Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

bez odredjenog doprinosa dva nasa najbolja (najskuplja) igraca, tesko da je moglo vise protiv Monaca, cak rezultat i nije tako los. mozda bi u Pioniru bilo bolje i neizvesnije, ali nisam potpuno razocaran igrom tima osim kad je rec o sl bacanjima.

 

Petrusev je svakako osvezenje, ali daleko je on od toga da sam moze da donosi pobede na EL nivou.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

mozda sam ja sinoc nepazljivo gledao ali bih voleo da cujem sta su greske trenera sinoc ako izuzmemo dva celendza koja su mogla da se traze?

 

imam utisak da se pljuje po difoltu njegov performans a niti je sinoc mogao da uradi nesto sto bi vildozi pomoglo da igra bolje pored onakve odbrane, niti da nedovicu da hrabrost kao carobnjak iz oza.

 

vrsio je logicne izmene, nije eksperimentisao, drzao je igrace dok god im ide na terenu, igrao na one koji su radili posao.

 

mislim, kao sto rekoh, dozvoljavam da nisam obratio paznju ali moj utisak je da su ovo vec dve euroleague tekme po redu gde je vrlo korektno obavio svoje.

 

spacer.png

 

Nije mi jasno sta je sad Vlada toliko lose uradio sinoc da bude ovoliko kritikovan? Izgleda da smo navikli da pobjedjujemo Monako, Baskoniju, Efes, Real u gostima. Mozda je ipak Radonja rutinirao taj Monako (cak i slabiji nego ovaj sad) prosle sezona 2 puta?

 

Kukalo se prije pocetka utakmice da ne pocinje Markovic - Poceo Vildoza

Kukalo se na trenera da ne zna da zove tajmaut - Sinoc je svaki bio pravovremen.

Kukalo se sto se ne uvodi Holland da se odigra neka akcija za 3 poena - Holland imao solidnu minutazu i 3 izlazne kretnje za sut za 3 (steta sto nijednu nije pogodio)

Zamjera se Vladi za primljen kos u zadnjo sekundi 3 cetvrtine. Pa jeste li vidjeli sta je Dzejms pogodio?? Zaletio se u 5 igraca i preko 7 ruku digao luk do plafona - od tog nema odbrane.

 

Nisam vidio neke bas velike greske u odbrani, u napadu nam je falio Dobric i veci procenat slobodnih bacanja.

Pri vrhu smo Evrolige po asistencijama i broju asistiranih koseva, problem je veci broj izgubljenih lopti.

Monako je sinoc bio izuzetno agresivan na prvom pasu (cak i Dzejms), ali i oni laki poeni njihovi iz kontre nisu odlucili pobjednika.

Pobjednika je sinoc odlucio individualni kvalitet igraca Monaka (Dzejms, Lojd, Motijunas). U par situacija mi procitamo kretnju ali onda Lojd i Dzejms odbiju i blok i rjesavaju situaciju 1 na 1 nekim ludackim sutem za 3 preko ruke, i od tog jednostavno nema odbrane.

 

Malo je poduzi post, ali ja stvarno nemam sta puno da zamjerim Vladi na ovoj i prethodnoj utakmici, u ABA nema kiksa, dok u EL je jedini kiks PAO i to bi dobio da smo imali nekog od dvojca Nedovic-Vildoza.

  • Like 5
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sokmeniki said:

 

spacer.png

 

Nije mi jasno sta je sad Vlada toliko lose uradio sinoc da bude ovoliko kritikovan? Izgleda da smo navikli da pobjedjujemo Monako, Baskoniju, Efes, Real u gostima. Mozda je ipak Radonja rutinirao taj Monako (cak i slabiji nego ovaj sad) prosle sezona 2 puta?

 

Kukalo se prije pocetka utakmice da ne pocinje Markovic - Poceo Vildoza

Kukalo se na trenera da ne zna da zove tajmaut - Sinoc je svaki bio pravovremen.

