Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

9 minutes ago, Drug Crni said:

Ima se šta prigovoriti i Dušku i ne treba da bude zaštićen od kritika. Ni meni se ne dopadaju neke njegove odluke glede rotacija,minutaža,uloga u ekipi,pa i tretmanu pojedinaca.

Međutim,mojne se zezamo da KKP nema kvalitetnijju ekipu od nas. Tim sastavljen od prekaljenih evroligaških kajli..doveli su suvi kvalitet u smislu potpuno gotovih proizvoda koje Željko ne mora ni da podgreva.
Njihova centarska linija je klasa za našu. Ni bekovska im nije lošija. Mi da nismo doveli Fakua,ovo bi bila rutinska metla u finalu..i ovako može biti. Njih je samo madridska šorka odvojila od F4.

Ja sam nade polagao u to da smo konačno kompletni i zdravi,a oni izduvani nakon EL i možda manje motivisani za ABA od nas.

Jadni mi. Igramo sa nekim nepoznatim igracima za pojmove EL kao sto su Facu, Vildoza, Nedovic, Martin, Bentil.

Zeleni Dobric, Mitrovic kojima je ovo prva sezona. 

I onaj Petrusev, tek mu 2 mec ovakvog inteziteta u karijeri, nema talenta uopste.

 

Exum dao 0 poena. Zamislite sta bi bili da je obrnuta situacija.

Lessort statsi su tu ali igra mu nije ni priblizna kao vecinom sezone.

Nunnaly prvi mec 3 poena, sledeci 15.

 

Razlika? Pa jedan trener igra sa najboljim igracima na tereju a drugi igra sa petorkama Markovic, Lazarevic a najbolji igraci zajedno na klupi. Sjetio se zadnja 4 minuta da zaprzi Facu-Neda-Luca trojku koju cekamo ko ozeblo sunce i trojku koju cete vidjeti z game 3 u game 4 mnogo vise zajedno na terenu jer eto, dogorelo je pa ce morati. 

Pitanje za trenera a sto je @Thor fino objasnio u slucaju Martina i Luke i igre u odbrani. Sta je nas trener radio na ovim pauzama? Pratio Spansku kosarku i pomagao Cuski ili Sarasa da spreme svoje ekipe za finale Endesa lige?

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Jadni mi. Igramo sa nekim nepoznatim igracima za pojmove EL kao sto su Facu, Vildoza, Nedovic, Martin, Bentil.

Zeleni Dobric, Mitrovic kojima je ovo prva sezona. 

I onaj Petrusev, tek mu 2 mec ovakvog inteziteta u karijeri, nema talenta uopste.

 

Exum dao 0 poena. Zamislite sta bi bili da je obrnuta situacija.

Lessort statsi su tu ali igra mu nije ni priblizna kao vecinom sezone.

Nunnaly prvi mec 3 poena, sledeci 15.

 

Razlika? Pa jedan trener igra sa najboljim igracima na tereju a drugi igra sa petorkama Markovic, Lazarevic a najbolji igraci zajedno na klupi. Sjetio se zadnja 4 minuta da zaprzi Facu-Neda-Luca trojku koju cekamo ko ozeblo sunce i trojku koju cete vidjeti z game 3 u game 4 mnogo vise zajedno na terenu jer eto, dogorelo je pa ce morati. 

Pitanje za trenera a sto je @Thor fino objasnio u slucaju Martina i Luke i igre u odbrani. Sta je nas trener radio na ovim pauzama? Pratio Spansku kosarku i pomagao Cuski ili Sarasa da spreme svoje ekipe za finale Endesa lige?

