Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Jel potvrdio neko ozbiljan ovo za Luvavua ili se 3 strane ispisase zbog onog tvita?

Btw nije mi jasno zasto se priziva krilo kad nam je svima jasno da Segi ne moze na 2. Zar ne bi bilo logicnije da se jos letos doveo bekap Nedovicu, ili da igrac tog profila bude zamena za Holanda u slucaju da se rastanemo.

Daleko od toga da je linija Segi-Laza-Laza idealna ali to imamo i ako na nekoj poziciji treba da igramo samo sa domacima na ustrb kvaliteta neka bude krilo. Umesto sto pravimo kompletan cirkus prizivajuci novo pojacanje bolje da se bar ova trojka gore najpre cementira na svoju prirodnu poziciju nakon sto Nedovic zaigra. To bi bar u teoriji resilo i Segijeve lose procente i Laziceve mpg. Na dva u odsustvu Nedovica sa parketa mozemo sa Dzonijem, svakako ce to bolje izgledati nego kada je Ivanovic prinudjen da organizuje igru.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nenad010 said:

Jel potvrdio neko ozbiljan ovo za Luvavua ili se 3 strane ispisase zbog onog tvita?

Btw nije mi jasno zasto se priziva krilo kad nam je svima jasno da Segi ne moze na 2. Zar ne bi bilo logicnije da se jos letos doveo bekap Nedovicu, ili da igrac tog profila bude zamena za Holanda u slucaju da se rastanemo.

Daleko od toga da je linija Segi-Laza-Laza idealna ali to imamo i ako na nekoj poziciji treba da igramo samo sa domacima na ustrb kvaliteta neka bude krilo. Umesto sto pravimo kompletan cirkus prizivajuci novo pojacanje bolje da se bar ova trojka gore najpre cementira na svoju prirodnu poziciju nakon sto Nedovic zaigra. To bi bar u teoriji resilo i Segijeve lose procente i Laziceve mpg. Na dva u odsustvu Nedovica sa parketa mozemo sa Dzonijem, svakako ce to bolje izgledati nego kada je Ivanovic prinudjen da organizuje igru.

S obzirom da je CZ neozbiljan klub onda stvarno ne znam sta da ti kazem. Ne bi vjerovao ni da vidim na njihovom zvanicnom sajtu

Link to comment
Share on other sites

Luvavu nije dobio EL ugovor, samo zato sto je hteo da ostane u NBA ligi. Nisu ga zaninale ponude EL ekipa. Sada kad je jasno da ugovor tamo nece dobiti (mada dobijao bi par puta u sezoni sigurno neke 10days... ) ali mislim da je odluka njega i menadzera da odigra sezonu u EL, u ekipi u kojoj ce imati minute, i da se tako vrati sledece godine preko bare. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Benito said:

Kako ljudi ne kapiraju da Kalina nije otisao zbog novca vec jednostavno zbog mogucnosti da igra za jedan od najvecih evropskih klubova i bori se za najvise domete, ne znam sta tu nije jasno..

  Kalinic je leto pre ovoga izabrao Zvezdu pre Barselone tako da je ovde sve bilo ok verujem da bi ostao...znam da se i ovako lomio poprilicno dal da ostane ili ne...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, hakeem said:

  Kalinic je leto pre ovoga izabrao Zvezdu pre Barselone tako da je ovde sve bilo ok verujem da bi ostao...znam da se i ovako lomio poprilicno dal da ostane ili ne...

 Najveca glupost koju sam cuo..

Kao i ona prica "nisam mogao da ostavim drugare na cedilu" da se razumemo Kalinicev povratak je svakako hrabar i ludacki potez ali sam siguran da je za njegovu karijeru bilo idealno da ima jednu takvu sezonu, u slabijem timu sa malo vecom ulogom nego prethodnih godina jer mu je sezona u Valensiji bila onako, toplo-hladno i morao je malo da promeni stvari, odigrao sjajnu sezonu sa Zvezdom, bio kod kuce sa porodicom i naplatio sve to. Pravi potez u pravo vreme reklo bi se..

