Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

kao sto @Kvaratskhelia rece a bogami i dushko 2x nakon tekme, treba biti svestan i da nas je sreca fino pogledala, koju smo fakat zasluzili pristupom.

 

partizan je odigrao defanzivno borderline odlicnu tekmu, sto definitivno nije njihov forte a nakon nivelisanja naseg vodjstva sa poluvremena, dinamika na terenu mi nije govorila da imamo narocite sanse da iscupamo ovo.

 

uglavnom, osim bodova i through-the-roof samopouzdanja, ovakve pobede u serijama su dragocene jer se kreira fantasticno & uzajamno poverenje na relaciji head coach - igraci. realno, nemoguce je imati idealniji start nego ovo sto je dusko napravio, vrednije nego da smo imali nekoliko +15ak pobeda.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sector said:

Ne znam je li neko već kačio, apropo Petruševa, sa njim na parketu +24 a sa Bentilom -21.

 

Nevjerovatna razlika.

 

sve okej ali taj +/- nisu samo njih dvojica napravili, vec cele posade na terenu, odluke koje se kolektivno donose u odbrani i napadu i sl.

 

petrusev kuca iz pnra i sutira otvorene suteve, to se od njega trazi.

bentil ovih dana ima ulogu da rudari, sto ledjima, sto da pokupi neke promasaje, tu je zapravo bio dobar.

 

svakako je sjajnu tekmu odigrao petrusev.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se ne moze reci da ovo nije sreca. Odgledao sam snimak, live nisam gledao jer sam mislio da ce biti incidenata. Odlicna slika za nasu kosarku sto ih nije bilo.

 

No da se vratim. Pobedili smo uz dozu srece, ali isto tako tesko da se moze naci bolji prilog uz onu izreku "Sreca prati hrabre!". Ja bih je modifikovao u "Srecu treba zasluziti" i tu bih se zadrzao. Partizan je sinoc imao sve preduslove da ovo dobije 10 do 15 razlike, a to nisu uspeli da izvedu. Nisu uspeli jer su odbranu iz prve cetvrtine drzali na tom nivou ne pametnim defanzivnim kretnjama vec ogromnom energijom, a to ne moze da potraje. Cim su se umorili ili usli u neke faulove, to je spalo na dosta nizi nivo.

 

Analizu neka rade pametniji ljudi, kosarkaski gledano. Ja cu se zadovoljiti pobedom i utakmicom bez incidenata, praznjenja hale i visecasovnim prekidima.

 

Idemo dalje. Poraz nije opcija 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kakav mec! Sto bi se reklo istorijska pobeda koja ce se zauvek pamtiti. Svaka cast treneru i igracima kako su izvukli pobedu, cak i kada je delovalo da mec ide na stranu protivnika zadrzao se fokus i pokazalo znanje, kvalitet i hrabrost, sto je uz malo srece bilo dovoljno da se mec resi u nasu korist. 

 

Utakmica je krenula onako kako se i moglo naslutiti da ce krenuti sa serijom Partizana, ali preziveli smo i to nekako. Cini mi se da je Lesor na kraju 1/4 imao 8 skokova, a na kraju meca svega 10. Upravo to je i bio kljuc u drugoj cetvrtini da ih onako oducimo od kosarke. Drugo poluvreme smo opet krenuli malo klimavo, prelako smo ispustili 7 poena prednosti koje smo imali, mada je Ivanovic rizikovao sa rezervnom petorkom cuvajuci Vildozu i Nedovica za poslednju deonicu. I ocigledno je to dalo rezultat s obzirom da su upravo njih dvojica u finisu meca bili dovoljno svezi i pribrani da dobrim odlukama rese stvar. 

