Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Pa strah od gubitka je najčešće veći od potencijalnog dobitka. Tako da Denver ne vuče preterano rizične poteze i samim tim ne gube mnogo, ali i ne dobijaju mnogo. Iz nečijeg ugla je to dobro poslovanje dok iz nečijeg nije. Oni se klade da mogu do titule sa ovom "big 3" koju imaju, pa bumo vidili. 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Pa strah od gubitka je najčešće veći od potencijalnog dobitka. Tako da Denver ne vuče preterano rizične poteze i samim tim ne gube mnogo, ali i ne dobijaju mnogo. Iz nečijeg ugla je to dobro poslovanje dok iz nečijeg nije. Oni se klade da mogu titule sa ovom "big 3" koju imaju, pa bumo vidili. 

Na ovakvom zapadu, posle svih ovih trejdova/pojacanja,  mislim da nemaju sanse za titulu, mozda dodju do WCF ali to je neki maksimum. Nemaju oruzja da ovo izguraju do kraja. 

Preveliki pritisak ce biti na Jokicu a Murrayu, Gordonu i posebno MPJ ne vjerujem da mogu u nekoliko serija zaredom biti bitan faktor. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Za Denvericane je pitanje da li mogu da prodju prvu rundu, jer je sve izvesnije da ce igrati sa nekim od GSW/LAL

Moguce, bice zajebani i GS i Lejkersi ( ko god bhde u tom playinu ).

Prvih 6 trenutnih na zapadu ocekujem da ostanu tu a onda ostaju Pelikani, Minesota, GS, Portland, Okc, Juta i Lejkersi za playin. 

 

Mislkm da je i za Jutu kasno sto se tice nekog tankovanja, bice tu nekih poraza ali ostace u borbi za playin.

 

Link to comment
Share on other sites

dubsi su uzeli titulu koliko prošle godino (ponovo); nema tu nikakve preke potrebe i obaveze za nekim ludim uspehom. 

 

inače, dubsi su na 28-28 (9i), minesota na 30-29, nju orleans na 29-28 (7. i 8.). meni to ne izgleda kao rešen poredak. 

lejkersi su na 26-31, blazersi na 27-29 a imam utisak da su se ovde na topiku već plasirali da igraju protiv nuggetsa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gaga said:

Kao sto rekoh,nece GSW ni do PO,nesto je tamo trulo nevezano za povredu Stepha,mislim da je ovo poslednja sezona Dreya u GSW,mozda i Kleya,vreme je za reset.

Trulo jeste ali se playin ne dovodi u pitanje. Vidim da je jutros Payton bio pored Myersa i Dunleaveya tako da ce se taj trejd potvrditi. Dovodite i Beverley-a tako da cete izgurati nekako pricu za playin posebno sto ste trenutno u tih 10 mjesta a ne bih bas da se igra protiv vas za prolazak u plejof a onda kome god da zapadnete u 1 rundi bicete pakao od protivnika. 

 

Odradice se na ljeto rebuild, ja bih za Poole i Kumingu vidio sta moze da se dovede. 

Ne znam kakve ce ponude Draymond dobiti ali ako bude raspolozen da uzme manje vidim ga u GS da ostane, tipa 60/3 uz PO u zadnjoj godini ugovora. Ako ne Lebron ga ceka😀

Link to comment
Share on other sites

Poenta je i dalje da dobro rade posao (osim ugovora MPJ-u 😁) i nemaju potrebu da rade ono sto je Dalas npr.

 

Oni i da se uce jos dva plejofa, 2025. u plejofu Jokic ima 30, Marej 28, MPJ 26, Gordon 29.

 

Tu ce tek biti najbolji i to je neka ekipa koja bi mogla da uzme recimo dva prstena u periodu izmedju 2025. i 2029.godine.

 

Nadam se da ce imati stpljenja. Uostalom, ja ni nemam osecaj da pritisak od njihovih navijaca postoji.

 

Vise sa strane dolazi taj narativ da dzabe Jokicu MVP ako ne uzme titulu, da je sad trenutak da dokaze, inace mu sve dzabe, sad ili nikad... A nesto poznavajuci Jokica, znam koliko mu se fucka oko toga... A mislim da i Denvercani krecu njegovim stopama i ne kompleksase se ko drugi navijaci.

 

Na kraju, ne vidim ni razlog. Ova generacija bi ipak trebala da krunise ovo prstenom, ali niko ne kaze da to mora odmah. Nisu oni neki super tim koji mora. Godine i vrhu i jedan prsten i ostace upamceni kao najuspesnija ekipa u istoriji fransize i jedan od najboljih timova 2020ih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28

 

Ma Juta je gotova, poceli da daju mnogo veliku slobodu THT-u.

