Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nisam gledao utakmicu sinoć pa ne znam ko je uglavnom igrao plejmejkera kod Efesa ali Bobua je većim delom karijere igrao na PG (doduše def se pronašao na poziciji SG kao svojevremeno Rakočević ili danas Nedović) a i Bryant je sasvim solidan ballhandler i sekundarno može da kreira. Naravno da kada fale Vasa i Larkin - ekipa je mnogo slabija ali imaju oni i bez njih dosta opcija + se onda Clyburn i definitivno profiliše kao go to guy koji će uzeti dosta šuteva. Dobra pobeda za nas a bilo bi baš lepo da je potvrdimo i trijumfom u Atini.

Tuncer s tim da su dosta Clayburn i Bryant imali loptu u svojim rukama kad su bili na terenu ( Clybzrn kreirao i za druge a Bryant napadao iz izolacije ). Bobua je vise bio SG kao uostalom sto i jeste u Efesu ali sve 3 asistencije su bile ka Zizicu nakon sto je napao kos posle dobre kretnje i onda "uvalio" loptu Zizicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma, ima Efes i u ovom sastavu 7-8 dobrih igrača za EL nivo. Njihova centarska linija je NBA kvalitet u odnosu na našu. Stoji da su im Vasa i Šejn pogonsko gorivo, ali i bez njih su solidni. Da je igrao samo jedan od njih dvojice vrlo je moguće da bi ishod bio drugačiji ili da bi odlučila jedna lopta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do kraja EL sezone:

1-0

2-0

3-0

4-0

5-0

6-0

7-0

8-0

Salim se naravano, steta za ovakvu sezonu i ludilo. Igramo indjansku kosarku na trenutke ali po meni nas je zanimljivije gledati nego prosle sezone (I ranije) jedno 20 puta jer smo poradjali poene kroz teske muke. 

Ostaje veliki zal sto smo develi igracinu kao Kampaca i mozda cemo ga vidjeti samo 9 utakmica u EL i ukupno 13-14 "bitnih" utakmica u nasem dresu. Mislim da i u ovom sastavu bez pojacanja na centru da je Kampacu dozvoljena registracija odmah kad je doveden da bi bili bez problema u top 8 sa pozicije 6 negdje, a da ne pricam sta bi bilo da smo zavrsili doselekciju na centru kako je vjerovanto bilo planirano.

 

Stvarno se samo nama mogu desavati ovakve stvari, i dobro Brooklyn Nets-ima npr 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, quentin said:

Fino što smo dobili, ali igra i dalje ne uliva neko veliko povjerenje. Pobijedili smo na Kampacov individualni kvalitet i dobar šut za tri. Sad možemo u tarot da gledamo kad će Dobrić ponovo ovako da odigra i da opet šutiramo za tri preko 50%.

 

Dobili smo ih na krvava kolena.

 

Koju god odigramo tako klaćemo se za pobedu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pantelija said:

Može li neko da okači snimak tekme za nas papučare? Morao sam ženu i svastiku da izvedem na večeru. Ženu bih otkačio al' svastiku nisam mogao. 

P.S. Ko okači dajem mu svastiku. Dobro očuvana, malo vožena, prva farba. Trap odličan, jedina mana puno troši po gradu

Je l` svastika KASKO osigurana? :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

recs za post u globalu ali zaista ne mogu da se složim sa ovim intro-delom, koji je i meda sinoć rabio.

da, efes bez micića i larkina (2 od 3 najbolja igrača) nije contender za prvaka evrope, verovatno i u plej ofu ne bi mogli dobiti više od jednom top 4-5 timova.

tačno je i da efes bez dva plejmejkera-beka (koja su među top 5-6 plejmejkera-beka takmičenja) nije naročito kreativna ekipa.

 

ipak, efes je i ovakav pun roster vrlo dobrih i odličnih igrača, gde je beaubois makar u rangu vildoze ili nedovića a na krilima i centarskim pozicijama su, makar od zvezde jači i svi odreda meke ručice. što se valjda videlo u prvoj četvrtini, gde su pogodili jako puno teških šuteva, bez da lopta zakači obruč.

