Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

26 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Pa nije bas tako da smo zemlja nicega.

 

U individualnim sportovima imamo dosta uspeha, samo sto medalja jedne Ivane Spanovic recimo, nikada ne moze da se meri sa medaljom u kolektivnim sportovima, jer u ovoj zemlji kod vecine sve pocinje od Zvezde i Partizana.

 

Mozda jedino da je Usain Bolt nas.

 

Odavno smo mi u kolektivnim sportovima slabi, a ako vec gledamo retrospektivu, prvo smo stali u rukometu, pa u kosarci - muskoj.

 

U odbojci i vaterpolu smo godinama bili sjajni.

 

Sad sto vecinu navijaca zanima samo basket i fuzbal, to nije do drzave.

 

Tako da smo mi daleko od zemlje nicega, bar sto se sporta tice. Sjajne sportiste imamo i dalje, samo sto ih imaju i drugi.

 

Napisala si praktično isto što i ja.

 

Individualni uspesi su freak accident kod nas i nisu plod rada saveza već mukotrpne borbe pojedinca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Mozete vi da analizirate sta god ocete al u zivotu se sve vrti oko jedne stvari koje razliciti narodi drugacije interpretiraju 

Karma, kako cinis tako ti se i vraca, kako sejes tako znjes i ostalo. 

 

Ne mozes da se onako ophodis prema legendi i ocekujes da sve to prodje nekaznjeno od strane visih sila. 

Sve ima svoju cenu i sve se vraca kao bumerang a i sve se placa. Ne postoji dzabe mali milion ovakvih floskula. 

 

 

 


Slazem se, kao sto sam i napisao sinoc. Radi karma za ophodjenje prema Saletu Djordjevicu. Onaj poslednji deo pasusa ti je neki lapsus, pa sam ga uklonio, da se ljudi ne zbune.

Svakako karma nije mogla poceti da radi unapred zbog Teodosica (vs Italija za OI, kvalifikacije od Igora do Currya), pa se to i vremenski ne poklapa.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:


Slazem se, kao sto sam i napisao sinoc. Radi karma za ophodjenje prema Saletu Djordjevicu. Onaj poslednji deo pasusa ti je neki lapsus, pa sam ga uklonio, da se ljudi ne zbune.

Njega u svakom klubu isterali a retko gde je taj klub pogodila karma. Tako da ne mislim da ima veze sa tim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sam B said:

 

Napisala si praktično isto što i ja.

 

Individualni uspesi su freak accident kod nas i nisu plod rada saveza već mukotrpne borbe pojedinca.

 

Ne bih se baš složio.

Ako pričamo o atletici i ovim poslednjim medaljama, dosta se tu uložilo od strane države i saveza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Njega u svakom klubu isterali a retko gde je taj klub pogodila karma. Tako da ne mislim da ima veze sa tim


Jos ako bi mi objasnio kakve veze ima njegov rad u klubovima sa konstantnim pljuvanjem kao selektora od strane (ogromnog dela) crveno bele populacije, koje je zapocelo jer vas/nas nije udostojio da se ponizi Misku za cekanje Bobana 2016? Na o dodas dva sjajna uspeha 2014 i 2016, kao i monumentalni uspeh 2017 bez 7 od 8 najboljih igraca. 3 vrhinska uspeha, da bi ga klubasi nazivali celavom prevarom. Sta bi vi svi dali u zivotu da vas neko tako prevari i donese velike uspehe.

I pored svega ovoga, mislis da je u pitanju Teo? Karmu boli qrac za jednog Tea i Jelisavetu. Kako treniras, tako i prodjes.

A sto se klubova tice, ako mislis da Armani nije pod karmom gde sa svojim najskupljim timovima u EL ne moze do trofeja, PAO koji je najgori u EL, onda ne znam sta da ti kazem. Za Fener cemo tek videti.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Mozete vi da analizirate sta god ocete al u zivotu se sve vrti oko jedne stvari koje razliciti narodi drugacije interpretiraju 

Karma, kako cinis tako ti se i vraca, kako sejes tako znjes i ostalo. 

 

Ne mozes da se onako ophodis prema legendi i ocekujes da sve to prodje nekaznjeno od strane visih sila. 

Sve ima svoju cenu i sve se vraca kao bumerang a i sve se placa. Ne postoji dzabe mali milion ovakvih floskula. 

 

 

Ne moze Teo odbranu da igra i onda primis 94 poena.  To je to.

Pokušavam da nadjem utehu u ovakvom razmišljanju i sve vreme mi se vrtelo po glavi da ne bi bilo pravde da uzmemo zlato bez Bogdana i Tea, ali ne ide baš.

