Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

39 minutes ago, Chaos Is Me said:

Lessort nije bio anonimus svakako ali njegovi prethodni izleti u EL ni po čemu nisu pokazivali da je on sposoban da bude EL starter a kamo li jedan od MVP kandidata. Uostalom, njegova cena za koju je potpisan je 500-600k a danas vredi bar duplo više. Hteo sam da kažem da je on jedini igrač koji je posle rada sa Željkom bolji nego pre dolaska, svi ostali su provereni plejeri koji igraju onako kako se znalo da mogu, pitanje je samo zdravlja.

Zaboravljas da je Lesor doveden kao MVP EC i tadasnji EL igrac u klub koji je igrao EC.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chaos Is Me said:

Lessort nije bio anonimus svakako ali njegovi prethodni izleti u EL ni po čemu nisu pokazivali da je on sposoban da bude EL starter.

istine radi, one sezone u Alimpijevoj zvezdi, Lesor je bio treci na EL rising star listi (iza Doncica i Abaldea),
a spram kolicine pljuvacke i uvreda koju su mu uputili vazda realni navijaci kkcz je i karma da potpuno igracko ostvarenje i potvrdu talenta dozivi u vecitom rivalu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Čekajte ljudi, znači sad smo u fazi da Čović određuje igrače trenerima? Nameće igrače Radonjiću, Tomiću ili Obradoviću? Oni su nas vodili 7 od 9 godina.
Ajde za Alimpijevića i Jovanovića i mogu delimično da prihvatim. Mada je i tu veći uticaj menadžera. Ali za ovu prvu trojicu? Nema šanse.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

a šta se desilo u onoj najsvetlijoj sezoni gde je doveden skorcijanidis i drugi likovi koje sam zaboravio, pa je prevrnut roster 3x puta, kao u narodnoj pesmi (i kao ove sezone, minus trener), pa smo igrali 0-3 sa cska u 1/4 finalu? isto čovke sastavljao roster, bio tu radonja da prihvati kontekst,samo nam se posrećilo da nismo imali dostojnog takmaca u aba a u el imali seriju zahvaljujući quincey milleru, koji iskreno meni ne izgleda kao radonjin pik.

Ja sam i rekao da to što bi ostao Radonja ne bi garantovalo neki iskorak u rosteru, nastupima, igrao bi nam Vilijams na 4 i Gudaitis na 5.

 

Sa druge strane to je šbb kbb priča, ono što je evidentno je neujednačena startna pozicija.

Moja teza je da Čovkins nije lud da otera Radonjića i da ne zadrži Kalinu. Možemo ga smatrati jedino odgovornim što nije obezbedio budžet da podrži njihove ambicije, a i to samo onoliko koliko je to realno u zemlji Srbiji.

Naravno, da me neko ne shvati pogrešno,odgovornost za neizbalansiran roster  je takođe njegova , ali to je druga priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

pa ne moramo ni da odemo na kls, hue-hue, niti nas nešto sprečava da nas tu vodi pomoćnik, vlada jovanović ili neko drugi, srbin.

Licencu izdaje matični savez, ne možemo ga registrovati ni za jedno takmičenje.

 

6 minutes ago, John Terry said:

Jel može stranac da nas trenira? Nema neki debilni kss uslovi?

Naravno da ima.

 

Član 3.

 

Lica koja nemaju državljanstvo Republike Srbije, mogu steći licencu o dozvoli za rad sportskih stručnjaka, isključivo za obavljanje poslova trenera seniorskog tima u takmičenjima koje organizacije Košarkaški savez Srbije, uz materijalni dokaz da ispunjavaju jedan od dole navedenih uslova:

 

Ispunjavaju uslove iz člana 3 Pravilnika o dozvoli za rad sportskih stručnjaka („Službenik glasnik RS“ broj 60 od 24.04.2020. godine)

 

Kao prvi trener tima, ima osvojen nacionalni šampionat,ili nacionalni Kup u poslednjih 5 godina u košarkaškim prvenstvima Španije, Italije, Grčke, Francuske, Turske, Nemačke ili  VTB  lige

U zvanju ili statusu prvog trenera, osvojeno drugo ili treće mesto, na jednom od poslednja tri evropska ili svetska prvenstva, odnosno Olinpijskim igrama. Ili osvojeno prvo mesto na navedenim manifestacijama, bez vremenskog ograničenja

 

Da je kao prvi trener kluba osvoijo Euro ligu, Euro kup ili FIBA liga šampiona,

 

Da je u zvanju prvog trenera  u  NBA timu, proveo tri takmičarske sezone,

 

Da je kao prvi trener osvojio titulu USA NCAA. 

