Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

10 hours ago, Dropkick Murphys said:

Nema mnogo ekipa kojima je kompletan roster van prve dve zvezde na nivou osrednjeg EK tima. Od ovih konkurentnih za top 8, Žalgiris i mi smo tako sklepani.

 

Petrusev, Bentil, Martin bas i nisu na nivou osrednjeg EC nivoa, a da ne pricamo o ovom jezgru domacih igraca koji vec duze vreme igra zajedno.

 

Koliko je vazno imati takve igrace u timu vidi se iz prosle sezone kada je isti tim pojacan sa jos Woltersom, Hollinsom i Kalinicem (Davidovac pretpostavljam takodje spada u osrednje EC igrace) imao 12 pobeda i igrao egal na vecini meceva u evroligi.

 

Hajde da probamo da zamislimo na sta bi licilo kada bi sve te domace igrace koji se ovde pljuju zamenili sa ekipom Cedevite bez Ferrella, Adamsa i Omica. Jer, oni i jesu osrednji EC nivo.

 

10 hours ago, uini said:

 

s'kim se grudvaš danas? i sam si svestan da makabi nije igrao ozbiljno :lol_2:

 

Naravno da je Maccabi igrao ozbiljno, samo nisu imali ubedljivo najvaznijeg igraca. Oni su bez njega daleko od TOP8 ekipe.

 

I naravno da ako bilo ko u EL izgubi 20+ razlike (a da nije ekipa sa dna protiv ekipe sa vrha) da se to ne moze nazvati ozbiljnim pristupom. Isto vazi i kada favorit lagano izgubi 10+ razlike.

 

No, ti si vec rekao da ne pratis evropsku kosarku toliko pa razumem da ti je normalno da ekipe gube i pobedjuju 30 razlike i da svako svakog moze da deklasira kao u regularnom delu NBA lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni su bez Brauna dobili Valensiju u gostima i igrali neizvestan meč u Barseloni, pri čemu i sa Braunom važe za domaćinsku ekipu.

Mada ta priča je bespredmetna, koliko primećujem forumaš koji je forsira bi u slučaju da je Makabi bio kompletan razloge pobede Zvezde opet tražio u svemu, sem u kvalitetnoj igri Zvezde.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@bosMan_jrTaj "ubedljivo najvazniji igrac" u KKCZ je anomalija, plejmejker koji je doveden iako je klub vec u sastavu imao trojicu plejmejkera i zbog kojeg je predstavljen novi sponzor kao dodatak imenu (iskreno, prvi put cujem da se prvo dovede igrac, pa se opravdava dovodjenj tog igraca predstavljanjem novog sponzora, obicno je obrnuto). Taj igrac je doveden u ekipu koja je i bez njega na oko 50% ucinka i to samo zato sto je Jovanovic startovao sezonu sa 1-6. Jasno je sta je bila namera sa njegovim dovodjenjem, da se nacilja prednost domaceg terena i pojuri F4 u Kaunasu.

 

A uocices i da sam napisao zasto su izgubili i zasto smatram da im je taj rezultat bio maksimum. Dakle, dali su sve od sebe, ali su izgubili od kvalitetnije ekipe.

 

Medjutim, izgleda da ovde istovremeno moze da se pise kako ekipa nema kvalitet (da bi svi predstavili kao osmo svetsko cudo kada se dobije 10 od 12 meceva) i da ga ima. Ne znam, vec sam pitao - ima li ekipa kvaliteta ili nema? Da li u KKCZ igraju 2-3 igraca i EC prosek ili fenomenalno uklopljeni timski igraci koje bi pozelela svaka ekipa u EL? Jer, u prvom slucaju moze da se prica kako su protivnici igrali losije nego inace, u drugom nema poetike i pricanja kako je realnost ekipe neko 16. mesto u EL.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...