Jump to content

Recommended Posts

55 minutes ago, Vjekoslav said:

Oho, tu su vidim i stapovi za nordijsko hodanje! Bravo Vilhelmina! :thumbsup:

 

p.s. bravo i za labuda, ja bih se uplasio da mi pridje tako blizu

Koga su guske jurile i labuda se plasi.....

Stvarno mi se desilo :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 1:02 PM, Div said:

Da, onaj što sam posejao u jesen. Već sam kuvao tri puta. Odličan je.

 

Uberes dva struka i napravis nedeljni rucak za cetvoroclanu familiju. 😄

 

 

Seti me na onaj vic...:

 

spacer.png

On 5/17/2020 at 8:34 AM, Honey Badger said:

Macke su jedina stvorenja koja su istovremeno u cvrstom i tecnom stanju.

 

😂

 Ti i @Div mi uveselite dan, placem od smeha 

Edited by Baby
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

 

Uberes dva struka i napravis nedeljni rucak za cetvoroclanu familiju. 😄

 

 

Seti me na onaj vic...:

 

spacer.png

 

😂

 Ti i @Div mi uveselite dan, placem od smeha 

 

Ima i varijanta vica u kojoj bosanac izvadi kornjaču iz torbe, Slovenac ga pita šta je to, a on kaže: "Vaška."

Onda Slovenac odgovara: "Kod nas je to malo, ovolišno, nije toliko."

-"Eto, nije kod vas sve veće."

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Vjekoslav said:

 

 

p.s. bravo i za labuda, ja bih se uplasio da mi pridje tako blizu


I ja sam na trenutak razmisljala da se elegantno udaljim dok jos imam vremena, ali znatizelja je bila jaca od mene. Situacija je bila sledeca: Videla sam ga kako izdaleka doplivava, izlazi iz vode i krece da se gega pravo prema meni. Stvar je bila u tome da je neki minut pre toga jedna devojka hranila ptice, pa se tu stvorila prilicna guzva i dreka. Bilo je svega cega i inace ima oko Albysjön, znaci kanadskih gusaka, dve vrste galebova, divljih pataka, kormorana, cavki, vrabaca.... Mislim da je labud izdaleka video guzvu, pa pomislio da sam ja ta koja ima hranu i da sam nesto sacuvala za njega. Kad je video da imam samo kafu, okrenuo se, odgegao do vode i otplivao dalje. Da sam nesto jela, ne sumnjam da bih morala da podelim s njim, ili bi mi oteo.

Na tom mestu cesto setam, a i drugi. Leti moze i da se kupa. Ptica ima mnogo i navikle su na ljude. Uz to ih mnogi hrane. Na prvoj slici se u daljini jedva vidi, ali jedna guska cuva bas malecke mladunce na samoj plazi, ispod drveta. Ljudi prolaze, ali niko ne prilazi blizu. A kad bi i pokusao, tata gusan bi sigurno intervenisao. I to je jos jedna dobra stvar sa Stockholmom - sve je veliko i razvuceno, ima mesta za sve. Dusu dalo za izbegavanje korona zaraze, dok god se ne muvas po soping centrima i ne moras u javni prevoz.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zna li neko koja je ovo biljka

 

IMG-20200523-111530.jpg IMG-20200523-111558.jpg

Raste kao žbun, po nekoliko metara u visinu, puno sitnih cvetova, grozdastog oblika, belih, mirisnih, ne tako lep, ipak prijatan miris, privlači gomile insekata i pčela.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da je neki Ligustrum, ali je pitanje koji. Ima ih divljih i kultivisanih, zimzelenih i listopadnih, svakakvih. Ako proguglas Ligustrum, mogao bi po detaljnijem opisu da pronadjes koji je bas taj.

