Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 minutes ago, DameTime said:

 

Previše gledaš NBA!

 

pa da. proslo kolo u evroligi, na 9 tekmi, 4 dobili gosti. na nekim tekmama su domacini koji su izgubili bili jace ekipe a nekada su favoriti na kladionicama gubili i bili gosti. opet, negde je gost bio jaca ekipa i pobedio a negde domacin isto tako. sve me je to sludelo, jer se u nba ne zna ko pije a ko placa i onda bude cirkua.

Link to comment
Share on other sites

Brazil je favorit za osvajanje svetskog prvenstva u fudbalu. To ne znaci da ce doci do senzacije i tektonskih potresa u medijima, medju navijacima, na berzi i u zivotinjskom svetu ako SP osvoji Argentina ili Francuska, ali je Brazil favorit.
Inace se izraz koristio najcesce za konja kome su davane najvece sanse za pobedu, pa se prenelo i na sport. 
U duelu dve ekipe nemamo najvece i najmanje sanse nego samo vece i manje, tako da ekipa koja ima vece sanse za pobedu u datom trenutku jeste FAVORIT. 
Kako bismo opisali da li se ekipi daju mnogo vece sanse za pobedu ili malo vece, koristi se u svakodnevnom govoru APSOLUTNI FAVORIT, BLAGI FAVORIT itd…

Kladionice jesu sasvim dobar izvor sa koga se moze uzeti informacija da li je neko favorit ili nije, zato sto, za razliku od uinija, one svojom dobrom procenom zaradjuju novac, a on svojom slobodnom procenom zaradjuje pozitivne reakcije na post.
U slucaju da kladionice promase, one gube veliki novac, a u slucaju da uini promasi, on ima manji broj plusica i to moze da prezivi (tesko, ali moze).

 

Elem, Asvel kod kuce treba da dobijemo jer je to objektivno jedna od dve ekipe sa najslabijim rosterom u EL. Tu je kraj svake mudrosti.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

pa da. proslo kolo u evroligi, na 9 tekmi, 4 dobili gosti. na nekim tekmama su domacini koji su izgubili bili jace ekipe a nekada su favoriti na kladionicama gubili i bili gosti. opet, negde je gost bio jaca ekipa i pobedio a negde domacin isto tako. sve me je to sludelo, jer se u nba ne zna ko pije a ko placa i onda bude cirkua.

 

Ma htedoh samo da se našalim na temu, jer u NBA ima ekipa koje npr. tradicionalno igraju bolje kod kuće nego u gostima, neki igraju bolje vanka i tako. A kladioničari koriste dosta kompleksnije formule za procenu kvota i krađu para nego što je element da li se igra kod kuće ili na strani.

 

Btw poživela vam ova tema dugo, slatko sam se ismejala na sve fore sa Duškom Ivanovićem 😂

Edited by DameTime
slova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

 

pa da. proslo kolo u evroligi, na 9 tekmi, 4 dobili gosti. na nekim tekmama su domacini koji su izgubili bili jace ekipe a nekada su favoriti na kladionicama gubili i bili gosti. opet, negde je gost bio jaca ekipa i pobedio a negde domacin isto tako. sve me je to sludelo, jer se u nba ne zna ko pije a ko placa i onda bude cirkua.

 

To je zbog besmislenog sistema takmicenja koje umanjuje znacaj pojedinacnog kola.

 

Na primer, u mecevima u PO ABA ligi u prethodnih pet ili sest sezona samo u nekih cetiri - pet meceva su trijumfovali gosti, sve ostalo su dobili domacini. Dalje, KKP pod Vujosevicem i KKCZ kod Radonjica su bile domacinske ekipe sto je i logicno jer su imale ambicija da prodju sto dalje, a nisu imali neki kvalitet da bi mogli da pariraju i na strani.

 

To pominjanje meceva u kojima autsajder dobije favorita u gostima je samo naglasavanje anomalije kod ovakvog sistema takmicenja - moze Crvena zvezda da dobije Real u gostima, ali ako Real nakon toga i pre toga ima ukupno skor od 7-2, a Crvena zvezda 3-6 jasno je da taj rezultat nije realan nego je posledica loseg odnosa RM prema tom mecu.

