Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, displejnejm said:

Meni zasad ostaju Majami, Boston i Denver od simpatičnih. Edit - ni GSW mi nije gadan. LAL jeste pomalo jer baš ne gotivim Lebrona (ali ga poštujem).

Kako gadan brt, najdivnija ekipa na svetu, u rangu sa 86 Seltiksima i 2000s Spursima, puna gotivaca i ortaća.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Vcrs Booker i KD idu na 90+ zajedno ali kljuc odluke TJ.

10+ razlika pobjeda Sunsa. Imace onda 2 dana odmora posto bi se game 7 igrala u nedelju👍 

 

Sto se tice drugog meca, Dzemo i Embiid moraju da se pojave i odigranu pametnu utakmicu posto ce Tatum i Brown silovati loptu do besvjesti

Mislim da će se MVP pojaviti...za "Bradonju" - veliki znak pitanja, uostalom kao i  za Tatuma. Brown će manje-više odigrati svoje, osim ako ne uđe u probleme sa faulovima. Nadam se da će g-din 36  odigrati u skladu sa prezimenom.

(bold) Mislim da je za Boston ključ protok lopte kao sa početka treće utakmice i uključivanje što više igrača aktivno u igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

@freethrow ti mi djelujes isto kao Steph, u fazonu ocel me neko vise izbacit da se ne mucim ove sezone jer je ocigledmo da stvari u ekipi ne funkcionisu. 

 

Sampionsko srce vas jos drzi ali mislim da je game 6 kraj za vas. U 2 pol ove utakmice ste bili ocajni

Znaš kako, Steve Kerr je kao machine learning algoritam da pustiš na basket. Treba neko vreme da radi sa test data i onda daje užasne greške i loš output, postepeno greška opada i onda na kraju (serije) bude dosta dobar accuracy i precision... Videćemo da le je skapirao i Lakerse.

 

Stef mi ne deluje kao da ima želju da ga neko izbaci, naprotiv, mislim da ima želju za pobedom među najvećim u ligi, samo mu je stil igre takav da to ne pokazuje fizički kao Jimmy Butler, Janis ili slični igrači. Zaboravlja se ovde da je to jedini supastar stare generacije koji nema prvu opciju da se šlepa uz nju - ni AD-ja, ni Bookera, ni Embiida... Par matorih i osedelih naduvanih i ispovređivanih likova, jednog kamena pod košem i par nedozrelih klinaca. Ali i najboljeg trenera u ligi, uz Spolstru.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Sramno ponasanje 2 bivsa legendarna igraca koji se nasladjuju nad povredom jednog od najboljih igraca lige. Sramota. 

 

Looney jeste udario AD i AD jeste osjetio to sto je napisano i ne blamiraj se.

 

Zao mi je sto ne pratis live utakmice Nba lige nego pratis utakmicu jednog tima tako da si nerelevantan. Ako hoces kvalitet foruma, doprinesi istom a ne da mi tu drzis slovo sta se pise tokom live utakmica.

Kad budes htio da diskutujemo kosarkaski, tu sam. Svaki mec u plejofu je pogledan ili live ili na snimku tako da mozemo o svakoj ekipi detaljno da diskutujemo ali ove tvoje teorije zavjere, twittere i cuda stvarno nemam namjeru da se upustam oko istog, sve sam vec ispisao na tu temu. 

 

Kad nadjes jednunizjavu Hama, AD, Lebrona ili igraca Lejkersa o tome i da su optuzili Looneya za nesto onda mozemo da udjemo i oko toga. 

1. Segment u kojem se smeju, je sasvim sigurno isao nakon ove vesti

koja je usledila tacno 28 minuta nakon one prve, o kolicima i sl. Dakle znalo se da povreda ne postoji.

2. Nigde nisam, kao cini mi se ni bilo ko drugi, napisao da je neko iz organizacije optuzio Lunija za takvo nesto. Tako da ne znam zasto sad to povlacis. Sa druge strane, dokoni i zaludjeni navijaci to uveliko rade, vrvi internet od takvih stvari. Na Tviteru je to nazalost nemoguce izbeci, jer postoji stotine, ako ne i hiljade naloga koji pisu takve budalastine, pa ih je nemoguce sve blokirati. Ali sam se nadao da se nece prelivati i ovde, sto se ipak desava. Te sam zato i citirao ono sto ste pisali od jutros.
 