 

hoću da kažem kako mi, kao redovni neučesnici plejofa i ekipa koja deli 12o-13o mesto u ovom trenutku, sa nekim mikro-šansama za post-season, nismo ekipa koja je sposobna da garantuje pobedu (kao što smo videli & kao što si rekao), ni protiv bajerna i albe, a kamo protiv oslabljenog prvaka evrope.

Svaka ekipa je neuporedivo slabija kad joj oduzmes dva glavna igraca, ali stvar sa Efesom je u tome da je Ataman citavu ovu dinastiju izgradio na dva izrazito dominantna ballhandlera okruzena dobrim suterima i igracima koji uglavnom cekaju spot up sut. Efes je imao solidnih problema prosle sezone u regularnoj sezoni jer Kruno vise nije mogao da bude taj treci koji sa krila donosi kreaciju, ali su Larkin i Vasa izvukli na klasu. Naravno, pricam o napadu. Kao sto sam napisao, to su sve odlicni igraci, ali bolji kada neko kreira za njih nego kada moraju sami. Igraci imaju razlicitu vrednost u razlicitim ulogama.

Mi se u nacelu slazemo, nije nama bila zagarantovana pobeda juce jer i mi sami jesmo prosecna EL ekipa. Kvote su bile manje vise izjednacene, niko ni ovde na forumu ovo ne dozivljava kao veliki skalp, tako da sve 5. Samo mislim da mozda malo precenjujes Efes u ovom sastavu. Za mene nije isto da njima uzmes dva najbolja igraca ili npr Realu ili Olimpijakosu koji imaju balansiranije rostere. Imho oni ne bi videli playoff da igraju sa ovim igracima, a kamoli da dobiju nekog tamo. Ne moze se u EL u top8 sa Tuncerovih 30+ minuta na pleju.

Edited by Del Piero
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Benito said:

Pogledao snimak i mogu da kazem da Nedovica treba da bude sramota za igru u trecoj cetvrtini, pickasto, bezmudo i nezainteresovano. On kao lider ne sme sebi da dozvoli takav pad koncentracije a nije mu prvi put ove sezone.

 

Nije to pad koncentracije, on je jednostavno takav, svilen igrač.

 

On zato i nestaje sa terena pred kraj utakmice, jer tada se odbrane zatežu, kreće prava tuča, a njemu je dovoljno malo po rukama da krene lopta da mu ispada, da se kliza itd. 

Da može čitava tekma u nekim idealnim sterilnim uslovima gde se svaki kontakt svira, gde nema guranja gnječenja grebanja povlačenja mokrog parketa on bi bio verovatno u par najboljih na svetu. A sve ovo gde mora da se proalzi kroz toplog zeca i to nanovo i nanovo, to nije njegov forte i tu nestaje. 

A Kampaco je recimo, sve suprotno od toga, to je milje koji najviše voli i u kojem se najbolje snalazi. I Kalinić npr.

To su fajteri i takvi osvajaju titule.

Edited by Laki21
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Del Piero, okej, kapiram sve i sa dosta toga se slažem. 

možda je ključna razlika u mojoj i tvojoj percepciji, to što ja vidim clyburna, ne samo kao veliki dodatak vasa-larkin one-two punchu, već smatram da će do kraja sezone, ako uopšte stignu do plejofa, clyburn biti njihov najbolji i najvažniji igrač (što ne znači dane cenim vasu i šejna, samo imam izuzetno mišljenje o klajburnu. za mene je on najbolji igrač evrolige već neko vreme)

 

u tom smislu, pominjanje prođle sezone za mene nije relevatno. clyburn mi je kao da duranta dovedeš u ekipu (ne po stilu igre, nego po uticaju)

 

ali poštujem različito mišljenje, svakako nije bez osnova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali odusevljenje Markovicem jer je pogodio jednu trojku i jer je ,,ustopovao'' Klajburna u drugom poluvremenu.

 

Rijaliti ček 

Klajburn se posprdao sa njim u prvom poluvremenu, u drugom mu je skroz nestalo snage jer ga je Ataman sve vreme jahao usled nedostatka Larkina i Vase. Te je i bilo normalno da crkne u drugom poluvremenu, jbg, ne moze sad da nosi onu grupu gradjanja. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Nije to pad koncentracije, on je jednostavno takav, svilen igrač.

