Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

10 minutes ago, uini said:

dobila nas je italija komplet ali da, dobio nas je jebeni meli [kljucni igrac, ne spizu] koji je odlican igrac ali je dobio jokica u odbrani a parirao mu u napadu.

Ne vidim kako je dobio Jokića u odbrani, a ako ti je pariranje 11 poena manje sa šutem 7/18, onda ne znam šta da ti kažem. Pritom smo mi sa Jokićem imali +11 dok je bio na terenu.

 

I dalje će mi ostati misterija zašto je Kari toliko držao Jokića na klupi... I Vasa se obrukao poprilično.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Ne vidim kako je dobio Jokića u odbrani, a ako ti je pariranje 11 poena manje sa šutem 7/18, onda ne znam šta da ti kažem. Pritom smo mi sa Jokićem imali +11 dok je bio na terenu.

 

I dalje će mi ostati misterija zašto je Kari toliko držao Jokića na klupi... I Vasa se obrukao poprilično.

 

ma ti plus minusi macku o rep, kao i statistika generalno u odnosu na ono sto se desava na terenu.

 

mogao je jokic da igra i 40mins i da 40pts i da mi izgubimo

 

meli ga je dobio u odbrani, to je karijeva krivica i zato nismo pobedili.

 

jokica su svi busili u napadu celo prvenstvo i to je jokiceva krivica ali nismo zato izgubili, mada bi pomoglo da je imao neko cojstvo i prkos na defanzivnom kraju.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

ma ti plus minusi macku o rep, kao i statistika generalno u odnosu na ono sto se desava na terenu.

 

mogao je jokic da igra i 40mins i da 40pts i da mi izgubimo

 

meli ga je dobio u odbrani, to je karijeva krivica i zato nismo pobedili.

 

jokica su svi busili u napadu celo prvenstvo i to je jokiceva krivica ali nismo zato izgubili, mada bi pomoglo da je imao neko cojstvo i prkos na defanzivnom kraju.

 

A mogao je Jokic da igra samo 32 minuta i da dobijemo, nista vise. Samo ta 4 minuta 4/4.

 

Sa 40 minuta, bilo bi +30 za nas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Melijevi poeni uopste nisu bili presudni za  poraz od Italije . On je vecinu svojih poena postigao u prvom poluvremenu i to u prvoj cetvrtini, posle cega smo mi pravili velike serije u drugoj cetvrtini, gde smo isli na plus 14 i 12. Smesno je slusati  price kako je Meli nadigrao Jokica na utakmici  i kako je on generalno bolji igrac od Jokica. U to moze da poveruje samo  Poceko . Jokic je imao  veci uticaj na  igru nase ekipe  nego sto je Meli imao uticaj na igru italijanske . Jokic ga je cak izbacio napolje iz igre. Jokica je  pre svih usporio nas selektor kao i nesposbni Micic koji nije znao  adekvatno da ga proigra u napadu. Kada god se ovaj odlucio na solo tacke mi smo stucali u napadu, tako je bilo i u grupnoj fazi, protiv Izraela i Holandije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Miki8 said:

Melijevi poeni uopste nisu bili presudni za  poraz od Italije . 

 

melijevi poeni nisu ali celokupan ucinak jeste. kosarka se racuna u poenima ali se do njih dolazi i odbranom i napadom.

 

za ove ostale gluposti, da neko tvrdi da je meli boljj igeac od jokica, izvoli citiraj ili prilozi jedno solidno kao bogdan izvinjenije.

45 minutes ago, Miki28 said:

A mogao je Jokic da igra samo 32 minuta i da dobijemo, nista vise. Samo ta 4 minuta 4/4.

 

Sa 40 minuta, bilo bi +30 za nas

 

moze to i u zivotu ali cesce na igrici.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Kad si Jokic onda moze i u zivotu i to cesto. 

 

moze apsolutno, nije on za dzaba 2x mvp, medjutim, trener treba da poslozi napad tako da jokic i na koncu repka profitira a ne da ocekuje od njega da i razmislja za tim. moze on i to ali je karijev posao.

.....

uglavnom, ko malonea nazove maloumn, zasluzuje titulu sertifikovane neznalice basketa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

moze apsolutno, nije on za dzaba 2x mvp, medjutim, trener treba da poslozi napad tako da jokic i na koncu repka profitira a ne da ocekuje od njega da i razmislja za tim. moze on i to ali je karijev posao.

Kontam ja od prvog dana sta ti pricas ali prica je mnogo jednostavnija, Jokic na terenu. Nista vise, nista manje.

Jokic je inteligentniji sto se tice kosarkaske igre od 99% kosarkasa i trenera i zna on vrlo dobro sta i kako tako da ne sumnjam da bi u 4/4 uradio sta god je potrebno i na koji god nacin da bi se doslo do pobjede.