 

Pred svaki derbi ide priča kako ste tu negde, egal, a kad izgubite onda odjednom KKP ima najjači roster u istoriji košarke. Valjalo bi se podsetiti da je ova ekipa KKCZ igrala sasvim smislenu košarku određeni period i imala vezane pobede u EL. Zašto više ne igra takvu košarku - je pitanje za trenera.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Pred svaki derbi ide priča kako ste tu negde, egal, a kad izgubite onda odjednom KKP ima najjači roster u istoriji košarke. Valjalo bi se podsetiti da je ova ekipa KKCZ igrala sasvim smislenu košarku određeni period i imala vezane pobede u EL. Zašto više ne igra takvu košarku - je pitanje za trenera.

Zato sto smo jahali na Mpv Vildozi, inace je igra bila ista, tj, nije je bilo 

 

Evo ja se secam npr, Bentil je ovde najavljivivan kao odlican defanzivac sa masom koji nogama  moze da isprati Majk Dzejmsa. 

I da nam ne treba defanzivac na toj poziciji vec vise napadacki orijentisan. 

 

Sad ispada da je lik toliko los u odbrani a jadni Dusko ne moze da mu objasni kako da je igra...

Edited by Redstar0356
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

Pred svaki derbi ide priča kako ste tu negde, egal, a kad izgubite onda odjednom KKP ima najjači roster u istoriji košarke. Valjalo bi se podsetiti da je ova ekipa KKCZ igrala sasvim smislenu košarku određeni period i imala vezane pobede u EL. Zašto više ne igra takvu košarku - je pitanje za trenera.

Naravno da smo tu negdje, oni imaju svoje prednosti ali isto tako i mi. 

E sad jedan trener te njihove prednosti koristi maximalno a drugi puca sebi u nogu igranjem antikosarkasa na duze periode kada nanesu stetu i onda jurnjava u ove 2 utakmice da se stize 10, 12, 15 razike u kratkom vremenu.

 

Vec 100 puta sam napisao, nek nam sudbinu odlucuju kosarkasi a ne antikosarkasi. Ne moras pomagati kvalitetnom protivniku tako sto ces sam sebi pucati u noge.

 

Game 3 i game 4 ce biti druga prica. Prve 2 smo razbijeni u skoro svakom segmentu igre, klupa Partizana odrzala cas klupi Zvezde.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jaci je partizan i po krtini u imenima i po kontinuitetu, mislim da to nema smisla uopste komentarusati

 

mi smo skarabudzena ekipa koja igra na inspiraciju i trik, oni su svoje vezbali cele prosle sezone pa doveli dva od cetiri nosioca i papapetrua da im bude sedmi igrac, da se ne zajebavamo.

 

nije nikakvo opravdanje samo jebiga, dejmtajm.

  • Like 28
Link to comment
Share on other sites

Miki,zamolio bih te da me ne kvotuješ,pošto ne postoji ni promil šanse da kroz diskusiju čak i približimo stavove,a kamoli promenimo. Posebno što je primetno da si se zapalio,a onda obično zagaziš u područje u kojem furaš samo svoju viziju..

Moje skromno mišljenje je da je samo Kampaco bolji igrač od njihovog pandana.

Da li je Vildoza bolji od Exuma?
Nedović ili Panter
Petrušev ili Ledej
Martin Lesor
Mitrović Smajlagić
Naneli ili Dobrić
Džoni/Pefi ili Avramović
Lazić/Lazarević ili Grk

Partizan je po meni kvalitetniji tim. Možda nije tako delovalo od starta sezone,ali kad su jednom kliknuli otišli su na nivo koji je nama ostao nedokučiv. A imaju i kvalitetnijeg trenera,da se ni tu ne lažemo.

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

Naravno da smo tu negdje, oni imaju svoje prednosti ali isto tako i mi. 

E sad jedan trener te njihove prednosti koristi maximalno a drugi puca sebi u nogu igranjem antikosarkasa na duze periode kada nanesu stetu i onda jurnjava u ove 2 utakmice da se stize 10, 12, 15 razike u kratkom vremenu.

 

Vec 100 puta sam napisao, nek nam sudbinu odlucuju kosarkasi a ne antikosarkasi. Ne moras pomagati kvalitetnom protivniku tako sto ces sam sebi pucati u noge.

