Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Quote

Trener KK Crvena zvezda mts Duško Ivanović:
„Gledao sam i pratio ALBU i pre nego što sam došao u Crvenu zvezdu. To je ekipa koja mi se najviše svidela i koja igra najbolju košarku. Izgubili su neke utakmice, iako su vodili sa preko 20 poena razlike. Igraju jako brzo, nepredvidivi su, izvanredni šuteri. Imaju igrače koji izvanredno čitaju situacije na terenu. Eto, imali su splet okolnosti neke mečeve nisu pobedili, ali mi prvo treba da mislimo o nama kako ćemo, pa ćemo onda o njima. Taj sistem koji je uspostavljen u Berlinu je sistem najboljeg španskog trenera Aita, koji je sa mladim igračima pravio rezultat. Igraju odlično, sa puno samopouzdanja i svakome u Evroligi prave probleme. Moramo da budemo spremni da svih 40 minuta igramo dobru odbranu jer oni imaju zaista vrlo,vrlo veliki broj laganih koševa“ rekao je Ivanović.

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Veteran said:

Da li bi Bitim iz Burse zadovoljio?

 

To jedino da gazda i Alimpije nekako srede ... bojim se da je vec kasno za nas.

Inace, taman ono sto nam treba ... kao i Ostin na 2 u toj varijanti

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

 

Ja pamtim samo jednu našu pobedu nad njima i to u Bg kad ih je SO vodio. Prvi put sam ih gledao i to uzivo a tada su bili baš anonimci 91 kao student DIFa u Zg protiv Cibone.imali smo besplatne karte za sve sportske događaje a na nekima smo vodili i statistiku. Za Albu je igrao naš Zoran Radović. I unatoč tome šta je Cibona bila apsolutni favorit oni su protutnjali Zagrebom. Bilo je baš veliko iznenađenje. 30 godina kasnije oni su konzistentni euro ligas. Tko bi se tome tada nadao. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bodo said:

Ja pamtim samo jednu našu pobedu nad njima i to u Bg kad ih je SO vodio. Prvi put sam ih gledao i to uzivo a tada su bili baš anonimci 91 kao student DIFa u Zg protiv Cibone.imali smo besplatne karte za sve sportske događaje a na nekima smo vodili i statistiku. Za Albu je igrao naš Zoran Radović. I unatoč tome šta je Cibona bila apsolutni favorit oni su protutnjali Zagrebom. Bilo je baš veliko iznenađenje. 30 godina kasnije oni su konzistentni euro ligas. Tko bi se tome tada nadao. 

Quote

Takođe, ni istorijat duela ne ide u prilog crveno-belima. Alba je dobila 7 poslednjih duela sa našim timom, a jedina pobeda na klubom iz Berlina izvojevana je još daleke 2015.godine.

Red bi bio da se to nekako prekine, ako može ... :classic_smile:

Sudi nam iskusni sudija iz komšiluka, pa ko zna ... sve je moguće.

Edited by Kankkunen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nam bukvalno treba trojka kao starter a od njega se ocekuje da je dobar suter iz catch and shoot pozicija, i da je odlican defanzivac. Nista vise. Takvih igraca ima, cesto su se igraci na poziciji tri kalupili da lice na Bruce Bowena, odlicni defanzivci i znaju da pogode ali samo iz otvorenih pozicija.

 

Nama ballhendler ne treba, sad ih imamo. Ne bi nam ni ovo trebalo da Dobric nije u najvecoj kanalcini u svojoj karijeri. Ovo sto on sada igra nije ni streaky shooter, ovo je komedija.

 

Slazem se da Hollins ne moze da cuva cetvorke u vecem broju slucajeva, ali trojke skoro sve moze, malo ih je koji su fizicki toliko dominantni pa igraju pod kosem. U svakom slucaju, bio bi veliki upgrade u odnosu na ono sto mi sada imamo.

