Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Glavni moment za seriju Nuggets - Suns ce biti kako krene ista. Ako ih Denver dobije lagano prvu to ce postaviti ton za citavu seriju i uvesti Suns-e u problem.

 

Mislim generalno na uigranost i raspodjelu odgovornosti, oni su protiv Clippers-a zbog povrede Lenarda mogli igrati kako su igrali, ali kada krene minus i treba da preuzme neko tu dolazi do izrazaja ta hijararhija igraca i odgovornosti.

 

Nuggets-i igraju zajedno vec 4-5 godina i kad ne ide Jokicu nije problem da prepusti Mareju ili MPJ, pa cak i Gordonu, a njima nije problem ni da jokic sam sutne 30 puta kao zadnju protiv Minesote.

 

Sad da li ce Monty moci to da iskontrolise i rasporedi uloge, vijdecemo. Durant sigurno nece coskariti i pustiti Bookera da daje 50 poena a oni da gube.

 

Mlislim da se dosta potcjenjuje ta uigranost i vrijeme provedeno na terenu zajedno. Naravno svako bi prihvatio Durant-a ali ipak su odigrali samo 8 utakmica zajedno prije plej-ofa i nije to to jos.

 

Eto na primjeru Zvezde samo gdje je Kampaco bio sa ekipom 3 mjeseca i trenirao i sve i opet kad je konacno zaigrao Zvezda je izgledala gore nego bez njega dok se on nije uigrao i dok nisu prosli odredjen broj utakmica, jer jedno su treninizi drugo utakmice.

 

Tako da najveca prednost Nuggets-a je upravo to vrijeme provedeno zajedno i poznavanje jedni drugih i odgovonosti, pa onda mozda i mladost i dublja klupa. 

 

Svakako, prolaz Suns-a ne bi bio iznenadjenje, ali po meni Nuggets-i idu dalje u ludoj seriji i nadam se dobroj kosarci!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da će Nuggetsi proći (doduše u 6 ili 7 utakmica) baš na konto uigranosti i činjenice da se zna prvih 8 igrača od prvog do osmog. Za Sunse bi bilo mnogo bolje da su ozbiljnije izazvani od Clippersa, što je postalo nemoguće od trenutka kad je Kawhi otpao. Nisu oni ništa spec igrali u toj seriji, osim Bookera koji je razvalio, posebno u odbrani. 

 

Što se Bostona tiče, mislim da će tek sad protiv Phile pokazati šta stvarno mogu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

I ja mislim da će Nuggetsi proći (doduše u 6 ili 7 utakmica) baš na konto uigranosti i činjenice da se zna prvih 8 igrača od prvog do osmog. Za Sunse bi bilo mnogo bolje da su ozbiljnije izazvani od Clippersa, što je postalo nemoguće od trenutka kad je Kawhi otpao. Nisu oni ništa spec igrali u toj seriji, osim Bookera koji je razvalio, posebno u odbrani. 

 

Što se Bostona tiče, mislim da će tek sad protiv Phile pokazati šta stvarno mogu.

Booker/KD u zavisnosti koga ide, Ayton/CP3 ko bude imao bolji matchup, Okogie, Craig, Payne, Biyombo a onda ce u ovoj seriji ubaciti Rossa i les od Warrena.

 

E sad kod Nugfetsa se potencira ta rotacija. Ko je umesto Gordona na KD? Les od Greena? 

Bookera ce KCP da cuva? Sa srecom. Booker je ubio Lejkerse kada mu je pomoc bio Green i AD pozadi a tek nece sa Jokicem u piku.

 

Uigranost te dovodi do jedne tacke ali Sunsi imaju ono sto je rijetko ko imao u istoriji ove igre. 2 nezaustavljiva igraca, mislim da jiste svjesni na koji nivo je Booker otisao. Covjek je automatik iz naskoka nakon pika sa midrange, to su poeni ili bacanja 9/10. Lik je toliko podigao izbacaj da je bukvalno neodbranjiv.

 

Nuggetsi da bi dobili ovu seriju Jokic mora da bude no1 na terenu a Murray da isprati 2 najboljeg igraca Sunsa.

Sa srecom pouzdanje u Portera, Gordona i KCP da donesu tih 40tak poena koji ce biti potrebni

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Koliko me sećanje/ osećaj služi obično bude bar jedna G7 u prvoj rundi, valjda će biti i ove godine 

Prosle godine nije bilo. 

Nadam se da nece ni ove jer u 2 rundi nas cekaju preozbiljne utakmice, posebno na zapadu mada i istok sa ovim ispadanjem Bucksa i Cavsa dobija jednu sjajnu seriju

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Miki28 said:

 

Sa srecom pouzdanje u Portera, Gordona i KCP da donesu tih 40tak poena koji ce biti potrebni

Ako bude do ovoga onda prolazi Denver. Ova trojica imaju laganih 40+ poena po tekmi.

