Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 hours ago, Milos 3.14 said:

Laže

 

 

Mogla bih do sutra da pišem na temu važnosti mentalnog zdravlja. Evo gledano iz ugla nas koji nismo profesionalni sportisti, isto tako postoje različiti kulturološki pritisci. Pa tako ako do 25. nisi završio faks, nemaš stalan posao, partnera/partnerku sa kojim planiraš bračnu zajednicu, iz ugla mnogih ti si "propalica".

Ne vidim po čemu se to razlikuje od košarkaških superstarova koji žive i rade u eri "ring or bust" kulture. Ja se slažem da igrače treba pozivati na odgovornost jer primaju ogromne svote novca za to što prebacuju loptu kroz obruč, ali internet zajednica i te kako ume da pretera. Ne moramo ići dalje od ovog foruma, koji se čak može svrstati i među tolerantnija mesta, kako bismo to videli. Zbog toga recimo pozdravljam Melounovu "odluku" da Jokić, Džamal i MPJ nemaju društvene mreže i da se drže dalje od te toksičnosti.

Prema tome ovo što je Janis rekao mi i te kako ima smisla, naravno da mu je bilo teško u tom periodu i da se trebalo izboriti sa tim. I koliko god čovek mislio da je jak u emotivnom i psihološkom segmentu zapravo često može biti na ivici da odustane od svog cilja. Samim tim što o ovome priča sada, kada je sve prošlo i kad je već osvojio titulu (mada sad ima drugu vrstu pritiska), mi ukazuje na to da ne deli priču kako bi izazvao sažaljenje ili šta god.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dracarys said:

Sve je to smece od pritiska u odnosu na Bronov koga su od samog starta karijere uporedjivali sa MJ.

 

Samo sto je Bron, ipak Bron. Mentalno mnogo jak covek.

 

To je večito pitanje da li je veći pritisak na onome od kog se od starta očekivalo mnogo, ili na nekome od kog se nije očekivalo ništa pa je pokazao da ipak može. Sve ima svoje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Mogla bih do sutra da pišem na temu važnosti mentalnog zdravlja. Evo gledano iz ugla nas koji nismo profesionalni sportisti, isto tako postoje različiti kulturološki pritisci. Pa tako ako do 25. nisi završio faks, nemaš stalan posao, partnera/partnerku sa kojim planiraš bračnu zajednicu, iz ugla mnogih ti si "propalica".

Ne vidim po čemu se to razlikuje od košarkaških superstarova koji žive i rade u eri "ring or bust" kulture. Ja se slažem da igrače treba pozivati na odgovornost jer primaju ogromne svote novca za to što prebacuju loptu kroz obruč, ali internet zajednica i te kako ume da pretera. Ne moramo ići dalje od ovog foruma, koji se čak može svrstati i među tolerantnija mesta, kako bismo to videli. Zbog toga recimo pozdravljam Melounovu "odluku" da Jokić, Džamal i MPJ nemaju društvene mreže i da se drže dalje od te toksičnosti.

Prema tome ovo što je Janis rekao mi i te kako ima smisla, naravno da mu je bilo teško u tom periodu i da se trebalo izboriti sa tim. I koliko god čovek mislio da je jak u emotivnom i psihološkom segmentu zapravo često može biti na ivici da odustane od svog cilja. Samim tim što o ovome priča sada, kada je sve prošlo i kad je već osvojio titulu (mada sad ima drugu vrstu pritiska), mi ukazuje na to da ne deli priču kako bi izazvao sažaljenje ili šta god.

 

Mešaš ovde peer pressure i stres nastao iz egzistencijalnog straha.

Ovo prvo se preraste max do 25. ili dok ne prestaneš da razmišljaš o očekivanjima drugih o tvom životu.

 

A ovaj iskonski stres je najgora pošast današnjice. Od imposter sindroma, preko straha da ne ostaneš bez posla, pa raste eksponencijalno i jede te i uništava iznutra.

 

Izjava mu je naravno komična. Ne zato što se možda nije osećao tako, nego zato što pogađa na nivou "i bogati plaču". Najviše što mogu da mu dam je neki suludi benefit of the doubt da je želeo da utiče na obične ljude da istraju u svojim borbama i namerama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

 

ma nebitno, djana ulazi u dramaqueen goat konverzaciju sa ovim "samo da vam javim aprila 2023, kako sam 2020e hteo da ostavim baskesports jer me je mnogo boleo twitter feedback."

Gotivim Janisa ali mi sve više ide na onu stvar sa nedavnim izjavama i PR stunts, ono ja sam MVP zadnjih pet godina itd. Jedan od velikih razloga što sam ga baš gotivio je skromnost koju je pokazivao, nije bio drama queen kao Embiid ali sada polako okreće narativ. Stvarno mu to nije bilo potrebno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

lol

 

MJ ima srece, jer je igrao u kamenom dobu

 

Nije prosao kroz resetke interneta i medija u punom zamahu.

 

MJ kakvog je mentalnog sklopa, da je imao internet trolove i espn panele da ga motivisu davao bi po 50 poena u proseku

  • Like 5
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, threepwood said:

 

MJ kakvog je mentalnog sklopa, da je imao internet trolove i espn panele da ga motivisu davao bi po 50 poena u proseku

 

Kapiram da sedi na tremu u stolici za ljuljanje, puši pljugu i smeje se na ove sada što plaču da bi dobili neko priznanje ili kojeg allstara pride 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav sulud pokusaj za 3 u tranziciji Lavina, koji nekako pogadja za minus 5. :lol_2:
Sve u svemu, ko god od ove 3 ekipe koje se bore za 8. poziciju igra protiv Milvokija, sve preko jedne pobede bih smatrao senzacijom.

Evo ponovo, kad su stigli na posed razlike, a Toronto ne moze da kupi kos nikako. U 2. sekundi napada pripaljuje za 3 preko ruke, i naravno odmah kazna.

Link to comment
Share on other sites

Just now, displejnejm said:

Svakako smo dobili neizvesnost i opet je pobedila ekipa sa većim ofanzivnim potencijalom. 

Kako bre veci ofanzivni potencijal, da li se salis? 😄

Toronto ostao bez goriva nakon poluvremena, Lavin pogadjao neke sulude suteve, bez ikakvog rezona. Karuzo strasno koristan. 
No kao sto rekoh, Majami i Cikago igraju da vide ko ce imati priliku da jos 2 puta rasproda halu, posto ta serije protiv Milvokija ne ide dalje nakon 5. meca, ako ne bude i metla radila.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Kako bre veci ofanzivni potencijal, da li se salis? 😄

Šta znam, Derozana su mnogi do juče svrstavali u MVP kandidate, Lavin odličan strelac, Vučević doskorašnji all star - sve zajedno deluje bolje/potentnije od Sijakam, VanVleet, Skoti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...