Sto se ovog poslednjeg tice, utakmice pratim kada stignem, a to da li sam relevantan ili ne, mi zaista nikada nije predstavljalo razlog za brigu. Uvek se trudim da pisem objektvino i makslimalno izbegavam one linere, cak i dok traju utakmice. Ovde sam poceo da pisem i prvenstveno citam, pre svega zbog dosta ljudi koji imaju slicno interesovanje i ljubitelji su ovoga sto Jokara radi otkako se pojavio na NBA radaru. Kao i zbog dosta kvalitenih forumasa i njihovih postova, na koje nazalost sve redje nailazim, jer se izgube u moru trovanja i trolovanja, koje sve vise podseca na mesta gde se pise o Bg blizancima, od kojih pokusavam maksimalno da se distanciram vec skoro deceniju i po. A to dolazi pretezno od grupe vas koji navijate za Lejkerse i Lebrona. Cast izuzecima. I sto je najgore, tu nisu samo problem stvari koje sam prethodno naveo i citirao, vec i jedna nimalo suptilna pasivna agresija, na svaki pomen Nikole i njegovih dobrih partija, izmedju ostalog. 
Nisam se nadao da cu ja morati biti taj, koji ce vam predociti kako to izgleda ljudima koji posmatraju sa strane, ali sta je tu je. 

Za kraj, ja sam pokusao nekoliko puta konstruktivno da diskutujem sa tobom, a video sam i druge, koji su to pokusavali sa podjednakim neuspehom. Razlog je sto prosto ti ne zelis da ucestvujes u istoj. Radis to, tako sto krenes od neke izjave ili tumacenja teksta/izvestaja, zakopas se u rov i igras oko svoje proizvoljne pretpostavke, i ne odstupas od iste, bez obzira na argumente koje ti sagovornik predstavlja. Cak i da zanemarimo primere poput ovih nekoliko danasnjih, sta tek reci za redovne hot tejkove, kojih imas na desetine. Gde presudjues citavoj karijeri igraca na osnovu jedne plejof serije, ako ne i samo jednog jedinog meca. Vrlo dobar i dosta svez primer je rasprava od Dzru Holideju. To svakako nije nacin da se vodi zdrava diskusija.
Ovime definitivno zavrsavam svaku dalju raspravu na ovu temu, jer nemam nameru da vodim licne ratove, a vec sam nedavno imao jedno jako negativno iskustvo, povodom slicne situacije. Nije mi drago sto moram da pribegnem drasticnim merama, jer to svakako ne doprinosi diskusiji i kvalitetu iste, ali sta da radim kad je konverzacija nemoguca. 
Sve najbolje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AlexMaxim said:

Inače "Zeke"-ova 3/4 protiv Lakersa je po meni najbolja četvrtina koju je odigrao povređeni igrač, makar u periodu u kome  ja pratim NBA.:Hail:

Koliko sam se ja izbedačio tada... Tada sam jako navijao za Lakerse, bio sam i jako mlad.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, displejnejm said:

jer baš ne gotivim Lebrona (ali ga poštujem)

 

I ja sam uvek navijao za bilo koga (osim za Jazz) protiv Jordana (al sam ga poštovao) 😄, jbg. tako je to kad je neko najbolji. (mislim Jordan)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Koliko sam se ja izbedačio tada... Tada sam jako navijao za Lakerse, bio sam i jako mlad.

i nisi znao koliko grešiš i u kakvoj si zabludi 😄. BTW nije bio onaj poslednji faul nad Karimom, ali sve im se vratilo sledeće godine. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sombor Shuffle said:

1. Segment u kojem se smeju, je sasvim sigurno isao nakon ove vesti

koja je usledila tacno 28 minuta nakon one prve, o kolicima i sl. Dakle znalo se da povreda ne postoji. 


2. Nigde nisam, kao cini mi se ni bilo ko drugi, napisao da je neko iz organizacije optuzio Lunija za takvo nesto. Tako da ne znam zasto sad to povlacis. Sa druge strane, dokoni i zaludjeni navijaci to uveliko rade, vrvi internet od takvih stvari. Na Tviteru je to nazalost nemoguce izbeci, jer postoji stotine, ako ne i hiljade naloga koji pisu takve budalastine, pa ih je nemoguce sve blokirati. Ali sam se nadao da se nece prelivati i ovde, sto se ipak desava. Te sam zato i citirao ono sto ste pisali od jutros.
 