Kukalo se sto se ne uvodi Holland da se odigra neka akcija za 3 poena - Holland imao solidnu minutazu i 3 izlazne kretnje za sut za 3 (steta sto nijednu nije pogodio)

Zamjera se Vladi za primljen kos u zadnjo sekundi 3 cetvrtine. Pa jeste li vidjeli sta je Dzejms pogodio?? Zaletio se u 5 igraca i preko 7 ruku digao luk do plafona - od tog nema odbrane.

 

Nisam vidio neke bas velike greske u odbrani, u napadu nam je falio Dobric i veci procenat slobodnih bacanja.

Pri vrhu smo Evrolige po asistencijama i broju asistiranih koseva, problem je veci broj izgubljenih lopti.

Monako je sinoc bio izuzetno agresivan na prvom pasu (cak i Dzejms), ali i oni laki poeni njihovi iz kontre nisu odlucili pobjednika.

Pobjednika je sinoc odlucio individualni kvalitet igraca Monaka (Dzejms, Lojd, Motijunas). U par situacija mi procitamo kretnju ali onda Lojd i Dzejms odbiju i blok i rjesavaju situaciju 1 na 1 nekim ludackim sutem za 3 preko ruke, i od tog jednostavno nema odbrane.

 

Malo je poduzi post, ali ja stvarno nemam sta puno da zamjerim Vladi na ovoj i prethodnoj utakmici, u ABA nema kiksa, dok u EL je jedini kiks PAO i to bi dobio da smo imali nekog od dvojca Nedovic-Vildoza.

Zavrsicemo EL sa skorom 4-30 i samo 2-3 kiksa, nije ni to lose

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sector said:

S obzirom da ne postoji poraz u EL koji je za nas kiks, biće ovo jedna odlična sezona. :thumbup:

Odigrali smo 4 na strani a od toga Efes, Real i Monako. Jbg, realno da tu nismo imali sta da trazimo.

Realan kiks jeste Pao. 

Sad opet imamo gostovanje i to Feneru koji igra odlicno pod Itudisom, sinoc su bili blizu da dobiju Barsu. Posle toga cini mi se da ide Asvel, @ Alba, Makabi, Virtus, @ Partizan, Zalgiris. Tu cemo vidjeti sta i kako mozemo.

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sector said:

S obzirom da ne postoji poraz u EL koji je za nas kiks, biće ovo jedna odlična sezona. :thumbup:

Pa skoro svi mecevi koje izgubimo kuci su kiksevi. Kroz sve ove godine igranja EL smo se isprofilisali kao ekipa domacica. U pioniru mozemo bukvalno svakoga dobiti, a u gostima se mucimo i sa Igokeom i Buducnosti, a kamoli sa Evroligasima. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bosMan_jr said:

Zavrsicemo EL sa skorom 4-30 i samo 2-3 kiksa, nije ni to lose

Upravo je ovo izvor nezadovoljstva kod nas. Evo već 8-9 godina imamo rezultate u ABA Ligi, osvajamo prvenstvo, i to se iz godine u godinu ponavlja sa nadom da ćemo naredne sezone napraviti iskorak barem sličan onom iz 2015/16 sezone, a mi sa tim iskorakom idemo u suprotnom smeru. 
Ta naša nada se odavno počela izjednačavati sa ludilom jer se svake godine isto dešava, a mi i dalje očekujemo drugačiji rezultat.
Što se tiče uprave, iskreno, u istom trenutku bih i voleo i ne bih da se promeni (znači šizofrenija). Voleo bih da se promeni jer vidimo da nije sposobna da izbori za taj iskorak, ne bih voleo jer nisam siguran koliko bi neka druga uprava mogla da se bori u mulju ABA i KLS lige. 
Što se Vlade tiče, šta znam, nisam pametan ni po tom pitanju. Nama je trebalo da bude jasno da sa njim tog iskoraka u EL nema ma kakv god tim da ima. Trenutno nam je i taj glavni cilj (ABA) ugrožen, ma koliko mi bili jedan od dva tima koja nisu poraženi, trenutno (jeste novembar, nadam se da ću da ureknem) ovaj drugi tim deluje bolji. 
Rešenje za ABA bi moglo da bude još jedno pojačanje na poziciji 3 uz neke otkaze igračima koji nemaju nikakvu ulogu, kao i dodeljivanje uloga igračima kako bi se znalo ko šta zaista radi, a ne da u jednoj utakmici igrač igra jednu poziciju, a u drugoj drugu. Super ako mogu da iznesu, ali mislim da za sada nemaju toliki kvalitet. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ovo nam je sezona da odvojimo žito od kukolja, sledeće godine Vlada radi selekciju umesto Radonjića i napadamo top 8 

Znaci za ovu selekciju je odgovoran Radonjic?Msm slazem se u jednom delu i jeste.Ali pojacanja su dosla posle Radonjica.