 

Game 3 i game 4 ce biti druga prica. Prve 2 smo razbijeni u skoro svakom segmentu igre, klupa Partizana odrzala cas klupi Zvezde.

 

Ako će da se poredi glava-za-glavu, ja mislim da je Partizan jači, ali da razlika nije tolika kao što pokušava da se predstavi. Rešenje nije da se čekaju Facu, Nedović i Luca u revolveraškom obračunu sa njihovim bekovima, već da im se iseče unutrašnja igra. Na petici imaju Smailagića, koji je istina u fenomenalnoj formi i Lessorta u ogromnom padu + Ledaya koji će se spustiti na tu poziciju u nekoj small ball petorci.

 

Deo posla trenera je da pronađe osnovnu prednost igrača i eksploatiše je do maksimuma na terenu. Kao što Željko radi sa Exumovom kreacijom sa niskog posta, gde kao igrač na poziciji 1 konstantno ima mismečeve sa protivnikom. E sad, valjda ćemo se složiti da je Petrušev talentovaniji od npr. Smailagića. Zašto onda Smailagić izgleda kao AD protiv Petruševa? U ove dve utakmice su Smajli i Lessort proveli poprilično zajedno na terenu, svakako više nego što sam ih inače viđala tokom sezone (?), zato što je Filip toliko indisponiran.

 

Jednostavno, Ivanović je imao sasvim dovoljno vremena da upozna ovaj roster i njihove prednosti i mane. Okej, nije selektirao ekipu, ali koja je poenta njegovog vođenja ekipe ako ne da proba da uradi sve što može sa tim što ima? Ne očekujem nekog njegovog keca iz rukava u G3 i G4, mada sam uverena da ćete dobiti jednu na domaćem terenu. Jedino ako prepiše od Matea i @Tamburinjo pa navežbate neku zonu za dva dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, medobrundo said:

 

koja bacanja, ako je odnos 17:0 ? 🙃

Uini verovatno mislio na ona koje su nam dosudili ranije i koje smo masili u serijama. Onda su si i sudije valjda rekle da nema potrebe da nam dodeljuju bacanja kada ih ionako ne koristimo. makes sense.

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, suptil said:

Covic na Prvoj tv.

Koliko on otrova je u stanju da izbaci.

 

Evo rekao tamo da nas je Zoki tuzakao i visio u EL dok nas nisu kaznili.

 

Da bas je Zoki Savic kriv sto si ti pravio malverzacije. Uvek ti je drugi kriv za tvoje gluposti i muljanja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Druz Crni, ne brini necu te vise kvotovati jer naravno da ne mozemo pribliziti stavove kada ti u svom stavu iskljucis iz jednacine najbokjeg igraca u obje ekipe i krenes da ih pordis tako sto no2 Zvezde poredis sa no1 Partizana.

 

Lejkersi su bolji tim od Denvera jer osim Jokica nijedan igrac Denvera nije bolji od igraca Lejkersa kada se uporedjuju pojedinacno.

 

Toliko.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ako će da se poredi glava-za-glavu, ja mislim da je Partizan jači, ali da razlika nije tolika kao što pokušava da se predstavi. Rešenje nije da se čekaju Facu, Nedović i Luca u revolveraškom obračunu sa njihovim bekovima, već da im se iseče unutrašnja igra. Na petici imaju Smailagića, koji je istina u fenomenalnoj formi i Lessorta u ogromnom padu + Ledaya koji će se spustiti na tu poziciju u nekoj small ball petorci.

