Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, Barkley#34 said:

A što će morati da vraćaju Jokića iz kafane, to ništa, a? :classic_biggrin:

Koliko je bancio proslo leto pred reprezentaciju...tumarao pijan po ulici i pleasao skoro go na stolu na nekom koncertu...kafana je jos i pozeljna 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radalek said:

BB je gubitak, Green nije uopste (cak mislim da ce biti addition by substraction u njegovom slucaju). Vlatko je gubitak sto se tice rotacije u regularnoj sezoni ali nece imati preveliki efekat. DAJ ce igrati jako malo, Nnaji ce igrati backup 4/5 mnogo vise. Braun ce imati vise minuta i Payton Watson koji veoma obecava, ce dobiti 10-15 minuta takodje. Opet su draftovali par 'starijih' rookie igraca i koliko sam video poprilicno su zadovoljni za sada.
Denver bi lagano mogao da bude dosta bolji tim u regularnoj sezoni samo na konto toga sto nece morati da uigravaju/vracaju iz povreda 4-5 kljucnih igraca u rotaciji u prvih 2-3 meseca regularke. MPJ i Murray ce skoro sigurno imati dosta bolju regularnu sezonu sad kad imaju celo leto da se odmore i pripreme za istu bez povreda iza sebe.

Payton je još uvek nedokazan da može igrati NBA, a ne da igra za šampionsku ekipu. Nađi isto, očekivalo se u prethodnoj sezoni da može da probije led, ali Grin ga je izbacio iz bilo kakve priče i ne bih složio da on nije gubitak za Nagetse s obzirom da mu zamenu nisu doveli, a ostao je slabo perspektivni Nađi, takođe verujem da je Džef dosta značio i za hemiju ekipe plus njegovo iskustvo, nije džaba dobio 20 milki od Hjustona. Jedino Braun možda može nešto, ali videćemo koliko on to može, uopšte se ne bih iznenadio da bude i negativno iznenađenje, tj. da još nije spreman u velikoj meri da pomogne. Ostali rukiji su mi trenutno nepoznati, ne verujem da u tom grmu leži zec koji bi doneo stabilnost sa klupe.

 

Jedina pozitivna stvar je da je prva petorka jako dobro uigrana, ali to je bitno za plej of, ne i za regularku. U regularci se moraju uključivati i igrači sa kraja klupe. Ne znam ni koliko će Jokić više biti zainteresovan da se cima u regularci, kapiram da bi njemu neko 4-5 mesto radilo posao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Payton je još uvek nedokazan da može igrati NBA, a ne da igra za šampionsku ekipu. Nađi isto, očekivalo se u prethodnoj sezoni da može da probije led, ali Grin ga je izbacio iz bilo kakve priče i ne bih složio da on nije gubitak za Nagetse s obzirom da mu zamenu nisu doveli, a ostao je slabo perspektivni Nađi, takođe verujem da je Džef dosta značio i za hemiju ekipe plus njegovo iskustvo, nije džaba dobio 20 milki od Hjustona. Jedino Braun možda može nešto, ali videćemo koliko on to može, uopšte se ne bih iznenadio da bude i negativno iznenađenje, tj. da još nije spreman u velikoj meri da pomogne. Ostali rukiji su mi trenutno nepoznati, ne verujem da u tom grmu leži zec koji bi doneo stabilnost sa klupe.

 

Jedina pozitivna stvar je da je prva petorka jako dobro uigrana, ali to je bitno za plej of, ne i za regularku. U regularci se moraju uključivati i igrači sa kraja klupe. Ne znam ni koliko će Jokić više biti zainteresovan da se cima u regularci, kapiram da bi njemu neko 4-5 mesto radilo posao.

U letnjoj ligi su svi rukiji odigrali solidno, a neki i više od toga (Tajson). Znam - letnja liga. Ali hrabri što su sve te novajlije iskusne u koledž košarci i trebali bi odmah da doprinesu nešto, kao što je i Kristijan Braun prošle sezone. Što se tiče svlačionice, tu je i dalje DAJ. Tako za gubitak Green-a se ne brinem. 

 

Bruce Brown je druga priča - nije bilo igrača na tržištu koji pruža sve ono što on može u jednom paketu. On jeste veliki gubitak i ne verujem da se može nadoknaditi bilo kojim igračem u rosteru Nuggetsa. Ali ... može se nadoknaditi ako Payton i novajlije ispune ili premaše očekivanja od front office i stručnog štaba, što istovreme i znači širenje rotacije. Takođe, treba imati u obzir da je Brown igrao sa igračem koji svakoga čini boljim. Btw što se tiče Payton-a, Paul George je imao lepe reči za njega i rekao da se zapamti to ime. E sada, da li će on i novajlije postići svoje potencijale ili ne ima da se vidi. 

 

Ovaj boldovani deo je ključan. Ne samo da su uigrani, nego su još i mladi i daleko od svog prajma. Jokić je najstariji tu sa 28 godina. 

 

U svakom slučaju, jedva čekam da vidim kako će sve to izgledati u novoj sezoni. Trenutno, zdravi Lejkersi su mi najozbiljniji rival ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Darko said:

Trenutno, zdravi Lejkersi su mi najozbiljniji rival ove sezone. 

