Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

7 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ovo pises vec neki put, zamolicu te da ne vredjas Nikolu koji je bio umetnik sa loptom. 

 

Da si napisao grcki Ratko Nikolic ili Sohaindo pa da razumem....

 

Imaš poentu, mada mislim da bi Janis stvarno bio moćan i elegantan rukometaš, možda i GOAT tog sporta. Za košarku ipak preferiram malo više elegancije od laktanja, ramenjanja, trokoraka i eksploatisanja gathering stepa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Imaš poentu, mada mislim da bi Janis stvarno bio moćan i elegantan rukometaš, možda i GOAT tog sporta. Za košarku ipak preferiram malo više elegancije od laktanja, ramenjanja, trokoraka i eksploatisanja gathering stepa.

Nema sanse, takvi rukometasi ne postoje, tamo mora cvrsca gradja, slomili bi mu kicmu na pola prve sezone. Janis je po gradji idealan kosarkas 21. veka, to sto mu fali elegancije ili suta je prirodni nedostatak, nema price o drugom sportu tu. 
 

@DameTime možda je to bio pokušaj sarkazma, ali nije bilo mesta za isti, jer tvrdiš da momak sa 3 pobede više (u drugoj konferenciji), losijom statistikom i manje odigranih utakmica ima best case, a sarkasticno govoris da sutra daju drugom momku sa boljom statistikom i 3 pobede manje. 
 

Da si rekla Mikiju da da Reevsu MVP posle 3.7 pristojno odigranih utakmica to bi imalo nekog smisla već

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@bosMan_jr Nije bio pokušaj sarkazma već vrlo sarkastično izrečeno, baš zato što regularna sezona još uvek traje i nije rešeno MVP pitanje. Što se mene tiče sva trojica su legitimni kandidati i koji god da uzme imao bi dovoljno pros da to bude sasvim fair and square. Međutim, pošto me niko nije pitao zašto ja možda imam mišljenje koje se razlikuje, tj. zbog čega sam napisala onu rečenicu, pa da objasnim, ne vidim poentu da više širimo ovu raspravu. Već ste razjasnili šta ja mislim i šta sam htela da kažem. 

Link to comment
Share on other sites

Moje mišljenje je da je trenutno Jokić MVP. Ukoliko mu se Embiid u direktnom duelu opet usere u zivot, i Filadelfija jos dobije taj duel, onda Francuz zasluzuje da dobije MVP. 
 

Janisa volim više od obojice, ali može da uzme mvp samo ako se u ovih 10ak tekmi do kraja nešto značajno promeni, bilo u individualnom učinku, bilo u učinku ekipa (npr. da završi sa 8 pobeda više od ove dvojice)

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja da se nešto pitam (a ne pitam se) dao bi glas Jokicu za MVP i dalje. Mislim da nema potrebe da objasnjavam zašto i kako, svi odje pratimo ovu ligu prilično detaljno da znamo kako stvari idu.

Ono sto je ove godine bas došlo do izražaja je ta neka negativna kampanja kod svakog od ove trojice glavnih. U fazonu ovaj moj je najjači, svako ko misli drugačije je budala i nije vrijedan diskusije dalje. Previše je neke toksicne priče oko toga bilo, ne izmedju samih kandidata no tih fanova i onda dodje neki idiot ko Perkins koji odigra na race card da dodatno dolije ulje na vatru.

