Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Kad je bekovski trio fantastiko u pogonu odmah i Dobrić prirodno leže na svoju poziciju igrača iz drugog plana iz koje je vrlo opasan, posebno protiv ekipa u odnosu na koje ima i fizičke prednosti u match upu. Čim fali jedan od primarnih bekova, odmah Dobrić mora da igra nešto za šta nije kvalifikovan kvalitetom. Duško ga najviše koristi u petorkama sa Vildozom, dok Facu i Nedović češće igraju zajedno, to je najbalansiranija podela uloga za obe strane parketa. Odličan potez u derbiju je bio Dobrić na Exumu jer Ognjen može da mu parira fizički bolje od bilo kog našeg beka, a Exum je prilično "pravolinijski" tip igrača, moćan je u tome što radi ali Dobriću to nije prevelik problem, njega više vozaju bekovi koji su jači na driblingu i imaju manje predvidive kretnje.

  • Like 40
Link to comment
Share on other sites

Ma Dobrić je EL igrač, voleo to neko ili ne.

Nije za startne petorke timova koji pretenduju na Top8, ali je jako koristan igrač uloge.

Da ima dosta mana, pre svega u tehničkom smsilu - ima, ali je tih nekoliko skilova koje poseduje podigao na nivo koji mu omogućava da igra na najvećoj pozirnici košarke u Evropi već godinama.

 

Eksperiment sa kreiranjem za sebe koji je krenuo od Radonjine poslednje sezone i nastavio se u ovoj se polako napušta, osim kada je teška iznudica sa povredama. Njegova je igra bez lopte, ima energije i snage da istrčava bekovske krtnje do iznemoglosti, a od procenta za 3 mu zavisi kompletan učinak. Ono što se mora istaći je i njegovo sada već veliko iskustvo u EL košarci, aktivno učestvovanje u gomili trofeja koje je Zvezda osvojila i mentalitet borca koji se nikada ne predaje.

 

To sve čini paket koji je u transportu malo pretumban i izudaran, ali čiji se sadržaj kada se otvori vredan para koje se plaćaju za njega.

  • Like 34
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem posle prvog poluvremena sa Partizanom nisam verovao u preokret. Mislio sam da će nas rutinski odraditi. Drugo poluvreme mi je bila potvrda da smo kao tim bolji. Primetno je da još uvek postoji mala kriza u igri, ali i da smo na dobrom putu da iz nje u potpunsoti izađemo. Brine loše otvaranje utakmica. Mi i kad smo bili u dobroj formi mnoge utakmice smo bili u zaostatku posle prve četvrtine. 'Bem li ga do čega je, možda i do petorke koja startuje. Ja bih voleo da nam startna petorka bude Kampaco, Nedović, Lazić, Petrušev i Martin. Vildoza bolje da ulazi od druge četvrtine, prvu četvrtinu na većini utakmica je prespavao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Kad je bekovski trio fantastiko u pogonu odmah i Dobrić prirodno leže na svoju poziciju igrača iz drugog plana iz koje je vrlo opasan, posebno protiv ekipa u odnosu na koje ima i fizičke prednosti u match upu. Čim fali jedan od primarnih bekova, odmah Dobrić mora da igra nešto za šta nije kvalifikovan kvalitetom. Duško ga najviše koristi u petorkama sa Vildozom, dok Facu i Nedović češće igraju zajedno, to je najbalansiranija podela uloga za obe strane parketa. Odličan potez u derbiju je bio Dobrić na Exumu jer Ognjen može da mu parira fizički bolje od bilo kog našeg beka, a Exum je prilično "pravolinijski" tip igrača, moćan je u tome što radi ali Dobriću to nije prevelik problem, njega više vozaju bekovi koji su jači na driblingu i imaju manje predvidive kretnje.

Pravo u centar👍

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Laki21 said:

BTW, navijanje za Zvezdu umalo me stajalo glave...

 

U uzbuđenju pred, tokom i posle utakmice potuno sam smetnuo s uma da je sutradan ženi rođendan...

 

Odnosno, da budem precizniji, setio bih se da sam uspeo da konstatujem u nekom trenutku koji je datum, ali jbg, tu je forum pa tata pa tviter komentari pa jućub...

 

A posledice... Valjda samo oni koji su prošli kroz tu golgotu znaju kako ona izgleda.

 

I kao kad deda objašnjava unuku kako je bilo kada su ga uhvatili četnici, samo ću reći, mene su streljali...

 

Мојој јуче био рођендан али хтјела да изађемо у петак. Ја је наговорио да то ипак буде понедељак (шатро на дан рођендана а имам нешто да радим на компу) и она изашла у петак са дјецом без мене. Јуче отишли мало у неки СПА, ресторан, готива, али видим ја има неки али. Каже знам да си изминирао мој предлог, прочитала сам да је био дерби (иначе оперисана од спорта). Рекох женице кад у петак ниси прочитала, сад можеш трипут дневно:s_d:

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Laki21 said:

BTW, navijanje za Zvezdu umalo me stajalo glave...

