Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, Dracarys said:

Moze li uopste Pejton da ponovi igre iz prosle godine? Ove sezone su ga slomile povrede i kad je igrao, kazu da nije bilo nista specijalno, ja Portland slabo da sam i gledao, pa ne mogu reci nista.

 

A i pustili su ga jeftino.

Pitanje je, svakako. Nisu ga slomile povrede, imao je jednu core povredu, ne znam sada tačno kakvu, ali bi trebalo da je okej. Mislim da im više znači zbog samog fazona i poznavanja sistema, iliti curryballa, što postade jedini kriterijum za igranje u Dubsima, na sreću ili na žalost. I dalje tvrdim da nam sezona zavisi od toga koliko će nas Wiggins gurati - nijedan igrač nema toliko uticaja na obe strane terena kao on i njegove amplitude se prenose direktno na rezultate, direktnije nego bilo čije druge.

 

Drugi momenat koji bi mogao biti važan je da je ovaj "trejd" dosta jasna poruka da se odustaje, barem u dobrom delu, od dva tajmlajna i prepoznaje trenutak, pa makar i uz guranje Kuminge (Moody mislim da se neće naigrati nažalost), ali bez pokušavanja guranja Wise-a. Ja bih još voleo i da smo se rešili Taja Džeroma i onog drugog lika, jer nisu ni Otto Porteri ni Bjelice, a da ne pričamo o Igijevoj lešini koja više nije ni za sprdnju a nije ni ono da leba ne jede. Svakako je period bez Stefa presudan - ako ekipa bez njega u ovoj fazi nije u stanju da napravi bar neku mini seriju, na ovakvom Zapadu ni sa Stefom nemamo mnogo čemu da se nadamo. Ukoliko pokažu karakter i, pre i iznad svega odbranu, onda možemo da se nadamo nečemu sa Stefom posle.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, LordOfTerror said:

O cemu vi pricate jbt?

 

Jel ste svesni da je Durant zavrsio u Sunsima samo i iskljucivo jer je on tamo zeleo?

 

Na stranu sto je i ovaj paket Sunsa odlican, mozda bi neko sastavio i bolji ali dzabe sve ako Durant nece tamo da igra ili ti upadne u depresiju posle 20 dana u onoj South Park vukojebeni...

 

Sa ovim delom se ne slazem, ima tu do drugih stvari. Da jesu kao sto bi predstavljas, bili bi na nivou Minesoti. Njihovu opredeljenost ka odredjenim sportovima odredjuje klima, koliko god to nekom glupo zvucalo. Grad koji se jace veze za zimske sportove i koji je na drzavnom nivou tu napravio najvece uspehe. U kratkom periodu i Bronkosi i Avalanci osvajaju po dve titule i postaju relevantni u svojim sportovima. To su se samo mogli smatrati ''vukojebinom'' pre 30 godina kada se nije bas znalo da li mogu da odu do kraja, jer 0 titula ali su brzo probili tu barijeru. Kada njih poredis sa Los Andjelesom, vise su titula osvojili Denver i Kolorado, dok u bejzbolu i kosarci Dodzersi i Lejkersi imaju ubedljivu prednost.

 

U NBA vec duze vreme postoje tendencije da je vecina stvari skoncentrisano na istocnu i zapadnu obalu, pa onda nakon njih najvece benefite izvlace drzave koje su blizu obalnih drzava. Ko god je blizu americkih centara, postace privlacan igracima zbog lokacije i zato sto su im mnoge stvari na dohvat ruke. Cim si udaljen kao Denver, to jeste hendikep i mora da se ukljuce razni drugi faktori koji bi njima isli na ruku kako bi mogli da se takmice sa najvecim trzistima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram, pa Denver i jeste na nivou Minesote.

 

Jedina je razlika sto imaju ozbiljne strucnjake u organizaciji i potrefilo im se da se jedan od mnogobrojnih uboda bude Jokic.

 

U NFL-u je druga prica, osim sto je salary cap miliona puta bolje uredjen i u jednom trenutku ako hoces gomilu love moras otici u neku pripizdinu da je pokupis i tamo je Denver izmedju ostalog zbog Elweya i tradicije velikan...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Pitanje je, svakako. Nisu ga slomile povrede, imao je jednu core povredu, ne znam sada tačno kakvu, ali bi trebalo da je okej. Mislim da im više znači zbog samog fazona i poznavanja sistema, iliti curryballa, što postade jedini kriterijum za igranje u Dubsima, na sreću ili na žalost. I dalje tvrdim da nam sezona zavisi od toga koliko će nas Wiggins gurati - nijedan igrač nema toliko uticaja na obe strane terena kao on i njegove amplitude se prenose direktno na rezultate, direktnije nego bilo čije druge.