Edited by Benito
Link to comment
Share on other sites

Meni u vezi Kalinića najrealnije deluje sledeći scenario:

 

Mogao je on i posle sezone u Valensiji da odmah ode u bilo koji EL klub, uključujući Barsu i Real, i da tamo bude komplementaran timski igrač. U KKCZ je em dobio "konkurentnu zaradu", em dobio priliku da bude glavni baja u ekipi i da igra više kao kreator i lider, em bio u svojoj zemlji prilikom rođenja deteta i sve to, a verovatno ima malo i do toga da je hteo da sjebe obraeffect iz inata (bio vidno najradosniji kad smo osvojili ABA ligu). Pomaže i što je imao Radonjića s kojim je radio i ranije i kod koga je postao igrač EL kalibra. Kad je letos bilo očito da od Radonjića i bilo kog trenera sa integritetom nema ništa, da nosioci odlaze, da je NČ pomahnitao, da je Obra dobio još veći...khm efekat, da su derbiji prolazili u bolesnoj atmosferi a da nema mogućnosti za realan iskorak u EL, a na sve to te čeka jedna Barsa i nudi mesto u petorci, šansu za sve trofeje plus naravno jaku platu - pa samo bi budala ostala u KKCZ. Tek nakon njegovog odlaska smo krenuli da trošimo i glupiramo se sa bacanjem para na kuso i repato.

  • Like 31
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posle trijumfa nad FMP bilo je govora o zdravstvenom statusu Nemanje Nedovića, kada je stigla informacija da bi on mogao da se nađe u timu za susret sa Bajernom...

"Svakim danom šanse rastu, ali do samog početka utakmice ne možemo da znamo u kojem obimu možemo da koristimo Nemanju. On je jako motivisan, dobro trenira, ali mi moramo da budemo oprezni. Zdravlje igrača je na prvom mestu".

  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mister-no said:

Ma nema šanse da ispucamo zadnji slot ovako rano početkom sezone.. Tako da ništa od Luvavua, nažalost. Naravno da bi bio pojačanje, u NBA je jedno vreme baš igrao i bio solidan.

Kako mislis poslednji? Imamo prijavljenih 17 igraca sa tim da jos ne znam kako se racuna Kuzmic. Ocigledno je da ima privilegovanih forumasa, posto se nekima brise post o dolasku TLC-a, pritom ja sam samo prokomentarisao post, a onda se pusta tri strane isto to. Isto mi se desilo i juce sa komentarom o Deji. Pocinjem da shvatam da mi se namerno brisu postovi. Ili brisite sve ili nemojte nista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Biće jaka fora ako Adams ipak ostane. Tu je i Vildoza, pa kad se vrati Nedara, uz Pefija, Džonija, malog Topa, Šegija, Lazu i Hollanda da ravnopravno konkuriše za pozicije 1, 2 i combo beka.

Konkurencija je dobra stvar, shvatili su to u klubu, vidi se to i na centarskim pozicijama.

 

Nego, meni nije jasna (između ostalog) priča oko Hollanda. Da li je on doveden da bude startno krilo? Moja neka impresija o njemu je bila da je to fizički jak i spreman igrač sa dosta energije koji može da pegla dobru odbranu, ali i da ubaci nešto u napadu, katuje po čeonoj, trči tranziciju. Od njegove odbrane sam slabo šta video, ali je na par mečeva pokazao da može biti dobar kreator sa loptom, što je za mene bio neočekivani plus. Posle toga nije dobio malte ne ni jednu loptu da kreira, već cepa standardne bekovske kretnje da bi uzeo šut. Razumem da je trčanje bez lopte imperativ za Dobrića, ali Holland mi je delovao dosta školovanije sa loptom, pa sam očekivao da će istu imati više u rukama, posebno jer je trio Adams - Pefi - Džoni jako teško kreirao u postavljenom napadu. On meni deluje fizički spremno, tim pre me čudi da je odigrap samo 2 meča u EL (PAO i Real) sa prosekom 15 min i 3 u ABA, prosek oko 18min. A i te proseke mu diže meč protiv Budućnosti, kada je igrao nešto preko 30 min, na ostale 4 prosek je oko 13-14 minuta. To je teški backup po minutaži, meni se čini da tu ima više potencijala od onoga šta koristimo.

