Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, DameTime said:

 

U plej ofu 11, u regularci su bili 24. Vi ste u plej ofu 6. dok ste u regularnom delu bili 4.

O ne, brži smo od Nageca.

 

Neće Jokić da isprati pace Brona. 

 

Eto koliko je glupo ocenjivati neku ekipu po pace. Dalas je prošle godine je imao najmanji pace i došao je do finala konferencije. To ne mora ništa značiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dracarys said:

Protiv Denvera neće biti cilj da se zaustavi lično on, to je trenutno nemoguće. Treba zaustaviti njegove saigrače, on kada nabije puno poena bez asista, uglavnom izgube. Treba odseći Jokića od ekipe.

Poslednja praksa pokazuje drugačije. U prve dve pobede protiv Sansa je imao po pet asistencija a u porazima 17 i 11. Broj asistencija zavisi često i od realizovanih situacija koje otvori, broja napada koje organizuje, načina na koji ga čuvaju itd.

 

A i baš bih voleo da vidim kako izgleda to odsecanje od ekipe.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Poslednja praksa pokazuje drugačije. U prve dve pobede protiv Sansa je imao po pet asistencija a u porazima 17 i 11. Broj asistencija zavisi često i od realizovanih situacija koje otvori, broja napada koje organizuje, načina na koji ga čuvaju itd.

 

A i baš bih voleo da vidim kako izgleda to odsecanje od ekipe.

Gledam na dosta širi uzorak. Jokić kad ostvari TD, što znači i 10+ asistencija, mislim da imaju 100% pobeda ove sezone. Kada ne ostvari, dosta su ranjiviji.

 

Jokić neće moći tek tako olako da baca pasove u reket ka Džamalu, MPJ i Gordonu, jer je u pitanju možda i najbolja odbrana u ligi. Teško će da se naigraju pored AD, Vanderbilta i Brona. Šreder je kao stvoren da juri Džamala kroz blokove, a mogao bi Vanderbilt da iskoči, uspešno je branio Karija koji je u off ball kretnji dosta bolji od Džamala.

 

Na kraju krajeva, tu je Dejvis da gospodari reketom.

Link to comment
Share on other sites

Kao istinski lokal patriota moramtm da navijam za Jokića. Iskreno,i kao komunista. To je jedan jednostavan,dobar čovek,a genijalac za basket..sjajan lik. Obožavam ga jer mi se izuzetno dopada njegov pristup životu..jako ću navijati za njega. Jako.

Biće teško srušiti Lejkerse. Najveća su NBA franšiza. Imaju Lebrona. Imaju odličan status kod sudija. Yup..Lakersi su favoriti. Meni se to dopada. Mislim da Joka voli kad ide against all odds.

Moraću da podešavam alarm i ispratim ovu seriju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ono što ja vidim kao potencijalni problem su Dejvisove ručerde i činjenica da svaka ruka has a mind of its own. Više puta sam video AD da jednom rukom pokušava da blokira/oteža šut, a drugom odbija loptu jer je napadač odustao od polaganja/šuta zbog opasnosti od blokade i krenuo da doda nekom u gužvi. Tako nešto vidim da se može dešavati često, kad Jokić npr. fejkuje šut i proba da nabaci asistenciju, da Dejvis drugom rukom spreči pas, ili ako proba prodor da iščačka loptu i sl.

E sad, to je teorija, a Jokićev BBIQ je možda uporediv samo sa Lebronovim, pa možda i prokljuvi kako to da reši, ako uopšte bude problem - možda tripujem samo. 

Link to comment
Share on other sites

Ono što ja vidim kao potencijalni problem su Dejvisove ručerde i činjenica da svaka ruka has a mind of its own. Više puta sam video AD da jednom rukom pokušava da blokira/oteža šut, a drugom odbija loptu jer je napadač odustao od polaganja/šuta zbog opasnosti od blokade i krenuo da doda nekom u gužvi. Tako nešto vidim da se može dešavati često, kad Jokić npr. fejkuje šut i proba da nabaci asistenciju, da Dejvis drugom rukom spreči pas, ili ako proba prodor da iščačka loptu i sl.
E sad, to je teorija, a Jokićev BBIQ je možda uporediv samo sa Lebronovim, pa možda i prokljuvi kako to da reši, ako uopšte bude problem - možda tripujem samo. 
Ako svaka ruka ima majndofhison, onda su to 3 potencijalna konkašna za gospodina

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Ove sezone konkurencija na zapadu x puta jača, nego 2021 i 2022.

 

Čim su zdravi Lejkersi i Nagetsi opet se ponovilo finale konferencije. Finiks je ovog plej ofa na steroidima, samo što su ih povrede sprečile.

7 minutes ago, Miki28 said:

Nuggetsi su favoriti, najvise zbog HCA i rasporeda ali to je odnos 55/45.

Tako nesto ce dati i kladionice

Ne kapiram, zašto su Nagetsi u prednosti?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dracarys said:

Ne kapiram, zašto su Nagetsi u prednosti?

Napisah vec, HCA i raspored.

Uz to i Jokica u prime time kao nominalno najboljeg igraca serije. 

 

Ipak sve je to za nekih 55/45 u njihovu korist.

Edited by Miki28
edit
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Miki28 said:

Nuggetsi su favoriti, najvise zbog HCA i rasporeda ali to je odnos 55/45.

Tako nesto ce dati i kladionice

 

i to plus imaju najboljeg igraca na terenu, mozda i bolju ekipu, svakako sposobniju za dugu seriju, jer su mladji.

Link to comment
Share on other sites

Da li je najbolji igrač u seriji, ostaje da vidimo. Možda i bude, ali Jokić nije ni sa čim prethodno pokazao da je bolji plej of igrač od Dejvisa koji ima titulu. AD kada bi stalno bio zdrav i on bi lagano bio svake godine u izboru za MVP.

 

Sreća je konačno na strani Lejkersa, pa ne vuče nikakve povrede za sada i kada mu je veče, to je horor uticaj za protivničke igrače. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

AD je dosada imao lagane serije u smislu da ga niko nije stvarno napao, sada će prvi put imati defanzivne zadatke 1-1 plus je Jokić igrač koji igra na velikom broju obrtaja, ima kondicije da istrči maraton. Mislim da će biti momenata kad će ga čuvati i Hačimura i Bamba kako bi AD odmorio na Gordonu, a bio pomoć sa strane.

Mareju je NAW pravio dosta problema, očekujem nešto slično i od Vanda.

GSW je pokazao da su Lejkersi ranjivi iz pika, a Finiks da je Denveru problem odbrana tranzicije nakon skoka posle promašaja u čemu je Lebron elitan još uvek.

Denver voli ekipe gde može da pomaže sa nekog lošijeg šutera što je sada slučaj i ako uspeju da uvedu seriju da se uglavnom igra 5 na 5 u prednosti su, pogotovo uzevši u obzir godine i raspored.

Suma sumarum Denver u 6.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Goreće forum. Ja kafu isključivo pijem iz Denver šolje do kraja serije. Dejvisa umotati u onu pucketavu foliju i pažljivo ga unositi i iznositi sa utakmica.

ulazi i izlazi iz dvorane u kolicima cisto iz predostroznosti. zabranjeno mu je da pije hladnu vodu do kraja plej ofa, nikakvo izlaganje nedaj boze promaji i obavezno venac belog luka oko vrata.

nismo ni mi naivni :smiley2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...