Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

I samo da izrazim zadovoljstvo što je počelo najbolje košarkaško doba godine. Utakmice su ovakve ili onakve ali sve pršti od borbe i kontakta, notin izi što bi rekao Zaza Pachulia, ni govora o onom regular season lelemudanju, mnogo lepo kad se neki punjači pilića za regularnu sezonu raspadnu kad krene bitna stvar, to baš volim. Npr onaj Gary Trent iz Toronta, jedini mu zadatak da pogodi neke trojke a lik izlomio obruč, bila priča za njega da je bolji od ne znam ni ja koga itd. Za mene su pravi igrači samo oni koji se pokažu u PO.

  • Like 8
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Radalek said:

Cele sezone se prica kako Sota ne odgovara Nuggetsima pa su ih ipak u poslednjem mecu Nuggetsi oducili od kosarke. Sumnjam da bi Sota mogla da uzme vise od jedne ili dve pobede i da su potpuno kompletni. KAT ne moze da cuva Jokica a svi znamo na sta lici matchup protiv Goberta u poslednjih par godina. Cini mi se da moze da mu utrpa 50 svaki put kad igraju a pritom ga izvuce od kosa i neutralise tu njegovu najbolju osobinu a to je zastita reketa protiv prodora.

 

 

32 minutes ago, Radalek said:

Cele sezone se prica kako Sota ne odgovara Nuggetsima pa su ih ipak u poslednjem mecu Nuggetsi oducili od kosarke. Sumnjam da bi Sota mogla da uzme vise od jedne ili dve pobede i da su potpuno kompletni. KAT ne moze da cuva Jokica a svi znamo na sta lici matchup protiv Goberta u poslednjih par godina. Cini mi se da moze da mu utrpa 50 svaki put kad igraju a pritom ga izvuce od kosa i neutralise tu njegovu najbolju osobinu a to je zastita reketa protiv prodora.

Imate 2-2 sa Vulvsima i to su svi mecevi bili bez Taunsa i Konlija kao apgrejda sa DLoa. Istina, jedan mec ste odmarali sve igrace. Ima i jedan mec sa pocetka januara gde su Nagetsi igrali u punom sastavu, a Minesoti su falili DLo, Tauns i Anderson i taj mec su Vulvsi dobili ubedljivije. Ceka vas tezak zadatak ako oni prodju, a ja najvise gledam na Edvardsa, tesko da on nece da izluduje ovu seriju. Za Nagetse bi bilo najbolje da se Vulvsi jos uvek nisu konsolidovali nakon povratka Gobera u tim, nakon sto je u nikada gorem trenutku razrusio hemiju i ispadnu od OKC. 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AlexMaxim said:

Voleo bih da grešim, ali ja ne bih smeo da stavim "ruku u vatru" za Denver protiv bilo koga- ne zbog potencijalnog protivnika, već zbog njih samih. Deluju mi "mentalno" spremno za ovaj PO, kao i grupa studenata u "polo" majicama, sa pullover-ima na V-izrez, zalizanih orahovim uljem...za koncert Death Metal band-a.

Ne znam, njima sve pocinje i zavrsava sa Jokicem i sa zdravljem ostatka ekipe. Namerno su spustili gas da se Jokic odmori zajedno sa ostalim nosiocima igre. Da li ce mozda zbog toga sporije da krenu u seriju? Mozda, ali niko ne sumnja da ce Jokic da ubaci u visu brzinu kad krene playoff, uvek je to radio. Ja im nekako verujem da se nece saplesti na pocetku a pravi test ce biti ta druga runda protiv Sunsa (verovatno). Znaju vec neko vreme da je to neminovno i mozda su s tim u glavi pokusali da relaksiraju ekipu maksimalno da mogu da u toj seriji odu na 200% kad dodje vreme.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ko misli da Thunder/Wolves mogu da napate a (o tome da prodju necu ni spominjati) nuggetse slabo je pratio NBA zadnjih par sezona. 

 

Thunderi su bili projektovani na 23.5 pobjeda prije pocetka sezone, I njima bi 1 pobjeda u plef-ofu znacila cudo. Denver ima cime da brani Shai/Giddey-a, dok bi Jokic mogoa ako bude htio 50 da ubaci svaku utakmicu protiv thundera jer su pod kosem malo reci tanki.

 

Wolvesi sa druge strane su disfunkcionalna ekipa, kad se vrati Gobert, zacepice se reket opet i ovo sto je Towns radio protiv Lakers-a prve tri cetvrtine opet nece biti moguce kao ni citave sezone. 

