Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, Miki28 said:

Clan 77 stav 1, 3 i 5 Zakona o radu pa izaberi sta mozes primijeniti.

Ako smatras da se u stavu 1 odnosi samo na sopstveno vencanje ili ne smatras sestru kao clana uzeg dijela porodice onda primijeni stav 5 pa ces vidjeti da poslodavac moze odobriti odsustvo zaposlenom zbog opravdanog razloga.

 

Blize se odredjuje kolektivnim ugovorima, ugovorom o radu, pravilnikom.

Nek kaze Chaos ako mu je to materija, ja sam svakako 99% vremena u krivici

Naravno da se stav 1 odnosi na svoje vencanje, a stav 5 je toliko neodredjen, norma nije imperativna te se bukvalno moze opstim aktom ili ugovorom o radu ugovoriti i "odlazak s bratom na koncert Zeljka Joksimovica". To nema veze sa onim sto si ti pisao, a to je da se ugrozavaju prava i slobode Bena Bentila garantovane pozitivno-pravnim propisima činom nedozvoljavanja da ide na svadbu svoje sestre.

 

Edit: off topic je svakako, mozemo da nastavimo u dm da ne smaramo ljude

Edited by leki bg
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Bentil je dobio dozvolu kluba. Udaje mu se sestra koja mu je jako važna i bliska. Pitao je za ovu dozvolu čim je došao jer je svadba već bila zakazana. Sport je sport, a život je život i ipak je malo važniji. Klub ima dovoljno igrača za naredni meč sa Cedevita Olimpijom - rekli su iz kluba za "Telegraf".

Vi kako hocete ali odavno nesto lepse ne izjavise iz Kluba :thumbsup:

  • Like 31
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

ok, posto ste tako lepo objasnili, priznajem da treba da korigujem svoj stav

sasvim je ok da bentil odsustvuje iz bilo kog porodicnog razloga

 

ovim takodje stavljamo tacku i na pricu o glomaznosti rostera

15-20 igraca je taman u situciji kad svake nedelje moze da odustvuje njih nekoliko zbog povrede, rodjendana ili neke druge porodicne prilike

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leki bg said:

Naravno da se stav 1 odnosi na svoje vencanje, a stav 5 je toliko neodredjen, norma nije imperativna te se bukvalno moze opstim aktom ili ugovorom o radu ugovoriti i "odlazak s bratom na koncert Zeljka Joksimovica". To nema veze sa onim sto si ti pisao, a to je da se ugrozavaju prava i slobode Bena Bentila garantovane pozitivno-pravnim propisima činom nedozvoljavanja da ide na svadbu svoje sestre.

 

Edit: off topic je svakako, mozemo da nastavimo u dm da ne smaramo ljude

 

Apsolutno tačno. Zakon propisuje minimum koji poslodavac mora poštovati a naravno da svaki poslodavac može davati slobodne dane i za ostale slučajeve. Obavezni slobodni dani su samo za sopstveno venčanje. 

 

Glupa rasprava, Bentilu je klub ovo dozvolio i neka je. Lep gest. To je znači da se igračima može udovoljavati na nerazumne razloge ali ovo je lepo, opravdano i imamo mnogo igrača a nismo ni u delu sezone koji je odlučujući. Da su ga pustili za rođendan bi bilo bezveze, venčanje bliske osobe se dešava malo puta u životu.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

I to i ako potpiše dvogodišnji ugovor, može da ode posle prve godine - bez obeštećenja. Jer smo tako u mogućnosti. A još se malo zna o tome da li ima sestru, koja nije udata još uvek. 
 

Quote

Luca Vildoza Parents and Family

Luca was born on 11 August 1995 in Quilmes, Argentina. There is very little information present about his family on the internet and it seems like Luca likes to keep it secret and hence has not disclosed much about his family.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

 

Zamisli situaciju u kojoj Radonjić prošle godine igra EL utakmice sa spoljnom linijom

 

Ivanović Marković

Holins Dobrić

Lazić Lazarević

 

Pritom je gore navedena spoljna linija bolja od onoga što je Jovanović imao. Marković je iskusan igrač, koji makar zna da postavi napad i odigra pik, dok je Holins bolji igrač od Holanda. Dobrić koji je tek izašao iz povrede je posebna kategorija. Naravno, Radonjić je klasa za Jovanovića.