 

On zato i nestaje sa terena pred kraj utakmice, jer tada se odbrane zatežu, kreće prava tuča, a njemu je dovoljno malo po rukama da krene lopta da mu ispada, da se kliza itd. 

Da može čitava tekma u nekim idealnim sterilnim uslovima gde se svaki kontakt svira, gde nema guranja gnječenja grebanja povlačenja on bi bio verovatno u par najboljih na svetu. A sve ovo gde mora da se proalzi kroz toplog zeca i to nanovo i nanovo, to nije njegov forte i tu nestaje. 

A Kampaco je recimo, sve suprotno od toga, to je milje koji najviše voli i u kojem se najbolje snalazi. I Kalinić npr.

To su fajteri i takvi osvajaju titule.

Nije Nedovic savrsen igrac ali ovo je bas pretjerivanje. Imao je on i losih ali i odlicnih meceva. Ipak uzeli smo i taj kup a on bio najbolji igrac ekipe u ta 3 meca tako da se i sa njim moze uzeti titula. 

 

Sinoc je izasao u 4/4 radi odmora ali u tom trenutku smo krenuli sa serijom i onda je bila standardna izmjena za sinoc Pefi-Lazarevic te samo Luca usao umesto Facua radi odmora gdje je posle trebao Neda da se vrati sa Facuom ali nije bilo potrebe, otisli smo na +15. 

 

Vec protiv Panate ocekujem da se koristi vise. Stvarno mu se ne cini uskuga uporedjivanjem sa Kalinom jer su razliciti i igraci i karakteri a to uopste nije nuzno lose.

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Ali odusevljenje Markovicem jer je pogodio jednu trojku i jer je ,,ustopovao'' Klajburna u drugom poluvremenu.

 

Rijaliti ček 

Klajburn se posprdao sa njim u prvom poluvremenu, u drugom mu je skroz nestalo snage jer ga je Ataman sve vreme jahao usled nedostatka Larkina i Vase. Te je i bilo normalno da crkne u drugom poluvremenu, jbg, ne moze sad da nosi onu grupu gradjanja. 

 

u prvom poluvremenu ga je uglavnom čuvao lazarević i to korektno.

opet kažem, clyburn je za mene godinama najzajebaniji el igrač, normalno da se oduševimo kada ga neko zaustavi. ja se oduševim i kada ga kalinić limitira a kamo pefi i lazarević

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Placebo Lone star said:

Lazarevic i Markovic moraju da igraju,to se videlo jos od Cedevite ovde kad su nam sa spoljnih pozicija dali preko 90 poena.Tada sam mislio da je benigno i da ce se odbrana srediti.Nazalost ono sve posle sto se desilo je pokazalo da oni moraju da igraju.

Jasno je da je nas pokopao povratak Dzonija jer je Pefi tada igrao odlicno a skrajnut je u stranu gdje Dzoni nista nije donosio u napadu ( ocekivalo se da nastavi gdje je stao prije povrede ) a odbrana nam je bivala sve gora. Posle toga je probao i sa Dzonijem i Pefijem gdje smo se pogubili. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nedovic ove sezone u EL 14 ppg, preko 50% za dva, trojke jesu bedne, duplo vise asistencija nego izgubljenih. Sasvim pristojno. U Areni dao trojku za pobedu, u dva derbija u EL dao 44 poena, Barseloni utrpao 24 poena bez ijedne trojke. Unistio Makabi na najtezem gostovanju u EL, bio najbolji u Nisu. Od 23 odigrane utakmice u EL na 19 je bio dvocifren. Moze bar da se saceka kraj sezone da se opljune jer za ovo sada nema osnova.

  • Like 31
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

u prvom poluvremenu ga je uglavnom čuvao lazarević i to korektno.

opet kažem, clyburn je za mene godinama najzajebaniji el igrač, normalno da se oduševimo kada ga neko zaustavi. ja se oduševim i kada ga kalinić limitira a kamo pefi i lazarević

Takve igrace i nemozes zaustaviti vec natjerati da radi vise, da uzmu koji sut vise uz losiji %, da im otezas jer kad nekog cuvas odlicno moze nabosti 2,3 suta preko ruke ali je svaki sledeci sve tezi i tezi.