 

Deo posla trenera je da pronađe osnovnu prednost igrača i eksploatiše je do maksimuma na terenu. Kao što Željko radi sa Exumovom kreacijom sa niskog posta, gde kao igrač na poziciji 1 konstantno ima mismečeve sa protivnikom. E sad, valjda ćemo se složiti da je Petrušev talentovaniji od npr. Smailagića. Zašto onda Smailagić izgleda kao AD protiv Petruševa? U ove dve utakmice su Smajli i Lessort proveli poprilično zajedno na terenu, svakako više nego što sam ih inače viđala tokom sezone (?), zato što je Filip toliko indisponiran.

 

Jednostavno, Ivanović je imao sasvim dovoljno vremena da upozna ovaj roster i njihove prednosti i mane. Okej, nije selektirao ekipu, ali koja je poenta njegovog vođenja ekipe ako ne da proba da uradi sve što može sa tim što ima? Ne očekujem nekog njegovog keca iz rukava u G3 i G4, mada sam uverena da ćete dobiti jednu na domaćem terenu. Jedino ako prepiše od Matea i @Tamburinjo pa navežbate neku zonu za dva dana.

Kosarka je timska igra, kao sto i sama znas. 

Facu je bolji od bilo kog njihovog igraca a onda glavu za glavu oni su negdje jaci a negdje Zvezda. Ipak tamo gdje je Zvezda trebala biti jaca ( u odbrani ) to u prve 2 utakmice nije tako jer se ne zna ko pije a ko placa. Ko iskace, ko preuzima, kada se to radi. 

Zasto ekipa Zvezde izgleda tako je pitanje za trenera a ne za mene ili tebe. Pitanje za trenera je zasto Markovic sa svim svojim iskustvom u kontri 3 na 1 izbacuje loptu na sut za 3? Jesmo postali GS? 

Zasto su centri odnosno visoki Zvezde kao grlice u ova 2 meca i ne igraju jako, u kosti vec isprepadano? 

 

Zamjera se Nedovicu odbrana protiv Papapetrua a covjek primio 4 poena u 2 posjeda u 2/4 i 4/4 a dao u tim momentima 11 poena na drugoj strani. Nedovic cuva na niskom postu igraca koji je 15cm vislji od njega i 20kg tezi? 

 

Pitanje za trenera jeste zasto Mitrovic protiv Lessorta ne smije da mrdne vec mu upropascava 3 uzastopna napada, promaseno polaganje i onda 2 izgubljene lopte. 

Zasto treneru Lazarevic igra na terenu a Facu i Neda odmaraju na klupi? Zasto Pefi Markovic ima vecu minutazu od Nedovica u game 1. 

Zasto ekipa sutira bacanja 12/19 i 13/19i zasto ekipa nema u 2 utakmice u 4/4 nijedno bacanje. 

 

E da sto se tice Smajli vs Filip, stvarno ne znam. Decko u ova 2 duela ima 2 promasena zicera, u prvoj kucanje a u drugoj polaganje preko Madara koje niko ne zna zasto nije zakucao. Uopste generalno o njegovoj igri da ne pricam. Bez rijeci sam.

 

Mnogi se ovdje prave nemi pa predstavljaju da je Zvezda neki nivo Mornara a ne da su protivnici tu negdje, da je soor u sezoni 4-3 u korist Partizana. 

Jaki su ali ne toliko jaki niti jaci kao sto bi neki da predstave. Uvijek je trava zelenija u komsijsko dvoriste.

Edited by Miki28
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Don Dusko said:

Koliko on otrova je u stanju da izbaci.

 

Evo rekao tamo da nas je Zoki tuzakao i visio u EL dok nas nisu kaznili.

 

Da bas je Zoki Savic kriv sto si ti pravio malverzacije. Uvek ti je drugi kriv za tvoje gluposti i muljanja.

Nego reci ti meni koliko dugujemo para? Ovde se provlacilo 8.5 miliona, a gazda kaze 1.2. Ziv nisam. Ako ne dugujemo 8.5 miliona, da li ce neko sa foruma da odgovara za dezinformacije, mislim po ovim vasim novim pravilima?

