Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

11 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Ne slazem se jedino sa "najbolja verzija tog tipa igraca". To je definitvno bio Sek, kojeg je verovatno smetnuo s'uma u trenutku pisanja.

Mislim da nisi skapirao pojam ''MiCke zveri'' :classic_biggrin:

 

To su igraci koji uglavnom znaju malo do nista sa loptom osim da zakucaju, ali kao kompenzacija hvataju obruc zubima i zatvaraju sve u reketu.

 

Sek ne moze biti dalje od toga. Covek je najdominantniji igrac u istoriji sporta i takva kombinacija esplozivnosti i snage se nikad nije pojavila. Kategorija za sebe...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne samo to, Shaq je baš kategorija za sebe. Većina mitskih zveri i nije previše snažno nego se više oslanjaju na atletičnost. Dwight je bio jak ali moglo je da se igra leđima protiv njega. A čak je i Shaq imao soft touch u odnosu na Dwighta i slične.

 

ma shaq je mitsko bice, imao je sve sem suta. ima na infernetu da se pogleda valjda, dokaz da nema te tendencije i megatrenda u igri, koje ne moze da porusi ludak.

 

kao sto se pise za jordana da bi davao po 40ak poena u proseku, shaq bi verovatno bio na 60.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Mislim da nisi skapirao pojam ''MiCke zveri'' :classic_biggrin:

 

To su igraci koji uglavnom znaju malo do nista sa loptom osim da zakucaju, ali kao kompenzacija hvataju obruc zubima i zatvaraju sve u reketu.

 

Sek ne moze biti dalje od toga. Covek je najdominantniji igrac u istoriji sporta i takva kombinacija esplozivnosti i snage se nikad nije pojavila. Kategorija za sebe...

 

 

Ocigledno da je do toga, jer stvarno ne znam tacnu definiciju. 😄

Inace naravno da je Sek imao vise skila od Dvajta, tu se ne postavlja pitanje.
Samo ja smatram da se ipak pretezno oslanjao na surovu fizicku dominaciju, zato sam ga ubrojio u tu grupu centara, za razliku od Hakima i sl.

A da, ako gledamo samo ove sto prikucavaju i hvataju lobove iz pik igre, dok ne znaju ni najproistiji horog o tablu da ubace, onda da, Dvajt je tu broj 1, ispred Deandre Dzordana i slicnih.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MilošVB said:

Jel vam Šek iznad Kobija na listi najvećh?

Tesko pitanje. Nisam nikada bio veliki Kobijev fan, ali bi moj odgovor na ovo verovatno bio ne.
Izuzev ako se ne gleda iskljucivo prajm. Posto Sek u prajmu moze da stane rame uz rame maltene sa svakim kosarkasem koji je ikada tapnuo loptu. Mozda cak i Majklom.
Ali sto se ukupno karijere tice, blagu prednost ipak dajem Kobiju.

Edited by Sombor Shuffle
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MilošVB said:

Jel vam Šek iznad Kobija na listi najvećh?

 

Definitivno. Shaq je jebiga bio unikat. Ja sam jako srećan što nije imao baš neku radnu etiku ni preterani longevity inače bi prilično obesmislio ovu prelepu igru, a glupo bi bilo da je GOAT neko ko je ipak bio neverovatna životinja fizički.

 

Kobe je vrhunska replika, ali ipak replika i to dosta neefikasna. 100 puta sam pisao da on gomilu glorifikacije dobija na račun harizme i estetike i da se zbog toga precenjuje u tim best of the best pričama + tragičan način na koji je završio. Top 15 sigurno, top 10 meni nije.

 

I to sam gotivio mnogo više Kobea nego Shaqa sveukupno.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, MilošVB said:

Jel vam Šek iznad Kobija na listi najvećh?

 

Da, nisu ni blizu.

 

Trajao je relativno kratko u toj monstrum fazi, ali i to je bolje od Kobijevog i recimo ovog novog Lebronovog legacyja.

 

Da se nije pojavio LeBron Kobi bi bio najprecenjeniji kosarkas u istoriji.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Shaq je 9-10 sezona nebitan lik bio. 