 

Ne znam da li bismo sa ovakvom spoljnom linijom dobili više od par utakmica.

 

Postoji li slabija spoljna linija u istoriji EL? Hajde prvo to da razjasnimo, pa ćemo ostalo lako.

 

Samo sto si na ovaj roster gore zaboravio da dodas Woltersa. Vidim da ti i ne pominjes Adamsa, samo ne znam zasto. On je nas nominalno prvi plej i na raspolaganju je. To sto se trenutno raspada je druga stvar.

 

Tako da Jovanovic mora da bude kriv za nesto. Ili ne zna da iskoristi i pokrene Adamsa, ili zbog toga sto ga je trazio, ili zbog toga sto se nista nije pitao kad je on doveden. 

 

Imam utisak da se Jovanovic ovde potpuno abolira od krivice za sklapanje ovakvog rostera, a jasno mi je i zasto. Samo ne znam da li je gore da je on sklopio roster ili da se nista nije pitao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Samo sto si na ovaj roster gore zaboravio da dodas Woltersa. Vidim da ti i ne pominjes Adamsa, samo ne znam zasto. On je nas nominalno prvi plej i na raspolaganju je. To sto se trenutno raspada je druga stvar.

 

Tako da Jovanovic mora da bude kriv za nesto. Ili ne zna da iskoristi i pokrene Adamsa, ili zbog toga sto ga je trazio, ili zbog toga sto se nista nije pitao kad je on doveden. 

 

Imam utisak da se Jovanovic ovde potpuno abolira od krivice za sklapanje ovakvog rostera, a jasno mi je i zasto. Samo ne znam da li je gore da je on sklopio roster ili da se nista nije pitao.

 

Ok, neka bude da je kriv jer ga je tražio ili zbog toga što se nije dovoljno pitao kad je isti doveden.

 

Hajdemo onda dalje - osim teoretisanja, nisi odgovorio na moja dva pitanja?

 

Postoji li lošija spoljna linija u istoriji EL od one koju je Zvezda izvela protiv Panate i koju je Jovanović kao trener početnik imao na raspolaganju. Verovatno i postoji, ali ja se ne sećam.

 

Koliko bi Radonjić mečeva dobio bez pismenih igrača spolja, koji mogu makar da postave akciju? Naravno da nisam zaboravio Voltersa, jer je sa Voltersom (a bez Kaline) ta spoljna linija 3x jača od one prekjuče. Bez Voltersa je hajde da kažem uporediva.

 

Nije Jovanović Supermen, to je svima jasno. Nedović je potpisao pre njega. Dobar deo rostera verovatno nije on sastavio. On je nedovoljno afirmisan trener, koji je odlučio da prihvati taj rizik i da pokuša da iskoristi priliku koju ipak nigde drugde ne bi dobio.

 

Zvezda je igrala pre svega motivisano i disciplinovano. Nije delovalo da postoji igrač koji iskače van sistema, koji divlja, koji ne poštuje trenera i saigrače. Nije bilo nikog ko je lelemudio u odbrani. Ukratko, izgledali smo pristojnije nego što sam očekivao. Mogao je da ubaci izgubljenog Adamsa umesto izgubljenijeg Džonija, možda bismo dobili, a možda bi Adams nastavio da se muči da prevede loptu za 8 sekundi i priđe liniji za 3. Mogao je i Dobrić da pogodi onaj širom otvoreni šut. Ili Bentil bacanje. Ili da Ivanović ne izgubi lopte kao junior. 

 

Ukratko, moje mišljenje je da bi Jovanović pobedio da je imao makar jednog pismenog i smislenog igrača spolja, sa iole iskustva. Panata se ismeva, ali Grigonis i Ponitka su Bodiroga i Danilović za naše spoljne. I zato su i pobedili.