 

Mislim da OKC nece biti ozbiljan u prici za plej in, ocekujem lagano gasenje jednog po jednog posle ol stara. 

 

Pravi konkurenti su GSW, Portland, Minesota i NOP ako Zajon jos malo odsustvuje nakon ol stara.

 

Jeste, za prvih 6 na zapadu su za sada velika ocekivanja da se plasiraju direktno u plej of.

 

Lejkersi ako dodaju malo gasa i vezu 5-6 pobeda, mogli bi do 7-8 mesta, dakle samo jedna za plej of i priliku da izbegnemo Denver, jer, ipak je lakse sa Memfisom, ali polako, mec po mec, nadam se da ce Bron biti spreman za Portland koji mora da se porazi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Snjofko said:

Ne smatras da je Porter u big 3?

 

Ako me pitaš da li smatram da je MPJ tip igrača koji bi u većini franšiza mogao biti deo big 3 - ne. Uostalom, kad smo kod rizika, upravo je njegova uloga + ugovor koji je dobio najveći rizik Denvera (s obzirom na njegov zdravstveni karton). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

@Miki28

 

Ma Juta je gotova, poceli da daju mnogo veliku slobodu THT-u.

 

Mislim da OKC nece biti ozbiljan u prici za plej in, ocekujem lagano gasenje jednog po jednog posle ol stara. 

 

Pravi konkurenti su GSW, Portland, Minesota i NOP ako Zajon jos malo odsustvuje nakon ol stara.

 

Jeste, za prvih 6 na zapadu su za sada velika ocekivanja da se plasiraju direktno u plej of.

 

Lejkersi ako dodaju malo gasa i vezu 5-6 pobeda, mogli bi do 7-8 mesta, dakle samo jedna za plej of i priliku da izbegnemo Denver, jer, ipak je lakse sa Memfisom, ali polako, mec po mec, nadam se da ce Bron biti spreman za Portland koji mora da se porazi.

Prvo da vezemo koju pobjedu i da udjemo nekako u kontinuitet. Mislim da je ova ekipa sposobna da veze 6-7 pobjeda ako budu zdravi ova 2.

I prije i posle Allstar pauze imamo duele sa direktnim rivalima za playin tako da se ne smije desiti serija poraza. Sto kaze delgi, margina za gresku je veoma mala.

 

Steta pa nema Pata za Lillarda ali moracemo nekako timski da ga usporimo, standardno udvajanje u 2 poluvremenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Snjofko said:

Poenta je i dalje da dobro rade posao (osim ugovora MPJ-u 😁) i nemaju potrebu da rade ono sto je Dalas npr.

 

Oni i da se uce jos dva plejofa, 2025. u plejofu Jokic ima 30, Marej 28, MPJ 26, Gordon 29.

 

Tu ce tek biti najbolji i to je neka ekipa koja bi mogla da uzme recimo dva prstena u periodu izmedju 2025. i 2029.godine.

 

Nadam se da ce imati stpljenja. Uostalom, ja ni nemam osecaj da pritisak od njihovih navijaca postoji.

 

Vise sa strane dolazi taj narativ da dzabe Jokicu MVP ako ne uzme titulu, da je sad trenutak da dokaze, inace mu sve dzabe, sad ili nikad... A nesto poznavajuci Jokica, znam koliko mu se fucka oko toga... A mislim da i Denvercani krecu njegovim stopama i ne kompleksase se ko drugi navijaci.

 

Na kraju, ne vidim ni razlog. Ova generacija bi ipak trebala da krunise ovo prstenom, ali niko ne kaze da to mora odmah. Nisu oni neki super tim koji mora. Godine i vrhu i jedan prsten i ostace upamceni kao najuspesnija ekipa u istoriji fransize i jedan od najboljih timova 2020ih.

Pa ako uzme 3 zaredom MVP priznanja a u plejofu nista ne uradi onda ga jedino i navijaci te fransize i mogu braniti ali uzaludno. 

Svi su to prosli, od KG, Dirka pa do Janisa od najskorijih. 

