Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

34 minutes ago, Laki21 said:

 

Brate, drugo poluveme je bilo za taktičko pokaznu vežbu "Kako se ne vodi EL utakmica". Što god je mogao da usere usrao je. 

Pa ako je pametan nauci ce iz svojih gresaka. I bolji, iskusniji treneri od njega prave greske. S obzirom da je poraz unapred bio upisan odavno, ova lekcija na casu mu je dobro dosla... Nije katastrofa, prva je utakmica u EL. Polako. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

 

Uz ovakvog Ivanovića samo nam je trebao ceo semestar Adamsovog prilagodjavanja na EU košarku dok ne ustanovimo da je to Džoni sa dredovima, kako ga je neko ovde već nakitio.

 

Ja sam i stojim iza toga. Kao i iza toga da je bolje da Topic igra minute Dzonija ili Adamsa. Ne vredi nam da cekamo prilagodjavanje jer prilagodjavanja biti nece. Evo drugu godinu vec cekamo Ivanovica da se opusti i prilagodi i NISTA. 

 

Ko zna, zna, ne treba da se prilagodjava. 

 

I nema potrebe da se iko poziva na Hollinsa, Hollins je cele sezone igrao isto s razlikom da su mu u drugom delu lopte ulazile u kos. Nismo imali situacije da Hollins ne zna nesto da uradi pa eto da se adaptira i znace.  

Dzoni i Dzoni sa dredovima nemaju sta da adaptiraju kad je ovo njihova igra a ta igra prolazi na slabijim nivoima i to je to. Njima lopte ne cure iz kosa, nemaju problem da pogode otvorene trojke, oni ne mogu da dodju u priliku da ih pogode niti da urade bilo sta korisno. 

 

Jebes ti prilagodjavanje ako Topic deluje smirenije, racionalnije i bira bolja resenja od njih dvojice. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, korektno je bilo ovo.

 

Lazarevic je odigrao brutalnu odbranu na Clyburnu. Mislim da ovaj u par navrata nije znao sta ga je snaslo. Da nije bilo Stefana isao bi Clyburn na 30+, unistio je sve ostale cuvare.

 

Petrusevu su potrebne utakmice, zardjao je malo. Videcemo kako ce ispasti ovo sa njim na 4. S obzirom kakva je rupetina u odbrani, za njegovu karijeru bi mozda bilo i bolje da bude cetvorka, ali zavisi od toga koliko moze u napadu da ponudi sa te pozicije.

 

Ovo sinoc od bekova je bilo jezivo. Ne volim tako rano da dajem procene, ali Adams je izuzetno sumnjiv. On uopste nije igrac kakav je trebalo da bude. Ne deluje kao neko ko ce da uzme loptu i uradi nesto van sablona i da izmisli nesto. Ne vidim nijedan ocigledan kvalitet kod njega. Nije agresivan uppste, ne pravi prednost sa loptom, jednostavno nema uticaja na nasu igru.

 

Ne znam da li je kasno za Ivanovica da nauci nesto novo, ali mora brze da se oslobadja lopte po cenu da izgubi neku. Ubija covek driblanjem. 17 puta u napadu igra jedno te isto, pik koji se isto brani i isto zavrsava. Probi covek parket driblingom, unistava bilo kakav protok lopte. Ono je tesko gledati.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  jedina stvar koja bode oci je kako su vecitno nasi treneri tvrdoglavi i ne vide ili nece da vide neke ocigledne stvari...ljudi imamo u ekipi sigurno najboljeg defanzivca u El, naravno pricam o Lazarevicu...on je morao da bude na Klajburnu kad god je ovaj u igri ali naravno da nije i tad nas je ovaj punio...to mi je nesto stvarno neobjasnjivo...

 

  sto se tice ostalih stvari fali nam kreacije i to ozbiljno, poravice to Nedovic kad se vrati sigurno...Adams je realno dvojka koja moze da kreira ponekad...tako da ajde da damo jos vremena dok se ne vrate povredjeni da vidimo kako ce to sve ici...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mnogo brzo se kategoricki ocenjuje kvalitet i potencijal igraca, adams je najsveziji primer. vrlo je moguce da i ja debelo tripujem ali meni on ostavlja neki marquelle fultz vibe za siromasne, od kada je resio onaj bizarni problem suta.

 

ovaj tip kosarke je nov za njega, o nivou da ne pricamo. malo strpljenja i pojedinacno i timski.