 

Moglo je ovo da ode lako i na Partizanovu stranu i ne bi bilo nezasluzeno, ali utisak mi je da bi ovakav identicno odigran mec obe ekipe zavrsio 15-20 razlike za Partizan da se igralo u Aba ligi. Ali jbg nema Javora, Boltauzera i slicnih pajsera da dodatno gaze Zvezdu kada je Partizan u naletu, da se izmisljaju faulovi pri poenima za dodatna bacanja, nama sviraju nepostojeci faulovi u napadu i napuni licnim greskama svaki nas igrac koji pokusa da odigra malo agresivniju odbranu. Sudjenje sinoc jeste bilo domacinsko (sto je i normalno), ali kriterijum je bio ujednacen i rekao bih cak da se pustila igra kakva nama vise i odgovara sa dosta kontakta jer imamo igrace koji su na tako nesto navikli i igraju na taj nacin vec godinama. 

 

Sutra u 18h igramo protiv Mornara i momci su zasluzili da publika dodje u sto vecem broju i pozdravi ovaj nestvaran pobednicki niz koji su ostvarili i koji ce, verujem, da se nastavi. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LightWeight said:

Fun fact

Душко је све ово урадио са ростером који је селектирао Човић

Жељко има ростер који је сам правио и имао је две године да га састави.. да не причамо о разлици у цени

Шта ли ће тек следеће сезоне бити кад Душко састави своју екипу..

Испаде Човић бољи у селектовању екипе од човека који је освојио ЕЛ 8,9 пута 🤣

Dobra stvar ovog čovićevsko/radonjićevskog / menadžerskog sastava je dosta domaćih igrača i što 2 stranca od 4  nisu Ameri .

Naši igrači su od malih nogu navikli na dosta treninga i zahtevne trenere tako da je to ispao dobar fit sa Ivanovićem koji može da radi ono što najbolje radi na način na koji on misli da treba

Teže bi to išlo da je više Amera koji su jednostavno od malih nogu naučeni na drugačiji sistem treninga.

Link to comment
Share on other sites

O Ivanovicu kruzi prica da je trener koji najbolje radi sa bekovima - medjutim, u praksi deluje da je on ono sto je Petrusevu falilo da nastavi napredak na koji je Efes povukao rucnu. Nadam se da ce i Dalibor da postane koristan clan rotacije pored Duska, a da ce mali Topic pored Nede i Vildoze nauciti puno. To, vise nego bilo sta drugo bi bio dobitak za nasu kosarku.

Link to comment
Share on other sites

Čestitke igracima i Dusku. Sad vidimo sta je trener. Pored evidentnog znanja covek je uspeo da usadi ogromno sampouzdanje u svakog igraca. Kao sto on veruje njima, jos bitnije je sto igraci veruju njima. Znaju da je tu neko ko ne gubi glavu, neko ko ceni rad i kod koga nema protekcije.

Moram i ja da istaknem da bezobrazniji igrac od Ledeja tesko da je igrao ovde. Mitar u jednoj akciji u prvon pravi korake, a ovaj mamlaz vrti ruke kao ventilator pokazujuci korake. Toliko ih zavrteo da kos nije mogao da pogodi.

Da li ce se dovoditi jos jedan niski igrac ili ce se cekati Dzoni... Sada nedostaje ocigledno. Markovic se trudi mnogo ali je bezopasan po kos totalno. Preveliki luksuz je to, no Dusko ipak bolje zna.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne sećam se kad sam se poslednji put ovako radovao pobedi. Verovatno zato i što je baš nisam očekivao, nisam imao dovoljno vere u igrače kao naš trener i oni sami. 

 

Drago mi je što Ivanović, a koliko vidim i fin broj ljudi ovde ne pada u euforiju i da postoji ta svest da ovaj tim i dalje nije sad neki favorit za top 8 uprkos ovim pobedama. Imali smo i juče crne minute, Marković kad menja Vildozu naš napad ne postoji. 

Na kraju smo na dve sekunde ostavili šut za tri, skok mora biti bolji itd. Ali uprkos tome, fascinantno je kako je čovek uspeo da nas preporodi gde smo sa istim igračima bili odron od tima pre malo više od mesec dana. Nisam se navikao da ovoliko neizvesnih završnica dobijemo, baš je lep osećaj. Imali smo i sreće, ali kad se ima vere u pobedu sreća se malo i zasluži. 

