Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

10 hours ago, Cooper said:

Ovo je šok.
Možda pokušaj da se ode u NBA.
Ali uvek sam mislio da je Miškov odnos sa njim kao otac prema sinu...
 

 

 

 

Još samo jedna potvrda koliko Micić uopšte nije lak lik za hendlovati. Mislim da je ovo Miška baš zabolelo, mnogo je sebe uložio za njega, neuspeh u Bajernu, pa Zvezda gde nije blista, i onda ga iz Tofaša, dovede u Žalgiris, gde mu opet otvara vrata velike scene.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Možda nema mnogo veze sa temom, al moram napisati da daleko više uživam gledajući košarkaške utakmice nego fudbalske. Gledao sam SP u fudbalu i bilo mi je uglavnom dosadno, izgubio sam vreme, finale je popravilo utisak. Gledao sam EP u košarci i uživao u većini utakmica. Pogotovo ove sezone mi je Evroliga zanimljiva, a vala jedva čekam i plej-of NBA lige.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prilično neočekivan potez Micića. Osim ako nije puklo nešto na ličnoj osnovi, jedinu logiku pronalazim u tome da je možda nezadovoljan načinom na koji je Miško hendlao njegov eventualni odlazak u NBA, uslove i to, pa možda Wasserman agencija može da mu izboksuje nešto bolji tretman preko bare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Lundberg i Mannion su dva vrlo iskoristiva beka i stvarno ne znam zašto praktično nisu igrali, posebno jer se i Hackett raspao i ništa nije mogao Exumu. Kao što rekoh u vezi Tea, ima tu i dalje mađije, ali nema tu neke konstante + je odbrambeno najgori igrač u istoriji EL koji se ne zove Filip Čović.

Lundberg je povredjen valjda, nema sumnje da je bitan clan rotacije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Prilično neočekivan potez Micića. Osim ako nije puklo nešto na ličnoj osnovi, jedinu logiku pronalazim u tome da je možda nezadovoljan načinom na koji je Miško hendlao njegov eventualni odlazak u NBA, uslove i to, pa možda Wasserman agencija može da mu izboksuje nešto bolji tretman preko bare.

Najavio sam ovo još za vrijeme Evrobasketa. Razlog je NBA.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Prilično neočekivan potez Micića. Osim ako nije puklo nešto na ličnoj osnovi, jedinu logiku pronalazim u tome da je možda nezadovoljan načinom na koji je Miško hendlao njegov eventualni odlazak u NBA, uslove i to, pa možda Wasserman agencija može da mu izboksuje nešto bolji tretman preko bare.

Mislim da je zakasnio sa time, da je hteo u NBA, to je moralo najkasnije da se desi prošlo leto. Druga stvar, teško da može da dobije pare u NBA koje ima u Efesu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Green23 said:

Mislim da je zakasnio sa time, da je hteo u NBA, to je moralo najkasnije da se desi prošlo leto. Druga stvar, teško da može da dobije pare u NBA koje ima u Efesu.

 

novac koji ima u efesu ili malo veći, verovatno može da dobije negde u nba.

međutim, vasa ima 29 godina a ja ne mogu da se setim primera vrhunskog plejmejkera iz evrope/evrolige, koji je pod stare dane otišao tamo i uspeo nešto da uradi izvan prisustva na par sezona i role od 15-20mins tops.

 

teodosić je imao 25mins u sezoni clippersa u kojoj nisu znali šta bi od sebe

facu 20mins u nuggetsima koji su bili ojađeni povredama

prigioni u knicksima 13-15mins kao ruki od 35 ljeta 🙃 i solidan impact ali kao treći plej

 

jako je teško naći ekipu tamo koja bi rizikovala sa "matorim" igračem. tankerima trebaju mlade upside opcije, onima koji se takmiče za plej of ili više od toga, neke sigurice koje će, ako ne rade posao, moći da iskoriste kao trejd delove.

