Jump to content

VN SAD 2022, COTA, Oktobar 21-23


Radoye

Recommended Posts

3 minutes ago, Drago said:

Alonso dosta rezervisano reaguje preko radija znajući njegove ranije izlive. Zna čovek ko će mu biti gazda dogodine. E moj Fernando...

Meh, mislim da je bio dobro uzdrman i da nije bi mislio na gazdu iduče godine.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sam B said:

 

Previše uplašen da bi bio besan.

Da je poleteo ko zna šta bi bilo.

Bio je sigurno uplašen i srećom se dobro "prizemljio".

Mada sam se setio kada je Hamilton u Belgiji ove godine preleteo Alonsa pa ga je ovaj dobro počastio preko radija.

Link to comment
Share on other sites

Vozač dana Max, ni greška u boxu ga nije omela da pobedi.

Heroj dana Alonso, za očekivati je bilo da parkira automobil nakon onog jezivog udesa, a on je završio u bodovima.

 

Bravo za Landa kako je nanizao nekoliko preticanja u zadnjih 10 krugova. Vozačina!

Edited by Drago
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra trka na kraju. Svaka cast Ferstapenu, popizdeo i osisao sve. Čestitke RB na tituli. Horner i Njui..., sta reći magovi savremene F1.

Dobar i Hamilton..., bilo bi lepo da i ove godine stigne do pobede..., ali pijani šrafdžija RB zavrnuo sokoćalo iz trećeg puta.

Lekler dobar , i posle lošeg starta uz malo sreće dobra trka, narocito borba sa Ferstapenom.

Perez ..., steta sto nije pokušao napasti Leklera na kraju.

Alonso leteći..., da on nama dobro vozi i našamara nabeđenog tatinog klinca.

Fetel...steta što taj čovek nije imao još neki bolid sposoban da pobedi posle RB.

Link to comment
Share on other sites

Čestitke Maxu na pobedi.

Sa druge strane ne mogu čestitati RB na tituli kada su prekršili pravila.

Puno poštovanje Matešiću, neka mu je dženet vazda, ali H&H su varali. Za sada samo u knjigovodstvu, videćemo za dalje.

Luis je ostavio srce za volanom, odakle njemu još motiva pojma nemam. Svaka mu čast.

Lekler majstorski, preko mogućnosti bolida.

Vetel, kapa dole.

Alo so dokazao da definitivno treba da se leči. Potpuni ludak.

Trka odlična iako mi je domaćin trke vrlo mrska zemlja.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Kazna za Russella mi nekako nedovoljna, čovek je de facto uništio trku Sainzu, a tih 5 sekundi njemu skoro ništa nisu odnele.

 

Ne bi bilo nista drugacije ni da su mu 10 s dali, pa ni 30 (da takva opcija postoji) - samo ne bi otisao u zadnjim krugu u boks po meke gume za najbrzi krug. A diskvalifikacija za onakav kontakt bi stvarno bila previse jer ni Sains tu nije 100% bez krivice. Prvo ostavio sirom otvorenu kapiju pa zalupio Raselu pred nosom.

 

Mada definitivno Raselova krivica, bio je van kontrole s blokiranim kocnicama...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Dobio je stop and go kaznu Alonso za retrovizor 😄 Ispade iz poena

 

Dobro to jeste bilo opasno, trebali su mu jos ranije pokazati crno-narandzastu da ode u boks da to popravi. Inace kazna je zbog protesta Hasa cijeg su Magnusena na zadnjih nekoliko trka slali u boks iz slicnih razloga, zalili su se takodje na Pereza ali samo je Alonso kaznjen.

 

Quote

Alonso’s right-hand wing mirror came loose after his collision with Lance Stroll. Following the clash he returned to the pits where his front wing was replaced but the damaged mirror received no attention. Around 38 minutes later it fell off. During that time Haas’s team manager Peter Crolla twice alerted race control to the loose mirror and was told the matter was being looked into.


Nego:

 

Quote

Lance Stroll has been hit with a three-place grid penalty for causing a high-speed collision with Fernando Alonso in the United States Grand Prix.

 

Ovo je smesna kazna za to sto je Strol uradio

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Skandalozna kazna za Strola. Ovo je kao da kazu 'super je nemati pojma da vozite'.

 

Brljotona za Alonsovu kaznu je samo u smislu da je morala da bude doneta tokom trke, kao ranije za Magnusena... Iskreno, nije mi bilo jasno kako je uprava trke smislila da pravda da je 'viseci retrovizor' drugaciji od 'landaravog spojlera'. Al to je uprava trke 🙂

Link to comment
Share on other sites

Premalo je to za namerno namotavanje volana na bolid koji krene u preticanje. To je onomad Maks patentirao no u zadnje vreme je prestao s tim, ali eve videle druge zabe da se konj potkiva... Ovo je neopisivo opasno i ako se nastavi neko ce poginuti. FIA bi trebala jako striktna da bude u svim ovakvim situacijama kada neko reaktivno krene da blokira preticanje bez obzira da li dodje do kontakta ili ne. Momentalna crna zastava za svaki takav blok, a ako dodje do kontakta cak ni oduzimanje superlicence bi moglo da se uzme u obzir.

Inace, Alpin ce se zaliti na odluku o kaznjavanju Alonsa nakon protesta Hasa:

 

Quote

BWT Alpine F1 Team is disappointed to receive a post-race time penalty for car number 14 from today’s United States Grand Prix, which unfortunately means Fernando moves to outside the points-paying positions.

 

The team acted fairly and deemed the car remained structurally safe as a result of Fernando’s incident with Lance Stroll on lap 22 of the race with the right-side rear view wing mirror detaching from the chassis as a result of accident damage caused by Stroll.

 

The FIA has the right to black and orange flag a car during the race if they consider it unsafe and, on this occasion, they assessed the car and decided not to action the flag. Moreover, after the race, the FIA technical delegate considered the car legal.

 

The team also believes due to the protest being lodged 24 minutes past the specified deadline, it should not have been accepted and therefore the penalty should be considered as invalid.

 

As a result of this point, the team has protested the admissibility of the original Haas F1 Team protest.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...