 

Kao sto je @bosMan_jr vec napisao u svom primeru za SP, KKCZ je favorit u nekih 6 ili 7 meceva na svom terenu u EL (koliki, zavisi od dosta stvari, povreda, umora, stanja na tabeli). To ne znaci da se na tim mecevima ocekuje neko razbijanje od 20 razlike, nego se naglasava da je poraz u tim mecevima neuspeh a ne nesto sto je ocekivano. Isto kao sto je Brazil favorit protiv Srbije pa ljudi nece padati u nesvest ako Srbija ipak pobedi u tom mecu.

 

Tek sad vidim ovo:

 

Quote

Kladionice jesu sasvim dobar izvor sa koga se moze uzeti informacija da li je neko favorit ili nije, zato sto, za razliku od uinija, one svojom dobrom procenom zaradjuju novac, a on svojom slobodnom procenom zaradjuje pozitivne reakcije na post.
U slucaju da kladionice promase, one gube veliki novac, a u slucaju da uini promasi, on ima manji broj plusica i to moze da prezivi (tesko, ali moze).

 

:lol_2::thumbup:

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gudura said:

Fina, odmerena izjava, neverovatno da se ovaj covek pretvara u psiha kakvim ga opisuju


Isto kao sto su Bentila ovde predstavili kao drvo javorovo, bacaca kamena s' ramena i sta sve ne.
Covek ispade najkonstantniji igrac i u top 3 najbolja kada se analizira igra cele ekipe do ovog momenta.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green23 said:

😁

 

Ovaj ga je verovatno i izbusio u Baskoniji zato se odmah i javlja.

No dobro,zato su i njega a i Duska klubovi izbegavali.

Edit:majstor ubraja "treatment" i tusiranje u trening....Nije ni cudo sto je bas ovoliko ozloglasen Dusko kad su igraci ovakvi.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

Је ли завршен тренинг или ће сутра?

п.с. Има ли ико слику Радуљице кажу да је прокапо ко печеница

Cuo da smo u manjku sa vozacima u Gpsu pa se prekomandovao tamo na pozajmicu. Eno ga uci rutu 701, Grocke i to, samo sto dalje od Pionira

Link to comment
Share on other sites

@uini @Redstar0356 @goldberg @bosMan_jr

 

Na stranu neki vasi historijski beef-ovi, htedoh dodati na temu.

 

Leaderi u betting svetu imaju neke od najboljih machine learning modela iz prostog razloga - industrija je ogromna pa samim time i daju top dollar da generisu iste - ne samo sto dovlace high skilled ljudstvo nego im od toga bukvalno zavisi profit. Ipak, za razliku od nekih drugih fieldova gde datu mozemo da uzmemo firmly, ovde ide with a pinch of salt jer na kvote uticu i eksterni faktori poput uplata npr. pa samim time kalkulacija nije samo "veci izgledi za pobedom" nego i neki interes bookia. Ima i do historical date koja po mom misljenju u sportu nije toliko validna koliko mnogi misle, ali valjda znaju top dollar face kako i sta.

U svakom slucaju, mislim da je okej proglasiti neki tim za favorita (u smislu da ima odredjeno vise izgleda da pobedi) vodeci se kladionicarskom ocenom ali tu se prica zavrsava - na kraju dana u pitanju su events koji koliko god da imaju odredjene verovatnoce, nisu predvidivi u potpunosti. Druga stvar je sto ljudi cesto uzimaju ocenu "favorit" kao biti ili ne biti te ako izgubis tamo gde su ti davali vece sanse da pobedis onda si go qrac, a ako pobedis tamo gde su ti davali manje sanse da pobedis onda je to vanserijsko iznenadjenje. 

 

@Redstar0356

 

Secam se ove analize od pre par godina, nema dileme da domaci teren iz pticije perspektive predstavlja vece sanse za pobedom nego obrnuto - ali kao i sa svakim nagomilanim podacima dobijes anomaliju poput Brazil - Nemacka 1:7, da ne nabrajam sada. Samim time kapiram da je okej ustanoviti da home court moze, ali i ne mora da predstavlja prednost - svake sezone imamo barem po jedan primer ekipa koje na gostujucem terenu beleze bolje rezultate. Mnogo faktora, postavka igre, momentum, pritisak, samim time i ne preterano relevantna stvar, ako gledamo iz prizme jedne utakmice. Gledajuci 10, 20, 50, 100 utakmica da, ali gledajuci jednu utakmicu, ne toliko = nerelevantno.

