Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Nekako ulazimo u čisto logičku if-then pitalicu. Po meni je Jokić kada igra svoju igru najbolji igrač NBA i ove godine, ali ukoliko već vidi koji je fazon i da se gura narativ pojedinačnih performansi o kojima se piše i sve, i ukoliko znamo da se približava plejof, a odigra ovako kao protiv Hjustona, onda zaista ne znam da li je za 3x MVPja. Nekako mi trostruki MVP mora imati taj drajv Birda / Jordana. Šteta. Žao mi je i zbog raspada Dalasa, sada Luka dobija vrućinu, a Kajri glumi uvek nasmejanog komšiju koji se sima javlja, pridržava vrata od lifta i mazi dečicu po kosi, a onda kada uđe u stan zaključava vrata, pušta radio na najglsnije i odmah skida kaiš sa pantalona...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja ovde izgleda jedini osim Suns derviša ne bih imao ništa protiv da Sunsi uzmu i to samo zbog CP3-a. 

 

ni ja ne bih imao nista protiv & naprotiv.

chris paul doduse jedini nije razlog zasto ne bih imao nista protiv 🙃

ali nisam hejter, sto bi rekao vucicevic za fritroua.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, freethrow said:

Nekako ulazimo u čisto logičku if-then pitalicu. Po meni je Jokić kada igra svoju igru najbolji igrač NBA i ove godine, ali ukoliko već vidi koji je fazon i da se gura narativ pojedinačnih performansi o kojima se piše i sve, i ukoliko znamo da se približava plejof, a odigra ovako kao protiv Hjustona, onda zaista ne znam da li je za 3x MVPja. Nekako mi trostruki MVP mora imati taj drajv Birda / Jordana. Šteta. Žao mi je i zbog raspada Dalasa, sada Luka dobija vrućinu, a Kajri glumi uvek nasmejanog komšiju koji se sima javlja, pridržava vrata od lifta i mazi dečicu po kosi, a onda kada uđe u stan zaključava vrata, pušta radio na najglsnije i odmah skida kaiš sa pantalona...

 

Samo jedna stvar, da li Jokić i dalje ima dominantno najbolje brojke u odnosu na ostale MVP kandidate? Ako ima, ne znam kako sad ispada da ipak nije da bude 3x uzastopno MVP. 

Edit: da se razumemo, to je oduvek moj stav, ali kad sam ga iznela ovde (da nisam sigurna koliko je ok da se izjednači s Birdom u tom segmentu, a znamo ko je on bio), dobila sam dosta odgovora gde je pocrtana Nikolina dominacija u naprednoj statistici. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

nema mi nikakve logike izbegavati peto mesto da ti na kraju zbog toga visi plejof. pa i ako se udje, pa sansa da budes osmi i onda u drugoj rundi ako prodjes opet najverovatnije opet ides na te sunse. ako bih mogao birati igrao bih sto pre sa njima, dok jos nisu u najboljoj formi i uigraniji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

nema mi nikakve logike izbegavati peto mesto da ti na kraju zbog toga visi plejof. pa i ako se udje, pa sansa da budes osmi i onda u drugoj rundi ako prodjes opet najverovatnije opet ides na te sunse. ako bih mogao birati igrao bih sto pre sa njima, dok jos nisu u najboljoj formi i uigraniji. 

 

sunsi su uigrani, jer imaju core ekipe, plus duranta, koji bi se uigrao sa nama dvojicom.

opet, meni ima smisla ovo sto pises, pre svega zato sto ni lebronu ni lejkersima niko ne bi zamerio neki castan 2-4 poray od sunsa a pobeda bi bila idenmo herojski goat narativ prvog kola.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Od trojke Fila , Milvoki, Boston najviše bih voleo da sa istoka izađe Milvoki, a realno mislim da će to biti Boston. 

Na zapadu mi ne bi smetalo da pobednik bude bilo ko od četvorke Denver ( zbog Jokića), Sakramento ( jer je srpski grad i anderdog ), GSW ( jer igraju najlepši basket kad su u formi), Finiks ( zbog KD, oni bi mi bili bi na drugom mestu da nije odvratnog CP3)

Fila može samo da opet izađe iz plejofa u drugoj rundi. 🙂 Boston ili Milvoki idu u finale, sve ostalo je iznenađenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Samo jedna stvar, da li Jokić i dalje ima dominantno najbolje brojke u odnosu na ostale MVP kandidate? Ako ima, ne znam kako sad ispada da ipak nije da bude 3x uzastopno MVP. 

Edit: da se razumemo, to je oduvek moj stav, ali kad sam ga iznela ovde (da nisam sigurna koliko je ok da se izjednači s Birdom u tom segmentu, a znamo ko je on bio), dobila sam dosta odgovora gde je pocrtana Nikolina dominacija u naprednoj statistici. 

