Jump to content

Dijasporac u Majčici - pitfalls, tips & tricks


Plavi Golub

Recommended Posts

21 hours ago, Eddard said:

 

Pa ne znam, nešto sam uznemiren zbog cele ove situacije... Još tamo onaj pravi nepotrebno paniku... 

 

Hvala 😊

Idi bre u Q.:classic_biggrin:

Ja taman poceo da razmisljam o putu, a ti me presece. Nisam bio od 2019te,  majka vec u drugoj polovini 80tih, pa sam mislio da navratim dok nisu ponovo poostrili uslove za putovanje.

Link to comment
Share on other sites

Primetio sam da kad sam U Francuskoj i citam forum, steknem utisak o jako losim situacijama u Srbiji i onda uz takvu sliku stvorenu ovde na forumu odem U Srbiju kad ono ni blizu toga kako se pise na forumu. Tako da ja se ne bih previse uznemiravao.

Link to comment
Share on other sites

Primetio sam da kad sam U Francuskoj i citam forum, steknem utisak o jako losim situacijama u Srbiji i onda uz takvu sliku stvorenu ovde na forumu odem U Srbiju kad ono ni blizu toga kako se pise na forumu. Tako da ja se ne bih previse uznemiravao.
Zanimljivo.

Dodješ avionom, imaš kintu, ostaneš 3 dana kod familije, ne moraš u GSP, kod lekara, na posao. Doduše, možeš na demonstraciju podrške botox kepecu, to nema nigde u Evropi. Lepa zemlja.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo.

Dodješ avionom, imaš kintu, ostaneš 3 dana kod familije, ne moraš u GSP, kod lekara, na posao. Doduše, možeš na demonstraciju podrške botox kepecu, to nema nigde u Evropi. Lepa zemlja.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk


Ne razumem o cemu pricas? U BGD zivi svakakav olos i probisvet.
Link to comment
Share on other sites


Ne razumem o cemu pricas? U BGD zivi svakakav olos i probisvet.
Kako je tek u Parizu, sve moraš da zakopčaš zipom, da te ne odžepare.
Ološ, zato batine u Srbiji deluju, kao terapija
[emoji1787]

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mrd said:

Kako je tek u Parizu, sve moraš da zakopčaš zipom, da te ne odžepare.
Ološ, zato batine u Srbiji deluju, kao terapija
emoji1787.png

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

LOL, istina 😄

 

Kad dodjem iz FR u Srbiju , provedem u Srbiji 2 meseca, nekad i duze. Ne budem kod familije, imam svoju kucu. Imam auto ali nije mi tesko otici do grada prigradskim autobusom. Ne nerviraju me ljudi koji putuju istim, niti ljudi po ulicama Subotice ili Tavankuta. Jedino me nerviraju ljudi koji voze elektricne bicikle, i one elektricne skutere. Znaci sve normalno. Kad idem peske po Tavankutu, uvek se svima javim, ovi stariji se jave isto, dok tinejdzeri se ne javljaju nikome. I, bas ama bas nikad nije kako se pise na forumu, ne znam da li je do toga sto je Subotica i okolina ipak kulturniji deo Srbije.

 

Sto se tice doktora, bio sam dva puta u Francuskoj i oba puta plati pregled, kao i kod nas u Srbiji kod privatnika ( 6 inekcija u oko ) sam sve platio.

Edited by Tomiprunet
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Eddard said:

Ovde sve normalno, slobodno dođi 😁

Kako bre normalno kada nema soli i brasna, barem u kraju gde su moji.:classic_biggrin:

Keva vec krenula u zalihe, naucena prethodnim iskustvima, jedino je sputavo sto nema vise caleta da je vozi i ujaka da kupuje na dzakove.

Doci cu sigurno, posto idem u UK, a kada sam vec tamo bilo bi glupo da ne dodjem na koji dan, osim bas ako ne padaju sekire.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Kako bre normalno kada nema soli i brasna, barem u kraju gde su moji.:classic_biggrin:

 

Hraniš se po restoranima, oni puni, piči muzika, opštenarodno veselje. Bar tako izgleda iz moje nemačke perspektive u kojoj je sve mrtvo... 