Ne znam, Lebron sa 39 i AD sa 31 godinom koji ce morati opet da ozbiljno povuku 40+ minuta u playoffu na Zapadu koji ce biti jos brutalniji nego prosle godine. Veliki znak pitanja mi je njihovo zdravlje, kolicina preostalog goriva (Lebron) i mozda cak motivacija kod AD sad kad je potpisao ugovor. Ne bi mu bio prvi put da povuce rucnu.

Sunsi nisu uradili nista da rese matchup problem koji su imali iako su na papiru jaci nego sto su bili. GSW postaje gerijatrija...ne verujem im. Za OKC je jos rano iako mislim da ce napraviti iskorak ove godine. Dalas mi je maksimum druga runda. Minesota mi je mozda potencijalno najozbiljniji 'rival'. Ne i najbolja ekipa nego je matchup u pitanju. Velicina je bitna (da se ne lazemo) a oni je imaju itekako .Imaju u Edwardsu i igraca koji je jedan od najboljih u ligi u onome sto je 'slabost' Denvera a to je rim pressure.

Edited by Radalek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, Minesota stvarno moze biti matchup from hell da vreba iz neke prve runde, imaju jako nezgodan i dubok tim, McDaniels je napravio glupost pred kraj sezone inace bi bili jos opasniji + Naz Reid je bio povredjen. 

 

 Lakersi su u situaciji da ako Rivs i Rui naprave ocekivani iskorak, imaju Angela kao 5og najboljeg igraca na rosteru, sto je ok pozicija. Ugovor mu je prilicno friendly&tradeable tako da treba pratiti tu situaciju (posebno sto je i Rivs dobio franchise-friendly ugovor, mozda se stvara neki manevar) -> da se eventualno pojacamo ako iskoci nesto. Mada, DLo ce ipak biti jako znacajan u regularnoj sezoni i nadamo se boljim plejof izdanjima (da prvo do PO-a dodjemo, naravno, jer nista se ne zna vise na wild westu) ako ostane, a trebalo bi ipak da hoce, i sada kada su svi tu od pocetka i ne jure da dobiju svaku utakmicu kao da im zivot zavisi (od ol star brejka) imace vremena da se uigraju i ukomponuju. Ne verujem da LBJ usporava dogodine, AD ima sansu da razvali sezonu, ovde je ipak uspeo na kraju dugo da ostane zdrav, i da pruzi neke partije tokom RS+PLejofa a da nije imao ni blizu takvu const prethodne 2 sezone. 

 

 Svakako smo vise nego konkurentni i na papiru svakako medju vodecim timovima zapada uz DEN i PHX. Jbga, ne zna se, jedna povreda bitnog igraca i vec si plen. Kidisace svakako Warriorsi, Clippersi, Wolvesi, Grizzliesi, Pelicansi, Jazzeri, jeben je zapad. 

 

 Prosla sezona je bila vrh, a nadamo se da ce ova jos bolja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radalek said:

Ne znam, Lebron sa 39 i AD sa 31 godinom koji ce morati opet da ozbiljno povuku 40+ minuta u playoffu na Zapadu koji ce biti jos brutalniji nego prosle godine. Veliki znak pitanja mi je njihovo zdravlje, kolicina preostalog goriva (Lebron) i mozda cak motivacija kod AD sad kad je potpisao ugovor. Ne bi mu bio prvi put da povuce rucnu.

Jeste, veliki problem im što su dva najbolje igrača na silaznoj putanji. Ali ostali su veoma mladi i još su se pojačali Princom i Vincentom, pa zato ih gledam kao najozbiljniju pretnju sa zapada (izvinite Fenićani).

 

Takođe, očekujem iskorak OKC ove sezone, mislim da će ući u playoff. Mlado jezgro + Holmgren, koji će biti od pomoći ako ostane zdrav. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Zapad će biti paklen sledeće godine, mnoge ekipe, odnosno sve sem Denvera i GSW su jače nego što su bile.

O Finiksu , Lejkersima ne treba ni pričati oni su u fokusu , ali ostale ekipe bi bar na papiru trebale da budu bolje.

Minesota sa Antom koji ima taj jokićevski odnos ka košarci, ali koji je sjajan igrač.

Dalas se fino pojačao

Memfis je doveo dobre igrače+ će sa tim igračima da poprave timsku kulturu, ozbiljni veterani

Hjuston će bar u startu izaći iz tank moda

OKC, Sakramento, baš je jak zapad

 

Edited by Milos 3.14
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

 

Pat Riley zna kosarke

Pa normalno, jer je Vejdara skoro celu karijeru u Majamiju. Najviše je dao franšizi. Bron je tu bio samo četiri godine.

 

Bron je menjao klubove kroz karijeru, gde god da je igrao, tu je i osvajao.

3 hours ago, Darko said:

Jeste, veliki problem im što su dva najbolje igrača na silaznoj putanji. Ali ostali su veoma mladi i još su se pojačali Princom i Vincentom, pa zato ih gledam kao najozbiljniju pretnju sa zapada (izvinite Fenićani).

Ja bih dodao i Hejsa, ovo rešenje na centru prošle sezone nismo imali ni izbliza. Venjen i Bamba su dosta slabiji od njega. 

 

Kod njega je više upitna glava.

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2023 at 7:25 PM, alpaka Bereta Sida said:

Za stipendiju, lektiru i ljubav prema instituciji 🥰

i besmrtnost

 

On 8/4/2023 at 8:52 PM, Miki28 said:

 

To macko💪💪💪

vo imje oca...

nadam se da invalidska kolica idu gratis.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...