 

Mogu Nuggets-i izgubiti 1-2 u prvoj rudni, nije nikakva sramota, gubili su i sampioni eventualni u prvim rundama meceve, nekada to nije ni lose.

 

Na stranu protivnici u prvoj rundi i ostalo, Nuggets-i su ove godine odradili perfektan posao, rano osigurali prvu poziciju i prednost domaceg terena (sto mnogo znaci zbog nadmorske visine) tokom citavog zapada. Odmorili su Jokica maksimalnu (u odnosu na prijasnje plej-ofove), dozvolili Murray-u i Porter-u da se razigraju i raspucaju i tako vrate nakon povrede.

 

Murray je i prethodnih sezona mnogo bolje izgledao u plej-ofu, ali to sve krece i od cinjenice da Jokic mnogo ozbiljnije i agresivnije igra u plej-ofu, napada kos, sutira iz vana, sto otvara jos vise prostora za njegove saigrace sto je Murray odlicno koristio, a ne sumnjam da ce ove godine i MPJ, KCP i Brown.

 

Mislim da je ovo definitivno "ta" godina za Denver da dodju do velikog finala, pa tamo ko dodje dodje i sta bude bude.

 

Phoenix je mnogo zajeban, to stoji, ali odigrali su svega 5-6 utakmica u punom sastavu, to nije dovoljno da se uigra ekipa. Znamo svi koji pratimo sport da ne mozete samo nabacati 4-5 kvalitetnih igraca i osvojiti sve, a da ne pricam o njihovoj sklonosti povredama Paula, Durenta, pa ove sezone i Booker-a... (Naravno ne bih volio niko da se povrijedi citavog plej-ofa, nek se pokrljaju svi zdravi).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Radalek said:

Ne znam, njima sve pocinje i zavrsava sa Jokicem i sa zdravljem ostatka ekipe. Namerno su spustili gas da se Jokic odmori zajedno sa ostalim nosiocima igre. Da li ce mozda zbog toga sporije da krenu u seriju? Mozda, ali niko ne sumnja da ce Jokic da ubaci u visu brzinu kad krene playoff, uvek je to radio. Ja im nekako verujem da se nece saplesti na pocetku a pravi test ce biti ta druga runda protiv Sunsa (verovatno). Znaju vec neko vreme da je to neminovno i mozda su s tim u glavi pokusali da relaksiraju ekipu maksimalno da mogu da u toj seriji odu na 200% kad dodje vreme.

Hajde da vidimo, neka bude kako kažeš (voleo bih to na neki način)... mislim pristupi su različiti. Lično ne bih voleo da uđem odmoran u PO, a sa saznanjem da me nekoliko poslednjih utakmica nije "isprašio" samo onaj protiv koga nisam ni igrao i da se deo mukotrpno građenog respekta i straha (ako ga je bilo) izgubio. Život te nauči da je "glava"često važnija od "tela"(telo vrlo često nađe resurse za koje i ne znaš da postoje). Kao što sam već pisao ne verujem u "flip a switch" pristup - suviše je elemenata u toj  jednačini. Ipak Nuggetsima sve najbolje...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexMaxim said:

Hajde da vidimo, neka bude kako kažeš (voleo bih to na neki način)... mislim pristupi su različiti. Lično ne bih voleo da uđem odmoran u PO, a sa saznanjem da me nekoliko poslednjih utakmica nije "isprašio" samo onaj protiv koga nisam ni igrao i da se deo mukotrpno građenog respekta i straha (ako ga je bilo) izgubio. Život te nauči da je "glava"često važnija od "tela"(telo vrlo često nađe resurse za koje i ne znaš da postoje). Kao što sam već pisao ne verujem u "flip a switch" pristup - suviše je elemenata u toj  jednačini. Ipak Nuggetsima sve najbolje...

Zato ce im dobro doci ta prva runda protiv slabije ekipe. Ili OKC koji nece moci ni u snu da se nose sa Jokicem, ili disfunkcionalna nekompletna Minesota. Uci ce u ritam pred mnogo tezu seriju u drugoj rundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Chaos Is Me said:

I samo da izrazim zadovoljstvo što je počelo najbolje košarkaško doba godine. Utakmice su ovakve ili onakve ali sve pršti od borbe i kontakta, notin izi što bi rekao Zaza Pachulia, ni govora o onom regular season lelemudanju, mnogo lepo kad se neki punjači pilića za regularnu sezonu raspadnu kad krene bitna stvar, to baš volim. Npr onaj Gary Trent iz Toronta, jedini mu zadatak da pogodi neke trojke a lik izlomio obruč, bila priča za njega da je bolji od ne znam ni ja koga itd. Za mene su pravi igrači samo oni koji se pokažu u PO.

