Jump to content

Dijasporac u Majčici - pitfalls, tips & tricks


Plavi Golub

Recommended Posts

1 hour ago, mrd said:

Renta car. Doletis uzmes auto, na povratku vratis auto i odletis. Niko ne mora da te ceka, cena je po mome mnogo manja od taxi. 

Da i ta varijanta je sasvim ok. Ali moram da dodam sa par nepogodnosti (barem sto se mene tice). Prvo i osnovno u Srbiji je ludilo od saobracaja. Svi misle da su reli vozaci. Druga stvar je da ne vozim ako sam pio.A kako da ne popijes tu i tamo u Sbiji. I da, saobracajni znaci su katastrofa u Srbiji. Vise puta sam promasio silazak sa autoputa prema Ibarskoj magistrali. Zato po mom misljenju, najbolje je kad te neko drugi vozi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, koca popovic said:

Da i ta varijanta je sasvim ok. Ali moram da dodam sa par nepogodnosti (barem sto se mene tice). Prvo i osnovno u Srbiji je ludilo od saobracaja. Svi misle da su reli vozaci. Druga stvar je da ne vozim ako sam pio.A kako da ne popijes tu i tamo u Sbiji. I da, saobracajni znaci su katastrofa u Srbiji. Vise puta sam promasio silazak sa autoputa prema Ibarskoj magistrali. Zato po mom misljenju, najbolje je kad te neko drugi vozi.

Kad pijem idem taksijem. To je obicno vece. MEdjutim, uvece i da nisam pio ne preporucujem voznju, svi ostali su pijani. Ok, cast izuzecima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mrd said:

Renta car. Doletis uzmes auto, na povratku vratis auto i odletis. Niko ne mora da te ceka, cena je po mome mnogo manja od taxi. 


To i ja uvek radim, a s obzirom da ne pijem, onda nemam ogrničenja.

 

Ne znam da li ja to umišljam, ali imam utisak da su ulice i putevi po Srbiji dosta lošiji nego prethodnih puta kad sam bio. Osim auto-puta, po ostalim ulicama moram često da vozim slalom.

 

A vozači, ludi ko i uvek, ne jebavaju nikog.

Link to comment
Share on other sites

 
Nema šanse, kočo, ne znam kad si bio zadnji put. 
 
Start 170din, plus 85din/km u toj tarifi je 612 din. 
Prošlog leta, mislim u julu, strašno je padala kiša, kod Albanije me nije uzeo taksista, valjda da mu ne udjem mokar u auto, a kod Sava centra, dva legalna štanda i divlji u 19A, nigde niko, tamo gde ima 50 taxija, ni jedan. Nema Uber, ima neka srpska aplikacija, ali ja nemam srpsku Visu, tako da ne mogu da se registrujem. Sestričina studentica mi plaćala prevoz, kaže kad pada kiša ne voze... Dobro, dao joj je ujka $$...

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Poslednji put novembar 2019te, Aerodrom- Uciteljsko naselje 3000 plus baksis $50. Vise se ne secam koja je bila oficijelna tarifa, ali mi je tip sat vremena kukao kako  jedva prezivljava, hoce jos da uvedu one zapadne aplikacije gde svako moze da taksira bez dozvole, ocitao mi lekciju o tome kako chemer'ka i kenjada mrze Srbe sa sve noshom. Nakon sto je zapalio, tebi ne smeta, daj jednu, iako sam prestao  pre 10 godina.:classic_biggrin:

Kad vec slusam sva sranja , barem da imam neki uzitak, ako vec nisu legalizovali travu.

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DJORDJE said:

Poslednji put novembar 2019te, Aerodrom- Uciteljsko naselje 3000 plus baksis $50. Vise se ne secam koja je bila oficijelna tarifa, ali mi je tip sat vremena kukao kako  jedva prezivljava, hoce jos da uvedu one zapadne aplikacije gde svako moze da taksira bez dozvole, ocitao mi lekciju o tome kako chemer'ka i kenjada mrze Srbe sa sve noshom. Nakon sto je zapalio, tebi ne smeta, daj jednu, iako sam prestao  pre 10 godina.:classic_biggrin:

Kad vec slusam sva sranja , barem da imam neki uzitak, ako vec nisu legalizovali travu.

 

 

3r0W2Vd.gif

:lol_2:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Kako se biti pošten i iskren u Srbiji isplati...