Sto se ovog poslednjeg tice, utakmice pratim kada stignem, a to da li sam relevantan ili ne, mi zaista nikada nije predstavljalo razlog za brigu. Uvek se trudim da pisem objektvino i makslimalno izbegavam one linere, cak i dok traju utakmice. Ovde sam poceo da pisem i prvenstveno citam, pre svega zbog dosta ljudi koji imaju slicno interesovanje i ljubitelji su ovoga sto Jokara radi otkako se pojavio na NBA radaru. Kao i zbog dosta kvalitenih forumasa i njihovih postova, na koje nazalost sve redje nailazim, jer se izgube u moru trovanja i trolovanja, koje sve vise podseca na mesta gde se pise o Bg blizancima, od kojih pokusavam maksimalno da se distanciram vec skoro deceniju i po. A to dolazi pretezno od grupe vas koji navijate za Lejkerse i Lebrona. Cast izuzecima. I sto je najgore, tu nisu samo problem stvari koje sam prethodno naveo i citirao, vec i jedna nimalo suptilna pasivna agresija, na svaki pomen Nikole i njegovih dobrih partija, izmedju ostalog. 
Nisam se nadao da cu ja morati biti taj, koji ce vam predociti kako to izgleda ljudima koji posmatraju sa strane, ali sta je tu je. 

Za kraj, ja sam pokusao nekoliko puta konstruktivno da diskutujem sa tobom, a video sam i druge, koji su to pokusavali sa podjednakim neuspehom. Razlog je sto prosto ti ne zelis da ucestvujes u istoj. Radis to, tako sto krenes od neke izjave ili tumacenja teksta/izvestaja, zakopas se u rov i igras oko svoje proizvoljne pretpostavke, i ne odstupas od iste, bez obzira na argumente koje ti sagovornik predstavlja. Cak i da zanemarimo primere poput ovih nekoliko danasnjih, sta tek reci za redovne hot tejkove, kojih imas na desetine. Gde presudjues citavoj karijeri igraca na osnovu jedne plejof serije, ako ne i samo jednog jedinog meca. Vrlo dobar i dosta svez primer je rasprava od Dzru Holideju. To svakako nije nacin da se vodi zdrava diskusija.
Ovime definitivno zavrsavam svaku dalju raspravu na ovu temu, jer nemam nameru da vodim licne ratove, a vec sam nedavno imao jedno jako negativno iskustvo, povodom slicne situacije. Nije mi drago sto moram da pribegnem drasticnim merama, jer to svakako ne doprinosi diskusiji i kvalitetu iste, ali sta da radim kad je konverzacija nemoguca. 
Sve najbolje.

1. Ne zanima ne ni vrijeme ni mjesto 2 doticna kompleksasa sta kazu jer je neumjesno od strane nekog ko je igrao profesionalnu kosarku. To je nivo Zadruge, Parova. Niko ne reaguje isto na neki udarac povredu, sve zavisi od osobe do osobe. Lebron bi to otresao u standardno zaljenje sudijama, AD nije takav, on je dosta mekan i to je cinjenica.

 

2. Nigdje nisam optuzio Looneya da je to uradio namjerno vec napisao kako je AD djelovao nakon tog udarca i da je izasao iz igre. Pisanje nekog na twitteru me ne zanima. 

 

3. Sto se tice utakmica i pracenja ako ti ocekujes da se u 4 ujutru pisu detaljne analize utakmica dok traje mec, o cemu mi pricamo druze? Live utakmica je live utakmica a to tvoje suzdrzavanje vise govori o tebi koliko cekas da peocitas da li je nesto politicki ispravno ili ne ili mozda da procitas neki upis/analizu nekog strucnjaka ( ovo ne vjerujem da je tacno )a ne o kvalitetu tvojih upisa. Kao sto rekoh, izvoli o bilo kojem mecu Denvera u ovom plejofu ali isto tako da te vidim i sa ostalim mecevima, sa svim analizama postavki, prilagodjavanjima protivnika pa eto lako cemo onda. 