Gde se bas Trenta uvati koji izlazi iz povrede i pri tom je od dolaska Petla sveden na Patty Mills ulogu...

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da su Nuggetsi "lažan" 1st seed. Treba biti kadar stići i uteći i na strašnom mestu postojati, odnosno odigrati te 82 utakmice na visokom nivou. Istina je da dosta tekmi u regularnom delu bude revijalno, ali opet treba i te mečeve dobijati. Prema tome samo rispekt prema ekipama koje uspevaju da održe kontinuitet kao i igračima koji izdrže sumanuti tempo iz noći u noć.

Zaboravlja se da je Denver dosta iskusna ekipa u PO, tj. da su igrači uprkos godinama već igrali (i dobijali) teške PO serije. Igrali su i WCF. Kad je najpotrebnije Denver će zbiti redove i vraćati se iz dubokih kanala (videti pod serija s Jutom). Ok, nije ovo identičan sastav kao tad, ali tu su Jokić, Džamal, MPJ koji su svesni šta mogu i takav im je košarkaški mentalitet. Ovo je takođe idealna prilika Jokiću da pokaže kako nije "lažni MVP" i da li je zapravo sposoban da odvede ekipu na sam vrh. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

Ne mislim da su Nuggetsi "lažan" 1st seed. Treba biti kadar stići i uteći i na strašnom mestu postojati, odnosno odigrati te 82 utakmice na visokom nivou. Istina je da dosta tekmi u regularnom delu bude revijalno, ali opet treba i te mečeve dobijati. Prema tome samo rispekt prema ekipama koje uspevaju da održe kontinuitet kao i igračima koji izdrže sumanuti tempo iz noći u noć.

Zaboravlja se da je Denver dosta iskusna ekipa u PO, tj. da su igrači uprkos godinama već igrali (i dobijali) teške PO serije. Igrali su i WCF. Kad je najpotrebnije Denver će zbiti redove i vraćati se iz dubokih kanala (videti pod serija s Jutom). Ok, nije ovo identičan sastav kao tad, ali tu su Jokić, Džamal, MPJ koji su svesni šta mogu i takav im je košarkaški mentalitet. Ovo je takođe idealna prilika Jokiću da pokaže kako nije "lažni MVP" i da li je zapravo sposoban da odvede ekipu na sam vrh. 

Osećam se "prozvano", a znam da nisam :classic_laugh:.

Nisam govorio o 1st seed-u, nego o PO-u. Svakako zasluženo prvo mesto.

Što se tiče MVP-a...šta reći

 

Link to comment
Share on other sites

Embid je placip**ka... eto...izbacio sam iz sebe.
Prvo mu MVP nije bitan pa onda place za MVP, pa onda prozivanje ostalih sad...

Samo da mu dodijele yebeni MVP i pojedu ga na kraju kad ispadne u maksimalno drugom kolu...

real MVP=> Janis/Nikola

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Shai je jos jednom pokazao da je real deal i buduci mvp kandidat. U prvom poluvremenu ga je Jones napinjao. Igrao je presing po celom terenu i nije mu dao da dise, a na svakom piku bi ga i udvajali. Otuda i 3-10 sut iz igre u pp i mali uticaj na igru.  

 

Onda je u drugom izasao sa mindsetom ubice, prilagodio se i odigrao savrseno poluvreme sa 25 poena. Tesko da bi bilo ko bio bolji vodja ovoj grupi djecaraca od njega.

 

Uz to je momak na mestu, tih i nenametljiv. Meni licno najgotivniji igrac u ligi. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Nellthe mislim da Nagetsi nemaju rešenje za SGA, očekujem da ima prosek preko 30 poena u PO ako prođu Sotu.

Definitivno ko god da dođe biće plitak potok za Denver jer je Denver kao tim bolji.

Što se tiče njihove forme u poslednje vreme mislim da je na mnoge uticao all star. KCP i Gordon su očekivali poziv, a njih dvojica su bili najlošiji posle AS, takođe mislim da je Jokić sabotirao MVP nagradu+ su planski odmarali.

Jednostavno ponestalo im je motiva nakon obezbeđenog prvog mesta.