 

 

Edited by kendrick
  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kendrick said:

@uini @Redstar0356 @goldberg @bosMan_jr

 

Na stranu neki vasi historijski beef-ovi, htedoh dodati na temu.

 

Leaderi u betting svetu imaju neke od najboljih machine learning modela iz prostog razloga - industrija je ogromna pa samim time i daju top dollar da generisu iste - ne samo sto dovlace high skilled ljudstvo nego im od toga bukvalno zavisi profit. Ipak, za razliku od nekih drugih fieldova gde datu mozemo da uzmemo firmly, ovde ide with a pinch of salt jer na kvote uticu i eksterni faktori poput uplata npr. pa samim time kalkulacija nije samo "veci izgledi za pobedom" nego i neki interes bookia. Ima i do historical date koja po mom misljenju u sportu nije toliko validna koliko mnogi misle, ali valjda znaju top dollar face kako i sta.

U svakom slucaju, mislim da je okej proglasiti neki tim za favorita (u smislu da ima odredjeno vise izgleda da pobedi) vodeci se kladionicarskom ocenom ali tu se prica zavrsava - na kraju dana u pitanju su events koji koliko god da imaju odredjene verovatnoce, nisu predvidivi u potpunosti. Druga stvar je sto ljudi cesto uzimaju ocenu "favorit" kao biti ili ne biti te ako izgubis tamo gde su ti davali vece sanse da pobedis onda si go qrac, a ako pobedis tamo gde su ti davali manje sanse da pobedis onda je to vanserijsko iznenadjenje. 

 

@Redstar0356

 

Secam se ove analize od pre par godina, nema dileme da domaci teren iz pticije perspektive predstavlja vece sanse za pobedom nego obrnuto - ali kao i sa svakim nagomilanim podacima dobijes anomaliju poput Brazil - Nemacka 1:7, da ne nabrajam sada. Samim time kapiram da je okej ustanoviti da home court moze, ali i ne mora da predstavlja prednost - svake sezone imamo barem po jedan primer ekipa koje na gostujucem terenu beleze bolje rezultate. Mnogo faktora, postavka igre, momentum, pritisak, samim time i ne preterano relevantna stvar, ako gledamo iz prizme jedne utakmice. Gledajuci 10, 20, 50, 100 utakmica da, ali gledajuci jednu utakmicu, ne toliko = nerelevantno.

 

 

Skroz dobra analiza, sa vecinom se slazem. Domace kladionice pogotovo daju manje kvote na nase ekipe u svim eventovima jer moraju da se brane od velikog broja uplata do kojih se doslo navijacki pre nego razumno.

Ipak, prilicno je sigurno da dan ili dva unapred broj uplata na random utakmicu Zvezda - Asvel nije bio toliki da ozbiljnije utice na kretanje kvota, a i kvote nisu medjusobno bliske, nego su 1.50 prema 2.90, tako da se slobodno moze reci da Zvezda jeste favorit na ovoj utakmici.

 

Naravno da to ne znaci da ce sigurno pobediti, ne znam zasto se uopste raspravlja o tome da ce jedna ekipa sigurno pobediti bilo koju utakmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kendrick said:

na kraju dana u pitanju su events koji koliko god da imaju odredjene verovatnoce, nisu predvidivi u potpunosti.

 

Jup. Na primer, ljudi koji se klade ili kockaju na neki drugi način previđaju upravo to, da su utakmice međusobno nezavisni ishodi, dok ih oni gledaju kao međusobno zavisne i na osnovu toga se klade.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Jup. Na primer, ljudi koji se klade ili kockaju na neki drugi način previđaju upravo to, da su utakmice međusobno nezavisni ishodi, dok ih oni gledaju kao međusobno zavisne i na osnovu toga se klade.

 

Svojevremeno sam pratio model koji kada je na 10.000 simulacija imao 67% probability za over/under smatrao se odlicnim. Toliko o predvidivosti. 

 

17 minutes ago, bosMan_jr said:

Ipak, prilicno je sigurno da dan ili dva unapred broj uplata na random utakmicu Zvezda - Asvel nije bio toliki da ozbiljnije utice na kretanje kvota, a i kvote nisu medjusobno bliske, nego su 1.50 prema 2.90, tako da se slobodno moze reci da Zvezda jeste favorit na ovoj utakmici.

 

Naravno da to ne znaci da ce sigurno pobediti, ne znam zasto se uopste raspravlja o tome da ce jedna ekipa sigurno pobediti bilo koju utakmicu.

