Jump to content

Grupa G (BRA,SWI,SER,CAM)


Grupa G  

50 members have voted

  1. 1. Ko prolazi u 1/8 ?

    • Brazil
      48
    • Srbija
      43
    • Svajcarska
      7
    • Kamerun
      1


Recommended Posts

1 minute ago, DJORDJE said:

Ma kakvi, samo su na teren izveli rezervnu ekipu, isli na pobedu 100%.

Odmarali prvi tim, skroz legitimno. Opet ti kazem, da su bili drugi isli bi na Portugal. Zasto bi radije isli na Portugal nego na J. Koreju?

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

 

Ja sam pisao.
Jedino sam zaboravio da dodam Francuze.

Ne mislim da se radi o bilo kakvoj zaveri, vec je cilj da se ne trose bitni igraci na nebitnim utakmicama, pa makar to znacilo i poraz. Ovo je jedino prvenstvo koje se igra u sredini sezone, mnogi igraci su premoreni igrajuci u 4-5 takmicenja, ekipe nisu imale pripreme od mesec dana pre prvenstva. Tu definitivno ima taktiziranja, jer sada ulaze u period kada svaki kiks znaci eliminaciju.

1 minute ago, MilošVB said:

Odmarali prvi tim, skroz legitimno. Opet ti kazem, da su bili drugi isli bi na Portugal. Zasto bi radije isli na Portugal nego na J. Koreju?

Pa i Spanci su odmarali tim. Da je Kostarika pobedila oni bi ispali, a Kostarika je vodila u jednom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Meni to taktiziranje u trećem kolu deluje kao kontrola rizika, izbegavanje da bitani igrači dobiju parni žuti karton ili čak crveni pa da propuste osminu finala. Tim pristupom se izbegavaju i potencijalne povrede što je tek problem za celo trajanje prvenstva, a sve ove ekipe koje su taktizirale imaju na umu barem finale.

Link to comment
Share on other sites

Ima logike da je Brazil takođe hteo da pobegne iz tog dela žreba zbog Argentine. Njihovi mečevi su uvek gadni, kvalitet retko kada presuđuje u tim mečevima. Takođe Argentina će igrati mnogo bolje na ovim utakmicama nego u grupi jer je taj tim i skrojen za nokaut fazu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drago said:

Meni to taktiziranje u trećem kolu deluje kao kontrola rizika, izbegavanje da bitani igrači dobiju parni žuti karton ili čak crveni pa da propuste osminu finala. Tim pristupom se izbegavaju i potencijalne povrede što je tek problem za celo trajanje prvenstva, a sve ove ekipe koje su taktizirale imaju na umu barem finale.

Pa,ja uopste ne sporim da su to legitimna razmisljanja reprezentacija koje su vec obezbedile plasman. Ja sam samo pokusao da ukazem na to da postoji i ona druga strana,a to su reprezentacije koje su se sa favoritima morale susresti u prva dva kola,kada im je objektivno posao mnogo tezi.
Nije isto igrai protiv najjace postave Brazila i kompletno rezervne,koja pri tome nema motiv. Tako pojedine reprezentacije imaju laksi posao i ispada kao da su imale neku povlasticu.

 

 

1 hour ago, Klotzen said:

Ima logike da je Brazil takođe hteo da pobegne iz tog dela žreba zbog Argentine.

Mislim da u ovom slucaju zaista nema. Jer taj duel dolazi tek u plufinalu,a to je vec sama zavrsnica turnira. Ne pravi preveliku razliku da li ces sa Argentinom igrati u finalu ili polufinalu. Obicno se kalkulacije prave zbog osmine i cetvrtfinala.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Appreciation post za Brazil. Pošto nisam mogla komentarisati u real time. Vidim da su Srbi širom interneta oduševljeni ispadanjem Brazila. Te ovakvi, te onakvi, plešu sambu seljaci, kao da su iz favele došli... Svi ovi fudbaleri jesu došli iz favele i oni se toga ne stide. Ljudi se ne stide svog porekla i kulture i meni je to sasvim ok. Apropo fudbala, i dalje stoji da su uz Francusku i Portugal prikazali najlepši i najbolji fudbal. Ali, ne prolaze uvek najbolji i najlepši i to je skroz ok. Ja lično smatram da SP favorizuje bunkeraške ekipe i neki antifudbal, protiv čega sam jako, tako da sam bila na strani Brazila. I stojim da je, pored Richarlisanovog gola protiv nas, Neymarov gol protiv Hrvatske najlepši na prvenstvu. Čovek koga svi mrze iz nekih nebuloznih razloga je odigrao dva dupla pasa i to krunisao golom. Jednostavno, on je majstor fudbala i to je nešto što želim da gledam u nokaut fazi. Samo jedno je želja, drugo realnost.

