Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Horor od završetka sezone za Denver, ne ide se sa ovakvom energijom i mindsetom u PO u kojem treba da porobiš. Samo još fali da nekako izgube prvo mesto.

 

Čini mi se da je problem i do Melouna i do Jokića, odnosno koliko leže jedan drugom, toliko obojica imaju neki lenj i ležeran pristup i ne uspevaju da izvuku od sebe i drugih to da budu mašine i da gaze.

 

Videćemo da li su spremni da se prebace na to da su sada favoriti, da su očekivanja visoka, da non stop treba izvlačiti maximum.. meni deluje da nisu.

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, medobrundo said:

Horor od završetka sezone za Denver, ne ide se sa ovakvom energijom i mindsetom u PO u kojem treba da porobiš. Samo još fali da nekako izgube prvo mesto.

 

Čini mi se da je problem i do Melouna i do Jokića, odnosno koliko leže jedan drugom, toliko obojica imaju neki lenj i ležeran pristup i ne uspevaju da izvuku od sebe i drugih to da budu mašine i da gaze.

 

Videćemo da li su spremni da se prebace na to da su sada favoriti, da su očekivanja visoka, da non stop treba izvlačiti maximum.. meni deluje da nisu.

1000% tačno, više ni u igricama nema "flip a switch" varijante...i meni deluje da nisu.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Dracarys said:

Kad smo vec kod trojki i zakucavanja, Markanen je valjda sinoc postao prvi igrac sa 100 zakucavanja i 200 trojki u jednoj sezoni. Sto dovoljno govori, koliko je to nespojivo bilo!

Tada se "cirka" 200 trojki palilo po sezoni... kumulativno 😄

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Jokica i Denvera, moje je misljenje da Jokic toliko gori od zelje da zaigra u plej ofu, da ga je regularka smorila, gleda samo da sto vise propusti i otalja taj zavrsetak bez ikakvog takmicarskog znacaja. Imaju prvo mesto na zapadu, nije ga vise briga.

 

Jokic se mnogo potcenjuje. Mislim, volim da bacim koju foru na njegov racun, jer sam Bronov fan, ali jadna je ekipa koja bude igrala protiv njega.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dracarys said:

Sto se tice Jokica i Denvera, moje je misljenje da Jokic toliko gori od zelje da zaigra u plej ofu, da ga je regularka smorila, gleda samo da sto vise propusti i otalja taj zavrsetak bez ikakvog takmicarskog znacaja. Imaju prvo mesto na zapadu, nije ga vise briga.

 

Jokic se mnogo potcenjuje. Mislim, volim da bacim koju foru na njegov racun, jer sam Bronov fan, ali jadna je ekipa koja bude igrala protiv njega.

 

 

 

@medobrundo je sve lepo napisao , uz to Jokić ne igra sam. Meni ta promena mindset-a za PO zvuči realno skoro pa kao "Ovo mi je poslednja cigareta, od sutra više ne pušim".

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da postoji neki problem na relaciji Meloun-svlacionica-Jokic, tj da je Meloun izgubio svlacionicu sto bi se kod nas reklo.

 

Cak i Jokic je sinoc bio u fazonu da nema komentar na izjave Melouna, ocigledno tu nesto ne stima.

 

Takodje sinoc je Jokic odigrao mozda i najgoru utakmicu u sezoni, izgubio MVP nagradu i stvarno se cini da ga je ta MVP prica smorila do koske, kao i da nema motivacije da igra regularnu sezonu vise.

 

Navodno je bio plan Denvera da dobiju sinoc Hjuston i da se odmore pred plejof, medjutim od toga nema nista, takodje isto tako mislim da ce Jokic da natrpa svima muda u usta ove sezone u plejofu i ocekujem neke bolesne brojke u fazonu 35, 14, 8 da mu bude prosek.

 

Ali ono sto mislim je da nece ni da doguraju do finala konferencije vec ce da ispadnu u drugom kolu, ne zbog Jokica, vec zbog drugih igraca, tu pre svega mislim na Mareja koji je ove godine 3 najbolji igrac Denvera, MPJ koji ce tesko da dodje do suta ako mu vec nesto Jokic ne sredi, za ostale igrace nemam komentar, Gordon ne moze da se sastavi vec 2 i po meseca, KCP dobrih mesec i nesto ne moze okean sa broda da pogodi i kada dodate na sve to Mareja koji je nekonstantan i koji je odigrao vise od pola sezone preko one stvari, Denver je dobro i prosao.