 

Drugi momenat koji bi mogao biti važan je da je ovaj "trejd" dosta jasna poruka da se odustaje, barem u dobrom delu, od dva tajmlajna i prepoznaje trenutak, pa makar i uz guranje Kuminge (Moody mislim da se neće naigrati nažalost), ali bez pokušavanja guranja Wise-a. Ja bih još voleo i da smo se rešili Taja Džeroma i onog drugog lika, jer nisu ni Otto Porteri ni Bjelice, a da ne pričamo o Igijevoj lešini koja više nije ni za sprdnju a nije ni ono da leba ne jede. Svakako je period bez Stefa presudan - ako ekipa bez njega u ovoj fazi nije u stanju da napravi bar neku mini seriju, na ovakvom Zapadu ni sa Stefom nemamo mnogo čemu da se nadamo. Ukoliko pokažu karakter i, pre i iznad svega odbranu, onda možemo da se nadamo nečemu sa Stefom posle.

Aaand its gone. Coek 2 meca ne znam jel odigrao za Blazerse cekali ga 3 mjeseca, sad eo opet jos 3 mjeseca.
 


 

 

Edited by MrTwister
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

GSW ima odje fore do sjutra oko 6 po nasem vremenu da ponisti trejd.

Payton treba u novom (starom) timu (GSW) da prodje ljekarske da bi trejd prosao, mislim da moze to i da se zaobidje ako ima volje nadje se i nacin, ako im nije mrsko da ga cekaju vjerovatno od naredne sezone. Ako poniste trejd, Bey bi se vratio u Detroit onda, Wiseman nazad u GSW a i Portlandu bi ostao Payton tamo jer ne moze ljekarske da prodje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MrTwister said:

GSW ima odje fore do sjutra oko 6 po nasem vremenu da ponisti trejd.

Payton treba u novom (starom) timu (GSW) da prodje ljekarske da bi trejd prosao, mislim da moze to i da se zaobidje ako ima volje nadje se i nacin, ako im nije mrsko da ga cekaju vjerovatno od naredne sezone. Ako poniste trejd, Bey bi se vratio u Detroit onda, Wiseman nazad u GSW a i Portlandu bi ostao Payton tamo jer ne moze ljekarske da prodje.

 

Jel ovo sigurno da se vodi kao 4 team trade? Da ne bude da biraju izmedju povredjenog Pejtona i 6 usranih pikova druge runde koji im u ovom trenutku znace koliko i Pejton na tribinama...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Jel ovo sigurno da se vodi kao 4 team trade? Da ne bude da biraju izmedju povredjenog Pejtona i 6 usranih pikova druge runde koji im u ovom trenutku znace koliko i Pejton na tribinama...

https://www.nba.com/news/warriors-trade-james-wiseman-pistons 

 

Eo zvanicne vijesti na NBA sajtu. A mislim da je odje ili sve ili nista kad je trejd u pitanju, ne znam moze li se naknadno mjenjati uslovi trejda i da odjednom nesto izbacis a drugo da ubacis ili promjenis.
 

Sa Athletica 
 

Spoiler

Warriors’ high-profile trade deadline acquisition — could miss two-to-three months after a core muscle issue showed up in his physical on Friday morning, league sources confirmed to The Athletic, putting the four-team deal between the Warriors, Pistons, Hawks and Blazers in jeopardy. The Warriors ruled him as a failed physical on Friday, and have until Saturday to go through with the deal as a technical pass of the physical or rescind the entire trade.
 

This was a surprise revelation to the Warriors during the intake process. There have been behind the scenes discussions on Friday about the possibility of amendments to the trade — or full reversal of the deal. The amount of parties involved (four teams, four players) complicates matters.
 

Payton, according to sources, had been playing through pain in Portland. Sources added that the Blazers training staff had been pushing him to gut through it, giving him Toradol shots. This had not been relayed to the Warriors during the negotiation process.
 

Payton had abdominal surgery during the summer. The Blazers initially projected he’d be ready for the regular season. But his rehab lingered, his timeline kept getting pushed back and Payton ended up missing the season’s first 35 games, hinting after his return that he still didn’t feel fully right, mentioning a few setbacks.

“It is what it is,” Payton said the night he came back. “Probably my fourth or fifth surgery the last five or six years…It’s at the point that it’s the best it’s going to be for this year. Just gotta thug it out.”

