Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Quote

Since James Wiseman was drafted, Steph Curry is 64-29 when not playing with him and 21-22 when playing with him

 

Nisam gledao sinoćnju utakmicu, ali u ovih 5-6 kojih jesam, Wiseman nema pojma šta treba raditi na terenu. Nije samo problem loša odbrana, već i postavljanje za skok, pravljenje blokova i otvaranje iz istih, hvatanje lopte, sve je na jako niskom nivou. 

 

Čak i kad njega stavimo na stranu, klupa bez Divincenza je horor. Nadam se da se uskoro vraća, jako im je potreban. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam dobre delove ovih utakmica. Wiseman je potpuno skandalozno loš. Kretanje i govor tela su mu užasni, osećaj za prostor kao da ima neki 100%tni astigmatizam i recimo +12 dioptriju, deluje nezrelo i ima iracionalan strah od kontakta, kao da ima fobiju od znoja ili snažnih muškaraca koji bi da ga guraju... Jako loše deluje, pre svega psihološki. Poole je loše ušao u sezonu, valjda je očekivao da će ugovor da znači više vremena sa starijim momcima. Igra očajnu odbranu, ali je to po meni dosta posledica donekle razumljivog pasivno agresivnog fazona koji ima kada ga upare sa Vajzmenom i Kumingom i ostalim fićfirićima. Wiseman je statistički bez ikakve konkurencije najgori košarkaš lige trenutno, dok je prva petorka GSW do ove utakmice imala ubedljivo najveći plus minus. STef je na ovoj utakmici počeo malo da pokazuje, opet sasvim razumljivo, emocije u smislu jebote, kasno sam pikovao, imam skoro četres godina, mogu još da gazim na MVP ili top 5 nivou bez problema, mogu d dam 33+ bilo kojoj odbrani na svetu (i to efikasno, uz dobre procente, asistencije, odbranu i skokove!), ali moram da trpim preplašene klince, moram da pazim da se Klej ne rasplače ako ne pripali 18tu tricu iz trka u padu, moram da pazim da dodam Drejmondu da me ne bi nokautirao na treningu, moram da titram Kumingi i Mudiju...

 

Možda i najteži i nerešiv problem za Kerra, ali suštinski pre nego problem liči na opkladu - da će momci u nekom trenutku kliknuti i proigrati. Bilo bi zanimljivo gledati jednu prvenstvenu utakmicu Wisemana Kuminge Džamajkla Taj Džeroma i Divincenza protiv Bjelice Otto Portera Gerija Pejtona... Jako teško će ovo ići i jahanje startera, a pre svega Stefa, može samo da dovede do povrede imho.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Horium said:

Jbg, sada se sve vise vidi koliki je bio luksuz da imas pouzdanu klupu kao sto su Oto Porter, Bjelica i Geri Pejton.

 

Ovi malci su jos nedorasli.

Klupa je skoro jednako tako važna kao i starteri. Evo primjer Sunsa i pomalo neočekivano dobrog starta,  bar za mene. I ispostavilo se da se podudara sa sjajnim učinkom bench unit gdje su manje više u svim mečevima nadigrali svoje pandane iz drugih ekipa a nerijetko i startere istih. E sad da li će to biti kratkog daha ili ne to ostaje pitanje ali trenutno ima velikog značaja za kurentni uspjeh ekipe. Svakako nešto šta se ne smije nikako zanemariti prilikom sklapanja dobrog rostera. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

ali moram da trpim preplašene klince, moram da pazim da se Klej ne rasplače ako ne pripali 18tu tricu iz trka u padu, moram da pazim da dodam Drejmondu da me ne bi nokautirao na treningu, moram da titram Kumingi i Mudiju...

 

A) Mislim da si prestrog prema Kleju.

 

B) Grin ne bi takao Stefa, jer ne bi izneo zivu glavu iz zaliva (pritom su ipak pajtosi onoliko godina)

 

C) A za ostalo Stef moze da se zahvali Kerini i menadzmentu. Jbg, klade se na to da mogu da have their cake and eat it, too - odnosno, da mogu istovremeno da razvijaju buduce hipoteticke nosioce kluba i da budu kontenderi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Horium said:

Jbg, sada se sve vise vidi koliki je bio luksuz da imas pouzdanu klupu kao sto su Oto Porter, Bjelica i Geri Pejton.