Realnost je da imaš 3 MVP worthy kandidata i da bilo kome ta nagrada ode biće zasluženo i neće nista ucinjeti manjim igračem ove druge. Sama nagrada ne donosi nista osim prestiža, pritiska i eventualno bonus incentive u ugovoru koji ti daje neki bonus za to, neznatna suma za svakog od ovih igrača.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je sasvim u redu i da neki igrač žarko želi tu individualnu nagradu. Imam utisak da se to vrlo često doživljava kao nešto negativno, eto neka mu ako baš toliko želi. Naravno da Joel hoće da se dokaže, opet to priznanje nosi određenu težinu, a on je i prilično u Jokićevoj senci svih ovih sezona iako igra odlično. S druge strane, isto tako mi je prirodno da Nikola nije toliko fokusiran na osvajanje MVP nagrade tj. održavanje statsa, koliko će mu prioritet biti pohod na titulu. Ne želi da bude MVP a tim završi kao 1st round exit; nešto slično se desilo i Janisu posle dva uzastopna MVP priznanja i zaustavljanja u PO, kad su bila pitanja koliko je on zapravo dominantan i spreman da ekipu odvede na sam vrh. On je pak u nekom trećem narativu, već je iskusio osvajanje titule i naravno da mu je cilj da to što pre ponovi, na koncu čega mislim da i Bucksi pucaju od samopouzdanja ali to je već neka druga tema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Meni je sasvim u redu i da neki igrač žarko želi tu individualnu nagradu. Imam utisak da se to vrlo često doživljava kao nešto negativno, eto neka mu ako baš toliko želi. Naravno da Joel hoće da se dokaže, opet to priznanje nosi određenu težinu, a on je i prilično u Jokićevoj senci svih ovih sezona iako igra odlično. S druge strane, isto tako mi je prirodno da Nikola nije toliko fokusiran na osvajanje MVP nagrade tj. održavanje statsa, koliko će mu prioritet biti pohod na titulu. Ne želi da bude MVP a tim završi kao 1st round exit; nešto slično se desilo i Janisu posle dva uzastopna MVP priznanja i zaustavljanja u PO, kad su bila pitanja koliko je on zapravo dominantan i spreman da ekipu odvede na sam vrh. On je pak u nekom trećem narativu, već je iskusio osvajanje titule i naravno da mu je cilj da to što pre ponovi, na koncu čega mislim da i Bucksi pucaju od samopouzdanja ali to je već neka druga tema.

 

Opet masis poentu. 

 

Nije problem da svi zele, problem sto se te nagrade pretvorile u festival lobiranja. Bukvalno postoje neke kao DPOY koju neces ni uci u razmatranje ako organzacija ne krene da se zauzima za tebe a zapiscnicki sto ti ubacuje po par fantomskih blokada po utakmici (JJJ slucaj).

 

MVP nagrada se dodeljuje na nivou cele sezone, oni su napravili kao da je takmicenje za Evroviziju gde je danas Jokic ubedjivi favorit pa se za 7 dana se sve okrenulo u korist Embida na uzorku od 3-4  utakmice sto nema veze sa zivotom. 

 

Dok ce za 7 dana mozda Janis biti MVP koji nije ni u jednoj prici cele sezone a realno ima najjaci slucaj za MVP po mom nekom vidjenju stvari...

 

Takodje ni ova statistika vise nema veze sa zivotom.

 

Sacremento je trenutno najbolji napad u istoriji kosarke, tako da ono...

 

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Chaos Is Me said:

Jebem ti neđelju i recency bias, jel se ovde stvarno raspravlja o Reavesu kao nekom faktoru u ligi? Nebitan lik kog je prosralo što igra u LA, da igra za Detroit ili Charlotte niko se ne bi cimao zbog njega. Moš misliti, dobili Sunse bez Duranta i Aytona.

 

Još samo prsten fali:

 

maxresdefault.jpg

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

 

Opet masis poentu. 

 

Nije problem da svi zele, problem sto se te nagrade pretvorile u festival lobiranja. Bukvalno postoje neke kao DPOY koju neces ni uci u razmatranje ako organzacija ne krene da se zauzima za tebe a zapiscnicki sto ti ubacuje po par fantomskih blokada po utakmici (JJJ slucaj).

 

MVP nagrada se dodeljuje na nivou cele sezone, oni su napravili kao da je takmicenje za Evroviziju pa je danas danas Jokic ubedjivi favorit pa se za 7 dana se sve okrenulo u korist Embida na uzorku od 3-4  utakmice sto nema veze sa zivotom. 

 

Dok ce za 7 dana mozda Janis biti MVP koji nije ni u jednoj prici cele sezone a realno ima najjaci slucaj za MVP po mom nekom vidjenju stvari...

 

Takodje ni ova statistika vise nema veze sa zivotom.

 

Sacremento je trenutno najbolji napad u istoriji kosarke, tako da ono...

