Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

21 minutes ago, K.Dot said:


Kaže da se nikada bolje nije fizički osećao i da spreman čeka svoju šansu. Plus sada ima i iskustvo tako da može da doprinese u razlicitim situacijama. 
🙂

Nadam se da nece biti tih razlicitih situacija.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Crni said:

Tako smo i od Radanova pokusavali da pravimo nesto, pa smo samo izdangubili. 

 

slažem se da basket nije rukomet. opet, i kod lazarevića a i kod radanova tokom ovih prozora u repki, sam video stvari za koje sam pomislio kako bi mogao biti vrlo koristan za zvezdu.

teško je danas bez šuta biti faktor. eto jedan igrač koji je miljenik i energy prince, na osnovu toga igra el, dok radanov, neuporedivo kompetentniji i po bball IQu i po defanzivi i razumevanju igre, je tu gde jeste zbog šuta.

 

šteta, jer ja doboko verujem da svako može da navežba spotup tricu iz par pozicija ili makar iz ćoška, oko nekog el proseka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

slažem se da basket nije rukomet. opet, i kod lazarevića a i kod radanova tokom ovih prozora u repki, sam video stvari za koje sam pomislio kako bi mogao biti vrlo koristan za zvezdu.

teško je danas bez šuta biti faktor. eto jedan igrač koji je miljenik i energy prince, na osnovu toga igra el, dok radanov, neuporedivo kompetentniji i po bball IQu i po defanzivi i razumevanju igre, je tu gde jeste zbog šuta.

 

šteta, jer ja doboko verujem da svako može da navežba spotup tricu iz par pozicija ili makar iz ćoška, oko nekog el proseka.

Ne znam, pada mi na pamet Ivan Paunic i neki video gde na treningu ubacuje brdo trojki bez promasaja, i onda na iducoj utakmici ispaljuje kamenice... 

Stvarno ne znam koliko moze da se navvezba, i Dangubica je krasila ta nekonstantnost. 

Meni nije jasno kako neko ko je bek ili nisko krilo u klir situacijama, moze da ispaljuje cigle.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kvaratskhelia said:

Ivanović je rekao za Ilića da je odličan i da dobro radi. Ne vjerujem da bi on to rekao da stvarno ne misli tako. Za Ilića je problem što i Ivanović koristi Petruševa na 4. Tako da smo tu dobro popunjeni sa Bentilom i Petruševim. Ja jedinu šansu Ilića vidim u tome da Filip pređe na 5. U tom slučaju bi se otvorio prostor za njega. Nije nemoguće da do toga dođe u toku sezonu, ali trenutno je situacija drugačija.

Moje skromno mišljenje je da je Iliću budućnost na poziciji centra i da bi trebao da se okrene u tom smeru, na toj poziciji sporadično ubačena trojka je samo plus.

 

36 minutes ago, Crni said:

Ne dozivajte Lazarevica. 

Kosarka nije rukomet. 

Svaka njemu cast na zalaganju, ali je antipropaganda kosarke gledati ga kako lomi table i obruce. 

Lazarevicu je FMP max. 

Tako smo i od Radanova pokusavali da pravimo nesto, pa smo samo izdangubili. 

Lazarević i Radanov ne mogu u istu rečenicu. Lazarević je radan i vredan dečko sa glavom na pravom mestu bez dovoljno napadačkog talenta . Radanov je sve suprotno, lelemud koji je i ofanzivno i defanzivno prilično talentovan .

Jedino što im je zajedničko je loš šut.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ako je lazić mogao da navežba, može svako
kada solidni procenti i tehnika postoje efektiva šuta je do ladne glave kada si pod pritiskom. Laza je u prajmu, kod Radonje sa krila bio punisher u visokim procentima, mali potrošač lopti ali i ladan kao smuk na šutu.
Svi smo videli kako Danguba hita trojke na zagrevanju a Boriša kuca iza glave...ali kad krene tekma a oni prepelice. Danguba je nakon teže povrede i velike pauze totalno izbacio iz skil seta skok iz drugog plana, palo mu je samopouzdanje u šutu i izbegavao je hasl pod obručem...odatle mu je karijera krenula nizbrdo. Čuo sam da mu je ostao taj strah od lošeg doskoka što je i razumljivo donekle. Iskreno, dve-tri sezone razvoja i nekog individualnog apgrejda izgubio je kod Radonjića zbog isključive uloge difens specijalca ali i taj frejm je čekao prvo jače opterećenje da ga nagrdi. Danguba ima telo free cimbera ali i najtanje skočne zglobove koje sam video.Te nogice su čuda pravile par sezona na top levelu jer za razliku od Laze koji masom, body check-om i inercijom menja putanju bekovima...Danguba je to radio nogama, klejmovanjem prostora i usmeravanjem na željenu stranu bez mnogo kontakta. Najteža vrsta odbrane koja zahteva vrhunski refleks, balans, brze noge i ozbiljne lateralne kretnje. Sa niskim stavom i solidnim plusom u spemu bio je noćna mora kada te preuzme. Zbog skočnosti i riča bilo je još teže šurnuti preko njega ako ga već nisi podigao fintom. Baš mi je žao što nije vezao neku sezonu spolja sa nekom bitnijom ulogom...ali tada već nije imao mnogo da ponudi.



https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02tzTdckeuL74Tu7hBNLCLuZUrZLbBiL9HTMgiYCR7qM6EtuimaTZXKEYCjz5zcyX6l&id=1415934096&mibextid=Nif5oz


  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Ne dozivajte Lazarevica. 

Kosarka nije rukomet. 

Svaka njemu cast na zalaganju, ali je antipropaganda kosarke gledati ga kako lomi table i obruce. 

Lazarevicu je FMP max. 

Tako smo i od Radanova pokusavali da pravimo nesto, pa smo samo izdangubili. 

slozio bih se...da nismo primorani da gledamo po 20 min lazica jbg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Jel zna ko od insajdera sta Raduljica radi na treninzima? Trenira li uopste?

Kako fizicki izgleda dabogda da se oznojio dva puta otkako je dosao.

Koriste li ga bar da digne ruke pa da vezbaju sut preko njega?

Ovako mi izgleda kao klasican uhljeb u drzavnoj firmi kad u vec prenatrpanoj kancelariji donesu jos jednu stolicu za novog radnika primljenog preko SNSa

koji i sam ne zna sta treba da radi.

Raduljica, da je glumio u Tesnoj koži:
9p31s7oV_400x400.jpeg

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NikadProtivKaline said:

slozio bih se...da nismo primorani da gledamo po 20 min lazica jbg

Ne znam sta da ti kazem, mozda ni ja ne vidim sve, al Lazic ima slicnu minutazu kod svih trenera koji su se menjali posle prvog Radonjinog mandata, znaci Alimpije, Tomic, Sakato, Sasa , opet Radonja VJ, pa i sada Dusko, i stalno je to oko 15 minuta po utakmici u EL. Jedino da Covic u ugovorima za trenera stavi 15 min Lazica kao obavezno, ja takodje ne vidim zasto al ako igra kod 6 trenara vece verovatnoca je da ja ne razumem

Edited by djurava
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Benito said:

Nama je derbi u cetvrtak realno ne toliko bitna utakmica, naravno derbi ko derbi svakako ima svoju draz ali nije tragedija i da izgubimo. Ipak ce njima daleko vise znaciti pobeda u ovom trenutku jer su u krizi i igraju pred svojim navijacima.

 

Druže ta utakmica je jako važna ne zato što je derbi već zato što svaka pobjeda u gostima u EL vrijedi zlata. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...