Jump to content

Rekreativni tenis


Romantik

Recommended Posts

On 7/29/2022 at 5:49 AM, Marko said:

Okači neke slike terena, objekata gde igraš. Ako imaš fotke naravno.

...................

 

Znam da je pitanje upuceno nasem kolegi @Squabbit , no malo cu se umesati.

Zivim u relativno malom gradicu u Alabami. Mozda ce nekoga interesovati kako to izgleda ovde...

 

Svoje fotke nemam. Razlog je sto je u vecem delu kompleksa (dakle, sem na kosarkaskim, fudbalskim i bejzbolskim terenima) zabranjena upotreba kamera i mobilnih telefona. To je zato sto postoje i drugi sadrzaji (bazen, teretana itd.) i izbegavaju probleme ako neka budala hoce da slika zene od-do X starosti sa minimumom odece. A dobro dodje i zabrana na teniskom delu - taman posla da nekome usred poena zazvrnda mobilni...

 

Tako, fotke sam skin'o sa Google Earth:

 

mutuxMr.jpg

 

Postoji jos jedno mesto, na drugom kraju naselja, ali su tereni u losijem stanju (mada, zato nikad nema guzve...):

 

qALZgsA.jpg

 

Kako je kod drugih? Stvarno, bilo bi zanimljivo videti gde igrate.

 

edit: igram 2 do 4 puta nedeljno. Ne kosta nista (tj. najam terena), ali je tokom praznika i popunjenijih termina potrebno rezervisati teren unapred - i naplatice ako se ne pojavis.

 

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

CX2ZACG.jpg

 

xagwZvB.jpg

 

WBzH0gk.jpg

 

w15qO5O.jpg

 

Evo ga upeo sam.
Posto sam zadnjih god i po u Orange County, ovde ima bukvalno 3 terena u radijusu od par milja.
Obicno igram kod druga u komplexu jer ima 8 terena, nema zakazivanja, ponekad igraju ljudi ali bas slabo.
ili kod drugog ortaka u Laguna Niguel (prve 2 slike), tamo je bas dobro. Zelenilo okolo, svetla super, ima cak i "centralni" turnir

 

zamenise stara svetla za nova LED koja su krs. Tj nisu toliko krs, koliko taj neko ko ih je stavljao veze nema sa tenisom, bas smetaju pogotovo ako igra neko i na drugim terenim jer onda siba po ocima sa svih strana

Mi, pon, sre, pet. Fazon od 19-20 pa do 22, tada se gase svetla i pocinje trece poluvreme
malo mango malo pivo, super zajebancija.

nije vruce, oko 7 vec temp padne na 22, 23 i onda je super.
Igram neku ligu/turnir jer mi je ekipa isa na odmore po evropi.. 
sa ovima sa aplikacije, nadjemo se gde god, kao sto rekoh terena ne manjka

 

 

 

Edit:
pretprosli vikend odem na egzibiciju Michael Chang i James Blake.. Dobro zezanje, cak me i pogodishe lopticom, potpisanom :)

 

K4V6Oeq.jpg

 

 

Edited by Squabbit
  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pih ubi me neko date juče u 1/2 finalu nekog turnira..

Zajebah se pa smo igrali u 10 ujutro na 28stepeni. Nisam mogao da se sastavim.

 

A on samo vraća, winnera nema, svaka mu odlicna za napasti, al ne vredi kad neće noge da se nameste..

 

Udjem u njegovu igru bam bam sa osnovne i tu je bio kraj, više sam gresio..

 

Bas velika razlika igrati po danu i uvece..

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Romantik said:

Ja jedino tad mogu, čim malo zahladi ja ne mogu da se krećem, olovne noge, ko vama na vrućini.

Nisu meni noge problem. Naprosto,stuce me vrucina..delujem gore od Djokovica onomadtm na Ozi Openu. :lol_2:

Zato uvek uzimam termine predvece..kad malo "prehladi".
(totalno ocekujem komentar od Boxy: "kazem ja..godine")

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Squabbit said:

Pih ubi me neko date juče u 1/2 finalu nekog turnira..

Zajebah se pa smo igrali u 10 ujutro na 28stepeni. Nisam mogao da se sastavim.

 

A on samo vraća, winnera nema, svaka mu odlicna za napasti, al ne vredi kad neće noge da se nameste..

 

Udjem u njegovu igru bam bam sa osnovne i tu je bio kraj, više sam gresio..

 

Bas velika razlika igrati po danu i uvece..