A Vlada je valjda mogao da kaze da mu ne trebaju odredjeni personal ali jbg.

Edited by Don Radonja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gudura said:

Mislim da ovaj tvit sasvim slikovito opisuje vodjenje utakmice naseg coach-a

 

 

Ko je ovaj Žabar, možda može za pomoćnika, deluje da poznaje tematiku? Taman da damo internacionalni ton stručnom štabu 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Odigrali smo 4 na strani a od toga Efes, Real i Monako. Jbg, realno da tu nismo imali sta da trazimo.

Realan kiks jeste Pao. 

Sad opet imamo gostovanje i to Feneru koji igra odlicno pod Itudisom, sinoc su bili blizu da dobiju Barsu. Posle toga cini mi se da ide Lion, @ Alba, Makabi, Virtus, @ Partizan, Zalgiris. Tu cemo vidjeti sta i kako mozemo.

 

 

A jbg, euroliga je to rodjaci... Sad otvori tabelu i videčeš da nam je u ovom momentu jedno 13 od 17 mogučih protivnika, nezgodnih. Dal zbog toga što su realno kvalitetniji, napucani do maximuma, ili jednostavno u iznenađujuče dobroj formi u ovom momentu.

 

Ovaj raspored posle Fenera što si stavio, stvarno izgleda malo jednostavniji. Ali da, Alba igra neverovatnu košarku. Partizan takodje hvata zalet, još u punoj areni... Makabi nam je obično mušterija kod kuče, ali ova ekipa zasad izgleda jako dobro. Žalgiris nam jeste neki egal protivnik, ali nam taj njihov stil nije odgovarao ni ranije. I onda ostanu ASVEL i Virtus kao must must win, jer koga češ, ako ne njih. A kad si u must win situacijama, tu ume ruka da se skrati. No videčemo, slažem se sa tobom da če posle te serije biti jasno kud ovaj brod plovi.

 

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ovo nam je sezona da odvojimo žito od kukolja, sledeće godine Vlada radi selekciju umesto Radonjića i napadamo top 8 

 

Ispašće da te stalkujem, ali stvarno nije tako. Nego me sad zanima dal malo troluješ, da trigeruješ dežurne branioce Radonjića, ili si ozbiljan? Ako je ovo prvo, svaka čast, uspešno to radiš 😄

 

A ako si ozbiljan, pa Vlada može da skloni sve igrače koji su bili kod Radonjića, i opet mu ostane 12 komada da sastavi skroz svoj tim. 

 

A i njemu se izgleda više sviđaju Radonjičevi, nego ovi koje je on doveo. Marković 20 minuta, Adams na avionu za ameriku...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

Ne igramo mi na veliki broj poseda, naprotiv - samo Bajern i Barsa igraju na manje, imamo gotovo identičan broj poseda kao prošle sezone (78.4 prošle, 78.5 ove).

 

Pritom, svega 7.6% poseda su nam tranzicioni i po tome smo pretposlednji, a po realizaciji istih smo najgori u EL (tragičnih 0.889 poena po posedu). Znači za sada postižemo svega 5.3 poena po meču iz tranzicije - nikada nismo imali manje od kad smo se vratili u EL, poređenja radi prošle sezone smo postizali 10.1 poen po meču.

Nisam imao pojma podatak za broj poseda vise onako subjektivni osecaj, izgleda da sam stekao takav utisak zbog brzopletosti i neorganiozvanosti u napadu.