 

Bryant i Reggie igraju bas sramotno lose, cak je DJ dobio priliku pre Bryanta sinoc protiv Hjustona, bas wtf ali cini se da je tu puklo nesto i da Jokic opet nece da dobije dobru back up opciju.

Manje vise Denver ide koliko ide i Jokic, cim Jokic stane, to bi bilo to od njih, Nikola ce imati snage za dve runde da ih nosi na ledjima, za vise tesko, posebno zato sto je plejof, pusta se kontakt a MPJ je osetljiv na dodir.

Od ostalih igraca, to je bas tanko, Brown moze da doprinese nesto sa klupe ali opet mi se cini da nemaju dovoljno napadackog arsenala sa klupe i da ce neko od Marej i Jokic da budu stalno na parketu, takodje Marej ove sezone bas davi loptu, MPJ i dalje mora da uzme svoj sut makar i preko tri ruke, cini se da mozda Denver nije iskristalisao svoje uloge jos, jednostavno nikako ne vidim da ce Jamal da bude onaj stari i da ce manje vise svi da unaprede svoje igre u plejofu, jedina pozitivna stvar je da za razliku od proslih sezona Jokic ulazi spreman, odmoran i verovatno motivisan da jebe majke svima u plejofu zbog prica oko mvp-a i ostalih baljezgarija van terena.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Kad smo vec kod trojki i zakucavanja, Markanen je valjda sinoc postao prvi igrac sa 100 zakucavanja i 200 trojki u jednoj sezoni. Sto dovoljno govori, koliko je to nespojivo bilo!

Jos samo fali da Ameri izvade statitistiku tipa koliko je LBJ stvljao krunu na glavu i koliko je padao na kolena.

 

:D

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Kad smo vec kod trojki i zakucavanja, Markanen je valjda sinoc postao prvi igrac sa 100 zakucavanja i 200 trojki u jednoj sezoni. Sto dovoljno govori, koliko je to nespojivo bilo!

 

3&D(unk)

 

 

2 hours ago, medobrundo said:

Horor od završetka sezone za Denver, ne ide se sa ovakvom energijom i mindsetom u PO u kojem treba da porobiš. Samo još fali da nekako izgube prvo mesto.

 

Čini mi se da je problem i do Melouna i do Jokića, odnosno koliko leže jedan drugom, toliko obojica imaju neki lenj i ležeran pristup i ne uspevaju da izvuku od sebe i drugih to da budu mašine i da gaze.

 

Videćemo da li su spremni da se prebace na to da su sada favoriti, da su očekivanja visoka, da non stop treba izvlačiti maximum.. meni deluje da nisu.

 

Meni je Meloun komedija, mada bar 50+% NBA trenera spada u tu grupu. Ajde što će se 100% osloniti na Jokića kada je u igri, da kažeš, kreativan je, izmišlja i za sebe i druge, sve ok.

Ali kakav je on trener, treba najbolje da se vidi kada je ovaj na klupi. Da postavi neku smislenu igru, akcije, kretnje bez lopte.

 

Kad god sam gledao Denver, kada Nikola izađe, počinje takmičenje u šutiranju trojki u 5. sekundi napada. Ako ulaze trojke, pozitivan rezultat, ako ne onda rezultat ide dođavola i to je to.

Sve uz standardno neigranje odbrane.

 

Ne očekujem naravno da neko te multimilionerske egomanijake natera da rade 10 blokova i ukrštanja po napadu, ali neke osnovne kretnje, pik iz kojeg će se u makar 3-4 pada doći do neke pozicije.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

 

 

'we really value the feeling of coming to the gym every day and being excited to see one another. when you have a group of people who like being around each other, fun to be around, who share information, who arent you know, fight each other to try to climb the ladder. who are just trying to collaborate and win, and having fun while doing that.

thats whats its about.'

 

Spoiler

63231865-11291903-image-a-39_16651572370

 

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Extreme camaraderie, nemate pojma o savremenim metodama team buildinga...