 

Vecini ljudi su najtezi protivnici ti koji "stizu sve" i ne grese, nema besplatnog poena, sve mora da se zaradi... a posto su dobri na nogama, da bi zaradio poen potrebno je da ostrije pojacas vise vezanih udaraca, sto te lako izbaci iz zone komfora i povecava mogucnost greske...

Ti "terijeri" koji ne grese i sve stizu su se nauzimali turnira ihahaj, pogotovo ako pritom igraju duboke lopte...

Zato je dosta bivsih fudbal i futsal igraca medju uspesnim teniskim rekreativcima/veteranima, oni su uglavnom jako dobri na nogama, a to je "pola posla".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/15/2022 at 11:01 PM, Drug Crni said:

Nisu meni noge problem. Naprosto,stuce me vrucina..delujem gore od Djokovica onomadtm na Ozi Openu. :lol_2:

Zato uvek uzimam termine predvece..kad malo "prehladi".
(totalno ocekujem komentar od Boxy: "kazem ja..godine")

 

Kakvi izgovori samo, krstenica tebe zeza, a ne vreme :classic_tongue:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/31/2022 at 9:22 PM, Squabbit said:

Pao novi reket.

Yonex VCORE 100

mnogo vishe snage u reketu nego Pure Stricke, trebalo mi je 10tak dana da se naviknem na veci reket i oblik, ali imam pa barem 2x vishe vinera po setu.
Metnuo yonex poli tour spin (plave) i oglashavanje nije laganje, ima spina na pretek, samo kazu da ce da se otpuste bas brzo.
 

 

Odlučio da kupim novi lopar i jedna od opcija mi je baš VCORE 100. Teško se može čuti neki negativni komentar za njega, a i trebao bi dosta dobro odgovarati mojoj igri. Kakvi su ti sad utisci, posle 6+ meseci igranja sa njim?

 

Več sam testirao novi Aero i Pure drive. Oba lopara jako dobra, ali nijedan me nije oborio s nogu. Sa Aerom sam imao problema da pronađem sweetspot, posebno kad mi se lopta odbije visoko. Ali zato kad imaš vremena da se namestiš i udariš agresivan top spin forehand, lopta ide kao projektil. Tako da mi se sviđa ideja kako bi potencialno mogao da igram, kad bi se privikao na taj lopar, ali mislim da nije najlakši za igranje u samom startu.

Pure drive je laganica. Čim ga uzmeš u ruke, kao da si igrao sa njim čitav život. Ali  jesam imao osječaj kao da je malo prelagan, iako je bio 300g i 100sq glava, kao i ostali. A to mi se je najviše odrazilo na backhandu, gde je bio na kontaktu dosta nestabilan osečaj, pa sam onda igrao više slice. Ali zato servis kao nikad do sad. Obično ako odserviram jedan as (i to je neka frljoka obično), mogu da se šutiram u dupe. Sa pure drajvom, po 2-3 na set. Posebno sa AD strane, out wide serva. Čini mi se da sam svaku drugu pogodio u sami čošak servisnog polja.

 

Sad planiram da potestiram još Vcore 100, kao što sam napisao gore, i Ezone100, oko kojeg se stvara ozbiljan hype. Pa ču onda da uzmem onoga koji mi se najviše svidi.

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E sad..

Ja mogu porediti vcore 100 sa pure stricke.

Samo sam sa tav2 igrao 

Yonex ima više snage no babolat i cini mi se da zbog oblika lakse pogađam sweet spot.

 

Servis mi je takodje lakse da pogodim s njim.

Overall sto bi se reklo više mi je legao nego stricke. Ali razlika je zanemarljiva na mom nivou.

Jedino ako ti bas ne lezi kao meni wilson rf97, sa kojim ne mogu 1 rally da odigram koliko je krut reket.

 

Meni su žice napravile najveću razliku kada sam presao na 17 gauge sa 16L.

Lakse za ruku + mnogo više osećaja.

Preporuka za msv hepta twist.

Skoro pola cene od rpm blast a iste performanse 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Squabbit said:

E sad..

Ja mogu porediti vcore 100 sa pure stricke.

Samo sam sa tav2 igrao 

Yonex ima više snage no babolat i cini mi se da zbog oblika lakse pogađam sweet spot.

 

Servis mi je takodje lakse da pogodim s njim.

Overall sto bi se reklo više mi je legao nego stricke. Ali razlika je zanemarljiva na mom nivou.

Jedino ako ti bas ne lezi kao meni wilson rf97, sa kojim ne mogu 1 rally da odigram koliko je krut reket.

 

Meni su žice napravile najveću razliku kada sam presao na 17 gauge sa 16L.

Lakse za ruku + mnogo više osećaja.

Preporuka za msv hepta twist.