 

Za kraj ovo poslednje sto si iznio, stvarno nemam namjeru da odstupam od svog misljenja jer mi ti ili neko drugi nesto sugerisete. Napisi mi tacno sta je Jrue Holiday uradio u ovoj seriji sa Heatom vrhunski da bi se smatrao i dalje onim za sta je smatran prije ove serije sa Jimmy-km? 

A pazi, ja sam jedan od likova koji obozavaju defense i koji se vise loze na to i ko ga je smatrao samim vrhom ikada. To nije hot take,  Jimmy Butler ga je ponizio u ovoj seriji a ako ces mi ti vaditi kako je cuvao Lillarda dok je bio u NO mozemo i o tome ali je danas 2023 godina i Bucksi su kao top3 favorita, kao neko ko je imao tako vrhunske defanzivce a izmedju ostalog i Jrue Holidaya ponizen od strane Heata i to nije jos jednom naglasavam hot take. To je cinjenica koja se desila.

 

I slazem se da nije zdrav nacin da se vodi diskusija od strane ljudi koji ne gledaju utakmice, koji ne vide kompletnu sliku. Ja priznajem da odem u krajnost ali niko me nece ubijediti da Jrue nije ponizen u toj seriji ili da je Brown june ala Julius Randle. Moje misljenje, moj stav a ovo je forum gdje ga mogu slobodno iznijeti i braniti.

Edited by Miki28
edit
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, AlexMaxim said:

Činimi se da ako Nageci ne pobede noćas, gube 7-u, kao onomad kad im je CJ zabiberio čorbu.

Boston... šta reći. Nadam se da će produžiti seriju 🤞, jer ako ispadnu, neću imati tim za koji mogu da "navijam".:cry:

 

Nije nemoguce, ali vrlo tesko.
Nisu to iste ekipe. Ova pored toga sto je znacajno unapredjena, na pravim pozicijama, ima i znacajno vece iskustvo. Naime, ta sezona je bila prvo plejof iskustvo svim igracima koji su dobijali znacajne minute izuzev Milsapa i nesto malo Plamlija. Za Bartona nisam siguran, ali on se ionako prikljucio tek polovinom te serije.
Jos jedan bitan faktor - godine. Jokic 24, Marej, Heris i Bizli po 22. Da ne pricam koliko su ova dvojica napredovali od tada.
Istina, ovaj Finiks je znacajno bolja ekipa od tadasnjeg Portlanda, ali i Denver je znacajno bolji + izuzetno siguran, da ne kazem dominantan na svom terenu. Za razliku od te mlade ekipe, koju je onaj poraz u 4. produzetka dosta izbacio iz koloseka, bez obzira na pobede u naredne 2. Videlo se da su panicili, svaki put kada bi Portland pripretio i vracao se u utakmice. Inace mislim da bi ta serija bila resena u 5. Videlo se da nisu psihicki spremni za game 7 i da im nedostaje iskustva i zrelosti. Ovo sada je skroz drukcija prica.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexMaxim said:

 

I ja sam uvek navijao za bilo koga (osim za Jazz) protiv Jordana (al sam ga poštovao) 😄, jbg. tako je to kad je neko najbolji. (mislim Jordan)

Ista situacija - uvek sam navijao protiv MJ, tj. za slabije, ali u mom slučaju to važi čak i za Jutu. 😀 Mada mi je draži bio Reign Man i GP. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, freethrow said:

Znaš kako, Steve Kerr je kao machine learning algoritam da pustiš na basket. Treba neko vreme da radi sa test data i onda daje užasne greške i loš output, postepeno greška opada i onda na kraju (serije) bude dosta dobar accuracy i precision... Videćemo da le je skapirao i Lakerse.

 

Stef mi ne deluje kao da ima želju da ga neko izbaci, naprotiv, mislim da ima želju za pobedom među najvećim u ligi, samo mu je stil igre takav da to ne pokazuje fizički kao Jimmy Butler, Janis ili slični igrači. Zaboravlja se ovde da je to jedini supastar stare generacije koji nema prvu opciju da se šlepa uz nju - ni AD-ja, ni Bookera, ni Embiida... Par matorih i osedelih naduvanih i ispovređivanih likova, jednog kamena pod košem i par nedozrelih klinaca. Ali i najboljeg trenera u ligi, uz Spolstru.