 

Pre dobijanja, odnosno izdavanja licence državljanin strane države, dužan je da na račun UKTS uplati bespovratno taksu u vidu kotizacije za dobijanje licence u visini od  10.000 EUR (bodova) u dinarskoj protivrdnosti,

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Ja sam i rekao da to što bi ostao Radonja ne bi garantovalo neki iskorak u rosteru, nastupima, igrao bi nam Vilijams na 4 i Gudaitis na 5.

 

Sa druge strane to je šbb kbb priča, ono što je evidentno je neujednačena startna pozicija.

Moja teza je da Čovkins nije lud da otera Radonjića i da ne zadrži Kalinu. Možemo ga smatrati jedino odgovornim što nije obezbedio budžet da podrži njihove ambicije, a i to samo onoliko koliko je to realno u zemlji Srbiji.

Naravno, da me neko ne shvati pogrešno,odgovornost za neizbalansiran roster  je takođe njegova , ali to je druga priča.

 

ja sam te pitao za onu svetlu sezonu, koja je vrlo slična sa današnjim dešavanjima.

Just now, Green23 said:

Licencu izdaje matični savez, ne možemo ga registrovati ni za jedno takmičenje.

 

we're goin rogue then

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

a šta se desilo u onoj najsvetlijoj sezoni gde je doveden skorcijanidis i drugi likovi koje sam zaboravio, pa je prevrnut roster 3x puta, kao u narodnoj pesmi

Sofo je otisao, doveden je Stimac, a Mekelu smo se zahvalili jer je Jovic proigrao neverovatnu kosarku.
Covic je vise puta javno govorio da je Sofo njegova losa procena, a za Mekela je posredno peckao Radonjica (NBA igrac).

i ja mislim da Miler nije Radonjicev cup of tea, ali iz kluba su kasnije rekli da je bio vec duze vreme pracen, a kad je bio jasno da nece potpisati NBA ugovor - brzo su se dogovorili.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ivan9 said:

Čekajte ljudi, znači sad smo u fazi da Čović određuje igrače trenerima? Nameće igrače Radonjiću, Tomiću ili Obradoviću? Oni su nas vodili 7 od 9 godina.
Ajde za Alimpijevića i Jovanovića i mogu delimično da prihvatim. Mada je i tu veći uticaj menadžera. Ali za ovu prvu trojicu? Nema šanse.

 

Naravno da im nameće igrače, apsolutno svakom treneru je uvalio barem jednog, a nekima i više. I vrlo je neprijatan kada treneri odbijaju njegove predloge, još ako promaše nekog koga su oni doveli... Prema sebi naravno nije ni blizu tako kritičan kada promaši.

 

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Moja teza je da Čovkins nije lud da otera Radonjića i da ne zadrži Kalinu. Možemo ga smatrati jedino odgovornim što nije obezbedio budžet da podrži njihove ambicije, a i to samo onoliko koliko je to realno u zemlji Srbiji.

 

Čović se prošlog leta blago rečeno nije pretrgao od truda da zadrži Radonjića, posebno nakon što mu je Radonjić postavio uslove za ostanak... Čak je u onom periodu kada se čekala Radonjićeva odluka povukao par poteza koji su u potpunoj suprotnosti od onoga što je ovaj tražio, čisto da bi mu malo pomogao da prelomi... Pred javnošću je naravno ostao čist, jer eto Radonjić je dobio zvaničnu ponudu kluba koju na kraju nije prihvatio, mi probali da ga zadržimo al' nismo uspeli, otišao u PAO za više para...

 

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

ja sam te pitao za onu svetlu sezonu, koja je vrlo slična sa današnjim dešavanjima.

 

we're goin rogue then

Slična je ovoj u smislu da smo u tekućoj i prethodnoj sezoni imali isto love zbog čega su nam i sada, a pogotovo tada otišli nosioci pa smo onda doveli gomilu igrača, a nismo mogli da napravimo iskorak. 