 

U Orlandu je najavio veliku karijeru, nije mogao da napravi iskorak.

U LA imao odlican tim i nije mogao nista dok Kobi nije stasao.

Otisao uMajami i bio 2nd fiddle Wade do jos jedne titule a posle toga atrakcija u Sunsima, Cavsima, Celticsima itd itd. 

On je u sampionskoj sezoni Heata imao nekih 17-18 poena prosjek u plejofu. 

 

Mnogi zabiravljaju da Shaq masu zavrsnica nije provodio na terenu ( ili zbog faulova ili zbog bacanja ). 

 

Mogao je biti najveci ali radna etika mu je bila katastrofalna. Svakako top 10 svih vremena i mozda najdominantniji igrac ikada ali ipak bih prije uzeo Hakeema, Kareema pa i Wilta a vrvt i Jokica kad bude zavrsio karijeru prije Shaqa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ma shaq je mitsko bice, imao je sve sem suta. ima na infernetu da se pogleda valjda, dokaz da nema te tendencije i megatrenda u igri, koje ne moze da porusi ludak.

 

kao sto se pise za jordana da bi davao po 40ak poena u proseku, shaq bi verovatno bio na 60.

Dobar dobar. Pa njemu rekord karijere je 61 poena i to 2000 na rodjendan protiv Klipana. Ima prosjek 23 ppg sa razlogom.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, mislim da bi se Jokic lagano izasao na kraj sa njim. Ne bi ovaj znao dje se nalazi.

 

Kad god je Shaq naisao na tvrdo nidje ga nije bilo, recimo protiv Ben Wallaca ili Hakeema. Lagano.

 

A posebno danas gdje se brani mnogo vise terena, mnogo vise bi se trosio pa bi bio i neefikasniji tako da ne bi ni 35ppg imao a kamoli tih "60ppg".

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Kobe je vrhunska replika, ali ipak replika i to dosta neefikasna. 100 puta sam pisao da on gomilu glorifikacije dobija na račun harizme i estetike i da se zbog toga precenjuje u tim best of the best pričama + tragičan način na koji je završio. Top 15 sigurno, top 10 meni nije.

 

Dosta neefikasni Kobe ima karijerni true shooting percentage 55.0%, Tim Duncan aka Big Fundamental ima 55.1%... Harizma, estetika, neefikasnost i precenjenost je Iverson. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, McLeod said:

S tim sto Ajversona niko ne pominje ni u top 15 igraca, a kamoli top 5

 

Normalno da ga ne pominju kada ima 0 titula, svega 3 puta je bio All-NBA First Team + karijerni true shooting percentage 51.8, što je ipak značajno niže od dosta neefikasnog Kobija i efikasnog Timi Dija. Da recimo ima ovakav rezime, pominjali bi i njega:

 

Kobi.png

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Stičem utisak da nisi preterani Kobeov fan, zanima me - why? No judging, samo sam radoznala.

 

Razloga je tisucu, veruj ne zelis da pocnem...

 

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Suns i Spurs fanovima Kobe i Lakersi nisu bas najomiljenije pojave na svijetu. 

 

Logicno je da ne mozes voleti divizijskog rivala. Medjutim, Lakersi su i bez toga jako lagana fransiza za hejtovanje, toliko su povoda dali. Ja generalno imam problem da razumem kako neko uopste moze da ih gotivi, ali ti recimo navijas i za Real sto mi je takodje gotovo jednako hard to fathom. Ocigledno da si na sasvim drugacijim podesavanjima, sto svejedno postujem.

 

Medjutim, ne bih pricu sa Kobeom svodio na puki hejt ili grudge jednog navijaca Sunsa. Magic, Shaq, Jerry... Ima dosta Lakera koje jako cenim. Kudikamo gore klanje i nepravdu smo doziveli od Spursa, Duncan nas je u kljucnim tekmama uglavnom unistavao i nikada me niko nece cuti da o njemu kazem ijednu ruznu rec ili da ga osporavam. Ne, za mene je on GOAT PF.

 

  • Like 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...