Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

  coach Dovla sinoc "jako i do samog kraja" sa svojim rotacijama...opet bez Vildoze u zavrsnici, hrabro i ne bas pametno...protiv Bajerna ne znam sta ocekivati, nisu ni oni u mnogo boljoj poziciji od nas...

 

 ziv nisam da vidim kako ce ova sezona da se zavrsi i kakav ce nam biti roster na kraju a posebno ko ce biti trener...ocekujem bar jos jednog "kapitalca" da dovedemo...

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

pa sad, pre 7-8 godina nismo imali doraslu konkurenciju na jadranu a sada smo prvi izazivaci partizanu, pa je u tom smislu kontekst jako drugaciji.

 

miller je svojerucno preneo zvezdu iz onoga sto igramo u euroleague svih ovih godina u najboljem scenariju, do contendera za top 8. tako da, jeste, mislim da nas je bozije basketasko providjenje dovelo do rezultata koji smo imali te sezone a ne radonjic. mada se nije ritao, vec je prihvatio flow svetog millera, za to respect svakako. 

 

hocu samo da kazem da ova i ta sezona u aktuelnom razvoju nisu toliko drugacije, radonja sigurno ne bi doveo skorcijanidisa pred penziju.

 

@OnionKnight

 

Ne sumnjam da ćemo uskoro imati priliku umjesto Holanda da dovedemo nekog novog Milera. Možda nam i igrač na poziciji povrijeđenog milionera donese nešto mileroliko, pa da vidimo krajnje domete ove grupice.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

Ono sto Jovanovicu zameram je neverovtano neiskusan strucni stab

 

Od 3 pomoćnika dvojicu nije on ni birao

 

19 minutes ago, uini said:

 

 

poenta je da smo u obe sezone bespotrebno bahatili a onda nas je prokenjalo sa millerom i dostupnoscu kinseyja. sad nas je pogledao bog kosarke sa dostupnoscu vildoze, samo jos da nadjemo millera

 

ali isto bivse zvezde, gomila domacih kupovanih na agro, sumnjivi stranci - pa kad smo sve to platili, doplatili za prava pojacanja. eto i coach radonja je bio poslusnik.

 

PG: Mekel, Jović, Rebić

SG: Thompson, Gudurić

SF: Lazić, Dangubić

PF: Mitrović, Tejić

C : Schortsanitis, Zirbes, Nastić

 

Dakle, u inicijalnoj selekciji smo imali 12 igrača od kojih su trojica bili dvadesetogodisnjaci ponikli u našim mlađim kategorijama (Rebić, Gudurić i Tejić), dva 22-ogodišnjaka projektovana za važne uloge koji su se povredili (Mitrović sredinom oktobra, zbog čega je odsustvovao 6 meseci, Dangubić početkom oktobra zbog čega je odsustvovao 2 meseca) + jedan ruki sa koledža koji je nažalost imao ozbiljne psihičke probleme. Znači ovde nema apsolutno nikakvog bahaćenja, ''samo'' promašena tri glavna pojačanja i generalno loša selekcija koju smo kasnije morali da ispravljamo... Što nas naravno jeste prilično koštalo (pre svega Mekel), ali ni blizu onoga što smo sada već u startu zamesili sa 15+ seniora i sa milionskim pojačanjima kojih tada naravno nije bilo.

 

Pritom, Jović je tada iz uloge bekap pleja uskočio u ulogu startera i eksplodirao, isto se desilo sa Cirbesom na poziciji centra, neke utakmice u EL smo dobijali sa 20 minuta Rebića (dok krajem godine nismo doveli Micića kada je izduvao u Bajernu), Gudurić je imao 15.5 mpg nakon sezone u kojoj je igrao samo KLS sa FMP-om itd. Drugim rečima, postojao je i neki rast unutar ekipe, nismo baš sve postigli isključivo dovođenjem Milera i Kinsija... Ovaj prvi nam doduše jeste u velikoj meri preokrenuo sezonu, al' ovaj drugi je za nas zaigrao tek u januaru, nakon što smo već poskidali ozbiljne skalpove i plasirali se u Top 16.