 

Pesicevo je bilo samo da ga uvede u igru a mi da forsiramo naseg superstara do besvjesti. 

 

Da li je to spustanje lopte na niski post, Jokic na kapici, Jokic na trojci, Jokic na centru. Jokic bi uradio sta god je potrebno i nasao bi nacin. Da ne oricam koliko bi sigurnije ekipa djelovala kad je on tu. Nez njega smo bili pogubljeni, voda u usi. Jokic je upravo taj osiguravac koji zna da stabilizuje stvari na terenu.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Miki8 said:

Melijevi poeni uopste nisu bili presudni za  poraz od Italije . On je vecinu svojih poena postigao u prvom poluvremenu i to u prvoj cetvrtini, posle cega smo mi pravili velike serije u drugoj cetvrtini, gde smo isli na plus 14 i 12. Smesno je slusati  price kako je Meli nadigrao Jokica na utakmici  i kako je on generalno bolji igrac od Jokica. U to moze da poveruje samo  Poceko . Jokic je imao  veci uticaj na  igru nase ekipe  nego sto je Meli imao uticaj na igru italijanske . Jokic ga je cak izbacio napolje iz igre. Jokica je  pre svih usporio nas selektor kao i nesposbni Micic koji nije znao  adekvatno da ga proigra u napadu. Kada god se ovaj odlucio na solo tacke mi smo stucali u napadu, tako je bilo i u grupnoj fazi, protiv Izraela i Holandije.

 

Dao je 7 poena u 1/4 i 6 u 2/4, bukvalno im je održao glavu iznad vode u periodu kad su mogli da puknu. Plus igrao odbranu onoliko dobro koliko uopšte protiv Nikole Jokića može da se igra dobro odbrana, plus nekoliko asistencija i skokova u napadu.

Ne znam ni zašto sam ovo prebiramo uostalom, čovjek se potrudio da izvuče H2H Jokić - Melli za kompletan period koji su istovremeno proveli na parketu i jasno je da je Jokić bio bolji, ali ne i NBA MVP vs. random EL centar bolji.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

ne slazem se miki, mislim da nismo bili bazicno pametni u koriscenju svojih resursa - a imamo najvredniji, jer jokic je kao voda, ako ga koristis ispravno, daje zivot i PROLAZI SVUDA. moze da bude i bara ako ga ogranicis na cosak.

Zadivljen sam Uinijevim poslovicama

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

ne slazem se miki, mislim da nismo bili bazicno pametni u koriscenju svojih resursa - a imamo najvredniji, jer jokic je kao voda, ako ga koristis ispravno, daje zivot i PROLAZI SVUDA. moze da bude i bara ako ga ogranicis na cosak.

Pa mi smo ga koristili ispravno ali ne u dovoljnoj kolicini. Jokic na ovom prvenstvu ni u jednom mecu nije forsirao a znali smo da ce biti takvog meca na EP gjde ce sve morati Jokic.

Tezak mec, egal 4/4 i Jokic na terenu znaci Jokic koji forsira. Mi to nazalost nismo imali prilike da vidimo jer je matori zaboravio najvece blago na klupi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Pa mi smo ga koristili ispravno ali ne u dovoljnoj kolicini. 

 

nismo ga koristili ispravno jer se mucio od 5og minuta tekme nadalje. lik je generational playa, pa je i muku prevazisao ali moze on mnogo bolje, videti osnovni playbook denvera.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

nismo fa koristili ispravno jer se mucio od 5og minuta tekme nadalje. lik je generational playa, pa je i muku prevazisao ali moze on mnogo bolje, videti osnovni plsybook denvera.

Svako se muci nekad ali najveci su zato sto nadju nacin a Jokic se uopste nije ni mucio koliko pokusavas da predstavis. Mnogo je blizi @Beonegro u svojoj tvrdnji da nije napravio razliku Jokic vs Melli koja bi se ocekivala. 

 

JOrdan game 6, koliko je imao 14/34 , mucio se a onda sta je bilo? Ukradena lopta i sut za pobjedu. Najlegendarnijih 30 sekundi ikada u ligi.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

@Miki28, odlican primer, zato sto je pjax igrao na nacin koji najbolje eksploatise jordanove kvalitete, to nije ista muka.

 

mi smo imali visoki pik vasa-jokic ali ga nismo koristili. ne znam koju metaforu da bacim za ovo osim da smo imali atomsku bombu.

Lejkersi su u sampionskoj sezoni imali pik Lebron&AD koji su koristili kad je gusto. 

 

Ko kaze da to nije bio plan za nas, da imamo neke akcije uigrane kad je neozvjesno u 4/4? Svakako da smo imali Jokica da igra 1 na 5 ako je potrebno. 