 

Jeste mali uzorak i rano u sezoni, ali Holland je uzeo 19 trojki i pogodio 8, što je dobrih 42%. Ova cifra se još više naglašava kada se uporedi sa ostalim našim spoljnim igračima:

Džoni 8/24 ili 33.3%

Adams 5/16 ili 31.3%

Dobrić 9/30 ili 30%

Pefi (4/8), Lazić (6/10) i Lazarević (3/4) imaju dobre procente za 3, ali uzimaju malo šuteva.

 

Procenat za 2 mu je 4/13 ili 30.1%, pa se vidi da em manje uzima te šuteve, em su mu lošiji procenti. Ali nema veze, da ga mi forsiramo na beku šuteru i dalje. Naši jadni pokušaji da igramo tranzicionu igru, a samim tim i da imamo više lakih poena za 2, su uticali na loš procenat ove vrste šuta celog tima, samim tim i Hollanda, kao nekog ko je (valjda) predviđen da istu trči.

 

Voleo bih da vidim više minuta za Johna u kontinuitetu, pa i na uštrb nešto slabije odbrane i zaboravljanja svog igrača, sporog dolaska na close out ili nezagrađivanja (kao da ostatak tima briljira u svom ovim segmentima odbrane), pa da bolje možemo proceniti njegove domete u EL pre svega. Vildoza - Pefi - Holland - Betil - Martin/Luka je petorka koja do oporavka Nedovića mora da se forsira, ostali da čekaju svoju šansu kao backup opcije u EL, ili starteri u ABA, po potrebi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kako mislis poslednji? Imamo prijavljenih 17 igraca sa tim da jos ne znam kako se racuna Kuzmic. Ocigledno je da ima privilegovanih forumasa, posto se nekima brise post o dolasku TLC-a, pritom ja sam samo prokomentarisao post, a onda se pusta tri strane isto to. Isto mi se desilo i juce sa komentarom o Deji. Pocinjem da shvatam da mi se namerno brisu postovi. Ili brisite sve ili nemojte nista.
Pa pitao sam gore, neko je odgovorio da za Abu imamo još jedno mesto. Ako je tako, lepo sam napisao nema šanse da ispucamo to mesto ovako rano. Kako ti misliš kako se računa Kuzmić?!
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mister-no said:
2 hours ago, VISOKOLETAC said:
Kako mislis poslednji? Imamo prijavljenih 17 igraca sa tim da jos ne znam kako se racuna Kuzmic. Ocigledno je da ima privilegovanih forumasa, posto se nekima brise post o dolasku TLC-a, pritom ja sam samo prokomentarisao post, a onda se pusta tri strane isto to. Isto mi se desilo i juce sa komentarom o Deji. Pocinjem da shvatam da mi se namerno brisu postovi. Ili brisite sve ili nemojte nista.

Pa pitao sam gore, neko je odgovorio da za Abu imamo još jedno mesto. Ako je tako, lepo sam napisao nema šanse da ispucamo to mesto ovako rano. Kako ti misliš kako se računa Kuzmić?!

Za ABA ligu takodje mozemo registrovati 20 igraca. Jedino ako nismo jos nekoga prijavili za ABA ligu. Kuzmic do sada nije igrao i skidao se. Da li je neko siguran da je uopste prijavljen? Ovo samo pitam, jer ja ne znam. 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

Kako mislis poslednji? Imamo prijavljenih 17 igraca sa tim da jos ne znam kako se racuna Kuzmic. Ocigledno je da ima privilegovanih forumasa, posto se nekima brise post o dolasku TLC-a, pritom ja sam samo prokomentarisao post, a onda se pusta tri strane isto to. Isto mi se desilo i juce sa komentarom o Deji. Pocinjem da shvatam da mi se namerno brisu postovi. Ili brisite sve ili nemojte nista.

 

Odes lepo na sajt ABA lige i vidis da je prijavljeno 19 igraca. Maksimum prijavljenih igraca je 20, nebitno da li su ikad igrali ili ne.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Odes lepo na sajt ABA lige i vidis da je prijavljeno 19 igraca. Maksimum prijavljenih igraca je 20, nebitno da li su ikad igrali ili ne.

Ja rekoh da nisam gledao roster za ABA ligu i koga smo tamo prijavili. Naravno da nije bitno da li je neko igrao ili ne, ako je prijavljen. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...