 

 

 

 

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

ne želim da minimalizujem bahatost i amaterizam ali me mrzi da tražim taj roster, kroz koji imam utisak da je prošlo 25 igrača, desetak koje sam pomenuo gore + još 15ak 😐

 

btw, zaboravio si za ovu sezonu stavku 0. white potpisao novi ugovor, white završio svoje a sezona nije ni počela 😱

 

edit, evo mislim da sam našao taj sastav - nije 25 igrača ali je 20 huhuhuhu

https://www.proballers.com/basketball/team/561/crvena-zvezda-mts/2015

Uh, da taj roster je bas bio naopak, ali su se greske u hodu lecile, a Bogami je i Radonja imao srece sa nekim stvarima. Jovic i Cirbes su kao druge opcije na svojim pozicijama eksplodirali i odigrali verovatno sezone karijera, ali samo zato sto smo doveli prevaru Gal Mekela i pokojnog Sofoa, pa im je prinudno dodeljena uloga lidera iako nije bila planirana. Thompson je bio nesnadjen u rangu Adamsa, ali je imao Guduru koji je samo sticajem okolnosti ostao u klubu, umesto da bude upucen na pozajmicu i odigrao debi sezonu iz snova pa se nije osetilo. Da ne pominjem prime Lazica i Dangubica koji su cinili najbolji odbrambeni duo na pozicijama 2 i 3 u celoj EL. Jos na polusezoni radimo prevaru veka i menjamo Thompsona za Kinsey-a. Da se Luka nije povredio, nikada ne bi smo gledali Quincy Miller-a i verovatno najdominantniju sezonu jednog stranca u istoriji naseg KK. Pomenimo i to da je na pocetku sezone vracen Simonovic na ugovor od 3 meseca, ali ostaje do kraja kao back up 4, i nakon svog naseg plakanja nad njegovim prisustvom sa te pozicije odigrava jednu od 2 najbolje sezone u zivotu. Tek mucenog Nastica i njegove ozbiljne probleme ne bih ni komentarisao. Dakle te sezone je gotovo svaki transfer na pocetku bio promasaj, ali je bilo dobre doselekcije i Bogami vise srece nego pameti, pa je to na kraju od tragedije ispala festa i verovatno nasa najbolja sezona u EL.

Voleo bih da ova sezona ide slicnim tokom, ali bojim se da postoje 2 nepremostive razlike:

-Gazda je sada mnogo ludji nego tada

-Tada smo imali prime Radonju koji je prelezao decije bolesti i stekao izvesno iskustvo, a sada imamo pocetnika koji zna kosarku, ali nema nikakav autoritet, a smisao za vodjenje utakmice mu je u rangu random forumasa.

Sta moze da podje po zlu🤣

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

@Guru, od pocetka do kraja je bilo 20 igraca, sve sa skorcianidisom, koji je tada bio borderline raduljica, samo slavniji.

nebitno, samo naglasavam da ovo sranje nije prvi put, niti je vezano za ruki trenera koji nema svoje ja, posto ni radonjic nije imao svoje ja tada, iako je imao titule.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, necke said:

Pa dobro da, ali na njegovu srecu doselekcija se ispostavila kao uspesna.

 

SO je takodje imao doselekciju u vidu Rocestija, Koloma, Terija pa nije islo.

Sakota Pantera i Stimca itd..

Ako je Miller Radonjina doselekcija, ja pojedem komp sa sve tastaturom. Pre bih rekao da se nije branio od ponudjenog resenja, zato sto nije imao rezervno, a dovoljno je inteligentan da kad je uocio kakva je zverina u pitanju, odustane od svojih kalupa i da mu odresene ruke

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Gudura Dovođenje Milera nije doselekcija i nema veze sa povredom Luke, jer se tu tražio igrač celo leto, a Miler je skautiran nekih mesec i po ranije kada je još uvek bio na negarantovanom ugovoru sa Bruklinom. Samo se čekalo da bude katovan pre početka NBA sezone, što se i desilo 20. oktobra... Isti dan je potpisao za nas.


 

Quote

 

- On October 20, 2015, he was waived by the Nets after appearing in four preseason games.

 

- On October 20, 2015, Miller signed with Serbian team Crvena zvezda for the rest of the 2015–16 season

 

 

I da, skauting je dobio lično Radonjić, on je kontaktirao Miška u vezi njega i kada mu je ovaj javio da će verovatno biti slobodan Radonjić je dao zeleno svetlo.

 

 

@uini 18 ako se ne varam, al' ni u jednom trenutku nije bilo 5 centara na gomili, niti 16 seniora na važećim ugovorima... 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

@Gudura Dovođenje Milera nije doselekcija i nema veze sa povredom Luke, jer se tu tražio igrač celo leto, a Miler je skautiran nekih mesec i po ranije kada je još uvek bio na negarantovanom ugovoru sa Bruklinom. Samo se čekalo da bude katovan pre početka NBA sezone, što se i desilo 20. oktobra... Isti dan je potpisao za nas.


 

 

I da, skauting je dobio lično Radonjić, on je kontaktirao Miška u vezi njega i kada mu je ovaj javio da će verovatno biti slobodan Radonjić je dao zeleno svetlo.

 

 

@uini 18 ako se ne varam, al' ni u jednom trenutku nije bilo 5 centara na gomili, niti 16 seniora na važećim ugovorima... 

