Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Quote

 

Adam se i dalje prilagođava novom timu:

 

"Čini mi se da se moja uloga dosad menjala na nedeljnom nivou. Moram da igram svoju igru nezavisno od toga koliko minuta i šuteva dobijam. To mi je novo, ali mislim da postajem bolji".

 

 

Dobro kaze covek. Morao bi trener vec jednom da odluci sta hoce od njega - lidera, pomocno osoblje, pleja, beka, skorera, defanzivnog specijalca... Da mu se nadje kakva god uloga, pa da vidimo sta moze. 

 

Mada mi se cini da ce povratkom Pefija i Nedovica i dolaskom Vildoze izgubiti i ovo malo minuta sto ima i da tu ne gine rastanak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Ma nisam sad ni ja siguran. Gledao sam na streamu sa španskim komentatorom, koji je nešto spominjao.

 

Ustvari, ja i neznam španski...

Trener moze da trazi samo jedan celendz. I meni se u hali ucinilo da je trazio dva celendza, ali je verovatno jednu od te dve situacije odvratni spanski sudija sam gledao (mada nas je sinoc litvanac ili bar mislim da je litvanac urnisao).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Redstar0356 said:

Alo bre, kakvo uporedjivanja cekanja Hollinsa i Djenke sa Adamsom, prva dvojica urade sve kako valja samo ne mogu da pogode kos, to je ok za cekanje. Adams ne uradi nista kako valji, ne dodje u poziciju da gleda ka kosu. Nema se tu sta cekati, to je sto je

 

Što se Ivanović čekao ovoliko, da bi nakon toliko utakmica bio još gori od Adamsa?

 

Slažem se sa mnogima ovdje koji bi prije Adamsa čekali nego Ivanovića koji je zalutao u EL. Ako ništa drugo, ubijeđen sam da je odličan šuter i da bi se mogao iskoristiti u perspektivi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sam B said:

Pa ne moze dva challenga da trazi 🙂 Deji se osladilo kao Nadalu protiv Noleta, pa samo vice Calendz.

 

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Trener moze da trazi samo jedan celendz. I meni se u hali ucinilo da je trazio dva celendza, ali je verovatno jednu od te dve situacije odvratni spanski sudija sam gledao (mada nas je sinoc litvanac ili bar mislim da je litvanac urnisao).

 

Neznam kakvo ej sad tačno pravilo u EL, ali kad pričamo generalno o challengeovimau sportu, ti imaš pravo da ih tražiš koliko hočeš,sve dok si u pravu. Gubiš ga tek kada pogrešiš.

 

Tako da bi verovatno i on mogao da traži dva, u slučaju da je prvi put bio u pravu i da je sudijska odluka zaista bila pogrešna.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fradler said:

 

Dobro kaze covek. Morao bi trener vec jednom da odluci sta hoce od njega - lidera, pomocno osoblje, pleja, beka, skorera, defanzivnog specijalca... Da mu se nadje kakva god uloga, pa da vidimo sta moze. 

 

Mada mi se cini da ce povratkom Pefija i Nedovica i dolaskom Vildoze izgubiti i ovo malo minuta sto ima i da tu ne gine rastanak.

Pa rekao je trener da mora da improvizuje zbog nedostatka bekova, povreda ... videlo se od starta da se pomera po pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Neznam kakvo ej sad tačno pravilo u EL, ali kad pričamo generalno o challengeovimau sportu, ti imaš pravo da ih tražiš koliko hočeš,sve dok si u pravu. Gubiš ga tek kada pogrešiš.

 

Tako da bi verovatno i on mogao da traži dva, u slučaju da je prvi put bio u pravu i da je sudijska odluka zaista bila pogrešna.

 

Pa valjda nije bio u pravu za Gicaitisov chalenge ili jeste, ne secam se.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Neznam kakvo ej sad tačno pravilo u EL, ali kad pričamo generalno o challengeovimau sportu, ti imaš pravo da ih tražiš koliko hočeš,sve dok si u pravu. Gubiš ga tek kada pogrešiš.

