Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ko što kolega reče gore, Jokić bi osvajanjem titule ušao u kategoriju sa Dirkom a verovatno ga i pretekao već sada jer je ipak njegova statistika još impozantnije nego legendarnog Švabe, sa dve titule se već gađa neka all time postava lagano. Ipak, treba napraviti i taj poslednji korak.

 

U kojem je to elementu košarkaške igre Dirk bolji od Jokica, osim u šutiranju bacanja? Svaka čast Dirku što bi se reklo, svi znamo sve o njemu i masivan respekt (naročito za reprezentaciju), ali Jokić je osetno bolji igrač.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Lakersi su i meni, kao i mnogima, najmrskija franšiza u ligi ali ništa ovde nije bilo unclassy od njih. Sve 4 utakmice je dobio Denver ali nijedna nije bila neko razbijanje nego teška borba. Lebron zaslužuje svaki respekt, dao je sve što ima u sad već skoro 40-ogodišnjem telu. Šut ga je prodao i prilično je isciglario ceo playoff ali sve ostalo je bilo na visokom visokom nivou. Oscilacije Davisa, kao i nepostojanje bolje treće opcije od Reavsa su bile ipak prepreka. Russell je opet razotkriven kao vašarski igrač za regularnu sezonu, Schroder kao goli NBA prosek, a jedini je Hachimura pokazao muda i talenat. Lakersi da nisu odradili februarske trejdove pitanje da li bi uopšte igrali playoff, kamo li WCF. Na kraju krajeva, izbacili su još uvek aktuelne šampione a znamo kako je to zajebana ekipa.

 

Jokić je zaslužio titulu i besmrtnost, neverovatan je nivo igre koji prikazuje. Sinoć je imao čak i period dosta loše igre, pa opet je na kraju uradio što superstar treba da radi, bio agresivan i unosio loptu u koš kad je bilo najvažnije. Drago mi je što će prestati nipodaštavanje njegovih saigrača. Od kad su sklopili ekipu jasno je da je ona odlično balansirana, Denver ima jasnu prvu, drugu, treću, četvrtu, petu i šestu opciju, malo timova to ima, pri tome su svi ti igrači komplementarni, niko ne guši nikog i svačija uloga se zna. Trebalo je samo zdravlja i malo zrelosti, konačno su dočekali. Veliki su favorit u finalu protiv Majamija, međutim ako bi Boston kojim čudom uspeo prvi u istoriji da prevrne 0-3 to bi tek bilo epsko finale, siguran sam.

 

Kao što kolega reče gore, Jokić bi osvajanjem titule ušao u kategoriju sa Dirkom a verovatno ga i pretekao već sada jer je ipak njegova statistika još impozantnije nego legendarnog Švabe, sa dve titule se već gađa neka all time postava lagano. Ipak, treba napraviti i taj poslednji korak.

 

Ne samo to nego bi mogli dominirati 2,3 godine, jer nema nekih velikih ekipa u nastajanju. Warriorsi, Lakersi i Phonix će biti slabiji jer su im zvezde prestare. Ma istoku jedino Milwakee i Boston kao neka konkurencija.

Ogroman progres od kad su došli Gordon, KCP i Brown. Ofenzivno smo odavno najveća sila uz Golden State, sad se i odbrana utegla.

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

 

U kojem je to elementu košarkaške igre Dirk bolji od Jokica, osim u šutiranju bacanja? Svaka čast Dirku što bi se reklo, svi znamo sve o njemu i masivan respekt (naročito za reprezentaciju), ali Jokić je osetno bolji igrač.

 

U šutiranju trojki. Dirk je osvojio titulu protiv Majamija sa Lebronom, Wadeom i Boshom u prajmu, to dodaje neku specifičnu težinu toj tituli.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

U šutiranju trojki. Dirk je osvojio titulu protiv Majamija sa Lebronom, Wadeom i Boshom u prajmu, to dodaje neku specifičnu težinu toj tituli.

 

Da, ali je imao Jason Kidda koga Scepan mali nije mogao da postuje celu seriju 😄

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jebem li ga Austin je imao 22 poena sa odlicnim procentima u prosjeku na nivou ovog WCF. To je realno vrhunski ucinak za trecu opciju. Morao je realno uzimati jos vise suteva, pogotovo u utakmicama gdje su se Davis ili Bron raspadali. 

Reaves je morao dobiti loptu vise u 4/4  game 3 i game 4 .

Mislim da je i u obje utakmice imao po 1 sut za 3 poena i mozda jos po 1 ali nisam siguran.

Moraju ga zadrzati po svaku cijenu a bice cijena visoka nakon ovakve sezone plus ce neke ekipe htjeti da isforsiraju ruku Lejkersa da mu daju i jaci ugovor nego sto mogu sami ponuditi pa da budu prinudjeni da izjednacavaju ponudu. Rui takodje da ostane a onda vidjeti dal se moze neki s&T odradit za DLo-a. Njega nikako ne ostavljati

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

U šutiranju trojki. Dirk je osvojio titulu protiv Majamija sa Lebronom, Wadeom i Boshom u prajmu, to dodaje neku specifičnu težinu toj tituli.

 

Jokić u PO utakmicama daje u proseku skoro duplo više trojki od Dirka, uz bolji procenat (41 vs 36).

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Reaves je morao dobiti loptu vise u 4/4  game 3 i game 4 .

Mislim da je i u obje utakmice imao po 1 sut za 3 poena i mozda jos po 1 ali nisam siguran.

