Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Just now, Miki8 said:

 

Gacic je bolji igrac , sa boljim fizickim predispozicijama ali ih "krasi" ista osobina, oba igraca su mnogo mekana.

 

Pa kad su deca jos.

 

Zamisli sa 18 godina imas 214 cm visine. To be malo jaci vetar oduva. Tek treba da nabaci misice taj momak.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

Kampaco je čovek tim. To je prioritet svih prioriteta, on i od mediokriteta pravi košarkaše.

Sve te prioritete je ovih godina Covic ispustao. Naravno, para se nema, ali su se tokom sezona bacale za Raduljice i jos neke zgubidane...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Lazićevo i Lazarevićevo bivstvovanje u ovom sportu bi imalo potpunog smisla, kada bi se i u košarci uvele rukometne izmene. 

 

inače, branko šutira ove sezone trice tačno 50% u euroleague & 50.7% u aba. šteta što u odbrani više nije onaj punisher kakav je bio ali sasvim korektno on radi svoj biznis.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

Kampaco je čovek tim. To je prioritet svih prioriteta, on i od mediokriteta pravi košarkaše.

Nema potrebe da pravimo mitska bica od kosarkasa, bez obzira na to koliko ih volimo Ili koliko su kvalitetni.

Koliko je Kampaco covek-tim videli smo u ZG protiv Cibone, sasvim solidna njegova partija nije pomogla da nas istamburaju kako dolikuje.

A jeste nas najbolji igrac, sigurno medju 5-6 najboljih u crveno-belom dresu ikada. I svima nama najveca zelja da ga gledamo I narednih sezona u crveno-belom dresu.

Link to comment
Share on other sites

Mali Topić je naš najbolji prospekt. Dečko sa 17 godina dominira u seniorskoj konkurenciji. Koliko god ta KLS bila slaba nije lako u tim godinama dominirati među seniorima. Ipak su to ljudi naspram njega, a nijesu rekreativci. 

 

U toj ligi igra i Zlatibor koji je prošle sezone osvojio ABA2. Vojvodina i Subotica su solidne ekipe, Sloga je nastupala u ABA2 ove sezone. 

 

Mislim da je dobro za njega što je tamo otišao, ali već sledeće sezone treba da ide na nivo više.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Prošao sam malopre kroz sve rezultate i uzeći u obzir tokove utakmica, protivnike i krajnje ishode, mi možemo da žalimo za 4 utakmice i to Zadar i Cibonu u ABA i PAO i Bajern u gostima u EL. Naravno i onu Barselonu kući ali mi smo tesno dobili isto određen broj mečeva tako da je ovo moj utisak, 16-15 je trebalo u ovom trenutku da bude naš skor da smo imali više pameti i sreće u te dve utakmice, ono su već bile dobijene.

 

Nažalost, koštaće nas prednosti domaćeg terena u ABA i F8 u EL. Ako sezonu završimo sa 17-17 ili 16-18 ja ne bih mogao da je smatram apsolutnim neuspehom ukoliko bi uspeli da zadržimo učešće u EL, Duška i Fakua. Ako bi bilo bez jedne od ove tri komponente onda je fijasko jer se u svakom slučaju kreće ispočetka. Bez EL ili Duška svakako a Kampaco je ovoj ekipi daleko najvažniji igrač i jedini nezamenjiv.

 

Iskreno se nadam scenariju da objave da i kkp i mi igramo EL sledeće godine pre finala ABA i da onda *možda* gledamo neku relativno normalniju seriju za trofej a ne za život i smrt.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

inače, branko šutira ove sezone trice tačno 50% u euroleague & 50.7% u aba. šteta što u odbrani više nije onaj punisher kakav je bio ali sasvim korektno on radi svoj biznis.

 

još da ume da spusti loptu na zemlju, tapne koji put, provuče kroz noge neku fintu, položi loptu u koš... ma šta ja pišem, to je za košarkaše 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prilican optimista po pitanju ostanka Kampaca. Ako mu stvarno dajemo sledece sezone 2.5 miliona, tesko da ce neko vise da ponudi, naravno da Real moze vise da plati, ali pitanje je hoce li. 