 

Tako da bi verovatno i on mogao da traži dva, u slučaju da je prvi put bio u pravu i da je sudijska odluka zaista bila pogrešna.

U kosarci, pa cak i u NBA trener moze traziti celendz samo jednom, bio u pravu ili ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo sinoć je težak poraz, PAO je definitivno donji dom EL, igramo kod kuće pred punim tribinama (pitanje koliko će entuzijazam trajati, al to je neka druga tema) i onako amaterski prospeš sve. Sve je ovo posledica činjenice da se u ekipi ne znaju uloge, ma šta uloge, ne zna se ni roster od utakmice do utakmice. Mi smo se doveli u poziciju da nam je jedan EL mediokritet poput Bentila daleko najbolji i najpouzdaniji igrač, pa nije ni čudo što od njega tražimo da nas vadi iz govana hail mary potezima. Branio sam dosta Ivanovića ali izgleda da njemu nema pomoći, suviše je sitan i nejačak, nedovoljno brz ili pouzdan šuter da bi to kompenzovao u EL. Nema dužinu da prebaci odbranu pasom, nema snagu da istrpi kontakt i ode do kraja. A opet nam je najkreativniji igrač u ovom sastavu bez Markovića i Nedovića (i Vildoze kojeg neću ni uzimati u razmatranje dok ga ne vidim u našem dresu na parketu). Očito je da VJ smatra da mu je Ivanović pouzdaniji plejmejker od Adamsa. Dao je neki minut i Adamsu na 1 i to je izgledalo jako loše. Nema nikakve konstante u njegovoj igri i deluje kao dosta nestabilan igrač. Ipak, morao je da proba nešto VJ u završnici, držao je istu kamenorezačku petorku skoro celu poslednju četvrtinu. Definitivno nismo bili dobro vođeni sinoć.

 

Ne mogu ni da se ljutim na Dobrića ali valjda više vrišti činjenica koliko je limitiran igrač u pitanju, veoma šablonski igrač koji ima nula imaginacije i nekog plana B. A i takav bi nam bio od koristi kad se ne bi očekivalo da nešto izmišlja. Jebiga, nedostatak projektovanog nosioca kao što je Nedović očito ne može tako lako da se nadoknadi. Holland je neozbiljan igrač i on je više za neku promenu ritma, da proba nešto na divljaka pa ako ga ne ide zakopaš ga na klupu i ne vraćaš. 

 

Raduljica se ni u prajmu nije snalazio protiv centara koji mogu da mu pariraju snagom i gabaritima, a kamoli sad. On je klasičan enforcer protiv slabijih od sebe, a PAO ima i visokog i snažnog centra. Ovde je mnogo više imalo smisla gurnuti Kuzmića u vatru kad ga već plaćamo. 

 

Sve u svemu, ovo baš ne obećava. Popraviće se krvna slika povratkom Nedovića i Markovića jer se njihove uloge makar znaju, ali dok se ne raščisti ovaj džumbus i višak igrača nema tu nekog leka. Daleko od toga da smo banda, poštuje se uglavnom neka osnovna zamisao, ali nema ko to da sprovede u delo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Benito said:

Zna li neko sta ce biti sa Vildozom, neki pravnik?😁

 

Koliko ja kapiram, Baskonija se zali da nije dobila kompletnu odstetu od 2 miliona dolara za njega, koju je imala po ugovoru kada je odlazio u NBA. E sad posto NBA daje maksimalno nekih 750 000 ako se dobro secam, ostaje 1.25 miliona nerazjasnjeno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sam B said:

 

Pa valjda nije bio u pravu za Gicaitisov chalenge ili jeste, ne secam se.

 

Da, za Gudaitisov nije bio u pravu.

 

Ali za taj (imaginarni) prvi challenge koji sam ja imao u glavi, jeste.

 

20 minutes ago, VISOKOLETAC said:

U kosarci, pa cak i u NBA trener moze traziti celendz samo jednom, bio u pravu ili ne.

 

Hvala na informaciji,nisam to znao.