Razlika je što je tada igrače dovodio Radonjić, a sada mahom Čović/ menadžeri. Tu razliku i greške u proceni igrača je sada platio Meridijan, a tada mi jer smo nakupili dugove koji nam se vuku do danas.

I ove godine smo da nije bilo nekih brljotina mogli da budemo u top 8 , ali to su kao i u toj top 8 sezoni ekscesi.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

 

a šta se desilo u onoj najsvetlijoj sezoni gde je doveden skorcijanidis i drugi likovi koje sam zaboravio, pa je prevrnut roster 3x puta, kao u narodnoj pesmi (i kao ove sezone, minus trener), pa smo igrali 0-3 sa cska u 1/4 finalu? isto čovke sastavljao roster, bio tu radonja da prihvati kontekst,samo nam se posrećilo da nismo imali dostojnog takmaca u aba a u el imali seriju zahvaljujući quincey milleru, koji iskreno meni ne izgleda kao radonjin pik.

Da, Deju uvalili i MWilla..

 

Kakva je to sezona bila..uh

44 minutes ago, uini said:

 

a šta se desilo u onoj najsvetlijoj sezoni gde je doveden skorcijanidis i drugi likovi koje sam zaboravio, pa je prevrnut roster 3x puta, kao u narodnoj pesmi (i kao ove sezone, minus trener), pa smo igrali 0-3 sa cska u 1/4 finalu? isto čovke sastavljao roster, bio tu radonja da prihvati kontekst,samo nam se posrećilo da nismo imali dostojnog takmaca u aba a u el imali seriju zahvaljujući quincey milleru, koji iskreno meni ne izgleda kao radonjin pik.

Da, Deju uvalili i MWilla..

 

Kakva je to sezona bila..uh

44 minutes ago, uini said:

 

a šta se desilo u onoj najsvetlijoj sezoni gde je doveden skorcijanidis i drugi likovi koje sam zaboravio, pa je prevrnut roster 3x puta, kao u narodnoj pesmi (i kao ove sezone, minus trener), pa smo igrali 0-3 sa cska u 1/4 finalu? isto čovke sastavljao roster, bio tu radonja da prihvati kontekst,samo nam se posrećilo da nismo imali dostojnog takmaca u aba a u el imali seriju zahvaljujući quincey milleru, koji iskreno meni ne izgleda kao radonjin pik.

Da, Deju uvalili i MWilla..

 

Kakva je to sezona bila..uh

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Čović se prošlog leta blago rečeno nije pretrgao od truda da zadrži Radonjića, posebno nakon što mu je Radonjić postavio uslove za ostanak... Čak je u onom periodu kada se čekala Radonjićeva odluka povukao par poteza koji su u potpunoj suprotnosti od onoga što je ovaj tražio, čisto da bi mu malo pomogao da prelomi... Pred javnošću je naravno ostao čist, jer eto Radonjić je dobio zvaničnu ponudu kluba koju na kraju nije prihvatio, mi probali da ga zadržimo al' nismo uspeli, otišao u PAO za više para...

 

Znaš li koji su to uslovi i ako ne znaš direktno, šta misliš koji su?

Ja mislim da se njegovo uslovljavanje ticalo jedino toga da se svima isplati zaostala kinta i da se roster nadogradi što ovaj naravno nije mogao da mu ispuni u tom momentu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Razlika je što je tada igrače dovodio Radonjić, a sada mahom Čović/ menadžeri. Tu razliku i greške u proceni igrača je sada platio Meridijan, a tada mi jer smo nakupili dugove koji nam se vuku do danas.

 

 

quincey miller je svojeručno preokrenuo tu sezonu bulažnjenja (u nikakvoj konkurenciji aba lige, gde je samo euroleague bila mera). ako misliš da je radonjić doveo millera, onda je tako kao što tvrdiš. ja mislim da nije.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

Znaš li koji su to uslovi i ako ne znaš direktno, šta misliš koji su?

Ja mislim da se njegovo uslovljavanje ticalo jedino toga da se svima isplati zaostala kinta i da se roster nadogradi što ovaj naravno nije mogao da mu ispuni u tom momentu.