Objektivno, ne bi uzeli zlato i da smo prošli Italiju, a razočarenje i frustracija bi bila i veća da smo izgubili polufinale ili još gore finale. Savez bi to ocenio kao uspeh i sve bi ostalo isto.

Pitanje je šta i kako dalje.

Mora da se izvrši pritisak na Partizan i Zvezdu da puste igrače za prozore, plus Milutinov i Davidovac. I niko više! Nikakvi Ristići i slični. 

Mislim da nam treba trener koji poznaje te igrače, neko ko je u stanju da brzo pripremi ekipu, za pobede nad Turskom i V.Britanijom. Kari je pokazao da nije sposoban za to. Jedinu utakmicu koju je dobio, bez mesec dana priprema, je protiv Letonije, kada je igrao sa kompletnom petorkom iz Partizana, verovatno jer su bili koliko toliko uigrani. Zanimljivo je da smo obe utakmice protiv Belgije i Letonije na strani gubili u drugom poluvremenu, nakon sigurnog vođstva i relativno dobre igre!?

Radonjić bi sigurno bio prvi izbor ali ne znam da li je to uopšte moguće.

Vlada Jovanović?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vodjenje reprezentacije definitivno nije isto što i vodjenje kluba.

 

Prošla su davno ona vremena kad su pripreme reprezentacije trajala i po tri meseca.

 

Nema se danas mnogo vremena za neko zatezanje i taktičko oblikovanje ekipe.

 

Seelektor očigledno treba da bude dobar motivator i da ume sklopiti ekipu sa nekom hemijom. Pa da onda iz  toga nešto izadje.

 

Ćelafuto je imao uspeha u tome, šta god neki mislili i pisali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekifisher said:

Vlada Jovanović?

Ovo je spektakularno 🙂

 

Kari treba da ostane prvo da izvadi fleke i kvalifikuje nas kako zna i ume na SP. Koga drugog smislenog da dovedemo za instant rezultat, a da ne pucamo sebi u nogu? Saleta smo izgustirali, Igora olako potrošili, nema više pametnog izbora. Bolje da Kari ostane ovaj olimpijski ciklus, ako nas pogleda sreća da učestvujemo na OI, pa tamo posle toga u temeljnu obnovu. 

Tada bi možda i Dejo imao nekog smisla za dugoročniju priču Ili Milojević, ili neko treći, mlad, energičan, sa idejom. 

 

Epski fail je što Igoru nismo pružili čestitu šansu. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dekifisher said:

Možda da pročitaš prvo ceo post i zašto sam sam napisao Vlada Jovanović.

Pročitao sam, naravno. Tvoj argument je da smo jedinu utakmicu koju smo dobili u 1 fazi kvalifikacija dobili zahvaljujući nekolicini igrača iz Par (jer su tu i tamo uigrani) pa bi trebalo da selektor bude neko ko dobro poznaje igrače Zve-Par. Sada su oba tima u EL, pa cela ta tvoja logika pada u vodu. Bićemo srećni ako uspemo da iskukamo po jednog ili dvojicu iz obe ekipe za naredne prozore. Na kraju, sve igrače koji bi eventualno mogli da igraju iz oba kluba u prozorima, Kari je već imao prilike da upozna i trenira - osim Andjušića. Smena selektora je u ovom trenutku veliki korak unazad, jer osim što bi se novom kandidatu uvalio vruć krompir, moralo bi se iznova krenuti u gradjenje ekipe a za tako nešto nema vremena sada. 

Ceo problem je u tome što tvoja logika podrazumeva smenu  kao piši-briši fenomen, i da svi problemi koje imamo nestaju sa novim licem. 

To je apsurd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego, molio bih admine da otkljucaju temu kosarkaska reprezentacija Srbije jer mi nemamo sta da trazimo vise na temi EP. 

 

Cestitke selektoru i ostalim strucnjacima u savezu na velikom plasmanu u 1/8 EP u kojem su uz duzno postovanje ucestovale selekcije kao sto su Estonija, Velika Britanija, Gruzija, Madjarska👍 ipak je ozbiljno dostignuce zavrsiti ispred njih a rame uz rame sa Crnom Gorom, Ceskom, Hrvatskom, Ukrajinom itd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Brzo su se zaboravili porazi u kvalifikacijama, posebno Belgija kuci. 

 

Kao sto sam vec pisao, ako on nema obraza da ode sam onda mu uruciti otkaz. Kakav bre ostanak na klupi posle istorijskog debakla.