Ima, malo slabije, koliko znam, ali je i dalje broj 1 po naprednim statsima. Ali nije stvar samo u naprednoj statistici nego u stavu da izlaziš i igraš dobro i trudiš se, a pogotovo sada kada je nešto u pitanju, pa makar to bila i MVP titula.  Ja ne tvrdim da treba da bude MVP samo zbog napredne statistike već i ostalih stvari, a ovo quittovanje i praktično dobijanje nagrade mi se nekako ne uklapa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Ima, malo slabije, koliko znam, ali je i dalje broj 1 po naprednim statsima. Ali nije stvar samo u naprednoj statistici nego u stavu da izlaziš i igraš dobro i trudiš se, a pogotovo sada kada je nešto u pitanju, pa makar to bila i MVP titula.  Ja ne tvrdim da treba da bude MVP samo zbog napredne statistike već i ostalih stvari, a ovo quittovanje i praktično dobijanje nagrade mi se nekako ne uklapa.

 

Sve kul, ja se slažem sa napisanim:) Samo koristim i told you so momenat, pošto sam ne tako davno pričala baš o tome, a sećam se da smo ti i ja ušli u diskusiju gde si baš pocrtao naprednu statistiku. Da, Nikola je tad svakako delovao zainteresovaniji, no želim da kažem da je kod njega često bio upitan taj voljni momenat oko ovih stvari i ta mana zna da dođe do izražaja baš u ovakvim situacijama. 

2 minutes ago, uini said:

ne treba jokicu treci mvp, vec da porobi na zapadu a onda moze i da izgubi od knicksa, ipak je julije potomak cezara

 

Ave Ave Cezare Cezare

 

 

Link to comment
Share on other sites

'Sunsi su uigrani' je teza na jako, jako klimavim nogama. Video sam toliko zabrinjavajucih stvari u rotacijama, gameplanu, vodjenju utakmica da sam sasvim nespokojan pred PO. Monty je sada bukvalno gori trener nego pre 3 godine, sto je apsurd, ali je prosto tako. Ako je ideja da se optimizam gradi na ocekivanjima da ce Durant i Armani da polude tako da svako vece utrpaju 70+, zao mi je, prosto ne mogu da je osvestim u svojoj glavi. Ukratko - najebali smo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ukratko - najebali smo.

 

Ovo me podseca na drugaricu iz srednje sto je stalno kukala kako nista nije ucila pre kontrolnog a posle dobije 5.

 

Covece, Sansi su prvi favorit zapada. O cemu ti to?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Jokic ubaci Sansima 50 poena na nacinalnoj televiziji u Cetvrtak  i Denver dobije  utakmicu,  Jokic  je opet  tu u vrhu u turci za MVP nagardu. Ali od toga nema nista.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

Lejkersi su baš podigli nivo igre, što pokazuje i stanje na tabeli, ne bih ih baš lako otpisivala.

Vini krece sa dzinksom levl maks.

Feniksijanci favoriti 😂 

4-1 lagano. I to im dajemo jednu na 3-0 za nas. Cisto prijateljski da se ne ugase. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Del Piero said:

Jokic bolje da je preskocio i ovu. Jebes MVP, ali kakvo nepostovanje igre i saigraca, treba neki klip da se napravi od svih izgubljenih lopti. Ono nema ni ispred zgrade. Tezak bezobrazluk.

Pa valjda i on ima pravo da odigra jednu utakmicu kao potpuni amater, desava se to svim dobrim igracima. A ovo mu je tek prva utakmica koju je odigrao posle pauze,  obicno igraci koji se tek  vrate iz povrede ne odigraju bas najbolje. Jedino sto se sada u finisu svaka utakmica prati pod mikroskopom zbog NBA nagrada u sutini nevazna utakmica za Denver.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HAMMER said:

Vini krece sa dzinksom levl maks.

Feniksijanci favoriti 😂 

4-1 lagano. I to im dajemo jednu na 3-0 za nas. Cisto prijateljski da se ne ugase. 

 

Da vidimo ko će brže, jače, bolje da jinxuje: uini vs HAMMER vs Francis

 

Let the (hunger) games begin!

P.S. U sendviču si

P.P.S. #nohomo

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Luca Vildoza bi se slozio sa tobom. 😛

 

A bogami i Dejm. 😛

 

Samo Exuma (još) nisam proklela. Vildoza je naprasno propao, Portland postao najgora ekipa NBA... Dejma ne diraj, on je odigrao vrhunsku sezonu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Samo Exuma (još) nisam proklela. Vildoza je naprasno propao, Portland postao najgora ekipa NBA... Dejma ne diraj, on je odigrao vrhunsku sezonu. 

Nije osvojio trofej. :P

 

Tj dje mu plej of? :D

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Horium said:

 

Ovo me podseca na drugaricu iz srednje sto je stalno kukala kako nista nije ucila pre kontrolnog a posle dobije 5.

 

Covece, Sansi su prvi favorit zapada. O cemu ti to?

Pa sve sem ubedljivog osvajanja je = najebali smo

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...