Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

6 hours ago, displejnejm said:

Mislim da niko nikada nije zaradio više, fil fri tu demantovati me. Ne govorim o uspehu franšize, isključivo finansijski aspekt me zanima.

 

sterling je kupio clipperse za 13 miliona i prodao za 2 milijarde.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

okej, ali nije to bila poenta.

 

jeste, jer nije isto kada obrnes fransizu nakon 12 godina i nakon 35 godina.

 

to su ogromne razlike u finansijskom smislu, u odnosu na godine.

 

zamisli da je sterling kupio clipperse 1971, kada su osnovani, kupio bi ih za 3 miliona doloresa.

ili manje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

jeste, jer nije isto kada obrnes fransizu nakon 12 godina i nakon 35 godina.

 

to su ogromne razlike u finansijskom smislu, u odnosu na godine.

 

zamisli da je sterling kupio clipperse 1971, kada su osnovani, kupio bi ih za 3 miliona doloresa.

ili manje.

 

pa nije isto ni 2006 i sada, kao ni 2014 i sada.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, sada je vec jasno da je Ishbia gori od Cubana. Moja nadanja u startu su bila da ce uraditi posao koji je bio neophodan (angazovati novog proper gm-a i u saradnji sa njim pronaci i novog trenera) i potom sesti i posmatrati proces sa zadnjeg sedista. Medjutim, on tripuje da o kosarci i egzekutivi u NBA zna vise od bilo koga drugog i sam vuce poteze kako mu se dize patka. Mozda je pohvalno sto je spreman da trosi koliko god treba, ali poteze ne sme da vuce ON, vec tim ljudi, profesionalaca koje je angazovao. Ovde ne postoji nikakav plan, nikakve konture nekog sistema. Covek je ubedjen da je dovoljno samo dovoditi igrace sa zvucnim imenima, bez konteksta, bez osvrta na zamisli i filosofiju trenera, fit, strukturu, sutrasnjicu... Podilazi me jeza, bes ikakve zadrske i sa osmehom se srlja u ambis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dobro, sada je vec jasno da je Ishbia gori od Cubana. Moja nadanja u startu su bila da ce uraditi posao koji je bio neophodan (angazovati novog proper gm-a i u saradnji sa njim pronaci i novog trenera) i potom sesti i posmatrati proces sa zadnjeg sedista. Medjutim, on tripuje da o kosarci i egzekutivi u NBA zna vise od bilo koga drugog i sam vuce poteze kako mu se dize patka. Mozda je pohvalno sto je spreman da trosi koliko god treba, ali poteze ne sme da vuce ON, vec tim ljudi, profesionalaca koje je angazovao. Ovde ne postoji nikakav plan, nikakve konture nekog sistema. Covek je ubedjen da je dovoljno samo dovoditi igrace sa zvucnim imenima, bez konteksta, bez osvrta na zamisli i filosofiju trenera, fit, strukturu, sutrasnjicu... Podilazi me jeza, bes ikakve zadrske i sa osmehom se srlja u ambis.

 

Uvek problem sa vlasnicima koji su fanovi kosarke. Pogotovo ako su i igrali kosarku.

 

That being said, dobiti Beal-a za les Kris Pola i Lendri Shameta je ozbiljan bericet.

 

Jos ako Ejton moze da se utopi za 2-3 rolplejera i da se dovede Watanabe za minimalac eto proper rotacije niotkuda.

 

A sto se tice sutrasnjice... pa bilo je jasno od starta da Ishbia ide na to da se prvih circa tri sezone ide na to da se bude kontender i osvoji prsten, a posle sta bude.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Krađa, bukvalno ni za šta su ga dobili, od Pola i ovako nema ništa. Ne uzmu li u naredne dve sezone, ništa od Finiksa narednih 10 godina, jer posle ovoliko datih pikova, njima ne gine donji deo lige. 

Edited by Green23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...