Ko će da čuva Duranta jeste pitanje, Gordon je ok, ali ko kada on ima problema sa faulovima. Dužinom može da mu parira MPJ, ali iako je popravio odbranu ne može na KD, Grin je spor i ne cima se previše. Ja bih možda probao sa Zekom, pa i Votsonom. Poenta je da ga umaraju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ako bude do ovoga onda prolazi Denver. Ova trojica imaju laganih 40+ poena po tekmi.

Ko će da čuva Duranta jeste pitanje, Gordon je ok, ali ko kada on ima problema sa faulovima. Dužinom može da mu parira MPJ, ali iako je popravio odbranu ne može na KD, Grin je spor i ne cima se previše. Ja bih možda probao sa Zekom, pa i Votsonom. Poenta je da ga umaraju.

Ne vjerujem toj trojici, KCP je poznat choker i da nestaje kad je gusto. 

MPJ ce odigrati 1 ili 2 odlicne utakmice ali tesko da ce moci da se trpi ocajno izdanje u napadu uz ? odbranu protiv ovog atomskog napada. 

 

Iskreno, KD mislim da mogu usporiti malo ali kljuc je Booker. Mozda sam subjektivan ali taj decko je napravio takav iskorak da me stvarno odusevio, ima taj go-to potez ala Kawhi '19 odnosno vec pomenuti midrange koji je neodbranjiv.

2 minutes ago, freethrow said:

Ovo je prva godina da ne gledam serije uopšte kroz mečape nego nekako kao celokupne timove i njihove timske jače i slabije strane, bez udubljivanja u mećape po igračima.

Slazem se jer cemu matchup kada gledas meceve GS-Sak i Bos-Atl, to je jurcanje na sve strane, nepostavljene odbrane. 

 

Ipak u duelima Denvera i Sunsa ce biti i sporijeg tempa a svakako i u potencijalnom duelu GS-Lejkersi. 

 

Na istoku ce to tek drasticnije biti, Knicksi-Heat ce biti borba matchupa a Fila-Boston ko nametne svoj stil, Fila se ne smije upustiti u trkanje sa ovima ali u pozicionom, kontrolisanom napadu itekako im mogu naskoditi ako je Embiid pravi.

E da, i kakvo je tvoje vidjenje ove 3 poznate serije?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

MPJ ce odigrati 1 ili 2 odlicne utakmice

Neka MPJ odigra 2 odlične utakmice, a ostale prosječne...super za Denver. Mislim da su došli do te faze da uvijek neko može da iskoči. Da li Jokara, Jamal itd.

 

7 minutes ago, Miki28 said:

KCP je poznat choker i da nestaje kad je gusto. 

Možeš li obrazložiti? Ja se sjećam kad su Lakersi uzeli Denver prethodnih sezona da je on baš u par utakmica kao sporedna opcija ubacio bitne poene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cabke said:

Neka MPJ odigra 2 odlične utakmice, a ostale prosječne...super za Denver. Mislim da su došli do te faze da uvijek neko može da iskoči. Da li Jokara, Jamal itd.

Protiv Sunsa treba dosta njih da iskoci a i da taj dvojac bude na odlicnom nivou s tim da jedan bude i vrhunski plus da role playeri isporuce.

13 minutes ago, cabke said:

Možeš li obrazložiti? Ja se sjećam kad su Lakersi uzeli Denver prethodnih sezona da je on baš u par utakmica kao sporedna opcija ubacio bitne poene.

Game 1 blowout nakupio nebitne poene, game 2 dao neka bacanja, game 3 nista, promasio trojku za izjednacenje 3 min do kraja uz ocajnu odbranu i izveden napolje, game 4 dao trojku na nekih 5 min do kraja za +7,+8 ali posle promasio 3 otvorene. Game 5 nebitan.

Precijenjen i u odbrani, mnogo puta su ga Green ( koje igrao fenomenalnu odbranu mada losiji napad ) i naravno AD izvlacili. 

 

Lejkersi morali pribjegavat udvajanjima i iskakanjima cim bi Lillard upalio, Harden a protiv Murraya morao i Lebron ici. O pokusaju cuvanja Butlera, Robinsona da ne pricam.

Booker ga je ubio u pojam nakon povrede AD sledece godine a Booker sada x2 bolji igrac, ubojitiji.

 

Izdace KCP sut kad bude najvise trebao. Mislim da ce B. Brown imati ozbiljnije minute.