 

 

Brazilci su časno podneli ovaj poraz i naravno da im je teško. Verovali su da se posle 20 godina Boginja vraća kući (hehe), verovala sam i ja, ali protivnik je imao neki drugi stav. I to je u redu. Ovde se dosta pisalo o njihovoj mentalnoj snazi i kako su izgubili na penale, uglavnom se slažem, ali sam onda pomislila i to je u redu. Jer sam videla ovo:

 

 

Brazilci igraju fudbal onako kako žive - na vic, foru, veseli, razigrani, puni energije. Shvataju to ozbiljno ali neke stvari su ipak iznad fudbala. To je kulturološka razlika i to treba prihvatiti. Ja sam nekako okej s tim, razumem ih (kao narod) i ne sumnjam da će se 2026. vratiti još jači. Trio Richarlison-Neymar-Vinicius je svakako svetla budućnost, bez obzira na Neymarove godine.

Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome što protiv Hrvatske nisu prikazali ni najbolji ni najlepši fudbal. Da sad igraju deset puta protiv Hrvatske na svaka tri dana izašli bi svaki put potpuno drugačije na teren u odnosu na onaj meč. Ali, džaba, ne broji se. Izašli su nabeđeno, nadmeno, šetali se i očekivali da Hrvati sami sebe pobede. 

 

Koliko god da mi se dopadalo kako su igrali u prethodnim mečevima i što uvek navijam za njih, taj pozeraj, nadmenost i nedostatak fokusa ih razlikuje od velikih ekipa Brazila iz prošlosti (sviđa mi se vic u igri i ta samba, sve je to ok, ali na terenu moraš uvek da igraš). Napisao sam posle meča - ne poštuju fudbal i tako su i prošli. Dodatni šlag je ono puštanje Kameruna. Lopta ne prašta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Barkley#34 said:

Problem je u tome što protiv Hrvatske nisu prikazali ni najbolji ni najlepši fudbal. Da sad igraju deset puta protiv Hrvatske na svaka tri dana izašli bi svaki put potpuno drugačije na teren u odnosu na onaj meč. Ali, džaba, ne broji se. Izašli su nabeđeno, nadmeno, šetali se i očekivali da Hrvati sami sebe pobede. 

 

Koliko god da mi se dopadalo kako su igrali u prethodnim mečevima i što uvek navijam za njih, taj pozeraj, nadmenost i nedostatak fokusa ih razlikuje od velikih ekipa Brazila iz prošlosti (sviđa mi se vic u igri i ta samba, sve je to ok, ali na terenu moraš uvek da igraš). Napisao sam posle meča - ne poštuju fudbal i tako su i prošli. Dodatni šlag je ono puštanje Kameruna. Lopta ne prašta.

 

Ja sam malo proučila kako Brazilci gledaju na fudbal, proučila igrače i ne slažem se da su nadmeni. Objasni mi šta je tačno nadmeno kod njih i prepotentno? Ako ćemo o igračima, Richarlison, Rodrigo, Neymar Jr itd. sve su to talentovani momci i ne smatram da su prepotentni. Njihovo ponašanje van terena i aktivizam govore drugačije, kao i ponašanje u porazu. Brazilci jednostavno drugačije gledaju na fudbal, kao što rekoh to je kulturološka razlika, upravo taj nedostatak fokusa. Kako gledaju na život, tako i na fudbal a to nije uvek najbolje u turnirskim takmičenjima. Kakav pozeraj - šta, ofarbao se Neymar? Mi bolje da se pokrijemo ušima i ćutimo, kad se Vlahović hvata za polni organ da proslavi gol. Ne smatram da ne poštuju fudbal, izgubili su časno i časno to podneli. Neymar koji u najtežem porazu karijere pronalazi snagu u sebi da zagrli Perišićevog klinca, a mogao je da kaže obezbeđenju koje je krenulo aj maknite mi ovo dete. Tako da ja zaista ne vidim problem, osim što mi projektujemo sopstvenu ogorčenost što su izgubili pa se traže svakojaki razlozi. 

 

P.S. I protiv Hrvata su prikazali najlepši fudbal. Ono što su izveli kod Neymarovog gola niko ne može ni na igrici. Možda Mesi.

Link to comment
Share on other sites

Malo nije bilo sreće, malo je Tite napravio par taktičkih grešaka. Insistirao je da napada preko Neymara koji se ispromašivao za sve pare to veče, izvadio Richarlisona (na kog sam ja tipovala da će dati gol) i Viniciusa, ubacio Antonija da ubrza po toj strani i to mu se isplatilo golom. Međutim nakon toga je trebalo da ih ugaze još tih par minuta, makar kroz posed, previše su se kockali sa tim. Kod penala, opet greška Titea da prvi izvodi Rodrigo koji je 2000. godište. Naravno da je imao tremu, morao je to neko iskusniji. Uostalom, videli smo posle na primeru ARG i HOL. Ako ne Neymar za kog razumem da ga je čuvao za 5. seriju, onda sigurno Tiago Silva. Problem je što do te 5. serije nije ni došlo a Neymar je jedan od najsigurnijih izvođača penala. 