Sto se tice tranzicije tih 5.3ppg mi deluje kao scifi, opet subjektivni osecaj mi je da nismo dali ukupno 5 poena iz tranzicije za svih 6 utakmica u el.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Radonja said:

Znaci za ovu selekciju je odgovoran Radonjic?Msm slazem se u jednom delu i jeste.Ali pojacanja su dosla posle Radonjica.

A Vlada je valjda mogao da kaze da mu ne trebaju odredjeni personal ali jbg.

Prvenstveno završeno 19/6 svi od navijača, preko kluba mislili da Ra ostaje . Do 19/7 došli Holand, Nedović, Martin, Petrušev. Trojicu doveo Ra četvrtog Čo što je možda i dovelo do razdora 

Edited by Milos 3.14
Pogledaj samo ko je kome agent i sve ti je jasno
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gudura said:

Mislim da ovaj tvit sasvim slikovito opisuje vodjenje utakmice naseg coach-a

 

 

Koja je poenta ovog tvita? Wow 11 igraca. Pa zasto stoji 12 igraca u protokolu?

Sve planski mijenjano. 

Poceo sa Lucom, Lazicem, Dobricem, Bentilom i Petrusevim.

Ubacio Nedu i Pefija, zatim ubacio Lazarevica pa onda Dzonija ( bili su u bonusi da proba iznuditi neki faul ) i na kraju Martina umesto do tada odlicnog Petruseva? 

U 2/4 ubacio Hollanda da proba da promijeni malo ritam, da istrci iz bloka i ispali 3. Mislim da ih je imao 3, steta oa nisu usle. 

Eto. I sta je ovdje za pionire? 

 

Evo Skariolo isto igra sa full rosterom, Itudis isto. Za koji k.... postoji 12 igraca onda? Neki treneri vole da igraju sa skracenom rotacijom a neki sa vecom, sve zavisi od koncepcije. Cesto ta skracena rotacija bude iznudjena usled povreda.

6 minutes ago, L' Imperatore said:

 

A jbg, euroliga je to rodjaci... Sad otvori tabelu i videčeš da nam je u ovom momentu jedno 13 od 17 mogučih protivnika, nezgodnih. Dal zbog toga što su realno kvalitetniji, napucani do maximuma, ili jednostavno u iznenađujuče dobroj formi u ovom momentu.

 

Ovaj raspored posle Fenera što si stavio, stvarno izgleda malo jednostavniji. Ali da, Alba igra neverovatnu košarku. Partizan takodje hvata zalet, još u punoj areni... Makabi nam je obično mušterija kod kuče, ali ova ekipa zasad izgleda jako dobro. Žalgiris nam jeste neki egal protivnik, ali nam taj njihov stil nije odgovarao ni ranije. I onda ostanu ASVEL i Virtus kao must must win, jer koga češ, ako ne njih. A kad si u must win situacijama, tu ume ruka da se skrati. No videčemo, slažem se sa tobom da če posle te serije biti jasno kud ovaj brod plovi.

EL je to, jasno. Nekoliko vehunskih ekipa, mnogo dobrih ekipa i bukvalno te melje ako udjes u losu seriju i zato je bitno dobijati ono sto je realno dobiti a to je bio Pao i Bajern u ovih 6 kola. 

Slazem se, Alba igra odlicno i Oartizan se zahuktava ali mislim da sa njima imamo sanse a onda svakako Makabi, Asvel, Zalgiris, Virtus kuci su utakmice koje nam odredjuju dalji tok sezone. Tu ako izgubimo vecinu utakmica, bice ovo sto pisu ali ja vjerujem u ovu ekipu, ima tu kvaliteta i posibacemo se muski pa sta bude. Tad cemo davati ocjenu ali da se sada pljuje unaprijed jer se izgubilo od Monaka, jbg ne mere. Cak sta vise, Monako nam je pokazao taj neki put koji je nama ootreban a to su Luca i Neda na vrhunskom nivou praceni ostalima koji odradjuju svije zadatke kao sinoc ato su Motejunas ( ubio nas na skoku ), Okobo koji je odlicno organizovao napade, nije forsirao itd itd.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Miki28 said:

Duhovito👍

 

Pa ja ne vidim duhovitost već samo realnost.