 

Znači sudija može da greši kolko hočeš, a ti imaš pravo da ispraviš samo jednu grešku, pa dobro biraj kad češ. Jedno od glupljih pravila u sportu, po mom mišljenju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Benito said:

Zna li neko sta ce biti sa Vildozom, neki pravnik?😁

Ja nisam pravnik, ali po onome sto sam procitao postoje 2 problema. Prvi je sto Vildoza nije isplatio preostalih 1 200 000 dolara Baskoniji. Ona je po ugovoru da bi ga pustila u NBA trazila 2 miliona, a NBA klub je platio 800 hiljada, a ostatak je trebalo on da plati. Posto su oni ocekivali da se vratiti kod nih, jer oni drze njegova prava, verovatno bi igrao za dzabe dok ne otplati to dugovanje.

Drugi problem je obestecenje prema evropskom klubu koje nije placeno, jer oni kao imaju prava na njega u Evropi. Za Kalinu je Valensija dobila od Barse 100 hiljada(oni su imali ACB klauzulu). Sve mi je to cudno, jer je Octagon bas jaka i velika agencija, da bi napravili ovakvu gresku.

Treba videti sta je u ugovoru, ali u najgorem slucaju mozemo da platimo to obestecenje. Dug od 1.2 miliona je dug Vildoze ka Baskoniji i to je na njima da rese.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mozete vi da se smejete koliko hocete ali Raduljicino bacanje za tehnicku pokazuje da se ne zna ko pije ko placa. 

 

Bukvalno centar sa 10 kila viska koji nije igrao kosarku i na neku foru je dosao u klub i to svi znaju nisu ni igraci ludi, uzima 

bacanje za tehnicku kada se lomi rezultat.  Ako mu je trener to rekao onda je jako lose, ako je sam uzeo mimo trenera onda je to opet lose. 

 

 

 

Cak sa neke pozitivne strane i nije problem ni Ivanovicevih previse minuta ako ce trener uvideti sta ovaj moze a sta ne, 

ni Raduljicinih 4 minuta zivota svakog zvezdasa ako vise nece videti parketa, ni sulude izmene po sistemu termina u balonu ako ce se konacno iskristalisati petoka i prvih 12. 

 

Po milioniti put mora skracivanje rostera jer to vodi u disciplinu i odredjivanje uloge igracu. Juce smo menjali 5 centara tu niti moze biti konstantnosti niti 

stabilnosti kod igraca, a ponajvise se ne moze igrati timski kada znas da izlazis za 3 min i parketa neces videti do kraja jer ima jos igraca moraju se svi izigrati. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razliku izmedju one utakmice sinoc i random utakmica koje je Dejo vodio kad smo bili domacini. Solidna u nekim momentima i jaka odbrana, mali broj poena i krvaranje u napadu, hrkljus i mucenje i poraz na jednu loptu, takvih je bilo bar 10ak lani. Sada smo cak i bili bez Nedovica i Markovica, pa smo opet trebali da dobijemo ovo, imali smo 73 68 i moralo je ovo da se resi pred 7k ljudi. Da smo imali samo jednog playa sposobnog da odradi posao do kraja, dobili bi ovo sa 6 do 9 razlike. 

Nisam uopste nezadovoljan zalaganjem, Bentili Martin sasvim ok, bilo je vise dobrih stvari nego losijih, ako se zna kakva je trenutno promenada u timu i da je nov trener i sve sto trenutno prati KKCZ. 

 

I da smo dobili PAO, to sa aspekta nekih ambicija u Evroligi ne bi znacilo nista, jer ako zategnes tim i postanes top 8 materijal, to ce kad tad doci do izrazaja, nevezano za ovaj poraz ili pobedu da je ostvarena kojim slucajem, ovo je liga od 34 kola, a ne 6 , tako da poraz kao poraz , bilo je i mnogo tezih sa Dejom na klupi, polako. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

Mozete vi da se smejete koliko hocete ali Raduljicino bacanje za tehnicku pokazuje da se ne zna ko pije ko placa.

