Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Ivanovic ovde nece da se takmici sa Realom i Barsom u ABA ligi, vec sa Robijom, Jovanovicem, Komazecom, Bajicem, Stefanovicem itd itd. 

Druga stvar, Dusko ima vrhunsko znanje i to je neupitno, ima autoritet. Taman toliko koliko treba da se od ove trenutno raspojasane bande napravi tim, zategne i uspostavi neka hijararhija i sve sto ide uz to. 

 

Sta je Murinjo osvojio unazad 15 sezona? Tj od 2010 i LS sa Interom? Ligu Evrope sa Man Utd i LK sa Romom? Uspesi, kao kad bi Ivanovic preuzeo neki FIBA LS tim i osvojio to takmicenje. 

 

Potcenjujete Ivanovica, ali ostaje ipak pitanjce kako ce se snaci u ovom podneblju, jer je njegova zona komfora liga Endesa. Bumo videli. 

Osvojio je 6-8 trofeja..

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, pavijan2 said:

Dovedeni su istovremeno Kuzmanović, Topić i Topalović iz BFCa i Popović, Benčić i Vukazič iz Beobanke. Vukazić je odmah otišao na pozajmicu u OKK i nikada nije zaigrao za Zvezdu.

Prelazni rok trajao 1 dan.

Bora Džaković je bio Stojakovićev "savetnik" I po potrebi trener, pomoćnik, kafe kuvarica i šta sve ne.

Praja Dalipagič je bio sportski direktor ili tim menadžer,  kako se več zvala funkcija.

 

Ali to je zapravo bio drim tim za ono vreme, ne znam koliko to ovi mladji mogu da razumeju.

Naravno bilo je jos 3 ozbiljne ekipe, plus Beobanka koja je ja mislim bas te sezone igrala dobru ulogu u Evropi.

Neko je napisao da se videlo da je partizan osetno jaci, oni su nas dobili u prvom derbiju, ali smo im vec u drugom uzvratili. 

Vrlo izjednaceno prvenstvo. Srecom, loptica je stala na crveno.

Edited by Karakondzula!
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tamburinjo said:

Sto se tice Ivanovic Duska dovoljno je to sto nas je @Instinkt ovde ubedjivao kako je Vlada Jo do jaja mlad i perspektivan trener i kako bi bilo steta da ga sada menjamo. 

 

 

Laž! 😑

Rekao sam da ste imali baš težak raspored, te da ne treba toliko da ga vređate. Inače me boli k ko vam je trener jer; najbolji je na klupi mog kluba. A Ivanović mi je svakako zanimljiva faca, stara jugoslovenska škola- dobar trener

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Tamburinjo said:

Sto se tice Ivanovic Duska dovoljno je to sto nas je @Instinkt ovde ubedjivao kako je Vlada Jo do jaja mlad i perspektivan trener i kako bi bilo steta da ga sada menjamo. 

 

 

Ruku na srce i mi smo njih puno tješili prethodnih godina.

 

Kad komšija svrati da te ohrabruje, znaš da je situacija loša. :classic_smile:

  • Like 11
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Instinkt said:

 

Laž! 😑

Rekao sam da ste imali baš težak raspored, te da ne treba toliko da ga vređate. Inače me boli k ko vam je trener jer; najbolji je na klupi mog kluba. A Ivanović mi je svakako zanimljiva faca, stara jugoslovenska škola- dobar trener

 

Dobro bre pasivno agresivni covece zezam te malo, znam da si iskreno dobronameran 🙂 tejk it izi 