Imaće oni dobar PO i mogu da ispadnu samo u nekoj epskoj seriji koja će se pamtiti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radalek said:

Cele sezone se prica kako Sota ne odgovara Nuggetsima pa su ih ipak u poslednjem mecu Nuggetsi oducili od kosarke. Sumnjam da bi Sota mogla da uzme vise od jedne ili dve pobede i da su potpuno kompletni. KAT ne moze da cuva Jokica a svi znamo na sta lici matchup protiv Goberta u poslednjih par godina. Cini mi se da moze da mu utrpa 50 svaki put kad igraju a pritom ga izvuce od kosa i neutralise tu njegovu najbolju osobinu a to je zastita reketa protiv prodora.

ne bih se ja zalijetao sa prognozama da je Sotta siguran protivnik Denveru.

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Nema puno vremena da se mentalno spremim za seriju

 Veliki sam optimista, samo polako. Plejof je ovo, ljudi svake godine zaborave ko je Bron i salju ga u penziju, a on u jos jednom plej-in mecu doneo strasnu klach odluku (pamtimo pogodjenu trojku kojom je poslao Karija na odmor), strasan pas ka Sruderu, jeste AD posle to usro, ali nema veze, dobili smo najvazniji mec u sezoni i posle svih fejlova, i iako smo stizali rezultat ceo mec. Jbt ispade da je Lebron odigrao neku Tony Snell partiju, ja se zaista pitam da li je ovaj hejt proizvod ostrascenosti ili neznanja

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, delgado said:

@Miki28 Nema puno vremena da se mentalno spremim za seriju

 Veliki sam optimista, samo polako. Plejof je ovo, ljudi svake godine zaborave ko je Bron i salju ga u penziju, a on u jos jednom plej-in mecu doneo strasnu klach odluku (pamtimo pogodjenu trojku kojom je poslao Karija na odmor), strasan pas ka Sruderu, jeste AD posle to usro, ali nema veze, dobili smo najvazniji mec u sezoni i posle svih fejlova, i iako smo stizali rezultat ceo mec. Jbt ispade da je Lebron odigrao neku Tony Snell partiju, ja se zaista pitam da li je ovaj hejt proizvod ostrascenosti ili neznanja

J..... vas Brooks

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MrTripleDouble said:

Shai je jos jednom pokazao da je real deal i buduci mvp kandidat. U prvom poluvremenu ga je Jones napinjao. Igrao je presing po celom terenu i nije mu dao da dise, a na svakom piku bi ga i udvajali. Otuda i 3-10 sut iz igre u pp i mali uticaj na igru.  

 

Onda je u drugom izasao sa mindsetom ubice, prilagodio se i odigrao savrseno poluvreme sa 25 poena. Tesko da bi bilo ko bio bolji vodja ovoj grupi djecaraca od njega.

 

Uz to je momak na mestu, tih i nenametljiv. Meni licno najgotivniji igrac u ligi. 

ne fleksuje, ne odapinje strele nakon postignutih koševa i svašta nešto čega smo svjedoci na mečevima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, LordOfTerror said:

Gde se bas Trenta uvati koji izlazi iz povrede i pri tom je od dolaska Petla sveden na Patty Mills ulogu...

 

Vidim da si se istirgerovao, znači ti si taj koji je hvalio Trenta i pričao da je bolji od McColluma. Lik je u najboljem slučaju igrač za popunu petorke, a radije gunner sa klupe. Sinoć je promašio svaki spot up šut, ne treba neka fizička priprema za to. 

 

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

@Nellthe mislim da Nagetsi nemaju rešenje za SGA, očekujem da ima prosek preko 30 poena u PO ako prođu Sotu.

Definitivno ko god da dođe biće plitak potok za Denver jer je Denver kao tim bolji.

Što se tiče njihove forme u poslednje vreme mislim da je na mnoge uticao all star. KCP i Gordon su očekivali poziv, a njih dvojica su bili najlošiji posle AS, takođe mislim da je Jokić sabotirao MVP nagradu+ su planski odmarali.

Jednostavno ponestalo im je motiva nakon obezbeđenog prvog mesta.

Imaće oni dobar PO i mogu da ispadnu samo u nekoj epskoj seriji koja će se pamtiti.

 

bold: images?q=tbn:ANd9GcTJ8LDWsSSAiHvXGFWdi6q

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bodo said:

ne fleksuje, ne odapinje strele nakon postignutih koševa i svašta nešto čega smo svjedoci na mečevima.

 

 Ali zato u medijima izjavljuje kako si nekad u klachu kao MJ, a nekad kao Bron, sto je krajnje disrespectful i to samo govori koliko je pasivno-agresivna attention whore kuckica

 Gotivio sam ga do te izjave btw

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...