Preemotivan si a to nije dobro za promišljanje. Menjanje selektora u jeku prozora, kada smo izborili kakvu-takvu šansu za plasman je van pameti. Uz to, Kari je već imao prilike da oproba mnoge kandidate, neki su i uigrani u timu tokom EP što je takodje argument za ostanak. 

I treće, Karijevom smenom se sada samo navlači pritisak i odgovornost za eventualni neuspeh novom potencijalnom selektoru. 

 

Koji su tvoji argumenti da će novi selektor, ma ko to bio, imati veće šanse i kompentencije da nas kvalifikuje na SP u ovom trenutku od Karija? 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Casaubon said:

Covece, i on vec ima 23 godine... Elem, setim se da pogledam gde je i sta radi Rebracin klinac. Onda vidim da ima 25 godina i sokiram se...

 

Neka ima 23, ako bude dobro igrao u klubu, igrač takvog profila, odličan trojkaš, može da se razmatra kao potencijalni reprezentativac za kvalifikacije, najpre jer ćemo najverovatnije igrati bez NBA i Evroligaških igrača ako KKP i KKCZ ne budu korektni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kenozoik said:

Preemotivan si a to nije dobro za promišljanje. Menjanje selektora u jeku prozora, kada smo izborili kakvu-takvu šansu za plasman je van pameti. Uz to, Kari je već imao prilike da oproba mnoge kandidate, neki su i uigrani u timu tokom EP što je takodje argument za ostanak. 

I treće, Karijevom smenom se sada samo navlači pritisak i odgovornost za eventualni neuspeh novom potencijalnom selektoru. 

 

Koji su tvoji argumenti da će novi selektor, ma ko to bio, imati veće šanse i kompentencije da nas kvalifikuje na SP u ovom trenutku od Karija? 

Moji argumenti su da dodje neko ko zna da vodi ekipu u toku meca. Da ubaci najboljeg igraca kada kola idu nizbrdo, da ga ne zaboravi na klupi. 

Kari moze da ostane da bude savjetnik, da pomogne u pripremi meca. Tu ima vajde od njega ali kad su desavanja na terenu, on ne vidi nista. 

 

Isto da taj novi selektor dovede strucni stab koji moze nauciti igrace da igraju odbranu ili da se makar trude u odbrani.

 

Svetislav Kari Pesic je bio nekada dobar trener. On sada je mator i jednostavno ne moze da iznese ono sto nosi danasnja kosarka. 

 

Pritisak na tog novog uopste ne bi bio jer znamo da smo izduvali za SP. Ako uspijemo odlicno, ako ne da se zahvalimo "prethodnom" na velikim reziutatima i porazu protiv Belgije kuci. Dobijen mec je izgubio. 

 

Nema ovo veze sa vrucom glavom, ja sam jedini ban dobio zbog ooraza sa Belgijom ( sto ti govori da mi nije uopste tesko pao poraz juce ). Litvanija 2015 no 1 pa Argentina no2. U ta 2 poraza sam bolovao nekoliko dana a mec sa Litvanijom znam napamet

Link to comment
Share on other sites

Po meni Pesic nema vise sta da trazi u trenerskom poslu, pre svega zbog godina. Mozda nije popularno pricati o tome, al covek ocigledno ima usporene reakcije, neretko zaboravlja igrace na klupi, ne uspeva da se adaptira na zamisli protivnika... Vreme ga je pregazilo.

Pogresna je odluka bila, uopste da preuzme reprezentaciju.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce sada smenjivati Pesica, verovatno ce dovrsiti ove kvalifikacije i posle rastanak. Hvala za evropsko 2001. i Indijanapolis, ali zivot ide dalje.

Inace bas mi je drago zbog Vanje, zapusio je usta maltene svima i pokazao nekako najvise drskosti...imao je taj stav u odbrani koji generalno fali nasim ostalim primadonama na bekovskim pozicijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Xpert said:

Po meni Pesic nema vise sta da trazi u trenerskom poslu, pre svega zbog godina. Mozda nije popularno pricati o tome, al covek ocigledno ima usporene reakcije, neretko zaboravlja igrace na klupi, ne uspeva da se adaptira na zamisli protivnika... Vreme ga je pregazilo.

Pogresna je odluka bila, uopste da preuzme reprezentaciju.

 

znam ali kada uzmeš u obzir stint igora kokoškova, da ne znaš koliko ima godina, rekao bi da je preko 70

a on lik iz nba, sa titulom evrope sa slovenijom, moderan da moderniji ne može biti

 

mislim, ako imaju nekog stranca i znaju da će igrači dolaziti, to je okej ali ne vidim domaćeg koji može da bude kandidat. možda ja ne znam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...