Link to comment
Share on other sites

Sa dosta nestrpljenja očekujem meč protiv Asvela. Moglo bi se reći da smo po prvi put ove sezone u jednoj EL utakmici u ulozi favorita. Nema nekih tajni kod Asvela, jako fizikalna ekipa gde sve polazi od De Coloa, ostali su uglavnom finišeri, uključujući i dvojicu američkih bekova, Jackson-Cartwright je za sad očaj, a Matthews nešto bolji. Vredi pomenuti i belgijskog reprezentativca Obasohana koji je opasan atleta. Ovo ostalo su stari poznanici kao Lighty, Kahudi i slični. Pod košem je visoki Fall, nadam se da nas neće unerediti. Doveli su veterana Tyusa kao zamenu za povređenog Lauvregnea, nemam pojma u kakvoj on formi može da bude i da li je još uvek dovoljno skočan. Pozicija 4 im je najtanja u EL. Imamo više košarkaškog talenta od njih a nadam se da će promena trenera i pune tribine biti dovoljan motiv našima da nas ne poraze na planu želje i borbenosti.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Sa dosta nestrpljenja očekujem meč protiv Asvela. Moglo bi se reći da smo po prvi put ove sezone u jednoj EL utakmici u ulozi favorita. Nema nekih tajni kod Asvela, jako fizikalna ekipa gde sve polazi od De Coloa, ostali su uglavnom finišeri, uključujući i dvojicu američkih bekova, Jackson-Cartwright je za sad očaj, a Matthews nešto bolji. Vredi pomenuti i belgijskog reprezentativca Obasohana koji je opasan atleta. Ovo ostalo su stari poznanici kao Lighty, Kahudi i slični. Pod košem je visoki Fall, nadam se da nas neće unerediti. Doveli su veterana Tyusa kao zamenu za povređenog Lauvregnea, nemam pojma u kakvoj on formi može da bude i da li je još uvek dovoljno skočan. Pozicija 4 im je najtanja u EL. Imamo više košarkaškog talenta od njih a nadam se da će promena trenera i pune tribine biti dovoljan motiv našima da nas ne poraze na planu želje i borbenosti.

 

Ja bih voleo da Asvel da sve od sebe svih 40 minuta pa da se izmerimo gde smo. Znam da su u jednoj sezoni (valjda prosloj?) smanjili izuzetno visoko vodjstvo i borili se bez nekoliko igraca.

 

No, strepnja mi je dublja od nade - samo da ne gledam neko vodjstvo od 18:7, pa to ode na 40:23 i onda revijalni mec kao da se Raduljica oprasta od profi kosarke. Za mene su EL mecevi spektakl, hocu da ih gledam maltene stojeci, da se radujem svakom kosu i svakoj dobroj odbrani. Zato i gosti moraju da budu na visini zadatka, a siguran sam da cemo mi biti i iznad svog proseka jer igramo kuci i pred novim trenerom.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sa dosta nestrpljenja očekujem meč protiv Asvela. Moglo bi se reći da smo po prvi put ove sezone u jednoj EL utakmici u ulozi favorita. 

 

Nismo mi (još uvek) ni protiv koga favoriti ko ne dođe a da mu fali makar pola tima ili je prethodno veče igrao tekmu sa 4 produžetka.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kladionice kazu da je kvota na domacina 1,45, a na gosta 2,80. Meni to znaci da je domacin veliki favorit.

 

Inace, nismo Igokea pa da je svaka pobeda u EL cudo. Imali smo i mnogo manje budzete i zavrsavali takmicenje sa 10, 11, 12, 14 ili 16 pobeda (uvek 10+). To moze da se desi jednom, ako se desava svaki put znaci da je sve ispod 10 pobeda objektivno blamiranje.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

e laki, ako izgubimo pa ti se nakaći meme-ekipa kiks je samo pao i zadar, šta češ onda?

 

naravno, slažem se da nismo favoriti, kao što do sada nismo ni bili u el.

 

Možemo dobiti samo na reakciju na promenu trenera i da svi izginu na terenu, nikako drugačije. Baš treba da nam se sklope kockice.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Inace, nismo Igokea pa da je svaka pobeda u EL cudo. 