 

puno ljudi se utrkivalo da se posere na bentila u one 4 bedne pripremne, sinoc je odvalio tekmu, otprilike jedna osoba je to i napisala.

 

mnogo je vazno odrzati & unaprediti ovaj nivo odbrane feat intenzitet i zelja, napad izgleda daleko bolje od predvidjenog izolacionog tipa, iako su tek dva igraca odigrala vrhunske partije a ostali promenljivo do lose.

sto na koncu nije lose, pogotovo sto je to prakticno prva tekma, prvak evrope sa pola gasa je i dalje f4 contender.

 

i vlada je bio hrabar, takodje vazan faktor.

Edited by uini
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Petrusevu su potrebne utakmice, zardjao je malo. Videcemo kako ce ispasti ovo sa njim na 4. S obzirom kakva je rupetina u odbrani, za njegovu karijeru bi mozda bilo i bolje da bude cetvorka, ali zavisi od toga koliko moze u napadu da ponudi sa te pozicije.

 

Ovo sinoc od bekova je bilo jezivo. Ne volim tako rano da dajem procene, ali Adams je izuzetno sumnjiv. On uopste nije igrac kakav je trebalo da bude. Ne deluje kao neko ko ce da uzme loptu i uradi nesto van sablona i da izmisli nesto. Ne vidim nijedan ocigledan kvalitet kod njega. Nije agresivan uppste, ne pravi prednost sa loptom, jednostavno nema uticaja na nasu igru.

upravo ovo je i moj utisak

ok je prilagodjavanje na nesto drugaciju kosarku, odbranu, intenzitet i sl

ipak u tom scenariju, ocekivao bih da vidim neki potencijalni kvalitet, nesto na cemu mozemo da baziramo optimizam da kad prodje period privikavanja, eto to ce da nam pravi prednost na ovom nivou

brzina, handle, pregled igre, sut...nista od toga do sad nisam video

solidan prvi korak je mozda jedina stvar koja malo odskace od tog nekog proseka

mada ni to nije bilo dovoljno da se u 2-3 prilike resi mustafa fal na na 6m od kosa

 

ne znam sa kim bih uporedio ovo sto sam do sada video

mozda neki radicevic ili tako nesto

 

ali eto ubedi me uini da sacekam jos metar dana pre silbovanja

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nova sezona - stara mafijaska pravila u EL koja favorizuju bogatase, pogotovo turske ekipe. Kakve presmesne sudijske odluke u trecoj cetvrtini i pocetkom cetvrtine, bukvalno je to napravilo razliku. 

 

Naravno imali smo i mi bagova pre svega u napadu, ali treba biti objektivan i reci da su nam falila 3 igraca koja ce najvise u napadu davati doprinos. 

 

Meni je utisak pozitivan uzimajuci u obzir sve okolnosti. Sledeci mec sa Pao kuci mora da se pobedi i da ekipa i trener dobiju malo samopouzdanja koje im je potrebno. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komšije ja sam gledao vaše prvo dok ne prebacih na ove naše albatrose.

Nemogu da ne primetim da onaj mali Topic (prvi put ga gledam) više liči na pleja od ove ostale dvojice.

I udje Klajburn da 5 poena i onda ulazi Lazarević pokrpi ga i ovaj ne zna šta ga je snašlo. Ja bih na vašem mjestu dao podršku treneru, ako se on nauči nositi sa ovim nivoom vi ste na dobitku. 

Edited by odupri se ludilu
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Nova sezona - stara mafijaska pravila u EL koja favorizuju bogatase, pogotovo turske ekipe. Kakve presmesne sudijske odluke u trecoj cetvrtini i pocetkom cetvrtine, bukvalno je to napravilo razliku. 

