Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, Guru said:

3 pleja + Topić = treba nam plej. Duga je sezona, ogroman broj utakmica, šta ako se neko povredi, biće mesta za sve... 

svaka ekipa treba da ima 23 igraca za slucaj da se 14 povredi

 

@uini ni inace ne odstupa od svojih stavova, tako nece ni sada kada mu vise ljudi jasno pokaze suprotno i to je ok, niko ne zeli niti moze da mu uzme to pravo

 

samo bi trebalo zaobici banalizacije poput svi evroligasi imaju juniore od 22 godine samo zvezda nema i tome slicno.

Ne, juniori su igraci rodjeni 2003 i kasnije i takvih zvezda ima tacno 1/16, a ostale ekipe vec naveden broj, poput PAO 3/16 ili Zalgiris 2/15

 

u analizu broja centara da ne ulazimo, vec je sve receno i osim ako nismo kossrkaski revolucionari, i nismo zapoceli transformaciju kosarke najvecu od uvodjenja trojke - ovo je totalna glupost od rostera

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

svaka ekipa treba da ima 23 igraca za slucaj da se 14 povredi

 

@uini ni inace ne odstupa od svojih stavova, tako nece ni sada kada mu vise ljudi jasno pokaze suprotno i to je ok, niko ne zeli niti moze da mu uzme to pravo

 

samo bi trebalo zaobici banalizacije poput svi evroligasi imaju juniore od 22 godine samo zvezda nema i tome slicno.

Ne, juniori su igraci rodjeni 2003 i kasnije i takvih zvezda ima tacno 1/16, a ostale ekipe vec naveden broj, poput PAO 3/16 ili Zalgiris 2/15

 

u analizu broja centara da ne ulazimo, vec je sve receno i osim ako nismo kossrkaski revolucionari, i nismo zapoceli transformaciju kosarke najvecu od uvodjenja trojke - ovo je totalna glupost od rostera

Koliko imaju Armani i Fener ...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

ti na ovaj nacin zauzimas poziciju trenera, pa pretpostavljas da bi martin izgurao ovu pobedu a da npr kuzmic ili raduljica nisu neophodni.

 

opet kazem, kao i juce, ja volim da gledam stvari u datom kontekstu a ne u tome sto bih u idealnoj situaciji trejdovao dobrica i dzonija makabiju za holinsa, jer, to se ne desava u realbom zivotu.

 

ti kazes da je bolje 12 junosa koji se retko ili nikada ne povredjuju. ko se ne bi slozio sa tom tezom?

 

Bas si zapeo da branis neodbranjivo... Ne lici to na tebe... Kako opravdati u dansnjoj kosarci 4 igraca koje su ciste petice + 1 koji je petica, ali je iskoristiv i na 4. Pa nikako, igraci nam se dupliraju, i to pre svega po manama. Dalje, sastav bekovske linije odlikuje iskljucivo brojnost, ali ne i komplementarnost.... Roster nam je i pretrpan i stupidan. Krpiti dvojku kecevima i cetvorku peticom na pocetku sezone dosta govori, a pride imamo tih xy igraca na platnom spisku...

Anyway, da bi neko dosao neko mora da ode. Da bi neko otisao (sem Kuza, koji je tu izgleda vise slucajem nego zeljom), neko treba da kazem 'zasrao sam'.

21 minutes ago, uini said:

 

ti na ovaj nacin zauzimas poziciju trenera, pa pretpostavljas da bi martin izgurao ovu pobedu a da npr kuzmic ili raduljica nisu neophodni.

 

opet kazem, kao i juce, ja volim da gledam stvari u datom kontekstu a ne u tome sto bih u idealnoj situaciji trejdovao dobrica i dzonija makabiju za holinsa, jer, to se ne desava u realbom zivotu.

 

ti kazes da je bolje 12 junosa koji se retko ili nikada ne povredjuju. ko se ne bi slozio sa tom tezom?

 

Bas si zapeo da branis neodbranjivo... Ne lici to na tebe... Kako opravdati u dansnjoj kosarci 4 igraca koje su ciste petice + 1 koji je petica, ali je iskoristiv i na 4. Pa nikako, igraci nam se dupliraju, i to pre svega po manama. Dalje, sastav bekovske linije odlikuje iskljucivo brojnost, ali ne i komplementarnost.... Roster nam je i pretrpan i stupidan. Krpiti dvojku kecevima i cetvorku peticom na pocetku sezone dosta govori, a pride imamo tih xy igraca na platnom spisku...

Anyway, da bi neko dosao neko mora da ode. Da bi neko otisao (sem Kuza, koji je tu izgleda vise slucajem nego zeljom), neko treba da kazem 'zasrao sam'.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

@Geronimo, ja eksplicitno branim (smatram) stav da je 15-16 igraca taman za sezonu.

 

ja ne mogu da glumim menadzera i trenera tako sto odredjujem koliko cemo imati visokih a koliko niskih.

 

to je potpuno drugi par cipela.

 

 

Bil Belicik se ne bi slozio. Ili Dusan Bulut. Ili Gvardiola. A ni ja.
 