 

Ma jasno, dovoljno je uzeti ovih 7 kola u EL do sada pa zakljuciti koliko je nezahvalno nadenuti ulogu favorita. Posle je najcesce koriste sore loseri na kladzi ili navijaci kada koriste momenat da je suprotni tabor bio favorizovan, a izgubio da pricaju kako su se izblamirali 😄  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, uini said:

 

ajmo malo koncentracije - biti favorit nije isto što i veća šansa da se dobije tekma u duelu koji je inače egal, pa može da ode na obe strane.

a kladionice su eksperti za zgrtanje para pre svega, pa tek onda kompanije koje realno ocenjuju odnos snaga. videćemo koje će kvote biti kada budemo gostovali asvelu, pa će ispasti da je snaga u navijačima valjda.

 

daklem, nije čudo ako pobedimo ali nije ni sigurica.

Biti favorit nije isto kao i veca sansa za pobedu??

 

Zvezda jeste favorit protiv Asvela i sve sem pobede je blamiranje, diskusija zavrsena 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ama ljudi, tim koji ima 1-6 u vrhunskom evropskom takmičenju, gde suvereno gubi svaku poslednju četvrtinu osim vs bajerna, ne može biti favorit osim ako su koševi protivnika manjeg obima;

možda u idealnom scenariju za metar-metar&kusur duško (duško) posloži ekipu tako da ponegde možemo i da se nazovemo favoritom ali sada trenutno to nije ni sci-fi, već ona fantasy drama 🙃

 

favoriti bez obzira na aktuelnu formu mogu biti barca, real, armani, pojma nemam, efes i slični. 

asvel je ekipa gore-dole našeg kvaliteta. ne bih imao ništa protiv da budemo nekakav favorit protiv njih kada bi zvezda u ovom trenutku bila neka ozbiljna ekipa u smislu kontinuiteta igara, bilo u smislu uzastopnih tekmi ili u okviru jedne tekme.

 

mi smo trenutno ekipa za koju svi računaju da je prilika da se dobije. možda se to promeni ali treba još solidno bizona da prođe poljima da bi to bila neka okvirna činjenica.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

ama ljudi, tim koji ima 1-6 u vrhunskom evropskom takmičenju, gde suverenu gubi svaku poslednju četvrtinu osim vs bajerna, ne može biti favorit osim ako su koševi protivnika manjeg obima;

možda u idealnom scenariju za metar-matar&kusur duško (duško) posloži ekipu tako da ponegde možemo i da se nazovemo favoritom ali sada trenutno to nije ni sci-fi, već ona fantasy drama 🙃

 

favoriti bez obzira na aktuelnu formu mogu biti barca, real, armani, pojma nemam, efes i slični. 

asvel je ekipa gore-dole našeg kvaliteta. ne bih imao ništa protiv da budemo nekakav favorit protiv njih kada bi zvezda u ovom trenutku bila neka ozbiljna ekipa u smislu kontinuiteta igara, bilo u smislu uzastopnih tekmi ili u okviru jedne tekme.

 

mi smo trenutno ekipa za koju svi računaju da je prilika da se dobije. možda se to promeni ali treba još solidno bizona da prođe poljima da bi to bila neka okvirna činjenica.

Uini, duboko si usao u moje polje delovanja i Zvezda jeste favorit. Igra kod kuce, novi trener, veci budzet..

 

Imao si dve utakmice kod kuce i skor 1-1, obe u tesnom finisu dobijene ili izgubljene.

 

-4.5 je blagi favorit i nista vise. Uplate za sad idu na H2.

 

Daj ti meni kvotu 2+ i primi mi uplatu ako mislis da nisu favoriti.

 

 

Da li ce dobiti je druga stvar, ali verujem vise u cokija i njegovo deljenje karata drugarima, nego u tim i trenera 🙂

 

Kad mi das kvotu 2, javi mi se u porukama 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uini, duboko si usao u moje polje delovanja

 

15 minutes ago, uini said:

to nije ni sci-fi, već ona fantasy drama 🙃

 

što se kladže tiče, odigrao sam 2x 4x fudbalske tekme za 100 ili 300 din pre 25 godina, mene to zaista ne zanima kao faktor i probao sam da pojasnim i zašto.

da je kvota sigurna predikcij, niko ne bi radio ništa u životu osim ulagao solidne pare na favorite i tako živeo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...