 

Nije se ticalo samo isplaćivanja zaostalih para i nadogradnje rostera, bilo je tu i logističkih stvari, statusa pojedinih igrača... Čović je neke od tih uslova itekako mogao da ispuni, al' nije hteo, jer se nije slagao sa Radonjićevom vizijom i jer je hteo da izgura ono što je sam zamislio. Drugim rečima, Radonjić je jedino mogao da ostane pod Čovićevim uslovima, pošto naš predsednik ne vidi sebe kao nekoga ko je tu da obezbeđuje sredstva i ispunjava želje trenerima. 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

quincey miller je svojeručno preokrenuo tu sezonu bulažnjenja (u nikakvoj konkurenciji aba lige, gde je samo euroleague bila mera). ako misliš da je radonjić doveo millera, onda je tako kao što tvrdiš. ja mislim da nije.

Da li ga je sam doveo ili je prihvatio sugestiju od @Guru nije bitno. Poenta je da je on odlučio da je to igrač za njega 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Da li ga je sam doveo ili je prihvatio sugestiju od @Guru nije bitno. Poenta je da je on odlučio da je to igrač za njega 

 

u čemu je onda razlika u poređenju radonjićevih sezona i npr ove? ona stara jokićeva, ako si pobedio, onda si u pravu te volimo?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Nije se ticalo samo isplaćivanja zaostalih para i nadogradnje rostera, bilo je tu i logističkih stvari, statusa pojedinih igrača... Čović je neke od tih uslova itekako mogao da ispuni, al' nije hteo, jer se nije slagao sa Radonjićevom vizijom i jer je hteo da izgura ono što je sam zamislio. Drugim rečima, Radonjić je jedino mogao da ostane pod Čovićevim uslovima, pošto naš predsednik ne vidi sebe kao nekoga ko je tu da obezbeđuje sredstva i ispunjava želje trenerima. 

 

Bold mi je interesantan, živo me zanima šta bi to bilo.

Što se logistike tiče to je Radonjićeva priča za medije, kao što je i Čović imao svoju.

Sa poslednjom rečenicom  , B2 , se u dobroj meri slažem , na žalost. Ne aboliram ja Čovića od sujete i grešaka, samo ne bih da mu prikačim i ono što nije do njega

2 minutes ago, uini said:

 

u čemu je onda razlika u poređenju radonjićevih sezona i npr ove? ona stara jokićeva, ako si pobedio, onda si u pravu te volimo?

Skoro da je nema i to je problem. Nikad nismo bili u situaciji da kažemo ostaju najbolji dovodimo jednako dobre.

Pre QM sezone su otišli Bobi, Đenka , Kalina i ko sve ne.

Ko je kriv za to? Lak odgovor bi bio Čović.

Link to comment
Share on other sites

ne tvrdim ja da je chovke kriv sto se menja komplet roster, vec sto iskoristis 60% od 100% potrosenih para, i tada i sada. razlika je sto ovih dana imas zeljka feat ozbiljnu infrastrukturu kao protivnika a onomad nisi imao, pa se sada dize kuka i motika a onda je bilo okej i dejo genije, npr.

Link to comment
Share on other sites

Je l može neko da mi objasni kako Partizan igra duplo kolo u utorak i petak a mi u sredu i petak. Još oni obe igraju kod kuće a mi putujemo u Francusku? Nije mi jasna logika ako je uopšte ima.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Je l može neko da mi objasni kako Partizan igra duplo kolo u utorak i petak a mi u sredu i petak. Još oni obe igraju kod kuće a mi putujemo u Francusku? Nije mi jasna logika ako je uopšte ima.

Ima ako im je drugi rival igrao u sredu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Navijači Partizana su zaboravili da je Zagorac ikad igrao u Partizanu jer kad imaš lovu na vreme i dobiješ više nego prethodnih godina onda možeš Zagorca da zameniš Papom.

Nije otišao Panter i Ledej , a došli Naneli i Papapetru , pa su na istom. Kad imaš relativno malo para , lakše i promašiš što se videlo i u Partizanu prošle godine.

Razlika je što je Željko kao vrhunsko ime došao i napravio dogovor sa kim treba da napravi za trogodišnji ciklus i njemu na čast nije napravio dogovor da pare idu u njegov džep , a mogao je i to.

 

Zato sad može i porez , može i da se zadrže igrači , može sve.

Mi nismo imali takav luksuz nikad i logično je da kad stalno menjaju  4-5 igrača imaš promašaja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...