Taj stav je nepotpun i nedovoljan tako izrecen. Dovoljan za ciju sezonu? Postoji budzet jednog tima X. On je proizvod broja igraca Y i prosecne plate u timu Z. Povecas Y - opadne Z. Ne znam zasto se pravis da to ne razumes. 

Da, u idealnom scenariu sa fantasy rosterom gde ja biram prvi, drugi …. I petnaesti 15 igraca bi mi bilo kul. 
U realnom svetu Zvezda nema novac da plati 15-16 kvalitetnih igraca i zato ne treba da ih ima.

36 minutes ago, Kankkunen said:

Koliko imaju Armani i Fener ...

Iskreno se nadam da sam uvidjas koliko je to besmislen argument…

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:


 

Taj stav je nepotpun i nedovoljan tako izrecen. Dovoljan za ciju sezonu? Postoji budzet jednog tima X. On je proizvod broja igraca Y i prosecne plate u timu Z. Povecas Y - opadne Z. Ne znam zasto se pravis da to ne razumes. 

 

verovatno sam idiot pa ne razumem ali to ne bi trebalo da bude vazno kada najveci deo el timova, tj svi osim dva, imaju 15+ igraca u rosteru.

 

ko ce od tih 15+ igeati u zvezdi ili kod ostalih kada su svi dostpni je treci par cipela.

Link to comment
Share on other sites

Covic gostovao na b92 (fokus)

Kraj emisije o kosarci

Pefi dve do tri nedelje van terena

Dobric verovatno sutra igra

Nedovic posle Cedevite

Pomenuo i on da se razmatra plej

 

Da, kaze da smo pokriveni na centru :default_coffee:

Da smo birali igrace koji ce prihvatiti kasnjenje plata. 

 

Edited by srlepajce
  • Like 1
  • Ha-ha 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

Covic gostovao na b92 (fokus)

Kraj emisije o kosarci

Pefi dve do tri nedelje van terena

Dobric verovatno sutra igra

Nedovic posle Cedevite

Pomenuo i on da se razmatra plej

 

Da, kaze da smo pokriveni na centru :default_coffee:

 

Pa kad se bude igrao plej of KLS-a. :D

Otkrivena misterija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Budzet za igrace 25m -> ima smisla imati 15 igraca, duga sezona, povrede i sl. 15ti igrac u rotaciji je dovoljno kvalitetan da uskoci kad treba, a njegova plata ne utice na platu odvojenu za npr. prvog pleja.

 

Budzet za igrace, recimo 6m -> ako furas 15 igraca istog /slicnog kvaliteta oni jesu zamenjivi (fiksan pod), ali to utice na plate udarnih igala (nizak plafon). Plata 14tog i 15tog znatno podize platu za projektovanu prvu ili drugu udarnu iglu. Takav pristup jeste rizicniji, ali pristup za niskim plafonom sigurno ne donosi nista. Na stranu to sto mislim da 13-15ti igrac moraju biti klinci spremni da grizu, a ne vrsnjaci mi, na smiraju karijere.

 

A za 'igranje' menadzera... Definitivno nisam ja taj ko se igra, vec neko na odgovornijoj poziciji... Samo pokusavam, povremeno i bez nametanja stava, da kazem da je jabuka trula. I svakako ne nastupam sa pozicije nekog autoriteta, kao sto neki imaju manir da rade na forumu...

Edited by Geronimo
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ok plata za Raduljicu, Kuzmića, Holanda, Lazića je bila dovoljna da se dovede top igrač i da onda imamo 13 igrača + 2-3 talenta i da budemo konkurentniji.

Ovo ovako može na menadžeru i to nekom od pre 10 godina, novije verzije uzimaju u obzir i druge elemente kao što je povreda baš tog igrača, neuklapanje i milion drugih faktora.

 

ABA se debelo potcenjuje , a pokazalo se da je za osvajanje prednost domaćeg terena mnogo važna. Mornar možeš da razbiješ 20 razlike, ali može posle duplog kola da ti se usere u život, Igokea isto. Cela liga šilji kurac na Zvezdu i Partizan.

 

Svaka ekipa u ovom momentu ima 2-3 povređena igrača i mi i Barsa i komšije

 

Dakle ja sam tim uini

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

...

Ovo ovako može na menadžeru i to nekom od pre 10 godina, novije verzije uzimaju u obzir i druge elemente kao što je povreda baš tog igrača, neuklapanje i milion drugih faktora.

...

Zato nam se poslednje dovedeni centar igracki uklapa 100% u tim, a bekovi su po igrackim karakteristikama totalno kompatibilni 😉

 

Inace, sa dosta toga u ostatku posla se slazem. Ali, npr. za 600k i 1m su potpuno drugi pool-ovi igraca, pa nek se izabere kompatibilan. U krajnjem slucaju, za 1m mozes i ovog od 600k da kupis, ako je to best buy. Pa onda da tu lovu prelijes negde druge, sad da li je to cist suter, igrac na 3-4, trener ili sta vec. Mislim da vise nije = bolje, bolje je = bolje.

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...