 

Ovi malci su jos nedorasli.

Nema više ni JTA ili Lija koji su ipak bili vrlo korektni.

 

Videćemo šta će Voriorsi odraditi i hoće li neke trejdove da prave kako bi ojačali klupu, jer sem Pula i povređenog Divićenca, ostatak je odron.

 

Ne daj Bože neke povrede, strvali bi se gore nego Lejkersi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Nema više ni JTA ili Lija koji su ipak bili vrlo korektni.

 

Videćemo šta će Voriorsi odraditi i hoće li neke trejdove da prave kako bi ojačali klupu, jer sem Pula i povređenog Divićenca, ostatak je odron.

 

Ne daj Bože neke povrede, strvali bi se gore nego Lejkersi.

Pa posle vcrs moze se desiti da budu ispod Lejkersa.

Docekujemo Jutu a oni gostuju Pelikanima i to ce vrlo moguce odmarati neke igrace, Kleja svakako. 

 

Jos jedna prilika vcrs gledati Russa za 6tog igraca goodine😀

Link to comment
Share on other sites

Ne bih palio nikakve alarme u Zalivu za sada. Ekipa je malo emotivno ispražnjena nakon titule, Poole ne igra tako dobro nakon dobijanja mastodonskog ugovora, rekao bih da i dalje postoji ta krama Draymondovog ispada, nisam video njega i Poolea u istoj petorci sinoć, možda su prethodno igrali. Klay traži svoju šutersku formu, ponekad pomalo i bezobrazno i divlje. Klinci nisu ok, posebno je Wiseman pogubljen, a i Kuminga je još žešće sirov. Ni Wiggins ne igra kao all star kao što je igrao pre godinu dana. Međutim, imaju suviše kvaliteta i šampionski know how da bi se dizala neka drama. Za sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wiggins je dobar ove sezone. ostali osim curryja su bas raspad. 

nije jos vreme za paniku i dubsi ce svakako biti zajebaniji u playoffu nego sto ozbiljno shvataju regularu. 

 

sve vreme pricam da je wiseman uzasan igrac. ako ovako nastavi bagley ce biti jordan za njega. 

ni ostali ne dominiraju, sto moze da se promeni ali ovakav rasplet dogadjaja je bio razlog zbog cega sam rekao da bi trebali trejdovati za duranta i dati ove nedokazane klince. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

wiggins je dobar ove sezone. ostali osim curryja su bas raspad. 

nije jos vreme za paniku i dubsi ce svakako biti zajebaniji u playoffu nego sto ozbiljno shvataju regularu. 

 

sve vreme pricam da je wiseman uzasan igrac. ako ovako nastavi bagley ce biti jordan za njega. 

ni ostali ne dominiraju, sto moze da se promeni ali ovakav rasplet dogadjaja je bio razlog zbog cega sam rekao da bi trebali trejdovati za duranta i dati ove nedokazane klince. 

 

 

Ko je raspad?

 

Curry nastavio formu iz finala NBA lige, Green odavno nije bio agresivniji ali malo ga manje koriste u razigravackoj roli, Wiggins i Looney isto odradjuju svoje.

 

Jedini koji je tu kao van forme je Klay ali to nije nista tragicno, Poole je poenterski tanak ali je playmakerski dosta unapredio igru...

 

Alarmantno da imaju 4 ili 5 poraza u nizu sve da se svi raspadaju pored ovakog Curry-a...

 

Tacno sam znao kada su ispustili +4 protiv raspalog Sarlota na 20 sekundi do kraja da ce neki cirkus da bude. Ako nista jos uvek je core zdrav sto je najbitnije...

Link to comment
Share on other sites

Koja bi poetska pravda bila da se Lejkersi nekako uguraju u plejof i casno ispadnu u prvoj rundi, Westbrook dobija nagradu za najboljeg 6.igraca lige, Skip Bayless na aparatima, Russell pri preuzimanju nagrade kaze 'Hvala sisama sa Vox92 sto nisu vjerovali u mene, dali su mi razlog da budem bolji igrac i vjerujem u sebe. Kosta, hvala ti, a Delgishi,Mikiju i Drakarisu oprastam' 

😁

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...