Skoro pola cene od rpm blast a iste performanse 

 

To me ne iznenadjuje. Posle svega što sam čuo, Pure Strike je ipak više control oriented reket (ako izuzmemo tour verziju), nego vcore koji je spin&power varianta. A baš ovo što kažeš za sweet spot je jedan od razloga zašto razmatram ove yonexe. kažu da je zbog asimetrične glave sweet spot veči, a zbog neke tehnologije ispod beama, stabilnost bolja. Dve stvari koje su za mene dosta bitne.

 

Nisam nika probao rf97, ali znam da je poznat kao izuzetno zahtevan lopar za igranje.

 

Prvi put čujem. Pitaču sledeči put servisera. Ja sam se dvoumio između rpm blast i luxilon alu power.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je luxilon alu power zajebala rucni zglob. Ok moja nakaradna tehnika u kombinaciji sa luxilon.

 

Ali nikako mi nisu legle i cenim da je vishe hype no sto su kidacke strune.

 

Sinoc izgubim mec protiv rivala velikog. Ok on igra 4,5 godina ja god i po, ali to me toliko isfrustrira da mi dodje da sve teram u Q..

Malo mi falilo da razlupam reket, drao sam se kao magarac.. jbm li ga valjda to znači da mi stalo, sta znam

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2022 at 6:26 PM, Squabbit said:

Meni je luxilon alu power zajebala rucni zglob. Ok moja nakaradna tehnika u kombinaciji sa luxilon.

 

Ali nikako mi nisu legle i cenim da je vishe hype no sto su kidacke strune.

 

Sinoc izgubim mec protiv rivala velikog. Ok on igra 4,5 godina ja god i po, ali to me toliko isfrustrira da mi dodje da sve teram u Q..

Malo mi falilo da razlupam reket, drao sam se kao magarac.. jbm li ga valjda to znači da mi stalo, sta znam

 

 

 

Čuo sam da su dosta stiff, tako da nisam iznenadjen.

 

haha. Ma opusti se. Ja se recimo nikad ne iznerviram zbog rezultata, jer mislim da je nebitan u rekreativnom sportu. Na prvom mestu je uživanje u sportu kojeg voliš, druženje. itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Vise ne igram, Nisam samo mator, nego sam tesko bolestan.

Ali povremeno odem na teren i navijam za nekog poznatog. U stvari, dobacujem i zajebavam obojicu.

 

Relativno sam mlad, samo 65. A moj tast je igrao do 88. Onda ga je sjebala prostata, dobio je kateter i nije hteo da igra sa vrecom urina omotanom oko noge. Jos je ziv, ima 90 i prati tenis na ekranu i u vestima.

 

Hteo bih da ga sledim. Imam 1/3 pluca normalnog coveka. Mogu da odigram par poena a onda ostanem bez vazduha, ne mogu da zavrsim gem.

 

Ali gledacu drugare. Zajebavacu ih komentarima kako bih opalio neki udarac bolje. Ih, u masti bi servirao kao Karlovic, Isner ili Ivanisevic. Jeste, jednom sam lupio takvu servu (bilo je pre oko 20 godina :classic_biggrin: ).

 

A sada, da gledam. Profi sezona je gotova, nova ce poceti za par meseci, ali u mojem lokalnom klubu se redovno igra. Pa aj'mo Fred protiv Igora, vodim vas na pice posle meca!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zoran59 said:

Vise ne igram, Nisam samo mator, nego sam tesko bolestan.

Ali povremeno odem na teren i navijam za nekog poznatog. U stvari, dobacujem i zajebavam obojicu.

 

Relativno sam mlad, samo 65. A moj tast je igrao do 88. Onda ga je sjebala prostata, dobio je kateter i nije hteo da igra sa vrecom urina omotanom oko noge. Jos je ziv, ima 90 i prati tenis na ekranu i u vestima.

 

Hteo bih da ga sledim. Imam 1/3 pluca normalnog coveka. Mogu da odigram par poena a onda ostanem bez vazduha, ne mogu da zavrsim gem.

 

Ali gledacu drugare. Zajebavacu ih komentarima kako bih opalio neki udarac bolje. Ih, u masti bi servirao kao Karlovic, Isner ili Ivanisevic. Jeste, jednom sam lupio takvu servu (bilo je pre oko 20 godina :classic_biggrin: ).

 

A sada, da gledam. Profi sezona je gotova, nova ce poceti za par meseci, ali u mojem lokalnom klubu se redovno igra. Pa aj'mo Fred protiv Igora, vodim vas na pice posle meca!

Жив био и дуго игро/гледо тенис 😉

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...