 

Ne zaboravite da mi ove godine na tri imamo Lazica koji je gori od simonovica u driblingu a cak je po vokaciji i dvojka (:D), Dobrica koji je kao sto napisah u najgoroj formi zivota i Lazarevica koji covek ne sme da sutira, i cak ima i neki ballhandling ali on sebe mentalno ubije i pre nego bilo sta proba. Dakle, izbor nam je nikakav, svi zajedno nisu nivo jednog evroligaskog igraca.

 

Da li ce Dusko da proba da ih rehabilituje, mozda, ali to je realno moguce samo sa Dobricem. Lazic i Lazarevic su ofanzivno sigurno neupotrebljivi i tu je prica gotova.

Edited by Sam B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba nam igrac na 3 kome je post igra jaca strana. Neko tipa Kalina, Perper ili Davidovac. Mi nemamo trenutno ni jednog igraca koji u post igri moze da uradi bilo sta. Da li da poentira ili da povuce odbranu na sebe pa da neko ostane sam. Zato je Ivanovic uveo onu akciju da Bentil zida pa da udeli pas centru, jer zna da Bentil u vecini slucajeva nece pogoditi iz igre ledjima. Da Deda nije otisao on bi nam legao na ovaj roster samo tako. Nerealno kolko su nas osakatili nakon uzimanja titula. 

Link to comment
Share on other sites

Hollins zaista nema frejm za trojku, iako je dugoruk i žilav, on je samo 193 cm i lagan je. Opet, ovde pričamo o evroligi a ne o NBA, pa bi možda ta varijanta mogla da prođe ali ima i dosta fizički jakih trojki u EL - Kalinić, Deck, Clyburn, Shields, Ulanovas, Pierre, Papapetrou itd. sa svima njima bi Hollins imao problema, ne zato što je loš već je jednostavno razlika u gabaritima velika.

 

Ja i nisam fan tih povrataka mada ne bih imao ništa protiv Hollinsa naredne sezone na malo drugačiju kompoziciju tima. Šteta što smo ispušili za TLC-a, mislim da nam takav profil baš odgovara. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Babaduka said:

Braxton key, prošle godine u dtugom timu g lige, 203 visok, izuzetno masivan, snazan, dobar defanzivac, igra na postu mu je bread and batter, vrlo dobar defanzivac, sut mu je bio problematičan maada je u g ligi bio na oko 40%, dok je ranije to bilo dosta slabije

Ili npr Justin Anderson, malo je niži ali je građen kao tenk, ima oko 110 kg čistih mišića, eksplozivan, sut je u g ligi na oko 40% na ogromnom broju pokusaja, dobar pregled igre, solidan u skoku, za evropu tata, dok u NBA taj sut nikako nije mogao da podigne na viši nivo i ako je imao bljeskova i vrhunskih partija. 

Eto to su moja dva centa

Daj ga vamo ... 1:35 :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Holinsa, ja gledam uzu sliku koja mi je u ovom trenutku dovoljna.

Mi smo prosle godine dobili Partizan u ABA zbog njega, odnosno zato sto je on zaustavio Pantera. Svaki put kad bi Holins morao da odmori i Pantera cuvao kratkoruki Lazic, Panter bi prodisao i imao seriju poena. Opet ce nam trebati to, jer je Panter elitni napadac i udarna igla Partizana i ove godine, a bez ABA lige nema ni EL...

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

Holins nije krilo!!!

Na 3 može igrati samo neke kratke sekvence.

Holins ne moze sebi da iskreira sut, ne moze da se probija kroz blokove i poentira iz akcija koje bi se crtale za nejga (Lojd i BIli nekada, Nedovic sada), ne moze da igra u piku ni kao sekundarni sa loptom.

Ono sto moze je da pogadja iz mesta i napadne ulazom onda kada udje par suteva ili se otvori mesto sticajem drugih okolnosti.