Edited by Miki28
Typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KCP ne igra dobro protiv jačih i krupnijih bekova, ali recimo mislim da mu je Buker fizički idealan takmac. Drugo , on će dosta vremena provoditi i na CP3, imaće bolju seriju nego protiv Minesote.

A , ako je neko do sada bio choker to su Pol i Buker

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, freethrow said:

Ja sam svoje rekao na prognozi 🙂

 

(kurčim se malo dok ne padnem ponovo tamo negde na 5-6 mesto od pozadi)

Nego, jebo titulu da pričamo o bitnijim stvarima - ko će pojuriti free agenta Russella Westbrooka?

 

Mi ćemo. Kruži vest da će Dame sigurno igrati sa superstarom naredne sezone.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milos 3.14 said:

KCP ne igra dobro protiv jačih i krupnijih bekova, ali recimo mislim da mu je Buker fizički idealan takmac. Drugo , on će dosta vremena provoditi i na CP3, imaće bolju seriju nego protiv Minesote.

A , ako je neko do sada bio choker to su Pol i Buker

Game 1 upalio ga 1 na 1, game 2 prilagodjavanje i iskakanje sa AD, isto i game 3. U game 4 KCP nije igrao i najgora partija Bookera u seriji.

Game 5 30 poena za 3/4. U game 6 je vec Vogel pribjegao mixu KCP, Caruso, Matthews, Schroder i dao samo 47 ili tako nesto. 

 

Vidjecemo sve ali opet kazem Booker ove sezone i u zadnje vrijeme je level iznad najboljih izdanja od ranijih godina. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Vidjecemo sve ali opet kazem Booker ove sezone i u zadnje vrijeme je level iznad najboljih izdanja od ranijih godina. 

Ne znam koliko si gledao, ali KD ga je u onim delovima utakmica koje sam ja gledao tetirao bukvalno kao rođenog sina - davao mu je svaku loptu, odvlačio čuvare, glumio mamac po ćoškovima kako bi mu raširio odbranu i prostor za one Iverson katove ili izlaske iz ćoška. Ne kažem da nije Booker dobar, sigurno je najbolji do sada i verovatno je jedan ot top 5 trpača u ligi u ovom trenutku, ali koristi prostor KD na najbolji način, a nije nikada do sada imao tako nešto u karijeri, tako da je malo i do toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Ne znam koliko si gledao, ali KD ga je u onim delovima utakmica koje sam ja gledao tetirao bukvalno kao rođenog sina - davao mu je svaku loptu, odvlačio čuvare, glumio mamac po ćoškovima kako bi mu raširio odbranu i prostor za one Iverson katove ili izlaske iz ćoška. Ne kažem da nije Booker dobar, sigurno je najbolji do sada i verovatno je jedan ot top 5 trpača u ligi u ovom trenutku, ali koristi prostor KD na najbolji način, a nije nikada do sada imao tako nešto u karijeri, tako da je malo i do toga.

Slazem se,to je prednost imati KD pored sebe a Book to koristi maximalno, u svakom mecu koji sam ga gledao je agresivan,napada prostor na razlicite moguce nacine ali mi je najfascinatnije kako koristi midrange, ostavi cuvara na ledjima posle pika i onda naskok pravolinijski koji ulazi kao kap a ako i promasi to je faul. Neodbranjivo i nesto sto ce Sunsi maxinalno koristiti jer Jokic ce tu biti u problemu ( ako iskoci, ide lagano na obruc, ako ostane zakopan onda sledi ovaj sut ). 

 

Bice sjajna serija. Imaju i Nuggetsi svojih prednosti, prva i osnovna je Jokic

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, freethrow said:

Ovo je prilika za Jokića da realno pokaže kakav je u maksimalnim NBA okvirima, maksimalni ulog, pritisak, konkurencija. Pri tome, koliko se sećam, Ejton mu je dosta neprijatniji mečap od većine drugih centara,

Pisao sam ranije, imao je problema pre 2 godine ali Jokic ima tendenciju resavanja raznih matchupa. Gober mu je bas bio problem pre 2020 a onda je poceo bukvalno da ga unistava. Cini se da je i Aytona 'resio' a u jedinom medjusobnom duelu ove sezone je imao 41/15/15. Ima tu i dao Aytonove motivacije kao sto Francis kaze, videcemo. Smatram da ako Ayton ne moze da uspori Jokica do neke razumne mere, Sunsi ne mogu da ovo dobiju.

Da dodam, imam sumnju da povreda zgloba desne ruke je veci problem za Jokica nego sto se misli i to da li se oporavio od toga ce mnogo utice na seriju. Denveru bi dosta znacilo da Jokic nije promasio ono bacanje u cetvrtoj utakmici pred produzetak i da su zavrsili sa 4-0 ali sta je tu je.

Edited by Radalek
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...