Link to comment
Share on other sites

Nadmenost je u stavu tokom igre, ne u vansportskim stvarima. Igrali su do zla boga sporo, bezidejno, gušili loptu, bez tempa i pravog pritiska. Tek povremeno su uspevali da naprave onaj "talas" kako ga ja zovem, kada postepeno stežu protivnika i sabijaju ga u 16. Taman kad pomislim da kreću sa tim dok ne padne gol oni su prestajali. Dosta su im Hrvati uzdrmali sredinu, imali su ravnopravan posed, nije bilo baš ni lepo ni dominantno od strane Brazila. Bilo je šansi ali i Livaković jeste dobro branio ali većinu prilika je u stvari bilo lako (u odnosu na ono sa čim su se golmani susretali) odbraniti dobrim postavljanjem ili je bilo iskosa... dakle, ništa stopostotno. Naravno, majstori kakvi jesu mogu ni iz čega dati gol ali im ni to nije išlo do sto i nekog minuta. Gol jeste prelep ali je bilo sličnih. Eto, i naš protiv Kameruna je barabar, sa pet igrača koji prave mat. 

 

Nadmenost je i stav nakon gola, čekanje kraja, opuštanje i primanje gola, naivno u stilu Srbije.

 

Da se ponovim, sutra da izađu na teren, delovali bi kao mašina ali džaba sad. 

Link to comment
Share on other sites

Opet, šta je tačno nadmeno u ovome? 😄 

 

Quote

Igrali su do zla boga sporo, bezidejno, gušili loptu, bez tempa i pravog pritiska.

 

Da se ne radi o Brazilcima, ne bi se reklo nadmenost, nego nepripremljenost za utakmicu. A ja čak ne mislim da je bilo i to u pitanju, jer su obično koristili prvo poluvreme da "ispitaju" protivnika, tako je bilo i protiv nas i protiv Hrvatske. I onda u drugom poluvremenu kreće žestoki pritisak. Realno oni su imali Hrvatsku u konopcima a nisu je dovršili upravo zbog onoga što si spomenuo u nekom od prethodnih upisa - nedostatka fokusa. A to nema neke veze s prepotencijom. @Barkley#34

1 minute ago, MilošVB said:

Ja generalno volim tvoje postove, a vecim delom se slazem i sa ovim, ali mi deluje da trazis te "Srbe" i gde ima i gde ih nema. Nista manje "odusevljenje" nego bilo ko drugi, ako ne i manje.

 

Bogami, meni je početna na društvenim mrežama bila puna takvih komentara. Za Brazil i za Englesku takođe. 😄 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Barkley#34 said:

Nadmenost je kada ne izađeš da igraš kako znaš i umeš i kako svi znamo da možeš. I ja sam komentarisao tokom meča da loše igraju a mislim da se i ovde pisalo. I ne smatram da su imali Hrvatsku na konopcima. Nećemo se složiti i to je to.

 

Nisam videla šta si pisao tokom utakmice jer sam bila banovana. :wicked: Ne smatram da je to nadmenost, opet, možda su oni izašli da igraju kako znaju i umeju ali igraš i onoliko koliko ti taktika i pristup protivnika dozvole. Baš me iritira taj pristup koji je bio i nakon našeg poraza od Brazila - kao oni "nisu hteli", "bili su neozbiljni" i sl. Nadmenost je bila kad je naš selektor bio u fazonu "dajte Brazil da se igramo". A da su oni bili nadmeni, izašli bi protiv nas kao Argentina protiv SA, no shvatili su nas prilično ozbiljno. Opet i tebi hoću da ukažem kao i implant-u na drugoj temi, da sve o čemu ovde pričamo može da se gleda i kroz druge naočare...

1 hour ago, MilošVB said:

Ma da, izbrisah da me ne shvatis pogresno a nemam vremena za raspravu, ali si ranije videla i sve je ok 😀

 

Sve je ok, ne ujedam ja iako bi neki možda rekli drugačije 😉 

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 10:33 PM, Barkley#34 said:

Problem je u tome što protiv Hrvatske nisu prikazali ni najbolji ni najlepši fudbal. Da sad igraju deset puta protiv Hrvatske na svaka tri dana izašli bi svaki put potpuno drugačije na teren u odnosu na onaj meč. Ali, džaba, ne broji se. Izašli su nabeđeno, nadmeno, šetali se i očekivali da Hrvati sami sebe pobede. 

 

Koliko god da mi se dopadalo kako su igrali u prethodnim mečevima i što uvek navijam za njih, taj pozeraj, nadmenost i nedostatak fokusa ih razlikuje od velikih ekipa Brazila iz prošlosti (sviđa mi se vic u igri i ta samba, sve je to ok, ali na terenu moraš uvek da igraš). Napisao sam posle meča - ne poštuju fudbal i tako su i prošli. Dodatni šlag je ono puštanje Kameruna. Lopta ne prašta.

Sve staje u ovu recenicu, glede BRA na ovom SP

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...