 

Sto se njega samog tice, mislim da ako Zvezda igra Evroligu, nemamo razloga za strah. Ako ne igramo nemamo sansi. Sto se prioriteta tice, mislim da je svima jasno da je Kampaco nivo iznad i Vildoze. I to ne ovog Vildoze vec onog s pocetka igara u Zvezdi. Faku kontrolise bukvalno celokupan tempo utakmice, naporan je kao osica, a ni malo prljav igrac, samo uporan. U stavu je izuzetno cvrst pa se cesto desi da ni neki igrac 20 cm visi od njega ne moze da ga pomeri na low postu.

 

Nije nikakva mitska zver, covek je jednostavno najbolji plej u evropi bez sumnje. Da je 10 cm visi to bi bio najbolji plej van Amerike u istoriji kosarke, bez dileme. Kazem plej, ne skorer, cist organizator igre, dirigent. Uzivanje je videti takvog lika. Ja sam licno odusevljen, i ne treba mnogo lementirati, bice sta bude. Ako ode, nek mu je sa srecom, velika je cast sto on igra kod nas.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

još da ume da spusti loptu na zemlju, tapne koji put, provuče kroz noge neku fintu, položi loptu u koš... ma šta ja pišem, to je za košarkaše 

 

to ne ume ni dobrić osim u jednu stranu. kapiram šta kažeš ali ne moraju baš svi da budu dobri u svemu. naš je problem što imamo trećinu takvih a ne obavezno lazić

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

inače, branko šutira ove sezone trice tačno 50% u euroleague & 50.7% u aba. šteta što u odbrani više nije onaj punisher kakav je bio ali sasvim korektno on radi svoj biznis.

 

U ABA šutira 37.2%, al' nebitno, svakako je igrač manje u napadu i neko ko nema kvalitet da bude u užoj rotaciji EL ekipe.

 

P.S. Dobrić je u odnosu na njega umetnik sa loptom, a ni on realno ne bi smeo da ima mesta u užoj rotaciji, uprkos tome što ima taj izuzetan kvalitet da nikada ne promašuje stalno (by Kuzmanović).

 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

još da ume da spusti loptu na zemlju, tapne koji put, provuče kroz noge neku fintu, položi loptu u koš... ma šta ja pišem, to je za košarkaše 

To nije problem kad imas jednog takvog igraca u timu koji odradjuje svoj posao na maksimum. Znaci odbrana da gori i trojka preko 40%+ eno ga PJ Tucker sa 37 godina ima 11 miliona i jos dve godine ugovora, tuce odbranu od 2 do 5 sta treba i stoji u korneru pali trojke loptu ne spusta na parket. Tukle su se za njega ekipe ovog ljeta i takvih slucajeva u nba ima na pretek. E sad sto je neko napisao mi imamo takvih previse sto ne znaju da spuste loptu i jos mnostvo drugih problema

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

U ABA šutira 37.2%, al' nebitno, svakako je igrač manje u napadu i neko ko nema kvalitet da bude u užoj rotaciji EL ekipe.

 

I Lazic i Lazarevic mogu da budu tamo neki 11 i 12. igraci rotacije. Specijalci. Nikako igraci koji stalno igraju 15-20 minuta. Mislim, mogu oni biti i vazniji igraci rotacije ali onda da se ne zavaravamo sa nekim top 8 ambicijama. Onda nam je 12-15 mesto merka.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

U ABA šutira 37.2%, al' nebitno, svakako je igrač manje u napadu i neko ko nema kvalitet da bude u užoj rotaciji EL ekipe.

 

aba liga me, iz nekog samo njima poznatog razloga odvede na sezonu 2020/21 😐

samo hoću da kažem kako nije strašno da imaš 3-4 od 12-14 igrača koji su nekakvi specijalisti. problem je kada ih je 5-6

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Ja mogu da istrpim dva specijalca. Jednog za cuvanje igraca od 1-3. Drugog za cuvanje centara. Vise od toga ne. 

 

savremena košarka ne samo da trpi, već i ohrabruje te famozne 3&D igrače, čiji ja nisam veliki fan ali dokazano je da ne moraju svi da budu neki ballhandleri, samo da se ne preteruje na temu.

i dalje je najvažnije probaciti loptu kroz obruč.