 

Jokic ih je unistavao sa faulovima, decko je izveo 15 bacanja od toga 10 do kraja 3/4. Da je Jokic bio u igri, mi bi isli na Jokica koji bi ih ranije ubacio u bonus. Jokic kad je usao Italijani nisu imali faul ili mozda 1.

Jokic kad je bio u igri je u svakoj cetvrtini Italijane ubacio u bonus u prvih 5 minuta cetvrtina, dakle i u 1, u 2 i u 3/4. 

Link to comment
Share on other sites

Jedno zapazanje.

Ako pogledam ka nase dve trofejne generacije ('95-'98 & '01-'02) primecujem da smo od njih dobili samo dva ozbiljnija trenera: Saleta i Sashu (vise i ne znam ko je sujeta,a ko prevara). Pokojni Zoran Sretenovic se nesto oprobao u tim vodama, iz one sledece generacije Vlado Scepanovic i Gurovic (ne bas uspesne trenerske price) i mozda Drobnjak. Pri cemu su Vlada S. i Drobnjak crnogorski treneri..ne znam bez provere da li je Dejan Milojevic igrao 2001 ili 2002..?

Ali zato mogu nabrojati bar tuce bivsih igraca koji su postali funkcioneri ovog-i-onog ranga.

Ne kazem da bi veci broj onih koji su (u)plovili ka trenerskim vodama nesto poboljsao krvnu sliku nase struke,ali ne mogu da se otmem utisku da je ovo neki fail. A kukamo kako nemamo mladih/mladjih trenera.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Jedno zapazanje.

Ako pogledam ka nase dve trofejne generacije ('95-'98 & '01-'02) primecujem da smo od njih dobili samo dva ozbiljnija trenera: Saleta i Sashu (vise i ne znam ko je sujeta,a ko prevara). Pokojni Zoran Sretenovic se nesto oprobao u tim vodama, iz one sledece generacije Vlado Scepanovic i Gurovic (ne bas uspesne trenerske price) i mozda Drobnjak. Pri cemu su Vlada S. i Drobnjak crnogorski treneri..ne znam bez provere da li je Dejan Milojevic igrao 2001 ili 2002..?

Ali zato mogu nabrojati bar tuce bivsih igraca koji su postali funkcioneri ovog-i-onog ranga.

Ne kazem da bi veci broj onih koji su (u)plovili ka trenerskim vodama nesto poboljsao krvnu sliku nase struke,ali ne mogu da se otmem utisku da je ovo neki fail. A kukamo kako nemamo mladih/mladjih trenera.

Rijetkost je da vrhunski sportista kao igrac postane i vrhunski trener.

Obicno su to neki koji su bili solidni do ok sportisti pa i neki koji nisu dobacili do nekog znacajnog nivoa.

Neki cak nisu dobacili do profesionalnog bavljenja sportom koji treniraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Ima argumenata da se Kari ostavi na klupi i dovrsi zapoceto (kvalifikacije sa Mundobasket),ali i da se saradnja okonca. Ko umesto njega onda? Jedino mi Milan Tomic (u trenutnim okolnostima) pada na pamet.

 

Ja kod Tomića nisam vidio ništa što ga kvalifikuje da vodi reprezentaciju. Isto važi i za Sašu Obradovića. Više povjerenja mi uliva Vladimir Jovanović nego neki od njih dvojice. Nisam za smjenu Karija da bi ga nasledio neko manje kompetentan, znači u teoriji bi mogao Trinchieri ili eventualno Dejo Radonjić.

Dušan Alimpijević trenira EC ekipu što znači da je na raaspolaganju za kvalifikacije, mislim da bi bila dobra varijanta da ga dovedu za pomoćnika i designated successora Kariju. On je još uvijek jako mlad, a već iskusan sa velikim uspjesima, neuspjesima i otkazima (jer što kaže Beonegro Sr., nisi pravi trener dok ne pregrmiš otkaz pa nakon toga sebi i svima drugima pokažeš da ipak ti nešto vrijediš), mislim da bi vrijedjelo ukazati mu povjerenje.

 

Hoću da kažem da je ovo moje prizivanje Alimpijevića ili Vladimira Jovanovića na neki način nepravedno prema Malini, koji je takođe mlad trener koji radi korektno, ali Malina je za sada tzv. trener bez roaminga koji je čitavu karijeru u svom rodnom gradu, a za mjesto selektora po meni ipak mogu da pretenduju samo ljudi koji su već pokazali da diliveruju i van svoje zone komfora.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Te cetvorke za buducnost  koje cekamo su Tristan Vukcevic i Bogoljub Markovic. Na oba igrac cemo se jos nacekati. Tristan ima prava nastupa za nasu reprezentaciju za dve godine a i Markovic ce biti spreman za A tim u tom nekom vremenskom periodu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...