 

Sto se tice ovog cekanja, samo nek se ceka, Nba liga je poznata po cekanju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Snjofko je u pravu, ispod radara prolazi taj sjajni trejd Denvera za Aarona Gordona, dali su Garrisa i pick fazon

 

--Definitivno ne smatram da je Lakersima sigurno bilo sta, samo da su konkurentniji da ostvare makar taj plej-in (kao kratkorocni cilj i preduslov ostalih) jer imaju daleko kvalitetniji roster sada. Evo bas bih voleo da Russ ode u Kliperse, taman im je krenulo, povukli su poteze i pojacali se u vidu Hylanda, Erika, Plumija, docekali Kawhija i PG-a i resili se oba pleja, znaci otvorili mesto za Russa da ih pokopa. Isto tako, eto slobodno GS-u Bevica ako hoce, nemam nista protiv. Koliko samo dead weighta i balasta je skinuto sa Lakers rostera i doveden suv kvalitet, i dalje sam u neverici. Jos se sve ovo poklopilo za povratkom Lonija i Ostina, koji takodje daju odredjene kvalitete i dubinu rosteru. 

 

Utakmica po utakmica, margina greske je premala, i konstantno smo pod tempiranom bombom zvano zdravlje Entonia Dejvisa (i nesto manje Jamesa) i u situaciji da se opet sve raspukne kao mehur. Zahvalan sam svima na trejdovanju Vestbruka, bilo je veoma uzasno iskustvo navijati za njega. Uzivanje je bilo gledati nove momke vcrs, videcemo kako ce ici dalje. 

 

@Miki28 Nema Portland cime da nas dobije. Oni su nam odgovarali kao mecap i pre ovih trejdova (+ su osakaceni sada) a kamoli sad. Tu ako izgube, mogu komotno da vrate pridoslice nazad i Vestbruka kod nas za kaznu.

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto dajes vece sanse GS, kada su oni bez Karija minimum minimuma do pocetka marta, a imaju i oni igraca za odmaranje u b2b, pre svega Klej i Drejmond.

 

Bron ako se ne vrati sad, vraca se posle ol stara u punom pogonu i prvi mec ce biti opet protiv Voriorsa. Tu ih opet kidamo.

 

Link to comment
Share on other sites

@delgado mislim da bi wbrook bio najbolje dostupno resenje za clipperse. on i mann (ako nisam omasio spelling) i djordjo da kreira.

 

russ je najbolji u periodima kada je svima muka od njega. onda upali bazicni razum a jos je bonus sto bi nakon svake pobede mogao da se parkira ispred vozdove gajbe i pusta iz gheto blastera neke ustanicke - clippers pesme.

 

Oj vojvodo poldzordzicu
Srpski sine od resave ravne

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DameTime said:

 

Ako me pitaš da li smatram da je MPJ tip igrača koji bi u većini franšiza mogao biti deo big 3 - ne. Uostalom, kad smo kod rizika, upravo je njegova uloga + ugovor koji je dobio najveći rizik Denvera (s obzirom na njegov zdravstveni karton). 

Jok, samo kazem da u Denveru postoji big 4. A ako je big 3, onda tu MPJ ispada.

 

26 minutes ago, Miki28 said:

Pa ako uzme 3 zaredom MVP priznanja a u plejofu nista ne uradi onda ga jedino i navijaci te fransize i mogu braniti ali uzaludno. 

Svi su to prosli, od KG, Dirka pa do Janisa od najskorijih. 

 

Sto se tice ovog cekanja, samo nek se ceka, Nba liga je poznata po cekanju.

 

Pa koliko su KG i Dirk imali godina?

 

Ne vidim razlog zasto Denver treba da nabija sebi pritisak po principu- ako sad ne uzmemo, propali smo, kad mogu nastaviti da budu kontenderi narednih 5 godina minimum.

 

Nek prica ko sta hoce od ljudi sa strane, poenta je da u Denveru ostanu hladne glave.

 

Zaboravlja se i koliko je Gordon i dalje mlad, imam osecaj da njega mnogi smatraju kao da je neki matorac koga su doveli da pomogne.

 

Osnova njihovog tima je 95.-98. godiste, to su godine kada je tek pocetak prajma ili se jos nije ni uslo.

 

Denver je solidan timcic koji moze napasti titulu, ali nisu prajm Bulsi ili GSW. Ako uzmu titulu ili dve u ovoj eri - super. Ne vidim sto mora biti sada.

 

Cenim da ce Jokica bas da zabole nesto kad bude u Somboru sto ce neko pricati da je 3xMVP, a nema titulu ili finale.

 

Bolje 3xMVP bez titule nego nijednom MVP bez titule 😁

 

I to samo i svi ostali treba da prihvate. Samo polako, vojvodjanski 😁

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...