Sinoc su to Pefi i Lazarevic uradili. Onaj ko je mislio da se Clayburn moze ostavit na 0 poena se prevario.

Napadali smo ga i u odbrani, trosili smo ga i normalno da je doslo do umora usled svog pritiska na njemu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

@Del Piero, okej, kapiram sve i sa dosta toga se slažem. 

možda je ključna razlika u mojoj i tvojoj percepciji, to što ja vidim clyburna, ne samo kao veliki dodatak vasa-larkin one-two punchu, već smatram da će do kraja sezone, ako uopšte stignu do plejofa, clyburn biti njihov najbolji i najvažniji igrač (što ne znači dane cenim vasu i šejna, samo imam izuzetno mišljenje o klajburnu. za mene je on najbolji igrač evrolige već neko vreme)

 

u tom smislu, pominjanje prođle sezone za mene nije relevatno. clyburn mi je kao da duranta dovedeš u ekipu (ne po stilu igre, nego po uticaju)

 

ali poštujem različito mišljenje, svakako nije bez osnova.

 

meni je Klajburn igrač za kojeg ruku dajem da će ga Lazarević sačuvati i odrobijati u većini mečapova

 

uradio je to i u prvom delu sezone, kao i sada -- ne znam napamet statistiku, ali imao je tipa 1/10 iz igre protiv njega i par izgubljenih; uglavnom tešku šutevi, posle par napada shvati da ni ne vredi da pokušava da ga nešto na silu ugura i igra mu deluje dosta pasivnije

 

i Larkin i Micić su daleko bitniji igrači od njega

 

suma sumarum, nismo mi juče igrali protiv šampionskog Efesa (u jučerašnjem rosteru su igrali igrači koji su u prošlogodišnjem finalu ubacili svi zajedno 6 poena), već protiv ekipe sa nekolicinom dobrih igrača -- ali koja je obezglavljena, jer joj dva ključna kreatora nisu igrala i bilo je za očekivati da zaribaju kada se zategne (na kraju imali više izgubljenih no asistencija)

 

meni se naša igra uopšte ne dojmi -- tri četvrtine smo igrali neku alibi odbranu i ubeđivali sebe da su Mbaye, Bobua i Tuncer neke klase od igrača i da je to nemoguće sačuvati; imali smo sreće u prvoj četvrtini da Dobrić ubaci 10ak poena u stilu vrsnog beka, inače bismo bili na -10.

 

u napadu smo živeli od šuta za tri, koji nas i više nego često izda -- mi smo bolje izgledali kada Nedovića nije išao šut, pa je morao više da radi kroz prodore

 

Kampaco je bio maestralan i povukao nas ka pobedi + odigrali smo nešto odbrane u 4/4 kad su klupirani Nedović i Petrušev; ali takođe i zabrinjava da ti sredinom marta nisi uspeo da tako dobre napadače integrišeš  u sistem, nego ti budu po 10+ minuta na klupi; juče se poklopilo da nas to ne košta, ali smo i videli na šta smo ličili u prethodnih mesec dana.

 

Videćemo protiv PAO-a -- da li smo u stanju da imamo bilo kakav kontinuitet u odbrani; te da li u napadu možemo da napravimo balans i ne solanjamo se previše na šut za 3.

 

Poraz protiv PAO-a bi bio neuspeh. U seriji su od 6 poraza, ali to protiv nas ništa ne znači, možda nas olupaju kao i ona nesretna Alba koja je u poslednjih 9 EL utakmica samo nas dobila. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

 

meni je Klajburn igrač za kojeg ruku dajem da će ga Lazarević sačuvati i odrobijati u većini mečapova

 

uradio je to i u prvom delu sezone, kao i sada -- ne znam napamet statistiku, ali imao je tipa 1/10 iz igre protiv njega i par izgubljenih; uglavnom tešku šutevi, posle par napada shvati da ni ne vredi da pokušava da ga nešto na silu ugura i igra mu deluje dosta pasivnije

 

i Larkin i Micić su daleko bitniji igrači od njega

 

ti nisi medo kojeg sam poznavao, zamenili te na moru :lol_2:

 

ma okej, imamo jako drugačija mišljenja na srodne teme, šta da se radi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...