Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Nije mi smešan tvoj stav, već rebrasti čips. Slažem se da je Nurkić downgrade, msm nismo ga se mi džabe otarasili i ja bih birala Pumu anyday. Samo treba sačekati fanove Sunsa koji su krivili Aytona za sve što se desilo ikad u poslednje 2-3 sezone kako mu hajpuju vrednost kad se Nurkić pokaže kao truba(dur)...

Link to comment
Share on other sites

Nije namenjeno tebi, nego ovima koji traze silver lining. Nije problem u Nurkicu, on ce dati ono sto moze i ne treba ni da bude neki all-nba doprinos, ali da si bar izvukao nekog igraca koji moze biti taj peti starter. Ovako pored ove trojice imas Gordona i citavu gomilu borderline NBA igraca. Pa ne moze tako, rodjaci. Mislim moglo bi da je jedan od ove trojice prime Bron, ali posto nije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Meni je Nurk simpatican, Pumu nikad nisam voleo, ali da se ne lazemo, ovo je u ovom trenutku jeziv downgrade za ekipu. I to ce se jako brzo, ono bas jako brzo pokazati. Do decembra ce ovi koji sad glume optimiste pevati drugu pesmu i traziti Ishketovu glavu.

 

video sam malopre napredne statse za defanzivu gde je nurkic sveukupno imao bolje brojke. za napad bi vecinom bili irelevantni osim razigravanja, of skoka i pravljenja blokova. tu je nurkic isto u prednosti rekao bih. naravno ako ne bude zdrav, sve ovo nabrojano je za dzabe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo gledali isti plej of. Ejton je bio potpuno beznačajan protiv Denvera. Obe utakmice što je Finiks dobio je bilo na krilima Bukera i Durenta. Čak bi i dobili Game 2 , tj. napravili brejk da se CP3 nije tako brzo povredio i bio aut za ostatak serije. 

 

Jokić je u toj seriji davao all time partije. Na krilima Bukera i Durenta su otkinuli dve pobede i to nije uopšte malo! Sada kada imaju Bredlija Bila i malo čvršću rotaciju, definitivno imaju jače opcije u nadolazećoj seriji protiv Denvera. Denver je u sledećoj sezoni slabiji i titula se sama po sebi dosta teže brani.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

davis je npr imao dve dobre i dve lose protiv denvera i nisu lejkersi dobili nista, posto, jokic.

U toj seriji najbolji igrač Denvera je bio Džamal. Kad se lomilo on je uzeo loptu u ruke i donosio pobede. Sve utakmice su bile egal.

 

Takođe, duo Buker i Durent su bolji od dua Bron i AD za sezonu 2023. 

 

Durent je klasa iznad AD još uvek.

Link to comment
Share on other sites

A to što je Jokara imao tripl dabl sa skoro 15 skokova po tekmi 47/48% za tri .

Čovek je najbolji igrač lige za prošlu godinu i to za 2 koplja ispred svih.

Marej je imao enorman doprinos, ali priča da je presudio i bio odlučujuć bilo koji xy igrač je omalovažavanje Jokića. 

I to ne važi samo za tu seriju već sve 4

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vec smo pisali o tome. Jokic je u G1 odigrao historijsku utakmicu, naredne 3 je zadrzan na sasvim prihvatljivoj efikasnosti za najboljeg igraca svijeta. Imao je ucinak s kakvim jednostavno zivis. Glavni problem Lakersa u toj seriji je bio Murray kojem bekovi Lakersa nisu mogli apsolutno nista. Pored ucinka njih dvojice, Nuggetsi su dobili vrhunski ucinak ostatka jezgre (Gordon, KCP, BB i MPJ) dok su Lakersi van AD-Bron dua imali doprinos samo Reavesa i Hachimure. Pogotovo je bitan bio BB koji je bukvalno unistavao Russella kad god se ovaj ukaze na parketu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da nije Jokić sam igrao protiv Lejkersa i da je svako tu morao da potegne kako bi izvukli sve četiri utakmice, a u svakoj su Lejkersi bili blizu. Opet, preterano je reći i da je Marej tu najzaslužniji. U g2 Marej je imao užasno 1/2 i bogovsko 2/2, u g3 obrnuto. U g4 su obojica ravnomerno potegla, ali je opet Jokić na kraju i

mao neke sumanute brojke. Elem, kad se Marej raspadao Jokić im je, naravno uz sjajne partije ostalih, držao glavu iznad vode. To je davalo prostora Mareju da se sabere i nađe svoju igru. A kad preuzme onda je to bilo na HoF nivou. Još kad se pogleda način njihove igre, u kojoj perfektno sarađuju onda se vidi da je rezultat jedna kolektivna zasluga u kojoj se zna ko je prva violina ali i da je ceo orkestar bruka dobar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...