 

ruku na srce i mi smo se utrkivali u glupostima. mitrovic igra odbranu na klajburnu bez lopte, kao da je on (luka) superstar ove lige a ne klajburn.

standardno blago domacinsko sudjenje, toliko cemo i mi dobiti doma u tekmi u kojoj smo konkurentni i treba nam pomoc sudijskog prijatelja

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, NikadProtivKaline said:

upravo ovo je i moj utisak

ok je prilagodjavanje na nesto drugaciju kosarku, odbranu, intenzitet i sl

ipak u tom scenariju, ocekivao bih da vidim neki potencijalni kvalitet, nesto na cemu mozemo da baziramo optimizam da kad prodje period privikavanja, eto to ce da nam pravi prednost na ovom nivou

brzina, handle, pregled igre, sut...nista od toga do sad nisam video

solidan prvi korak je mozda jedina stvar koja malo odskace od tog nekog proseka

mada ni to nije bilo dovoljno da se u 2-3 prilike resi mustafa fal na na 6m od kosa

 

ne znam sa kim bih uporedio ovo sto sam do sada video

mozda neki radicevic ili tako nesto

 

ali eto ubedi me uini da sacekam jos metar dana pre silbovanja

Adams meni deluje da igra dobro 1-1 difens. Ima taj brz prvi korak i baš meku ruku. 

Nije naviknut na pozicioni košarku, el intenzitet i deluje da je prilično stegnut, otud i 3 promašene trojke kad je bio potpuno sam. Nije klasičan plej , više je Volters tip plejmejkera

Gubi se u timskoj odbrani , unosiće ga krupniji plejmejkeri, ali uz sve mane meni je žao što je kod nas na godinu dana .

 

Veći mi je problem Martin po do sada prikazanom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fradler said:

Drugo poluvreme je izgledalo tacno onako kako sam ocekivao da utakmica izgleda svih 40 minuta, pa sam na kraju ipak zadovoljan sto smo odigrali jedno celo poluvreme smislene, takmicarske kosarke. Mislim da je ovaj nivo dovoljan da se dobije Buducnost i da se dobro posibamo sa Panatom, pa cemo videti za dalje... Valjalo bi da se prikljuci makar Holand da izmisli neke poene u kriticnim momentima, nadam se da nije nista ozbiljno, jer kad se jednom udje u doca-Gluscevicevu ordinaciju, tesko se iz nje izlazi.

 

Adams je korektan bio u prvom, uz sad vec standardno dobru odbranu. Cim je vezao dva losa poteza u drugom, potpuno se raspao, upao u australijski rekreativo mod i zajedno sa Petrusevim prelomio utakmicu u njihovu korist. To mi je ujedno i jedini bas zabrinjavajuci utisak sa ovog meca, jer tesko mogu da ga zamislim kao nekog konstantnog trpaca na ovom nivou, a za to je projektovan. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je totalno zalutao u evropsku kosarku, ali isto tako ni prvi ni poslednji koji se posle incijalnog trokiranja aklimatizovao i preporodio. U svakom slucaju ga treba podrzati i sacekati jos bar 10-ak El utakmica, iako trenutna slika ne obecava.

 

Ivanovic i Petrusev..... no comment. Nisam siguran da Topic i Radulja mogu izgledati losije od njih dvojice.

 

Posto si jedan od retkih koji je napisao nesto smisleno sinoc, da se prikljucim i ja.

Da je ovo bila utakmica u kojoj smo stvarno imali sanse da dobijemo ne bi Adams imao toliku minutazu nakon sto je poceo da se raspada. Pustio ga je Vlada, bolje sad da se kali nego protiv Panate ili Baskonije, sa druge strane niko da uzme u obzir to da smo igrali bez beka, krpili smo sa Adamsom i Topicem koji minute nije dobio u garbage-u nego u q1, sto je za pohvalu.

Pokazao je kengur razuman stepen napredovanja nakon Olija, jos je daleko od onoga sto hocemo, ali stav mu je dobar i kao sto sam napisao gore, imamo cemu da se nadamo.

 

Sto se same utakmice tice ja sam dobio ono sto sam trazio pre pocetka, dakle 20 minuta dobre takmicarske kosarke, pred punom dvoranom i protiv najjace ekipe u Evropi. Jebiga ovi su odigrali sa manje od 5 izgubljenih lopti za 40 monuta, odlika stabilne i jake ekipe, mi nismo imali necije individualno ludilo da ostanemo konkurentni jos malo i priblizimo se neizvesnoj zavrsnici i to je to. Martin me prijatno iznenadio u dobrani, strasan tajming covek ima, podize i on formu polako. Ben rutinski, kasnije radio ono sto nikad ne radi ali mu ne zameram, dobar je.

Domace opcije odigrale korektno, Mitar, Pefi i Laza na optimalnom nivou, Lazarevic odlican, njegov trademark polako postaje to sto se protivnicki centri (sinoc Zizic) u kontri odbijaju od njega ko od zida.