 

 

(mislim da je to onaj Unsullied fazon iz GoT, vidi budalu šta radi svojima, zamisli šta će tek našima)

 

 

Spoiler

Malo se zezam, ali moje mišljenje o incidentu, tretmanu istog i sudbini Drejmonda Grina je poznato.

 

Edited by freethrow
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

Sto se tice Jokica i Denvera, moje je misljenje da Jokic toliko gori od zelje da zaigra u plej ofu, da ga je regularka smorila, gleda samo da sto vise propusti i otalja taj zavrsetak bez ikakvog takmicarskog znacaja. Imaju prvo mesto na zapadu, nije ga vise briga.

 

Jokic se mnogo potcenjuje. Mislim, volim da bacim koju foru na njegov racun, jer sam Bronov fan, ali jadna je ekipa koja bude igrala protiv njega.

 

 

 

Ovo je sad ista prica ko sto je Doc Rivers preachovao  prije neki dan kad je Embiid odlucio da presjedi taj mec vs Denvera, u fazonu ne zanima me MVP, ne opterecujemo se time, bitan nam je pozicija pred plejof i zdravlje, a sinoc kad dade Embiid pola poena svoje ekipe, odjednom to je to, shut it down, zna se sad ko je MVP, svaka prica je zavrsena 😄 

jxY6ftc.jpeg

56 minutes ago, freethrow said:

Kingsi su meni favoriti protiv obe ekipe iz LA, tako da... Ne znam kako planiraju da zaustave Domantasov plejof ran kroz srce reketa, ne zezam se uopšte.

Mislim da su obje serije dobile vs LA timova i da se dobro matchupuju, mislim da su i sa Warriorsima igrali zabavne meceve na jednu-dvije lopte pa ne bi nista protiv imao i tu seriju da gledam jer kapiram da bi sve prstalo tu.

56 minutes ago, gggggggg said:

 

'we really value the feeling of coming to the gym every day and being excited to see one another. when you have a group of people who like being around each other, fun to be around, who share information, who arent you know, fight each other to try to climb the ladder. who are just trying to collaborate and win, and having fun while doing that.

thats whats its about.'

 

  Reveal hidden contents

63231865-11291903-image-a-39_16651572370

 

Nijesu oni upoznati sa ranim radovima Milojevim, bez ako im on nije pricao 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stex said:

Bryant i Reggie igraju bas sramotno lose, cak je DJ dobio priliku pre Bryanta sinoc protiv Hjustona, bas wtf ali cini se da je tu puklo nesto i da Jokic opet nece da dobije dobru back up opciju.

 

malone je pre nekoliko dana nesto prozvao bryanta. fo kao da uopste nije u kontaktu sa maloneom oko ovih trejdova tokom sezone. ovo ce biti drugi put u tri sezone da ce dovesti kao neku back-up peticu koji na kraju nece igrati nista znacajnije. zbog ovoga sam ja pre deadlinea pricao da uopste ne bih dovodio centra, nego neke kao defanzivce bekove/krila ili pleja.

malone kao da ne veruje ovim novim igracima ako nisu prosli camp i bili sa ekipom bar nekih devet meseci. bas cudno.

 

a ovo sto realni prica, ne slazem se da je vecina trenera lose, kao sto ni malone nije. mislim da kao i sve ostalo (igraci, fo, gm, owneri) tako i treneri su nikad bolji. malone i denver se jebiga previse oslanjaju na superduperstara od kojeg zavisi sve. nije ni prva na poslednja takva ekipa. evo npr dallas pretprosle sezone je bio slican i nisu znali gde se nalaze kada doncic nije bio na parketu. niko nije pomislio da je carlisle los trener, jednostavno je fokus 99% na igri oko glavne zvezde i nema nekog plana b ili c. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam veli kriv sto nijesam prepozna da ce nam u odbrani bit onakva promaja 😂


Lijepo je kad si vlasnik ali kad se i pored toga zelis da pitas za sve zivo u toj fransizi da ti preuzimas odgovornost za ucinak ekipe u sezoni, a imas ljude koji tu glume neke trenere, GM-ove i POBO a pitaju se ka mi odje na vox 😄 

Edited by MrTwister
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...