Edited by vilhelmina
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2020 at 6:13 AM, Div said:

Zna li neko koja je ovo biljka

 

 

Raste kao žbun, po nekoliko metara u visinu, puno sitnih cvetova, grozdastog oblika, belih, mirisnih, ne tako lep, ipak prijatan miris, privlači gomile insekata i pčela.

 

Meni to lici na bagrem po cvetu i listu 🤷‍♀️

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2020 at 4:14 PM, Baby said:

 

Meni to lici na bagrem po cvetu i listu 🤷‍♀️

 

Ne, nije bagrem, čak nimalo ne liči u prirodi, mada, kad ponovo pogledam sliku, moglo bi da se učini kao da jeste. Cvet je mnogo sitniji nego kod bagrema, list je deblji, nenako mesnat, a raste kao žbun, dok bagrem raste u visinu, grane pušta tek na 4-5 metara od zemlje.

Mislim da je Vilhelmina u pravu, da je to ligustrum, da ga je svojevremeno posadio pokojni otac da bi formirao živu ogradu, ali je ostalo na nekoliko drveta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima li neko ovde da su ga napadale vrane 🤪?

Mene malopre jedna jurila dobrih 100 metara. Ja trcim sa sve prepunim kolicima iz prodavnice, a ona mi se zalece s ledja, klepne me nekako krilima, produzi, napravi krug, pa opet. I tako jedno 7-8 puta, sve dok me nije isterala iz sumarka. Srecom pa je bilo nizbrdo i nikog da vidi taj blam, jer je bilo rano ujutro. Ali prilicno traumaticno iskustvo. Mislim da cu neko vreme obilaziti to mesto u velikom luku 😀.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, vilhelmina said:

Ima li neko ovde da su ga napadale vrane 🤪?

Mene malopre jedna jurila dobrih 100 metara. Ja trcim sa sve prepunim kolicima iz prodavnice, a ona mi se zalece s ledja, klepne me nekako krilima, produzi, napravi krug, pa opet. I tako jedno 7-8 puta, sve dok me nije isterala iz sumarka. Srecom pa je bilo nizbrdo i nikog da vidi taj blam, jer je bilo rano ujutro. Ali prilicno traumaticno iskustvo. Mislim da cu neko vreme obilaziti to mesto u velikom luku 😀.

 

Mora da je imala gnezdo tu negde. Valjda se ptici izlegu u ovo vreme (kraj maja u srednjoj Evropi) pa te preventivno napala. Jos ako kolica kloparaju.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

On 5/25/2020 at 10:12 PM, Kronostime said:

Da ga vidis kako se iskrada na utakmicu - ne bi postavljao takvo pitanje.

Iskusan je to ilegalac.:default_coffee:

HRWdyEG.gif

 

11 hours ago, Pristevac said:

Ehhh, da je samo to. Napunio se "đivđanskim"  šerovima do savršenstva.😂

 

10 hours ago, Vjekoslav said:

 

djivdjanski sherovi? wtf?

 

:lol_2:

 

jebo vas mili bog juznjacki, ja vas nista ne razumijem :classic_biggrin:

 

10 hours ago, Constantin said:

Ukucaj Vjeko na googlu "niški književni jezik" tek da vidiš čudo....sreća je nema gramatike. Mada i ovo što ovaj đivđa mrsi patlevezi jeste komplikovano....:smiley2:

 

evo ti nešto iz Niš..

  Reveal hidden contents

 

 

 

10 hours ago, Pristevac said:

I bolje Vjeko što ne razumeš. Komplikovano je to, prekomplikovano. To se treba osetiti na svojoj koži.🤣😆😂

 

46 minutes ago, Vjekoslav said:

ђивђан - vrabac, шерови - momci, al vi kao da govorite o nekoj spolno prenosivoj bolesti?