Moraju ga zadrzati po svaku cijenu a bice cijena visoka nakon ovakve sezone plus ce neke ekipe htjeti da isforsiraju ruku Lejkersa da mu daju i jaci ugovor nego sto mogu sami ponuditi pa da budu prinudjeni da izjednacavaju ponudu. Rui takodje da ostane a onda vidjeti dal se moze neki s&T odradit za DLo-a. Njega nikako ne ostavljati

 

Zajebana stvar sa novim ugovorom Reavesa je sto ce mu prve 2 godine biti limitirane na po nekih 12-13 miliona, i onda ce ostali iznos biti rasporedjen u 3. i 4. sezonu. Vjerujem da ce sigurno dobiti od nekoga ugovor od 80ak miliona na 4 godine sto bi u principu znacilo da bi u 3. i 4. godini imao nekih 27-28 miliona. Ako napravi jos dodatni iskorak i bude na nivou oko 20ak poena sa dobrim procentima to je realno i vise nego fer cijena za njega, cak i jeftino kad uzmemo u obzir kakvi se sve ugovori daju danas. Rui vjerujem da ostaje za neki ugovor od oko 13-14 miliona godisnje, sumnjam da ce mu neko ponuditi vise od toga, a imamo mogucnost izjednaciti svaku ponudu. 

 

S pacovom ce vec biti nezgodno, ni slucajno ne treba ostati, a pitanje je da li ce iko biti voljan odraditi S&T za njega. Lik jednostavno nema sta traziti u mecevima najviseg intenziteta. Treba vidjeti jos i sta ce se uraditi sa Bambom, Beasleyem i 17. pickom. Tim paketom mozda i mozes zajebat nekoga da ti dadne kakvog korisnog igraca. Uglavnom uz dobar posao na ljeto i zdravlje Brona i Davisa moze se ciljati titula i dogodine. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

 

Jokić u PO utakmicama daje u proseku skoro duplo više trojki od Dirka, uz bolji procenat (41 vs 36).

 

 

 

Ne bih uzimao taj volumen trojki kao presudan, drugačija je košarka dosta. Kapiram da neki Malik Monk pogađa duplo više trojki od Redži Milera.

 

Na nivou karijere je Dirk bolji šuter za 3 od Jokića.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne bih uzimao taj volumen trojki kao presudan, drugačija je košarka dosta. Kapiram da neki Malik Monk pogađa duplo više trojki od Redži Milera.

 

Na nivou karijere je Dirk bolji šuter za 3 od Jokića.

 

Jokić i Dirk svakako nisu tipski igrači, već igrači koji fenomenalno osećaju prostor, situaciju i trenutak, te odmeravaju svoje poteze i načine da napadnu protivnika.

 

Primera radi, Dirk je šutirao i pogadjao dosta više trojki na početku svoje karijere nego u peaku iste. Baš u tom razdoblju od nekih 6-7 godina između finala koje je izgubio i finala koje je pobedio, on je retko ubacivao i jednu trojku u proseku u regularnoj sezonu, dok je u PO bio na 0.5 pogođenih uglavnom.

 

Kasnije, kako je stario i gubio na brzini, više je i šutirao.

 

Jokic tokom regularne sezone eksperimentise, nekada igra samo za asistencije, nekada odluči da se razgoropadi.. jedan od retkih igrača koji u PO ima bolju i konstantniju statistiku. U PO je uglavnom na oko 2 ubačene i 40 posto.

 

Ukratko, ne mislim da se može reći tek tako da je Dirku šut za 3 neka prednost u odnosu na Jokica, ako i uopšte.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Inače, pomalo džiberska izjava Jokića kad je primao MVP trofej.

Pita ga voditeljka šta ti znači ovaj trofej, a on ko iz topa ništa. Primaš nagradu koja nosi ime po jednom od najboljih igrača ikada u njegovoj dvorani nakon što si počistio njegov tim i ti kažeš ništa, sereš.

Odbiću mu ovo na uzbuđenje, bio je vidno uzbuđen na pitanje šta bi poručio navijačima kući on pozdravlja roditelje jer je mislio da ga pitaju za Srbiju.

Ali dobro, Bože zdravlja, biće prilike da navežba.

 

P.S. Admini da otvore neku prelazni rok temu da se Jezerdžije i Bronovci ne smaraju. Predlog za naziv teme Džek Nikolson.

 

“Joel Embiid Showed Why He is the MVP of the NBA”: Magic Johnson Latest Tweet Proves Why Nikola Jokic Isn’t The Best Player Yet Again

 

Izjava Jokića na mestu - ništa ja tu ne bi menjao

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bosMan_jr said:

Za njega licno, govorio sam da ga same MVP titule mogu lansirati u krug najvecih evropskih igraca, ali da bez titule/titula to je limit. Sa eventualnom titulom automatski ova prica spada na dva imena - Dirka i njega. Naravno uz mogucnost da se u narednim godinama Jokic izdvoji.

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 Što kolega reče gore, Jokić bi osvajanjem titule ušao u kategoriju sa Dirkom a verovatno ga i pretekao već sada jer je ipak njegova statistika još impozantnije nego legendarnog Švabe, sa dve titule se već gađa neka all time postava lagano. Ipak, treba napraviti i taj poslednji korak.

 

Zaboravili ste nekoga

 

Screenshot-2023-05-23-11-45-58-819-com-a

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Jebem li ga Austin je imao 22 poena sa odlicnim procentima u prosjeku na nivou ovog WCF. To je realno vrhunski ucinak za trecu opciju. Morao je realno uzimati jos vise suteva, pogotovo u utakmicama gdje su se Davis ili Bron raspadali. 

 

da, imao sam utisak u onoj drugoj tekmi, gde se murray zapalishka u drugom poluvremenu, da bi za lejkerse bolje bilo da su se u poslednjim minutima podredili reevsu.

ali realno, koliko trenera bi imalo muda da tako nesto predstavi na tajm autu i kako bi vozd i obrva reagovali na to..sigurno ne bi dobro ako bi lejkersi svejedno izgubili.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...