane.

Prvo politizuješ pa posle nećeš da politizuješ a nije ti prvi put da to radiš na sportskim temama

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


 

 

Srbija ima mnogo vise individualnog kvaliteta od danasnje reprezentacije BiH i to je glavna razlika al su problemi u smislu mentaliteta i sistema u odnosu na ono sto Hrvatska ima dosta slicni. Reprezentacija BiH iz 2014. je kvalitetom slicna ovoj reprezentaciji Srbije, vidjet cemo hoce li isto proci nakon poraza od favorita u prvom kolu odnosnk hoce li je kostati iste stvari kao BiH 2014.

 

Meni je ta vasa reprezentacija bila jako simpaticna i zao mi je bilo sto niste uradili nesto vise (mada je i sam plasman na WC velika stvar), ali uz duzno postovanje, razlika je u klasi na nasoj strani. I individualno i ekipno.

 

Pjanic, Dzeko, Ibisevic, Misimovic, Begovic solidan na golu. Glava za glavu svaki nas ekvivalentni igrac u ovom trenutku je bolji od vaseg u tom trenutku, plus vam je za direktan plasman najveci rival bila jedna Grcka.

 

Ostatak tima je bio bas tragican, ali su na trans Vedada i Dzeka iznete te kvalifikacije.

 

Sto se tice koncentracije kvaliteta, u smislu toga da je postojala velika razlika u kvalitetu izmedju nekih igraca kao i mentaliteta, cak i stila igre, slozio bih se u nekoj meri, ali se sa kvalitetom Bosne i Srbije u globalu ne slazem. Malo je romansirana ta generacija Bosne zbog nekih lepih golova i plasmana na WC, ali se zaboravlja da je grupa bila prelaka.

 

Objektivno gledano, vi ste jos par godina bili relevantni, cak i blizu protiv Portugala u onom barazu u jednom trenutku i svakako je ta reprezentacija sasvim solidna, ali to je neki nas standardni rang. Ova reprezentacija pod Piksijem je definitivno napravila veliki iskorak u odnosu na to.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...