 

U uzbuđenju pred, tokom i posle utakmice potuno sam smetnuo s uma da je sutradan ženi rođendan...

 

Odnosno, da budem precizniji, setio bih se da sam uspeo da konstatujem u nekom trenutku koji je datum, ali jbg, tu je forum pa tata pa tviter komentari pa jućub...

 

A posledice... Valjda samo oni koji su prošli kroz tu golgotu znaju kako ona izgleda.

 

I kao kad deda objašnjava unuku kako je bilo kada su ga uhvatili četnici, samo ću reći, mene su streljali...

 

Slazem se, forum je zakazao, nije te podsetio 🙃

 

Elem, ja trubim bar nekoliko dana pre rodjusa, jao kome ce uskoro rodjendan, divan dan, cisto da izbegnemo moguce neprijatne okolnosti 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Laki21 said:

BTW, navijanje za Zvezdu umalo me stajalo glave...

 

U uzbuđenju pred, tokom i posle utakmice potuno sam smetnuo s uma da je sutradan ženi rođendan...

 

Odnosno, da budem precizniji, setio bih se da sam uspeo da konstatujem u nekom trenutku koji je datum, ali jbg, tu je forum pa tata pa tviter komentari pa jućub...

 

A posledice... Valjda samo oni koji su prošli kroz tu golgotu znaju kako ona izgleda.

 

I kao kad deda objašnjava unuku kako je bilo kada su ga uhvatili četnici, samo ću reći, mene su streljali...

 

giga-moravac.gif

 

Bas na osmi mart vam godisnjica...a meni i mojoj Emiliji devetog... JEBO TE BOG. PA JEBO TE BOG!!!

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Мајице намењене освајачима Купа су у продаји у продавници у хали Александар Николић, као и на вебсајту: https://kkczstore.com/product/kup-je-nas-majica/. Цена мајице је 1.990 рсд.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Kad je bekovski trio fantastiko u pogonu odmah i Dobrić prirodno leže na svoju poziciju igrača iz drugog plana iz koje je vrlo opasan, posebno protiv ekipa u odnosu na koje ima i fizičke prednosti u match upu. Čim fali jedan od primarnih bekova, odmah Dobrić mora da igra nešto za šta nije kvalifikovan kvalitetom. Duško ga najviše koristi u petorkama sa Vildozom, dok Facu i Nedović češće igraju zajedno, to je najbalansiranija podela uloga za obe strane parketa. Odličan potez u derbiju je bio Dobrić na Exumu jer Ognjen može da mu parira fizički bolje od bilo kog našeg beka, a Exum je prilično "pravolinijski" tip igrača, moćan je u tome što radi ali Dobriću to nije prevelik problem, njega više vozaju bekovi koji su jači na driblingu i imaju manje predvidive kretnje.

Sa prvim delom se slazem sto sam i pisao. Da je zlocin da Dobric ima sve vise preko 15ak minuta. Kao igrac uloge moze biti mnogo vazniji, problem tu je sto za coveka uloge igraca koji ne zna da kreira, treba biti logicno da moze makar da pokodi suteve (sto on u prvoj polovini sezone nije radio), i da odigra pristojnu odbranu (sto ne radi cele sezone). I taj dobar potez on na Exuma je suludo, u drugom EL derbiju, Egzum ga je pretrcavao i lagano polagao kao da naspram sebe ima juniora.

 

6 hours ago, madafaka73 said:

Ma Dobrić je EL igrač, voleo to neko ili ne.

Nije za startne petorke timova koji pretenduju na Top8, ali je jako koristan igrač uloge.

Da ima dosta mana, pre svega u tehničkom smsilu - ima, ali je tih nekoliko skilova koje poseduje podigao na nivo koji mu omogućava da igra na najvećoj pozirnici košarke u Evropi već godinama.

 

Eksperiment sa kreiranjem za sebe koji je krenuo od Radonjine poslednje sezone i nastavio se u ovoj se polako napušta, osim kada je teška iznudica sa povredama. Njegova je igra bez lopte, ima energije i snage da istrčava bekovske krtnje do iznemoglosti, a od procenta za 3 mu zavisi kompletan učinak. Ono što se mora istaći je i njegovo sada već veliko iskustvo u EL košarci, aktivno učestvovanje u gomili trofeja koje je Zvezda osvojila i mentalitet borca koji se nikada ne predaje.

 

To sve čini paket koji je u transportu malo pretumban i izudaran, ali čiji se sadržaj kada se otvori vredan para koje se plaćaju za njega.

Videcemo gde ce da zavrsi posle nas, ja mislim da dalje od EK nikad vise nece videti. Uvek ce EL da nadje nekog ko hoce da se oproba preko bare za nekih 300-400k, nego da dovede Dobrica koji zavisi od toga sta mu namestis da sutne, plus nije elitni suter koji ce da te kazni svaki put kad je sam. A pritom je za skautiranje mnogo lak, bukvalno ako mu udjes u telo on nema nacina na postigne poene.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...