To je to sto je mogao iskoristiti Kerr, mislim da je mogla serija da se zavrsi i jutros ali da su i igraci Lejkersa bili djene djene u nekom pokusaju da li da probaju ili da odustanu. Warriorsi su se nudili jer ste bili uzas u 2 pol. 

Steph je jako umoran, Klay je olupina nekadasnjeg igraca ( ne sumnjam da ce zatrpati nesto u 1 pol game 6 ali tokom cijelog meca nema sanse ), Dray i Wiggins odigrali vrhunski uz ostatak role playera. Kod Lejkersa imaju toliko rezervi ( prvenstveno Lebron ali i DLo ) sad bez zajebancije. 

GS mi sada lici kao Lejkersi 2011 kada se samo cekalo ko ce izbaciti. Moze se desiti da preokrenete, to nema sumnje ali neka prica o titulu, nema trika. Sanse su manje od 1%, jednostavno i mene koji vas ne volim neprijatno iznenadjujete jer hemija nije kako treba, vidi se da nesto ne stima.

 

Kerr je pribjegao PJax playbook sto se tice sudija iz sezona poraza Lejkersa, prvenstveno '08 i upravo te '11.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Nije nemoguce, ali vrlo tesko.
Nisu to iste ekipe. Ova pored toga sto je znacajno unapredjena, na pravim pozicijama, ima i znacajno vece iskustvo. Naime, ta sezona je bila prvo plejof iskustvo svim igracima koji su dobijali znacajne minute izuzev Milsapa i nesto malo Plamlija. Za Bartona nisam siguran, ali on se ionako prikljucio tek polovinom te serije.
Jos jedan bitan faktor - godine. Jokic 24, Marej, Heris i Bizli po 22. Da ne pricam koliko su ova dvojica napredovali od tada.
Istina, ovaj Finiks je znacajno bolja ekipa od tadasnjeg Portlanda, ali i Denver je znacajno bolji + izuzetno siguran, da ne kazem dominantan na svom terenu. Za razliku od te mlade ekipe, koju je onaj poraz u 4. produzetka dosta izbacio iz koloseka, bez obzira na pobede u naredne 2. Videlo se da su panicili, svaki put kada bi Portland pripretio i vracao se u utakmice. Inace mislim da bi ta serija bila resena u 5. Videlo se da nisu psihicki spremni za game 7 i da im nedostaje iskustva i zrelosti. Ovo sada je skroz drukcija prica.

Sve je to OK, ali i tada a i sada je Jokić jedini koji ima konstantno neku igru i brojke. Tu se ništa nije promenilo, bez obzira na Jamalove godine i iskustvo koje je stekao. Mislim da tu čak i nije (toliko) bitan igrački potencijal, već psihološka priprema, stabilnost i igra pod pritiskom, po meni sve stvari koje će se ozbiljno  narušiti ukoliko Denver ne iskoristi ovu šansu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, displejnejm said:

Meni zasad ostaju Majami, Boston i Denver od simpatičnih. Edit - ni GSW mi nije gadan. LAL jeste pomalo jer baš ne gotivim Lebrona (ali ga poštujem).

 

Ovo je potpuno legitiman sentiment. Međutim postalo je neprihvatljivo da ne gotiviš nekog, pa se odmah izjednačava sa tim da ga ti ne poštuješ, da potcenjuješ itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, displejnejm said:

Ista situacija - uvek sam navijao protiv MJ, tj. za slabije, ali u mom slučaju to važi čak i za Jutu. 😀 Mada mi je draži bio Reign Man i GP. 

Meni je Indiana bila baš draga, kao i NY, o Detroit boysima neću ni da pričam...ma veliki je to spisak (uglavnom) gubitnika 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo je potpuno legitiman sentiment. Međutim postalo je neprihvatljivo da ne gotiviš nekog, pa se odmah izjednačava sa tim da ga ti ne poštuješ, da potcenjuješ itd.

Bravo. Ja prvi ne gotivim Lebrona ali ga izuzetno postujem kao i neke druge koje ne gotivim. Smatram da je to normalno, jednostavno ti neko vise lezi ili ne

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...