 

 

Još da mi objasniš koju poentu mašim, osim što iznosim neka svoja razmišljanja u etar. 😄 Ali suštinski se slažem sa tobom da je postalo cirkus sve ovo; što se mene tiče sva trojica imaju case za MVP nagradu (Janis najjači ali ko mene pita huehue), problem nastane kad se desi ono što je Twister apostrofirao gore - omalovažavanje jednog, drugog ili trećeg kako bi se uzdigao neki od njih. 

Link to comment
Share on other sites

nisam gledao statse u poslednjih mesec i vise, ali eye test i ova forma embiida i neforma nuggetsa u poslednje dve nedelje su dovoljno da embiid bude jaci kandidat nego pre mesec-dva. 

antetokounmpo je uvek imao case, ali iz nekog razloga se retko spominje (u odnosu na embiida) i nekako je uvek treci. 

 

ove tri utakmice ce najvise odluciti. 

 

25. mart milwaukee @ denver 

27. mart philadelphia @ denver 

2. april philadelphia @ milwaukee

 

usput philadelphia ce imati jos dve utakmice protiv bostona i miamia na tntu, taman da embiid sa jakim brojkama pojaca svoje sanse.

 

u svakom slucaju navijam da embiid ne uzme (iako imam pare na njega jos od januara), a manje bitno mi je antetokounmpo ili jokic. samo hocu da vidim kako morey, embiid i horda neandertalaca koji sebe nazivaju sixers fanovi da placu.

ako nista, embiid ce vrlo verotvatno biti b2b mvphiladelphian.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

antetokounmpo je uvek imao case, ali iz nekog razloga se retko spominje (u odnosu na embiida) i nekako je uvek treci. 

 

Paradoksalno, ovo je razlog što mislim da ima najjači case. "Rivalstvo" Jokić-Embiid i uopšteno to poređenje je medijski bitno ligi i zato se baš hajpuje do maksimuma, da je borba za MVP između njih dvojice. Dok Janis ako bi uzeo, ne bi ko imao šta da zameri, pogotovo ako Milvoki zadrži najbolji rekord u ligi a on realno ima fenomenalne individualne statse. Slegneš ramenima i kažeš jbg, zasluženo. Dok u slučaju Jokić ili Embiid mislim da nas čeka dalje hajpovanje tog rivalstva u medijima.

Link to comment
Share on other sites

ne znam jel bilo, ne secam se, ali ovo je jedan vrhunski sajt za gledanje raznoraznih highlightsa.

 

mogu se pregledati cele utakmice u vidu hightlightsa -> https://the-high-low.com/video/game/nba/2022-23/22201093?videoType=all

individualni highlightsi igraca -> https://the-high-low.com/video/player/nba/2022-23/1627749/make2p,make2pa,make3p,make3pa,ast,ft,miss2p,miss3p,tov,oreb,dmiss2p,dmiss3p,stl,blk,dmake2p,dmake2pa,dmake3p,dmake3pa,foul,dreb?ordsq=&shotFilters=

svaki kos, trojka, skok, asistencija, blokada, promasaj, turnover individualnog igraca -> https://the-high-low.com/video/player/nba/2022-23/1631100/make3p,make3pa?ordsq=&shotFilters=

mogu se izabrati igraci zajedno na parketu (npr george, leonard i wall) i dobijate klip svakog poseda kada su bili na terenu zajedno ove sezone -> https://the-high-low.com/video/lineup/nba/2022-23/1610612746/202322,202695,202331?ordsq=&off=true&def=true

cak i kzs igraca -> https://www.nba.com/watch/video/cha-105-gsw-110-jonathan-kumingas-postgame-media-availability?plsrc=nba&game-highlights=0022200513

 

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Paradoksalno, ovo je razlog što mislim da ima najjači case. "Rivalstvo" Jokić-Embiid i uopšteno to poređenje je medijski bitno ligi i zato se baš hajpuje do maksimuma, da je borba za MVP između njih dvojice. Dok Janis ako bi uzeo, ne bi ko imao šta da zameri, pogotovo ako Milvoki zadrži najbolji rekord u ligi a on realno ima fenomenalne individualne statse. Slegneš ramenima i kažeš jbg, zasluženo. Dok u slučaju Jokić ili Embiid mislim da nas čeka dalje hajpovanje tog rivalstva u medijima.

Pa ne treba neko da uzme nagradu samo da ne bi mediji nastavili da prave haos oko ostalih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...