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa sve si vec rekao, sada vec sve ponavljas i sa svakim postom si sve besniji i besniji. Spusti malo loptu, Sutra je nova utakmica, pa ces imati novog materijala.

Ne, nisam bijesan. Bijesan budem posle poraza ali iskuliram nakon nekog vremena.

 

Bili su bolji u prva 2 duela, na nama je da odgovorimo i vjerujem da hocemo ali tako sto cemo iskoristiti nase prednosti kojih imamo u odnosu na njih.

Edited by Miki28
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedina, ili jedina krupna stvar u kojoj je Zeljko nadmudrio Duska je to sto je vise verovao svojim igracima, sto je opet donekle razumljivo imajuci u vidu da ih je ovaj sam birao i trenirao evo vec drugu sezonu.

Sto se odbrane tice, ona je u dosta segmenata spremljena dobro, u drugoj utakmici smo konacno zatvorili Ledeja kontrolisuci stetu na Alenu, da je Mitar bio malo hrabriji i taj deo odbrane bi bio dobar. Panter je sacuvan korektno, Eksum sjajno i tu je solidan posao u odbrani pika uradio inace potpuno indisponirani Hasan. Nas problem pocinje sa menjanjem nekih zeljkovih setova i diskomunikacijom inace nervoznih Dobrica/Lazarevica i Mitra/Hasana/Filipa. U napadu smo stradali od sopstvene operisanosti za kreaciju i pravljenje prednosti 1na1, pre svih Dzonija i Dobrica, onda i Nedovica u G1. Pefi i Laza su svoje odigrali i sem minutaze koja je donekle uslovljena nema im se sta zameriti.

 

Ovi ofanzivni setovi koje Dusko forsira su sjajni, bolje nismo imali godinama ali dzabe kada u delo treba da ih sprpvedu igraci koji su blizi levelu Manrese nego Baskonije na koju je Dusko navikao, pritom nemaju samopouzdanja i skloni su overtinkovanju.

To je mozda i kljucna razlika u ovom duelu, nasa nervoza i njihovo samopuzdanje i konekcija sa trenerom.

Ocekivati od Duska da se u 65 godina prilagodjava nasim fizikalcima je nerealno, moze mu se zameriti sto nije bar probao da skrati rotaciju na 9 igraca pa da izrokamo ko ljudi nar neko vreme.

 

Na kraju, Dusku treba dati vremena i prostora da razjuri sve one koji ne mogu da ga prate, bas kao sto je Zeljlo napenalio kapitena i Dangubica onomad. Nakon toga cemo moci da mu sudimo.

Ovo sto gledamo ovih dana je samo klasicno srpska varijanta prespojavanja i cupanja sezone koja je izgubljena dovodjenjem Vlade/Raduljice/Jorovica letos.

 

Pa ipak, kao ekipu koja je pre mesec dana vec izgubila nakon 2:0, bilo bi interesantno staviti Partizan na slican test, da vidimo hoce li ostati hladni na svom terenu ako dodje do do or die pete utakmice. Verujem da bi nam jedna pobeda bila okidac za jos bolju partiju, mada smo ove sezone totalno nepredvidivi.

 

 

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ma Dusko je sve samo ne savrsen. Ali ako uzmemo u obzir da su sanse da Radonja posle samo godinu dana opet dodje 0,001%, da dolazak Trinkijerija stopiraju bar dve stvari, koji je to trener slobodan, a jednak ili bolji od Duska trenutno?

 

Jbg, covek ima neku svoju ideologiju, verujem da vecina zvezdasa Lazarevica izmedju ostalog ne bi stavljala ni u 12, a kamoli uvodila u igru u bitnom delu meca. Ali covek mozda vidi na treningu nesto sto mi ne vidimo i zbog toga daje sansu tom igracu. Ako je to najveca Duskova mana onda ja nemam nista protiv da ostane pa da vidimo ko ce od trenutnih igraca zapravo ostati i sledece sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...