Link to comment
Share on other sites

Za sledeću sezonu, ako igramo EL, od domaćih da ostanu samo - Nedović, Petrušev, jedan od Lazića/Lazarevića, Mitar kao treća opcija na centru i Ilić, da napravimo nešto od njega. Priključiti Topića. 

To je 6 igrača, koje ćemo zvati - domaća osnova. Ostalima se zahvaliti. 

Ako ima još neko da se probere po inostranstvu od naših, kao što je Jović npr, za neku Pefi ulogu, mogao bih da razumem. Eto, pola rostera već. 

 

Od stranaca, pravio bih totalnu rekonstrukciju, osim Kampaca. On bi bio i glava i rep tima, njega bih pitao za savet koje igrače da mu dovedem. Da mu se u praksi pokaže da je najbitniji i da će mu se titrati do maksimalne granice, samo da ostane. 

Naravno, ne bih imao ništa ni protiv ostanka Vildoze, samo mi 3 top igrača, kojima treba dosta minuta, na dve pozicije nekako mnogo za naše uslove. 

 

Kampaca okružiti nekim Beronima i Kumađeima i pola posla obavljeno. 

 

Trebaju nam ko lebac dvojica trpača u ekipi, da znaš da će pogoditi šut ako je sam. U teoriji, imali smo nekoliko takvih i ove sezone, ali kad smo ispuštali voz za top 8, imali su 3/22 za 3.

Zato bih šutera ubicu tražio isključivo u strancima. 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

savremena košarka ne samo da trpi, već i ohrabruje te famozne 3&D igrače, čiji ja nisam veliki fan ali dokazano je da ne moraju svi da budu neki ballhandleri, samo da se ne preteruje na temu.

i dalje je najvažnije probaciti loptu kroz obruč.

 

Mislis Bruce Bowen tip igraca. Da, Lazic moze da se poredi mada je atletski daleko od toga, ali jeste hustler. Lazarevic ne moze vola da ubode u sutu, tako da on nije ni blizu toga.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Za sledeću sezonu, ako igramo EL, od domaćih da ostanu samo - Nedović, Petrušev, jedan od Lazića/Lazarevića, Mitar kao treća opcija na centru i Ilić, da napravimo nešto od njega. Priključiti Topića. 

To je 6 igrača, koje ćemo zvati - domaća osnova. Ostalima se zahvaliti. 

Ako ima još neko da se probere po inostranstvu od naših, kao što je Jović npr, za neku Pefi ulogu, mogao bih da razumem. Eto, pola rostera već. 

 

Od stranaca, pravio bih totalnu rekonstrukciju, osim Kampaca. On bi bio i glava i rep tima, njega bih pitao za savet koje igrače da mu dovedem. Da mu se u praksi pokaže da je najbitniji i da će mu se titrati do maksimalne granice, samo da ostane. 

Naravno, ne bih imao ništa ni protiv ostanka Vildoze, samo mi 3 top igrača, kojima treba dosta minuta, na dve pozicije nekako mnogo za naše uslove. 

 

Kampaca okružiti nekim Beronima i Kumađeima i pola posla obavljeno. 

 

Trebaju nam ko lebac dvojica trpača u ekipi, da znaš da će pogoditi šut ako je sam. U teoriji, imali smo nekoliko takvih i ove sezone, ali kad smo ispuštali voz za top 8, imali su 3/22 za 3.

Zato bih šutera ubicu tražio isključivo u strancima. 

 

Otprilike ovako i ja razmisljam, samo bih dodao i Dobrica. 

Dakle od domace osnove da ostanu Mitar, Dobric,  Nedovic, Petrusev, Topic. Moze jos jedan da se probere za kraj klupe izmedju Lazic/Lazarevic/Ivanovic, ako bas mora. Eto vec pola rostera.

Ako se ukaze prilika za nekim ekstra domacim povratnikom tipa Gudura/Kalina koji trenutno nisu realni.

Dodati 6-7 stranaca, ali koji su stvaran kvalitet i to je je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...