 

Vraćam iznajmljeni auto na aerodrom, lik pregleda auto onako ovlaš, kaže sve je u redu. Ja iskreno kažem, nije druže, evo ovde mi je kamenčić napravio oštećenje u šoferki i pokažem mu mali stone chip koji se zaista meni pre neki dan desio. On se začuđeno zahvaljuje, pravi novi zapisnik... 

 

Ishod - 1200 eura. 

 

Besan sam kao ris. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

@Angelia

 

Smej se.... Ja gledam da ne ubijem nekoga. 

Izvini ali morala sam. Rent-A-Car nikad ne nudis takvu iskrenost, bilo gde, ja sam tu lekciju naucila odavno I to u UK. E sad, sto te taj onako bratski odrao je stvarno za bes.

Jedna od vecih agencija? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

Sixt. Nemam ja problem da platim štetu, ali to košta oko 30-40 eura popravka. On će meni, mi ne popravljamo, već menjamo celu šoferku i to po cenovniku košta toliko. Pa menjaj mami svojoj. 

Laz naravno. 

U SR imam jako lose iskustvo sa velikim agencijama. Zato dugo vremena koristim malu privatnu. Dacu ti kontakt i preporuku za sledeci put. Godinama korektno saradjujemo. Iako ko zna sta se promenilo za ove dve godine.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:

Sixt. Nemam ja problem da platim štetu, ali to košta oko 30-40 eura popravka. On će meni, mi ne popravljamo, već menjamo celu šoferku i to po cenovniku košta toliko. Pa menjaj mami svojoj. 

 

Ista agencija, Sixt, obrnut problem kod mene u petak na Floridi - vratila auto, stize posle par sati email, kazu:

 

"In the process, we noticed changes in the condition of the vehicle that had not yet been documented.

Bumper, rear Driver side scratch 5-10 cm (down to primer)"

 

Poludim, posaljem im email koji sam dobila kad sam rentirala auto i u kom na spisku damages stoji i ova:

 

"Scratch Driver side Bumper, rear 5-10 cm (down to primer)"

 

Pa majku vam, samo zato sto ste izmenili red reci u tekstu, ne znaci da cete me sludeti da vam platim ono sto je vec bilo osteceno!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Eddard said:

Sixt. Nemam ja problem da platim štetu, ali to košta oko 30-40 eura popravka. On će meni, mi ne popravljamo, već menjamo celu šoferku i to po cenovniku košta toliko. Pa menjaj mami svojoj. 

 

Zar nije kasko osigurano? Opet postoji mozda da platis prvih nekoliko stotina evra?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

Rentacar su svuda lopovi, i zato sa njima nema nista iskreno.

Dobro pregledati auto pre preuzimanja.

btw u US samo rentiram od nacionalnih, nista male agencije.

 

Sixt je velika kompanija, bar u Evropi.

 

Mi imamo prijatelja, manager airport rent a car za Avis i  Budget, najcesce kod njih rentiramo.

 

Kako god, moras 16 ociju otvoriti, uslikati pre i posle...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

 

Sixt je velika kompanija, bar u Evropi.

 

Mi imamo prijatelja, manager airport rent a car za Avis i  Budget, najcesce kod njih rentiramo.

 

Kako god, moras 16 ociju otvoriti, uslikati pre i posle...

Sixt je velika i u US, oni su nacionalni, nego rekoh kao negativna preporuka nasuprot tome, su lokalne, jer te male lokalne cesto imaju nize cene, ali moze da se nagrabusi.

Zadnjih par puta uzimala preko Dollar i imala ok iskustvo, sto ne mora nista da znaci.

 

ono ne mozes ni da kazes "e ova je dobra" kad su generalno svi problematicni. Najbolje kad znas nekoga.

Link to comment
Share on other sites

Kako se biti pošten i iskren u Srbiji isplati...
 
Vraćam iznajmljeni auto na aerodrom, lik pregleda auto onako ovlaš, kaže sve je u redu. Ja iskreno kažem, nije druže, evo ovde mi je kamenčić napravio oštećenje u šoferki i pokažem mu mali stone chip koji se zaista meni pre neki dan desio. On se začuđeno zahvaljuje, pravi novi zapisnik... 
 
Ishod - 1200 eura. 
 
Besan sam kao ris. 
To je staklo za autobus? Já sám menjao prošle zime staklo na Škodi Superb za manje od 200 ojra.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, alberto.ascari said:

To je staklo za autobus? Já sám menjao prošle zime staklo na Škodi Superb za manje od 200 ojra.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk
 

 

Pa to brate, čak i da ga menjaju, ne košta jebenih 1200 eura. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...