Manjak talenta nadoknadjuje fantasticnom atletikom, spremnoscu da ide u mesto (sto nam ko lebac fali) i vrlo solidnim IQ-om koji je porodicno nasledio.

 

 

Dakle, on gotovo da nema nijedan od par najvaznijih segmenata u napadackom delu koji svaki bek na EL nivou mora da ima, to sto moze da brani protivnicke najbolje bekove (odnosno sve od 1 do 3) ne znaci da je i on bek. Pre 10-15 godina mozda bi i bio, danas ne.

 

Na nasu srecu mi vec imamo jednog klasicnog beka sutera u vidu Nedovica, a buduci da zelimo da igramo energicnije i agresivnije u odbrani, sa poenima iz tranzisna, Holins bi tu mogao sjajno da se uklopi i verujem da bi vise doneo nego prosle godine kada su on i Dobric cesto bili najkameniji "bekovski" tandem Evrope.

 

Dakle, za mene je on par ekselans krilo, a kao bek moze da igra jedino kada je okruzen tehnicki odlicnim igracima kao sto su Vildoza i Nedovic pre svih.

To sto mi trenutno imamo 4 krilna igraca (Pitbul, dvojica Laza i Dobric), od kojih niko nije bolji sa loptom od Holija ne znaci da je on bek, vec da su oni tehnicki nenormalno tanki.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

lepo si napisao, nama SF igraju dobrić, lazić, holland. niti je iko od njih blizu defanzive hollinsa, niti ume da spusti loptu na parket, niti je gabaritima / frejmom nešto značajnije prikladniji za krilo (dobrić ima 200cm ali hollins to nadoknađuje wingspanom i odbrambenom veštinom, na stranu to što je dobrić jedan od najlošijih defanzivaca u EL)

 

sve u svemu, ne bi bilo idealno ali bi bio to veliki napredak za nas, kako u defanzivi, tako i u tranziciji a u spotup šutu ne bi izgubili ništa.

meni su on i vildoza x nedović zapravo dobra kombinacija za zapaliti se, svako u svom segmentu. mislim da bi ih hollins inspirisao i defanzivno i olakšao dušku taj deo posla.

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Chaos Is Me said:

Hollins zaista nema frejm za trojku, iako je dugoruk i žilav, on je samo 193 cm i lagan je. Opet, ovde pričamo o evroligi a ne o NBA, pa bi možda ta varijanta mogla da prođe ali ima i dosta fizički jakih trojki u EL - Kalinić, Deck, Clyburn, Shields, Ulanovas, Pierre, Papapetrou itd. sa svima njima bi Hollins imao problema, ne zato što je loš već je jednostavno razlika u gabaritima velika.

 

Ja i nisam fan tih povrataka mada ne bih imao ništa protiv Hollinsa naredne sezone na malo drugačiju kompoziciju tima. Šteta što smo ispušili za TLC-a, mislim da nam takav profil baš odgovara. 

Опуштено, Калинарија ће евентуално на тренингу морати да чува.

19 minutes ago, Rajon Rondo said:

Sto se tice Holinsa, ja gledam uzu sliku koja mi je u ovom trenutku dovoljna.

Mi smo prosle godine dobili Partizan u ABA zbog njega, odnosno zato sto je on zaustavio Pantera. Svaki put kad bi Holins morao da odmori i Pantera cuvao kratkoruki Lazic, Panter bi prodisao i imao seriju poena. Opet ce nam trebati to, jer je Panter elitni napadac i udarna igla Partizana i ove godine, a bez ABA lige nema ni EL...