 

Jesu li rekli hvala, makar toliko ... :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

@Guru, od pocetka do kraja je bilo 20 igraca, sve sa skorcianidisom, koji je tada bio borderline raduljica, samo slavniji.

nebitno, samo naglasavam da ovo sranje nije prvi put, niti je vezano za ruki trenera koji nema svoje ja, posto ni radonjic nije imao svoje ja tada, iako je imao titule.

 

 

Jbga Sofo igrao regularno EL za Makabi sezonu prije nas, oko 15-ak minuta po utakmici. Radulja već 3-4 godina igra rekreativno. Jeste to epski promašaj bio, ali ništa ne mogu izjednačiti sa Raduljicom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OnionKnight said:

 

 

Jbga Sofo igrao regularno EL za Makabi sezonu prije nas, oko 15-ak minuta po utakmici. Radulja već 3-4 godina igra rekreativno. Jeste to epski promašaj bio, ali ništa ne mogu izjednačiti sa Raduljicom.

Mislim da moze - Keselj. Ovako, na slepo, oba angazmana mi deluju kao neke kombinacije, neko pranje para / prebijanje dugova ili sto slicno.

 

Ali kad pricamo o debilnim potezima - prica oko Vajta mi je najgenijalnija.

 

Lako je biti gazda i ponasati se 'domacinski' s tudjim parama

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdan said:

Je l se zna kakve je probleme imao Nastic, mislim da je bila prica i da je povredio par igraca na treningu?

Povredio je Zagorca na utakmici i Dangubu na treningu. Ono na utakmici nije bilo namere, nezgoda, verujem i to na treningu. Mislim da to nema nikakve veze sa njegovim drugim problemima koje pominje i kolega NPK:

 

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

psihicke probleme

mislim da nije neophodno sad ulaziti u detalje

 

Ne znam detalje, mozda nisu bas psihicki ali lice da jesu, znam samo ono sto se dalo ispratiti online, a to je, nazalost, da je ocigledno bolestan (slike od pre godinu-dve pokazuju da mu se i licni opis promenio i da mu ruke drhte, otezano prica). Steta za momka, bio je fin prospekt na koledzu, moguce da su vec tada znali sta mu je pa nije dobio priliku i dosao je u Evropu da odigra sta moze, dok moze. Posle Zvezde je pokusao da nastavi da se bavi kosarkom ali ocigledno nije islo. 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geronimo said:

Mislim da moze - Keselj. Ovako, na slepo, oba angazmana mi deluju kao neke kombinacije, neko pranje para / prebijanje dugova ili sto slicno.

 

Ali kad pricamo o debilnim potezima - prica oko Vajta mi je najgenijalnija.

 

Lako je biti gazda i ponasati se 'domacinski' s tudjim parama

 

Moguće Kešelj, jedino što nisam siguran da smo u trenutku njegovog dovođenja imali 4 igrača na toj poziciji. Kešelj je odigrao na kraju 6 utakmica u EL, vidjećemo da li će Radulja da to nadmaši. 

 

Što se Vajta tiče, to je toliko besmisleno da sam odbio da povjerujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Radonja ako je doveo Sofa ja cu da pojedem televizor. 

 

 

 

pa nije ni vlado doveo nikoga. poenta je da je i radonja rado pristao na poslusnistvo, imao sranje igru i 19 igraca u sezoni ali za to cemo da trpamo vladu jelte.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

pa nije ni vlado doveo nikoga. poenta je da je i radonja rado pristao na poslusnistvo, imao sranje igru i 19 igraca u sezoni ali za to cemo da trpamo vladu jelte.

Svaki trener ne bira sve igrace. Nema tog kluba koji to radi.

 

Vlada je amater i uzeo klub koji je u el 10g. Sto Radonju ubacujete u sve price. 

 

Jesmo izgubili onda titulu sa Alimpijem, ali njemu je sad lepo, tako ce i ovaj.

 

Amaterizam od uprave tad i sad...

Link to comment
Share on other sites

Hvala forumu sto juce nisam mogao da pisem :classic_biggrin:

Vidim ima optimista po pitanju Dovla

Ja bas nicemu se ne nadam

Od Milivoja Lazica ne videh nista besmislenije

One rotacije cenim da bi macka Ljubica bolje izvodila

 

 

 

Edited by srlepajce
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

Ako je Miller Radonjina doselekcija, ja pojedem komp sa sve tastaturom. Pre bih rekao da se nije branio od ponudjenog resenja, zato sto nije imao rezervno, a dovoljno je inteligentan da kad je uocio kakva je zverina u pitanju, odustane od svojih kalupa i da mu odresene ruke

Radonja je bog,nas vujosevic.Ali mu ljudi daju osobine koje nema kao ni vujosevic.I da,moze mu se desti Kluz za par sezona.Ali ce uvek biti legenda naseg kluba i bojim se nista vise od toga.A licno bi voleo da napravi nesto vise od uspeha sto je pravio sa nama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...