 

Btw, ispred nas u avionu grupica Nemaca, u kasnim 20-ima, ranim 30-ima, sljuštili svako po 5 piva još u avionu, juče ih sretosmo u Skadarliji, uživaju život 😄

 

7 hours ago, John Dies at the End said:

 

Cek' dok ne odes u ''tazbinu''  :classic_biggrin:

 

Da znaš, to me tek čeka sutra 😬

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

Btw, ispred nas u avionu grupica Nemaca, u kasnim 20-ima, ranim 30-ima, sljuštili svako po 5 piva još u avionu, juče ih sretosmo u Skadarliji, uživaju život 😄

Ne mogu da se setim kada sam zadnji put bio u Skadarliji, a i u centru grada generalno. Od kada su se podigli shoping centri i restorani po periferiji, bukvalno vise nemam zelju da se probijam kroz saobracaj koji je sve gori, a od prevoza sam se odvikao.

Link to comment
Share on other sites

Nego ako neko zna kako stoji stvar sa rentacarom? Da li traze internacionalnu dozvolu, posto je dao Bog moja istekla, a nemam vremena da se jos i sa tim zezam. Uzmem obicno  auto od drugara koji ima servis za frizidere, pa mu besplatno vozim reklamu po kraju, ali me vise sramota da od njega uzimam auto, a on nece da uzme novac.

Link to comment
Share on other sites

Nego ako neko zna kako stoji stvar sa rentacarom? Da li traze internacionalnu dozvolu, posto je dao Bog moja istekla, a nemam vremena da se jos i sa tim zezam. Uzmem obicno  auto od drugara koji ima servis za frizidere, pa mu besplatno vozim reklamu po kraju, ali me vise sramota da od njega uzimam auto, a on nece da uzme novac.
Kao emigrant možeš za jedan da da izvadiš sve

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne kontam. Ja sam poslednji put vadio preko AAA, moras da odes do njihove kancelarije, pa moras da podignes, a ovde kod mene nema bas nesto blizu.
Ma ne, nego u srbiji. Samo odeš sa gc ili pasošem i po hitnom postupku

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DJORDJE said:

Ne mogu da se setim kada sam zadnji put bio u Skadarliji, a i u centru grada generalno. Od kada su se podigli shoping centri i restorani po periferiji, bukvalno vise nemam zelju da se probijam kroz saobracaj koji je sve gori, a od prevoza sam se odvikao.

Imas jednostavno rjesenje.Taksi. Koji k.... treba da mislis o saobracaju, alkoholu i tim stvarima. Taksi u Srbiji je jeftina usluga.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mrd said:

Ma ne, nego u srbiji. Samo odeš sa gc ili pasošem i po hitnom postupku

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

Nazalost, ne u mom slucaju. Totalno sam zapustio dokumente iz SR, svi istekli pre mnogo godina.

 

 

2 hours ago, koca popovic said:

Imas jednostavno rjesenje.Taksi. Koji k.... treba da mislis o saobracaju, alkoholu i tim stvarima. Taksi u Srbiji je jeftina usluga.

Koristim ga , ali opet ne idem do centra. Jednostvno ne privlaci me, bas kao i ljude sa kojima se sastajem, a i nema potrebe da bi isao kao nekada. Gomila restorana, prodavnica po okolini.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DJORDJE said:

Nazalost, ne u mom slucaju. Totalno sam zapustio dokumente iz SR, svi istekli pre mnogo godina.

 

 

Koristim ga , ali opet ne idem do centra. Jednostvno ne privlaci me, bas kao i ljude sa kojima se sastajem, a i nema potrebe da bi isao kao nekada. Gomila restorana, prodavnica po okolini.

Ja kad dodjem dole iznajmim auto ili posudim od nekog. Ali najvise volim taksi. Negdje oko 12 ili 1 iza ponoci uzmem taksi do grada da nesto pojedem i obicno istim nazad. i uvijek castim. Cijena 300 dindzi u jenom pravcu (7 km), zaokruzim na 500. Ja samo usporedim cijenu obicne autobuske karte kod mene i ovog taksija. Cijena ista sa taksijem plus cascavanje sa zadovljstvom platim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...