 

Edited by MrTwister
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima jedna stvar koju moj komunističko-socijalistički mozak nije u stanju da shvati. Okej, GP2 je hteo da ostane u GSW iz milion razloga, tu je dobio prvi profi basket ugovor u 29toj godini, pre toga je aplicirao za posao video-analysta u GSW, ispalo je kako je ispalo, sticajem okolnosti se njegova energija i tih nekoliko stvari koje radi dobro (odbrana, blokovi, kucanja) savršeno poklopila sa ekipom, a njegove mane su u potpunosti absorbovane od strane neobično raspucane bekovske linije. Osvojili smo titulu, svi smo bffovi, ali ne možemo da te zadržimo, imaš sad već CV, imaš neku cenu, čestitke postao si NBA igrač. Lik ide u Portland i tamo se dešava ovo što se dešava.

 

U nekom trenutku imaš ipak neku komunikaciju sa nekim iz GSW, tvoje stare ekipe i jedine ekipe za koju si znao u svojoj jednogodišnjoj profi karijeri - sa Drejmondom, sa STefom, kao razmenite neki sms, viber, MSN messenger, ICQ, nemam pojma? Kao gde si, tebra, šta ima, kako RIley, šta kuva Ajiša, sjebali me ovde bajo moj teraju me da igram i treniram pod injekcijama, kako je Demionu u FIniksu, pukao mi je trbušnjak kao Dejmu ali mene teraju da igram, šta radi Dell sa novom ribom, kako je Sonja sve podnela?

 

Ne znam, evo ne znam.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Odlicni trejdovi LeGM-a. Ispravio katastrofu Pelinke koja nas je kostala 1 celu sezonu i 2/3 regularne ovogodisnje pored povrede AD.

Dobili smo i na sutu, defanzivi i posebno na def. skoku tu ce Vanderbilt biti super. Toma jeste defanzivno skripao, Bamba je zanimljiva akvizicija, svakako se mora otvoriti prostor za Jerreda a tu je i Gabriel. Toskic I Damjan su 2 teska krsa i njih se resimo kao i Bevica koji koliko god da sam ga zgotivio lately ipak igra kriminalno (i on nije ni za sta vise od g-league. DLo i Malik dovedeni budu starteri i pojacaju sut i kreaciju, svakako mnooogo bolji fit nego RW. Videcemo Bambu kako ce se snaci, nece ni biti potrebe da previse igra, verovatno racunaju da Tomi posle ovoh prvog trejda ugovor ne mogu dati, a otarali su se i Patrikovog. Mogu posle polako da razmisle sta na leto..

 

Pljujte Kinga koliko hocete, ali covek nikad nije "trejdovao sebe" kako to rade Kajri, Harden, Durant kad im se prohte, ovo je stvarno sramotno sta su uradili svi trojica komplet djuture. King kao gospodin dodje, odradi svoj ugovor i izabere gde ce kao slobodan agent jer se cela liga lomi da ga dovede. A ne hocu kakim, necu kakim, pa da se pravi cirkus i izlazi prljav ves.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

DameTime, i šta ćemo sad?

 

Pokušala sam da napišem nešto na temu pre par sati, ali prosto ne znam šta bih rekla. Ovo je užasno na svakom mogućem nivou i svakako nisam očekivala od ove organizacije da mulja i upropasti igrača. Baš sam razočarana. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

U nekom trenutku imaš ipak neku komunikaciju sa nekim iz GSW, tvoje stare ekipe i jedine ekipe za koju si znao u svojoj jednogodišnjoj profi karijeri - sa Drejmondom, sa STefom, kao razmenite neki sms, viber, MSN messenger, ICQ, nemam pojma? Kao gde si, tebra, šta ima, kako RIley, šta kuva Ajiša, sjebali me ovde bajo moj teraju me da igram i treniram pod injekcijama, kako je Demionu u FIniksu, pukao mi je trbušnjak kao Dejmu ali mene teraju da igram, šta radi Dell sa novom ribom, kako je Sonja sve podnela?

 

Ne znam, evo ne znam.

Pa tako danas funkcionise drustvo, ne znam sta je cudno. Ako nekoga ne vidjas duze vreme, odnosi malo i zahladne, malo teze ide otvaranje i prica o svojim problemima, sem ako pre toga niste drzali kontinuitet druzenja 5-10 godina. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa vrlo moguce da su neki igraci i znali ali ne verujem ni da je sam GP znao da je toliko usrao motku i pogorsao stvari.

 

Sto je najjace Portland  ili ko god je ovo smislio je bio upravu jer GS ne bi stopirao trejd sve da im vrate Wismana i dodaju 10 pikova druge runde jer je razlika u 100+ miliona poreza na luksuz. 

 

Sad koje ce sankcije biti od strane lige i da li ce ih uopste biti manje je vazno, voleo bih samo da neko iz Portlandovog medicinskog tima licno snosi odgovornost... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...