 

Može Jovanović da ispadne potpuna propast, ali sad ispada da su njegov najveći problem rotacije tokom utakmice, odnosno u poslednjih par minuta. Ja sam se pribojavao da neće uspeti ni blizu da iskontroliše tim i da će svako igrati svoju igru. Za sada nije tako. Zvezda izgleda kao tim. Ne baš dobar, ali tim. Vildoza i Nedović bi trebalo značajno da podignu plafon u odnosu na polukošarkaše koji su trenutno u rosteru.

 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Horium said:

 

S obzirom da sam to licno radio, da, sta ti nije jasno?

 

Ako ja hocu, uzmem par dana slobodno, spojim sa vikendom i otputujem. 

 

Uradim to u dogovoru sa kolegama iz tima i sefom. Ne idem za kraj fiskalne godine (citaj plejof) i trudim se da izbegnem ako smo bas short-staffed ali osim toga radim kako mi odgovara.

 

Poslodavcu koji to ne odgovara masem pa-pa.

 

Jbg ti si onda neko veliko mudo...al za nas obicne smrtnike koji smo u vecini,to je malo zajebano.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, medobrundo said:

 

Ok, neka bude da je kriv jer ga je tražio ili zbog toga što se nije dovoljno pitao kad je isti doveden.

 

Hajdemo onda dalje - osim teoretisanja, nisi odgovorio na moja dva pitanja?

 

Postoji li lošija spoljna linija u istoriji EL od one koju je Zvezda izvela protiv Panate i koju je Jovanović kao trener početnik imao na raspolaganju. Verovatno i postoji, ali ja se ne sećam.

 

Koliko bi Radonjić mečeva dobio bez pismenih igrača spolja, koji mogu makar da postave akciju? Naravno da nisam zaboravio Voltersa, jer je sa Voltersom (a bez Kaline) ta spoljna linija 3x jača od one prekjuče. Bez Voltersa je hajde da kažem uporediva.

 

Nije Jovanović Supermen, to je svima jasno. Nedović je potpisao pre njega. Dobar deo rostera verovatno nije on sastavio. On je nedovoljno afirmisan trener, koji je odlučio da prihvati taj rizik i da pokuša da iskoristi priliku koju ipak nigde drugde ne bi dobio.

 

Zvezda je igrala pre svega motivisano i disciplinovano. Nije delovalo da postoji igrač koji iskače van sistema, koji divlja, koji ne poštuje trenera i saigrače. Nije bilo nikog ko je lelemudio u odbrani. Ukratko, izgledali smo pristojnije nego što sam očekivao. Mogao je da ubaci izgubljenog Adamsa umesto izgubljenijeg Džonija, možda bismo dobili, a možda bi Adams nastavio da se muči da prevede loptu za 8 sekundi i priđe liniji za 3. Mogao je i Dobrić da pogodi onaj širom otvoreni šut. Ili Bentil bacanje. Ili da Ivanović ne izgubi lopte kao junior. 

 

Ukratko, moje mišljenje je da bi Jovanović pobedio da je imao makar jednog pismenog i smislenog igrača spolja, sa iole iskustva. Panata se ismeva, ali Grigonis i Ponitka su Bodiroga i Danilović za naše spoljne. I zato su i pobedili.

 

Može Jovanović da ispadne potpuna propast, ali sad ispada da su njegov najveći problem rotacije tokom utakmice, odnosno u poslednjih par minuta. Ja sam se pribojavao da neće uspeti ni blizu da iskontroliše tim i da će svako igrati svoju igru. Za sada nije tako. Zvezda izgleda kao tim. Ne baš dobar, ali tim. Vildoza i Nedović bi trebalo značajno da podignu plafon u odnosu na polukošarkaše koji su trenutno u rosteru.

 

 

Zapravo ovo oko rotacije i divljanja je bzvze. Doveo si tri divljaka i daj im lopte da resetaju i da ih trose, jedino tako mogu uci u ritam. Besmisleno je pravdati Jovanovica da eto on nije napravio tim..to moze biti samo mana.

 

Citso sam novine iz Vitorije i on njima dinsra nije dao, plus takav je ugovor da ako se vrati u Evropu da se Baskonija pita. Videcemo u narednim danima sta je tacno.

 

On mora dati 2m pa mora..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...