 

Iako trener zaslužuje sve pohvale, mislim da se malo i preteruje, tako da ti koji pričaju da je najbolji od svih naših do sada itd nadam se da neće krenuti s pljuvanjem kada vežemo par poraza, a vezaćemo. I da se neće krenuti s pričama kako zabada, lak raspored itd. 

 

Već sledeće nedelje u EL idu dve ekipe gde će dobar broj navijača upisati pobedu a Žalgiris je, kao i uvek, ultra zeznut, a Armani iako poslednji ima tim koji komotno može igrati F4. Što se mene tiče i 1/2 bi bio sasvim dobar skor. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wingwalker said:


 

 


Ona dva bloka večeras su bila genuine Lidej. Ozbiljno cepanje se odvija negde ispod te trake i treba ga se paziti.
Sa druge strane, nije zaradio ni za kraći bez mleka sutra ujutru.

 

Ono natrcavanje bocno na vildozu posto je sviran faul je tako prljav potez da to kad neko kod mene u AF proba da uradi odmah u sledecem napadu ide akcija da ga rastavis sa slepe strane... dzukacki naleces na coveka u skoku posle zvozduka, poznatije kao hospital hit

  • Like 20
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, мајор јосип said:

 Imali smo i juče crne minute, Marković kad menja Vildozu naš napad ne postoji. 

 

dobar post, samo bih oko ovoga pomenuo da je nas napad generalno daleko slabiji kada nedovic i vildoza nisu na parketu u paketu a ako se zalomi da su obojica par minuta na klupi [mislim da je bas sinoc to bio slucaj sa markovicem na parketu], dolazimo do onog tima sa pocetka sezone koji je igrao tekme bez vildoze i nedovica.

 

sad mi izgleda neverovatno i da smo se u nekim tekmama drzali tri cetvrtine bez njih. takodje, bentil sada mora puno vise da rilja, pa mu nije bas lako da poubacuje neke suteve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drperce said:

Ono natrcavanje bocno na vildozu posto je sviran faul je tako prljav potez da to kad neko kod mene u AF proba da uradi odmah u sledecem napadu ide akcija da ga rastavis sa slepe strane... dzukacki naleces na coveka u skoku posle zvozduka, poznatije kao hospital hit

 

Pogledaj u prvom poluvremenu faul u napadu Lideja nad Vildozom isto ga nabada ramenom u pleksus.

Baš prljav igrač.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

sve okej ali taj +/- nisu samo njih dvojica napravili, vec cele posade na terenu, odluke koje se kolektivno donose u odbrani i napadu i sl.

 

petrusev kuca iz pnra i sutira otvorene suteve, to se od njega trazi.

bentil ovih dana ima ulogu da rudari, sto ledjima, sto da pokupi neke promasaje, tu je zapravo bio dobar.

 

svakako je sjajnu tekmu odigrao petrusev.

 

Vec sam pisao, i u prvoj i u trecoj cetvrtini Bentil je igrao u wtf letorkama koje su se raspale. Ne sme Dusko to sebi da dozvoljava. To je radio Vlada i zbog toga je opravdano bio mazan svim i svacim. Kad su na parketu Markovic, Lazic i Dobric, napad ne postoji. Oni su dobrano to eksploatisali, neka bolja ekipa bi to radila jos uspesnije. Stoji da je izostanak Ivanovica smanjo rotaciju spolja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

dobar post, samo bih oko ovoga pomenuo da je nas napad generalno daleko slabiji kada nedovic i vildoza nisu na parketu u paketu a ako se zalomi da su obojica par minuta na klupi [mislim da je bas sinoc to bio slucaj sa markovicem na parketu], dolazimo do onog tima sa pocetka sezone koji je igrao tekme bez vildoze i nedovica.

 

sad mi izgleda neverovatno i da smo se u nekim tekmama drzali tri cetvrtine bez njih. takodje, bentil sada mora puno vise da rilja, pa mu nije bas lako da poubacuje neke suteve.

 

Ne zaboravi Dzonija, taman je krenuo da igra i bio je uz rame sa Lukom i Nedom. Ivanović ga je opravio i vratio na Podgorička podešavanja.

Edited by propolis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...