 

ajmo malo koncentracije - biti favorit nije isto što i veća šansa da se dobije tekma u duelu koji je inače egal, pa može da ode na obe strane.

a kladionice su eksperti za zgrtanje para pre svega, pa tek onda kompanije koje realno ocenjuju odnos snaga. videćemo koje će kvote biti kada budemo gostovali asvelu, pa će ispasti da je snaga u navijačima valjda.

 

daklem, nije čudo ako pobedimo ali nije ni sigurica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ajmo malo koncentracije - biti favorit nije isto što i veća šansa da se dobije tekma u duelu koji je inače egal, pa može da ode na obe strane.

a kladionice su eksperti za zgrtanje para pre svega, pa tek onda kompanije koje realno ocenjuju odnos snaga. videćemo koje će kvote biti kada budemo gostovali asvelu, pa će ispasti da je snaga u navijačima valjda.

 

daklem, nije čudo ako pobedimo ali nije ni sigurica.

 

Pa valjda ti je jasno da ce tada Asvel biti favorit - domaci teren ne znaci samo podrsku navijaca, tu su i kosevi na kojima treniras, tu je i cinjenica da cekas rivala koji mora dan da provodi na putu do tebe. Uzmes bilo koju tabelu EL iz bilo koje godine i vidis da skoro svi timovi imaju drasticno bolji ucinak na svom terenu.

 

Crvena zvezda je favorit protiv Asvela, Bayerna, Panathinaikosa, Baskonie, Zalgirisa i Albe kod kuce jer ove ekipe po kvalitetu spadaju u poslednju trecinu EL. Cak i ogromna kvota od 2,80 na Asvel svedoci tome, da se ocekuje egal mec svakako da bi prilika da se uzmu pare bila da se stavi 2 za taj mec jer je po tebi realna kvota mnogo manja od one koje kladionice predlazu. U praksi, to se retko kada desava, njima je posao da zgrcu pare i zato i kvote moraju doooobro da se procene.

 

Kako god, Asvel je jedna od najslabijih ekipa na papiru u EL i ako nikad skuplja KKCZ ne moze njih da pobedi ne znam koga moze u gostima, kod kuce ili uopste?

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

 

Pa valjda ti je jasno da ce tada Asvel biti favorit - domaci teren ne znaci samo podrsku navijaca, tu su i kosevi na kojima treniras,

 

tu sam i prestao da čitam. jako si me nasmejao.

samo ti cepaj kladionice, mene to ne zanima kada gledam tekmu ili cenim odnos snaga dve ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Tebe ne zanima mnogo ni EL jer je, po sopstvenim recima, mnogo i ne pratis.

 

Otud i takve procene da je mec na domacem terenu protiv bilo koje EL ekipe egal, kao da se takmici Partizan pod Vujosevicem sa jednim strancem i gomilom mladih igraca, a ne jedna multimilionska ekipa sa velikim brojem prekaljenih EL igraca.

 

Inace (znam da je uzalud pisati jer trolujes), kako ti objasnjavas cinjenicu da su domacini mnogo uspesniji od gostiju u skoro svakom takmicenju (a pogotovo u EL)? Kosevi? Navijaci nisu? Sudjenje? Umor od puta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hajde da probam da ti plasticno objasnim:

 

kada bi asvel pobedio u beogradu, da li bi sutradan po internetu i kojekude isla vest "senzacionalna pobeda asvela"?

 

isto vazi i za tekmu zvezde u vilerbanu.

 

naravno da ne bi, konstatovalo bi se da je gost pobedio, uprkos tome sto je domacin bio u nekoj maloj prednosti.

 

 

 

poenta je da su to egal tekme a najveci broj faktora nema veze sa publikom, kosevima ili putovanjem, vec sa doprinosom igraca i trenera u datom trenutku, koje kladionice ne mogu videti jer ne citaju buducnost a ne igraju dve ekipe koje imaju ogromnu razliku u kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...