 

ne znam, eto jedino da nađe ekipu sa sličnom situacijom kao teo ili facu svojevremeno. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

novac koji ima u efesu ili malo veći, verovatno može da dobije negde u nba.

međutim, vasa ima 29 godina a ja ne mogu da se setim primera vrhunskog plejmejkera iz evrope/evrolige, koji je pod stare dane otišao tamo i uspeo nešto da uradi izvan prisustva na par sezona i role od 15-20mins tops.

 

teodosić je imao 25mins u sezoni clippersa u kojoj nisu znali šta bi od sebe

facu 20mins u nuggetsima koji su bili ojađeni povredama

prigioni u knicksima 13-15mins kao ruki od 35 ljeta 🙃 i solidan impact ali kao treći plej

 

jako je teško naći ekipu tamo koja bi rizikovala sa "matorim" igračem. tankerima trebaju mlade upside opcije, onima koji se takmiče za plej of ili više od toga, neke sigurice koje će, ako ne rade posao, moći da iskoriste kao trejd delove.

 

ne znam, eto jedino da nađe ekipu sa sličnom situacijom kao teo ili facu svojevremeno. 

 

On ovde ima oko 2.5m po sezoni, što znači da mu treba oko 5.5m u NBA, i to da neko bude spreman da da otprilike 18/3.

Link to comment
Share on other sites

Misko, izgleda demantuje. Činjenica je da je Vasa bio nezadovoljan oko NBA, i da je trazio drugu najbolju opciju u vezi toga. Vidjecemo, je li Misko uspio spasiti ovu saradnju.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Green23 said:

On ovde ima oko 2.5m po sezoni, što znači da mu treba oko 5.5m u NBA, i to da neko bude spreman da da otprilike 18/3.

 

možda nije, možda jeste. kontam da se i u turskoj plaća nekakav porez. 

samo kažem da mi to izgleda kao manji problem u odnosu na nalaženje nba kluba koji će mu dati minute & ulogu koja je prikladna njegovoj reputaciji (odnosno, očekivanjima)

 

zato sam navodio sve one plejmejkere koji su otišli matori i to kao svetle primere, makar na sezonu-dve. ima više onih koji su otišli i presedeli na klupi svoj boravak: mike james, kevin pangos, malcolm delaney, možda goudlock, zaboravio sam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

možda nije, možda jeste. kontam da se i u turskoj plaća nekakav porez. 

samo kažem da mi to izgleda kao manji problem u odnosu na nalaženje nba kluba koji će mu dati minute & ulogu koja je prikladna njegovoj reputaciji (odnosno, očekivanjima)

 

zato sam navodio sve one plejmejkere koji su otišli matori i to kao svetle primere, makar na sezonu-dve. ima više onih koji su otišli i presedeli na klupi svoj boravak: mike james, kevin pangos, malcolm delaney, možda goudlock, zaboravio sam

Kao što znaš, u Evropi se uvek prikazuju neto iznosi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Kao što znaš, u Evropi se uvek prikazuju neto iznosi. 

 

pojma nemam tj nisam znao ali kao što rekoh, manji deo problema, imo.

edit uostalom, vasa je nešto letos pričao kako ne bi svakako išao u nba zbog para ili tako nešto

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

pojma nemam tj nisam znao ali kao što rekoh, manji deo problema, imo.

edit uostalom, vasa je nešto letos pričao kako ne bi svakako išao u nba zbog para ili tako nešto

Ma jasno, i ja mislim da svakako ne bi otišao tamo da greje klupu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Shikamaru said:

NBA ekipe godinama pokušavaju da nađu par krila poput Pjera i HDejvisa, defanzivne zveri koje preuzimaju 1-4 (neretko i 5) a da ofanzivno nisu krateri, još Motli iza njih, bruka defanzivno..

Momak je tri godine igrao za Sasari dok ga Kokoškov nije odveo u Fener ... EL radari često zakažu. :classic_smile: mada je ovde pominjan.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...