Petrusev mnogo nervozan, nakon onog zakucavanja sam ocekivao jos par poteza, steta sto mu je izasla ona trojka. Morace da nadje nacin da kanalise tu negativu koju vuce sa sobom, to povlaci i problem sa fokusom koji ima kao retko koji profi igrac. Ocigledno ce igrati na 4 ove sezone gde su mu pored Bena konkurencija Lazarevic, Ilic i Raduljica, mora sa tim da se izbori kako zna i ume.

 

Vlada fino vodio utakmicu, par puta malo zakasnio sa izmenama, gurao ove sto treba da se guraju i nakon tajmova smo svaki put imali nacrtanu akciju koja je do kraja ispostovana. Covek vrlo pedantno radi svoj posao, da se ne zove kako se zove, i da ima neki pedigre bili bi svi daleko zadovoljniji njime sinoc. Igramo mnogo sigurnije i pedantnije nego u Aimpije sezoni. Ne oslanjamo se (samo) na stare snage vec pokusavamo da ukomponujemo novajlije, fali nam i najvece pojacanje i Segi koji kad je u zoni dize celu ekipu za jedan stepenik, sasvim pristojno smo izgledali bez njih dvojice. Neuporedivo smo bolji nego te sezone kada se cele jeseni sve svodilo na trio Roch-Pero-Milko i nadjebavanje sa po 90 primljenih poena.

Jos jedna stvar koja me raduje je igra na mali broj poena i nas odlican skok, sto ce biti vazan faktor protiv indijanaca u ABA, a ima ih dosta ove godine. Imali smo i mi i Partizan problem sa skokovima prosle nedelje, neka neko uporedi nasu i njihovu reakciju u Evroligi.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dobro smo odigrali utakmicu od koje se nije mnogo očekivalo. Sad treba da se vidi kako ćemo odigrati one od kojih se očekuje više (Pao, Baskonija) i one u kojima je pobjeda skoro pa imperativ (Budućnost, Olimpija). 

Za desetak dana moći će se sa malo više argumenata govoriti i o timu i o pojedinim igračima i o treneru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

od petruseva na 4 nema nista, dzabe ce izgubiti jos jednu sezonu...a i mi sa njim

radule na 4...ne znam bas kako bih to komentarisao

 



Neuporedivo smo bolji nego te sezone kada se cele jeseni sve svodilo na trio Roch-Pero-Milko i nadjebavanje sa po 90 primljenih poena.

ovo mozda kad coach vlada ove sezone ostvari 15+ EL pobeda pa da mozemo da kazemo

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, odupri se ludilu said:

Komšije ja sam gledao vaše prvo dok ne prebacih na ove naše albatrose.

Nemogu da ne primetim da onaj mali Topic (prvi put ga gledam) više liči na pleja od ove ostale dvojice.

I udje Klajburn da 5 poena i onda ulazi Lazarević pokrpi ga i ovaj ne zna šta ga je snašlo. Ja bih na vašem mjestu dao podršku treneru, ako se on nauči nositi sa ovim nivoom vi ste na dobitku. 

Klajburn je Lazerevicu dao jedan iz ofanzivnog skoka ili bolje reci pokupio odbitak i moguce vise ni jedan kos,mozda jedan iz prodora.Ostalo je sve odbranio Lazarevic,5-7 promasaja ima Klajburn protiv njega sigurno,niski post par puta,licem isto nista nije uradio...

 

@Guruima li te statistike,koji sut iz igre je imao Klajburn protiv Lazarevica?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

od petruseva na 4 nema nista, dzabe ce izgubiti jos jednu sezonu...a i mi sa njim

radule na 4...ne znam bas kako bih to komentarisao

 

Petrusev bi u slucaju da popravi koncentraciju i kretanje bio mnogo vise 4 nego Mitar, s obzirom na sut i to sto mozue ledjima da napadne cetvorke, a sto ce protiv vecine centara tesko ici. Bonus sa njim tu je i skok, minus je njegova brzina odnosno nedostatak iste.

Nije sjajno resenje, ne svidja mi se, ali to nam je sto nam je, centra pored Martina, Mitra i Kuza videti nece, jedino u slucaju povrede.

Raduljica nije za komentarisanje sam po sebi, racunam da s obzirom na kilazu i sut koji je "nabacio" (uzasno me boli sto o ovome moram da pisem) naginje blize 4 nego 5, mada ga u EL, nadam se, necemo gledati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...