 

31 minutes ago, Kronostime said:

Za toj zboruvanje -  Google terdzuman ne pomaga.:reading:

 

meni "ђивђан" vuče na onomatopeju (điv-điv kao glasanje vrapca, @DJ_Vasa bi to mogao znati), "шерови" možda i nemaju veze s "momcima", već sa engleskim (to share), ali ako insistirate na magičnoj neprevodivosti južnjačkih partikularizama, nema nam druge nego promjeniti forumska pravila.

 

 

djiv-djiv.jpg

Spoiler

osnovna-pravila.jpg

...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vjekoslav said:

...

 

 

 

 

 

 

 

 

meni "ђивђан" vuče na onomatopeju (điv-điv kao glasanje vrapca, @DJ_Vasa bi to mogao znati), "шерови" možda i nemaju veze s "momcima", već sa engleskim (to share), ali ako insistirate na magičnoj neprevodivosti južnjačkih partikularizama, nema nam druge nego promjeniti forumska pravila.

 

 

djiv-djiv.jpg

  Reveal hidden contents

osnovna-pravila.jpg

...

More, Vas Sr(ij)emce ce pre angazovati  Elon Mask, nego Juznjake za komunikacije sa Marsom - Vi mozete da vodite razgovor po principu 15 minuta za pitanje i 15 minuta za odgovor, kod Juznjaka bi bilo psovki samo tako.

:lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vilhelmina said:

Ima li neko ovde da su ga napadale vrane 🤪?

Mene malopre jedna jurila dobrih 100 metara. Ja trcim sa sve prepunim kolicima iz prodavnice, a ona mi se zalece s ledja, klepne me nekako krilima, produzi, napravi krug, pa opet. I tako jedno 7-8 puta, sve dok me nije isterala iz sumarka. Srecom pa je bilo nizbrdo i nikog da vidi taj blam, jer je bilo rano ujutro. Ali prilicno traumaticno iskustvo. Mislim da cu neko vreme obilaziti to mesto u velikom luku 😀.

 

:lol_2:

 

...

 

sjetih se Indire :classic_biggrin:

 

Quote

Napala me vjeverica u parku. Bezbeli bjesna. Jedva utekla, da me ne izgrebe. Dojavila nadleznim da provjere 'case'. Ja se pristojno distancirala, kad se ona sva raskrebecila i digla na 2 noge. A kad poce da pisti 'hssss', kao zmija, vrag odnijeo salu, ja u trk. Ona za mnom, skoci mi na ramena. Ne smijem je ni mlatnuti ! Najbolje da platim kaznu, za ugnjetavanje vjeverica. Elem, kazu nadlezni (parkari) ima par slucajeva - lisica i rakuna, koji zaraze i manje zivotinjice i kao - uhvatice je pa da testiraju. Nije nikako zabavno (okolna djeca se uvaljala od shege), dok materama nije bilo smijesno, jer je doticna vec kidisala na djecu. Mislim se - kush na me, al' stvarno?!

 

https://parapsihopatologija.com/forums/topic/70-ispijanje-kafice-i-trolovanje-topica/?do=findComment&comment=2545

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

meni "ђивђан" vuče na onomatopeju (điv-điv kao glasanje vrapca, @DJ_Vasa bi to mogao znati), "шерови" možda i nemaju veze s "momcima", već sa engleskim (to share), ali ako insistirate na magičnoj neprevodivosti južnjačkih partikularizama, nema nam druge nego promjeniti forumska pravila.

U pravu si, reč potiče od onomatopeje za vrapca. Obično je koristimo sa , tj.dživdžan.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

15 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Ja sam inace planirao da leto provedem kod rodjaka u Rogaskoj Slatini, Brestanici i Krskom.

 

6 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Ma jok, ja sam ti prizetko. Idem kod mojih i bicu dole od pocetka juna do kraja avgusta, sa manjim prekidima, pa sam resio da malo pesacim po svim sumama i gorama koje nisam uspeo da vidim.

 

i lepo se nadises cistog zraka, sta te brige. 

dpp.jpg

 

termo-nuk.jpg

 

bar nema korone! :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...