Taj Raduljica je protiv Budućnosti šutirao bacanja 7/8 ... to je najmanji problem.

Iskusan igrač preuzeo odgovornost i to je to. E sad, da se nešto pitam on ne bi bio igrač Zvezde ... al jbg.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Taj Raduljica je protiv Budućnosti šutirao bacanja 7/8 ... to je najmanji problem.

 

Protiv Buducnosti je odigrao lagane minute, izgledao je kao Shaquille O'Neal, a sinoc su ga izmorili za dva minuta pa otuda i promasena bacanja.

Inace, covek zaista dobro izvodi bacanja za centra, ali ocito nije fizicki spreman.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kankkunen said:

Taj Raduljica je protiv Budućnosti šutirao bacanja 7/8 ... to je najmanji problem.

Iskusan igrač preuzeo odgovornost i to je to. E sad, da se nešto pitam on ne bi bio igrač Zvezde ... al jbg.

 

Iskusan igrac preuzeo odgovornost  😃 ne verujem da si ovo napisao 😄 

 

centar ti sutira tehnicku pored bekova u petorci, ne znam ja nisam video to. U stvari lazem jesam, jednom Odzo pokojni sutirao Milanu Tomicu tehnicku na plus 30 u Aba ligi ili mozda cak i KLS bio ne secam se. Ali u EL u 4/4 dok se lomi rezultat da centar sutira bacanja za tehnicku pored zivih i zdravih bekova to jos nisam video, izvinjavam se vizionarima i Vladi Jou.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

Iskusan igrac preuzeo odgovornost  😃 ne verujem da si ovo napisao 😄 

 

centar ti sutira tehnicku pored bekova u petorci, ne znam ja nisam video to. U stvari lazem jesam, jednom Odzo pokojni sutirao Milanu Tomicu tehnicku na plus 30 u Aba ligi ili mozda cak i KLS bio ne secam se. Ali u EL u 4/4 dok se lomi rezultat da centar sutira bacanja za tehnicku pored zivih i zdravih bekova to jos nisam video, izvinjavam se vizionarima i Vladi Jou.  

To je više stvar glave, pritiska ... nema mnogo veze sa pozicijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Sam B said:

 

Protiv Buducnosti je odigrao lagane minute, izgledao je kao Shaquille O'Neal, a sinoc su ga izmorili za dva minuta pa otuda i promasena bacanja.

Inace, covek zaista dobro izvodi bacanja za centra, ali ocito nije fizicki spreman.

Izgledao kao Sakil O Nil? Dobio gomilu faulova na poklon, Buducnost maltene nije ni imala centra a iz igre nije dao ni jedan kos...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Izgledao kao Sakil O Nil? Dobio gomilu faulova na poklon, Buducnost maltene nije ni imala centra a iz igre nije dao ni jedan kos...

 

Nije ni jedan faul dobio na poklon, svi su postojali, ali upravo zato sto Buducnost nije imala centra. Zato sam i napisao upis, jer cim neko IMA centra, Raduljica je beskoristan.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Plant said:

 

Evo nacrta covek 2 glavna problema ... Dobric NE MOZE na 2 i Ivanovic samo ABA (taman da Markovic i Vildoza odmore). Ostalo je nadogradnja ... a nije da nemamo cime da nadogradimo ... imamo i viska ( problem broj 3 )

 

Dobrić je isključivo, to je sada kristalno jesno 3&D igrač, svako njegovo pomeranje na 2 je zločin, jer je operisan od kreacije i ball handlinga i to je to. Uklesati u kamen.

 

Ivanović zbog spleta nemogućnosti (fizika, skill, glava) NE MOŽE da igra EL. Uklesati u kamen.

 

Dobrić može odlično da pokriva poziciju 3, Ivanović ne može da igra pleja u EL, može da bude na terenu kao sekundarni plej da prevede loptu i preseli se na 2, a i to u kratkim intervalima odnosno kada su ozbiljniji igrači van tima. Kada je tim kompletan, van 12.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...