Ако се не варам Пантер је чак и дао у неком дербију одлучујућу тројку преко Лебранка. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, uini said:

lepo si napisao, nama SF igraju dobrić, lazić, holland. niti je iko od njih blizu defanzive hollinsa, niti ume da spusti loptu na parket, niti je gabaritima / frejmom nešto značajnije prikladniji za krilo (dobrić ima 200cm ali hollins to nadoknađuje wingspanom i odbrambenom veštinom, na stranu to što je dobrić jedan od najlošijih defanzivaca u EL)

 

sve u svemu, ne bi bilo idealno ali bi bio to veliki napredak za nas, kako u defanzivi, tako i u tranziciji a u spotup šutu ne bi izgubili ništa.

meni su on i vildoza x nedović zapravo dobra kombinacija za zapaliti se, svako u svom segmentu. mislim da bi ih hollins inspirisao i defanzivno i olakšao dušku taj deo posla.

 

Takva spoljna linija bi bila defanzivno ubistvo što u skoku što na strani pomoći.

 

Holins nije krilo niti može da igra na krilnoj poziciji jednostavno je bek.

To što ima veliki wingspan je super i daje mu prednost među bekovima,ali među krilima ne. Kada bi trebao da gradi skok i prisustvuje skoku otreslo bi ga o patos svako krilo u Evropi,a da ne pričam o centrima. Lazić kakav god da je ume da zagradi svakog visokog na skoku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hollins ima 193 cm i nekih 86kg, to što nema idealan skillset za dvojku ga ne čini automatski krilom. Haos je naveo neke igrače koji pokrivaju tu poziciju u EL, to su i do 10 cm viši i 15 kg teži igrači sa funkcionalnom post igrom, Holins njima nikako ne može da parira 1 na 1 jer je jednostavno prenizak i prelagan. Čoveku je ubedljivo najveći kvalitet odbrana na protivničkim bekovima i ako ga ne dovodiš zbog toga, onda bolje da ga ne dovodiš uopšte.

 

Još se pominje u kontekstu petorke sa Vildozom i Nedovićem, pa će Ostin recimo da čuva Pantera, a Papapetrua/Nanelija/Egzuma će valjda da čuvaju Nedović i Vildoza... Možda kada bi im bila dozvoljena upotreba bejzbol palica. I ne radi se naravno samo o Partizanu, generalno nema nikakve logike na postojeću bekovsku liniju dodavati "krilo" tih dimenzija, jer su to automatski mismečevi svuda, bez ikakvih blokova i akcija.

 

Ili mrga od 2 metra i 100+ kg, ili ništa... A pre toga naravno neki viši i defanzivno sposobni PG, koji će da donese balans bekovskoj liniji. :default_coffee:

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

znaci ili pravo krilo ili dobric-lazic-holland. meni je taj drugi deo nonsense.

 

Pre svega Lazarević, a onda u zavisnosti od mečapa Dobrić ili Lazić, Holand je u toj kombinaciji šilbovan. A ako se dovodi pojačanje na krilu, onda da to bude proper krilo sa sajzom, frejmom i fizikalnošću, a ako se dovodi bek onda da to bude high IQ defanzivni ball handler isto sa sajzom. Znači pojačanja koja se zapravo uklapaju sa postojećim igračima i koja bi dala neki smisao i balans ovom rosteru, a ne da se dovodi neko samo da bi se eto doveo... To smo već imali letos, zato smo i završili sa ovom skarabudževinom od rostera i zato i pored toga što imamo nekih 16 igrača pod ugovorima mi polemišemo šta nam sve još treba da bi bili konkurentni.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Tesko da cemo dovoditi 2 igraca spolja, bas cisto sumnjam u to.

I bez Holanda imamo 3 krila koji moraju da budu u 12, odnosno Lazic i Dobric moraju a Lazarevic je korisniji od obojice.

Mnogo mi je realnije da se pojacamo na beku i da makar iskorenimo minute sa Dobricem ili Dzonijem na 2, a da to pojacanje donese novu notu u odbrani i tranziciji, bonus bi bio da je taj neko prodoran i jak na obrucu kako bi nadoknadio mekanost Vildoze, Nedovica, Dzonija i (od skora) flouter Dobrica.

 

Jasno da je Dusko navikao na bolje igraca na trojci ali ako ce se negde praviti kompromis mislim da je to upravo krilo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...