 

I dalje bih voleo da čujem koga ćemo mi to dobiti, kući ili na strani, a ko nije došao bez pola tima ili je igrao važnu tekmu dan ranije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Miki28 said:

Odigrali smo 4 na strani a od toga Efes, Real i Monako. Jbg, realno da tu nismo imali sta da trazimo.

Realan kiks jeste Pao. 

Sad opet imamo gostovanje i to Feneru koji igra odlicno pod Itudisom, sinoc su bili blizu da dobiju Barsu. Posle toga cini mi se da ide Asvel, @ Alba, Makabi, Virtus, @ Partizan, Zalgiris. Tu cemo vidjeti sta i kako mozemo.

 

 

Valensija je dobila u gostima Oli i Efes a izgubili su kući od Asvela i Baskonije.

 

Moraju se praviti i neka iznenađenja jer pitanje koliko ćemo dobiti od ovih utakmica koje si nabrojao, inače nećemo dobaciti ni do 7-8 pobjeda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne bi Ataman ove godine (2-4) na ovom forumu dočekao “duge rukave” na klupi Efesa posle dve Evrotitule…

 

Sa svim svojim neprepoznavanjima situacija kada se lomi utakmica, velikim brojem igrača koji misle da zaslužuju više minuta, uklapanjem novih igrača sa upitnom fizičkom spremom, izostankom ove godine najboljeg igrača Mitrovića, Jovanoviceva ekipa sinoć je odigrala egal utakmicu sa legitimnim F4 kandidatom na strani…

 

Ne pravim od njega ono sto nije, niti će možda ikada biti, ali ovi komentari od sjaja do očaja iz nedelje u nedelju u zavisnosti da li smo pogodili 2-3 trojke više i pobedili ili kao sinoc promašili i izgubili nemaju veze sa košarkaškim rezonima…


Dugoročno, sa Jovanovićem ili drugim trenerom, egal utakmice u kontinuitetu sa ekipama ranga Monaka doneće nam kvalitet igre koji garantuje osvajanje ABA lige 💯

 

#ZVEZDAIZNADSVIH

 

Edited by Naša posla 2.1
  • Like 1
  • Ha-ha 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

Pa ja ne vidim duhovitost već samo realnost.

 

I dalje bih voleo da čujem koga ćemo mi to dobiti, kući ili na strani, a ko nije došao bez pola tima ili je igrao važnu tekmu dan ranije?

Napisao sam gore, da se ne ponavljam. Za mjesec dana cemo vidjeti gdje smo. Icice nesto povoljniji raspored sada pa cemo dati svoj sud. 

Makabi, Virtus, Asvel, Zalgiris kod kuce uz gostovanja Albi i Partizanu je za mene sasvim ok raspored i nesto gdje mi mozemo nesto uraditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

izostankom ove godine najboljeg igrača Mitrovića

 

 

Evo opet se ovo vrti, najveća katatrofa koja je zadesila tim ove godine, veća i od Vlade Yoa.

 

Govorim o IDEJI da se Luka percepira kao najbolji igrač, neko oko čega će se graditi igra i slične budalaštine.

 

Ajmo još jednom - ŠUTA JEBENOG BEZ - nedopustivo za ozbiljnu košarku - zauzima mesto petice A PO GABARITIMA TO NIJE. I onda ga razjebu ozbiljni centri, ne može da zagradi, pokupi skok, nema ofanzivnih, sporiji je od puža itd.

Što se asistencija tiče, voleo bih da vidim njegov asistencije/greške ratio, eye test kaže da je po tome najgori u timu, svaka druga je kontra za protivnika.

Rezultat njega kao stožera tima su neprirodne rotacije ostalih igrača - Petrušev automatski ide na četri, npr.

Mi u stvari igramo dosta smislenije od kako se povredio, njegovim povratkom na teren vratiće se i stare mane, dovoljna je već i ta što imaš još jednog kamenjara u petorci  u kojoj će se svakako zadesiti i neki Pefi, Lazić ili Lazarević (pa i Dobrić u ovom momentu) i onda samo možeš da sedneš i plačeš i čudiš se kao Vlada Yo kraj klupe dok maše ručiciama kako to da ne mžemo da dadnemo koš deset minuta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...