Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 minutes ago, Miki28 said:

Za protivnike?😀 

  Hide contents

Dobar je Porzingis. Klupa im je smehotres ali prva petorka opasna, uzece 2 pobjede protiv Bucksa😀

 

Nabaviće oni igrača, ne brini, a ni trenutno stanje nije loše.

Kad smo već kod Baksa ruki im je odličan, gledao sam ga u SL protiv Denvera, biće igrač 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Možda i unpopular opinion ali NBA preseason je baš teško gledjiva košarka a tek zaključivanje neko na osnovu iste je nebuloza. Ja se uključujem od 24.10. kad krene prava stvar.

U ovim pripremnim bar u uvodnim je intencija trenera da vidi na koju dubinu rosteru može računati, znači neki second-tier. I na njima je i naglasak odnosno oni dobivaju najviše minuta u njima. Naravno da se ne mogu donositi neki konačni sudovi na temelju predsezonskih ali ipak se neki uvidi mogu steći. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Pelinka mag, Rivs prima samo četri milke više od Pričarda.

 

1 hour ago, uini said:

to je reavsu kinta sa strane, glavnicu mu daje lebron od kada ga je usvojio

 

Reaves je kao klasičan srpski poslanik/ministar, platica tek malo iznad proseka ali zato članstvo u raznim nadzornim i drugim odborima plus korupcija, namešteni tenderi za braću i kumove i op...izađe na prihode superstara.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam baš prijatno iznenađen nastupom Metua. @40Wins ako može koja riječ, dvije o njemu. Jučer je utrpo dve trojke bez koske i treća mu izasla bukvalno iz koša sve pod 45 sa desne strane. Baš lepa tehnika šuta. Lepe kretnje i u odbrani. Vidi se da je košarkaški pismen. Međutim ja ga stvarno nisam pratio prije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Tanak je ovo roster SAS

 

sigurno je da im nije primarni cilj da stignu do plej ofa, vec da vide kako mogu da se razviju branham, sochan, vassel, bassey, eventualno keldon johnson, mada imam utisak da je on to sto sad jeste [uz wembanyamu naravno].

 

u tom smislu roster nije tanak, ovo je tek prva iteracija gradjenja tima oko wembyja; 5-6 igraca za razvitak je prakticno pola rostera, za prvu sezonu taman.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, bodo said:

Moram priznati da sam baš prijatno iznenađen nastupom Metua. @40Wins ako može koja riječ, dvije o njemu. Jučer je utrpo dve trojke bez koske i treća mu izasla bukvalno iz koša sve pod 45 sa desne strane. Baš lepa tehnika šuta. Lepe kretnje i u odbrani. Vidi se da je košarkaški pismen. Međutim ja ga stvarno nisam pratio prije. 

 

 

chimezie će vam biti najkorisnije pojačanje ovog prelaznog roka, mmw

 

dobar je defanzivac, atletičan je, dobro odapinje trojke iz kornera, dobar u kontrama.

može da igra i PF i C, i ustvari ne znam šta je on nominalno.

prošle sezone je bio rezervni centar u kingsima, pičio je lepu minutažu... len i holms su tokom sezone uglavnom igrali garbidž tajm.

kada je počeo plejof uklonjen je iz rotacije i njegove minute je dobio len... to mi je bilo čudno tad, ali verovatno su bili načisto da metu sledeće sezone neće biti u kingsima.

prethodnih sezona je uglavnom igrao PF, limitirana minutaža ali uglavnom je ostavljao dobar utisak i bilo mi je drago kada je ostao u rosteru i za 2022/23 sezonu.

pre toga mislim da je bio kod grega i da je katovan u nekom momentu.

 

treba da baciš pogled na OI 2021, kažu da je oprao u dresu nigerije...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U napadu ne ocekujem neki flow, ipak su tu 3 igraca koji vole (i uglavnon umeju) izolacije i koliko god da budu postovali jedan drugog i neki okvir napadackih setova, neminovno je da ce narocito u nekim zavrsnicama biti your turn, my turn basketa. Ono sto mislim da ce nam odluciti sezonu jeste suterski doprinos pomocnog osoblja. Otvarace se dosta prostora kada neki od ove trojice odvuce bonus igraca ili natera protivnicke odbrane da puknu (a kao posledica kalkulisanog rizika logicno je da ce se odluciti da bace kocku na nekog od role-playera). Jedino sto Yuta, Allen, Metu, Gordon, Little, KBD treba da rade kada su na parketu sa nekim od ove trojice jeste da metnu te otvorene suteve kojih ce imati sasvim dovoljno. Gordon ce kao kreator sa klupe imati veliki teret na ledjima da stvari izgledaju koliko je moguce pristojno kada starteri odmaraju. Videcemo je li i Allen u stanju da zaista napravi neki poen u ozbiljnim tekmama i van onog sto mu se servira. Ako jeste, to znacajno olaksava menadzment oko rotacija i predstavljace cist luxuz.

 

Ubedjen sam da Durant vise nije u stanju da daje po 40p na visokim procentima u klanici kakva je Zapad. Booker ima realne fizicke limite, kao i Beal, tako da nikako ne vidim scenario u kome se do finala dolazi sa nekom varijantom gde trio pravi 90+ poena, a ostali dodaju jos taj kusur. Napad cw morati da bude mnogo smisleniji od onoga sto je igrano u proslom PO, posto je em ruzno, em neodrzivo kroz dve, tri, cetiri serije.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Gordon ce kao kreator sa klupe imati veliki teret na ledjima da stvari izgledaju koliko je moguce pristojno kada starteri odmaraju. 

 

mislim da će "menjaža" teren-klupa ići tako da je uvek neko od trojice bajonea zajedno sa gordonom paunovićem

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ljutikrilo said:

 

 

chimezie će vam biti najkorisnije pojačanje ovog prelaznog roka, mmw

 

dobar je defanzivac, atletičan je, dobro odapinje trojke iz kornera, dobar u kontrama.

može da igra i PF i C, i ustvari ne znam šta je on nominalno.

prošle sezone je bio rezervni centar u kingsima, pičio je lepu minutažu... len i holms su tokom sezone uglavnom igrali garbidž tajm.

kada je počeo plejof uklonjen je iz rotacije i njegove minute je dobio len... to mi je bilo čudno tad, ali verovatno su bili načisto da metu sledeće sezone neće biti u kingsima.

prethodnih sezona je uglavnom igrao PF, limitirana minutaža ali uglavnom je ostavljao dobar utisak i bilo mi je drago kada je ostao u rosteru i za 2022/23 sezonu.

pre toga mislim da je bio kod grega i da je katovan u nekom momentu.

 

treba da baciš pogled na OI 2021, kažu da je oprao u dresu nigerije...

Mislim da je planu da igra PF. Čitam sad na forumu da KD ne želi na istu. A par dana prije daje izjavu da je  današnja NBA positionless. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

mislim da će "menjaža" teren-klupa ići tako da je uvek neko od trojice bajonea zajedno sa gordonom paunovićem

 

Prebacio sam se odmah u PO - nisam siguran da ce taj model biti primenjivan i van regularke, ali moguce je da se varam. U svakom slucaju je neophodno na parketu imati 2 igraca koji ne zavise od kasike saigraca ako se zeli proboj do titule.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...