Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Nije u koliziji sa mojim stavom. Hajde da vidimo da li će SLovenci sa no name selektorom osvojiti zlato pa se čujemo.

 

Ne vidim ko ce da ih dobije. Osim eventualno Nemaca, ostalo je boranija i generalno, a i konceptualno za njih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Nije, ali nije ni pravo trenersko iskustvo u smislu upravljanja ekipom koja ima imperativ pobjede, jer je Miloje tamo bio player development coach. 

To mi je nekako bliže situaciji da je kao igrač učio od vrhunskih trenera, nego da je bio kapetan broda.

Iskreno, pre bih da nam bude trener neko ko je bio u dodiru s modernim basketom i plus je dobar s glavnim igračima nego neko izlizano poluime. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

Iskreno, pre bih da nam bude trener neko ko je bio u dodiru s modernim basketom i plus je dobar s glavnim igračima nego neko izlizano poluime. 

 

 

OK, to je legitiman stav, ja kažem nešto drugo, tojes' da nema potrebe da živimo u laži da je Miloje krunisani kralj košarkaške misli

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Kari skroz ok rešenje i da ostane dalje da radi. Jbg, jeste kiksnuo, ali nije pokazao da je izlapeli penzos, već smo pikali solidno modernu košarku. 

 

Ovakav rezultat je posledica više faktora. Od njegove pripreme odbrane za konkretnog protivnika, loših reakcija kad je krenulo nizbrdo (npr. zaboravljanje Marinkovića), bezrazložne štednje Jokića, preko lagane grupe, bez čeličenja i igranja neizvesnih završnica, do ostavljanja muda u svlačionici nekoliko bitnih igrača, bad luck situacije i verovatne korone Milutinova i jebene Italije kad joj vreme nije. 

 

Što se tiče kasnog ulaska Jokića u poslednjoj četvrtini, mislim da nije bio svestan da će nas Italija prelomiti, jer je stvarno bilo malo očekivano da će ići trojka na trojku i onih +12. Cenio je da mu treba Jokić u punoj kondiciji i u poslednjem minutu, pa je gledao što kasnije da ga ubaci, jer se znalo koliku borbu će voditi. Apsolutno njegova greška, naročito što je nekoliko igrača, koji su bili na parketu, igralo najgore minute na turniru. Svestan je i on sad šta je trebalo raditi, sjebalo ga preterano poverenje u ostale igrače mimo Jokića.

 

Realno je trebalo da stignemo do polufinala bez problema i da nas je tu izbacila ovakva Italija, ne bi bio ovolika tragedija, jer je 1/16 baš razočarenje.

 

Treba nam kontinuitet i da kostur tima igra što češće. Oni Beglijanci igraju 50% bolje od nekog svog realnog kvaliteta, baš iz razloga što se poznaju godinama. Nama je tek prvi turnir gde je Jokić alfa mužjak i samo treba nastaviti u tom smeru još jače.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se u pojedinim razmišljanjima prelako prelazi preko činjenice da su se i Kari i savez zavukli u mišje rupe, a prolazi već drugi dan nakon eliminacije. Isturili su Luču da prima kritike. Na stranu sve ostalo, meni je to dovoljan razlog da on ne treba da ostane selektor kao što i vrhuška saveza treba da bude šutnuta iz fotelja. 

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

ne vidim da kari treba da ostane, preveliki je ovo fejl

i nije istina da je to sad ta jedna tekma, pa se eto namestilo da ovi pogadjaju a mi masimo

desilo se isto ono sto se desava otkad je kari preuzeo - da imamo odlicnu 1.cet, eventualno drugu, i onda uzasan pad i preokret

to nije jedna tekma, to je sistemski problem

 

drugo, stalno je pricao da se ne puvamo previse

a zapravo se najvise puvao on, sa svojim nekim fix idejama, gde je valjda hteo svima da pokaze da je najpametniji i da zna najbolje

teranje tea(na onakav nacin), load management jokica, marko jagodic kuridza, deshawn ristic, nepozivanje andjusica, dobric, uzasna prilagodjavanja u toku tekmu...sve su to njegovi fejlovi

da li je posle toga izasao da kaze jbg, pogresio sam, mozda je trebalo malo drugacije...ne, nego se nije udostojio da se vrati sa ekipom

 

tu je sada i pitanje poverenja igraca

curry ekipa funkcionise tako sto je njegova prva i poslednja, nema tu mnogo price ni igraca ni pomocnika

potrebno je bezrezervno poverenje svih u to sto on radi...da li to poverenje posle ovoga postoji?

 

ko umesto njega...jebemga, ako bi kojim cudom trinkijeri bio raspolozen, nema dileme

neko drugi...nisam pametan

ali ne vidim rezon da to bude kari, koji sigurno nece biti mladji na SP ili OI...ako se kojim cudom plasiramo 

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ne mislim da će nas Kari ostaviti bez odgovora na sva škakljiva pitanja. Verujem da mu je sve ovo teško palo iako je cele pripreme i turnir furao priču da nismo favoriti za zlato i da novniari prave hajp. Očekujem uskoro neku konferenciju gde će preuzeti potpunu odgovornost za rezultat i da neće svaliti ništa na igrače. 

Verujem da ni igrači ne zameraju njemu ništa, jer je hemija bila sasvim dobra. Da je mlađi, bio bih siguran da je najbolje rešenje njegov ostanak, ovako bih voleo da ga vidimo još jednom, ali ne mogu da tvrdim da je to najbolje rešenje, samo da mi je skroz ok i da ostane.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Meni je Kari skroz ok rešenje i da ostane dalje da radi. Jbg, jeste kiksnuo, ali nije pokazao da je izlapeli penzos, već smo pikali solidno modernu košarku. 

 

Ovakav rezultat je posledica više faktora. Od njegove pripreme odbrane za konkretnog protivnika, loših reakcija kad je krenulo nizbrdo (npr. zaboravljanje Marinkovića), bezrazložne štednje Jokića, preko lagane grupe, bez čeličenja i igranja neizvesnih završnica, do ostavljanja muda u svlačionici nekoliko bitnih igrača, bad luck situacije i verovatne korone Milutinova i jebene Italije kad joj vreme nije. 

 

Što se tiče kasnog ulaska Jokića u poslednjoj četvrtini, mislim da nije bio svestan da će nas Italija prelomiti, jer je stvarno bilo malo očekivano da će ići trojka na trojku i onih +12. Cenio je da mu treba Jokić u punoj kondiciji i u poslednjem minutu, pa je gledao što kasnije da ga ubaci, jer se znalo koliku borbu će voditi. Apsolutno njegova greška, naročito što je nekoliko igrača, koji su bili na parketu, igralo najgore minute na turniru. Svestan je i on sad šta je trebalo raditi, sjebalo ga preterano poverenje u ostale igrače mimo Jokića.

 

Realno je trebalo da stignemo do polufinala bez problema i da nas je tu izbacila ovakva Italija, ne bi bio ovolika tragedija, jer je 1/16 baš razočarenje.

 

Treba nam kontinuitet i da kostur tima igra što češće. Oni Beglijanci igraju 50% bolje od nekog svog realnog kvaliteta, baš iz razloga što se poznaju godinama. Nama je tek prvi turnir gde je Jokić alfa mužjak i samo treba nastaviti u tom smeru još jače.

Kako nije ocekivao kada su Italijani imali  incijativu u drugoj polovini cetvrtine cak su i poveli u jednom trenutku a na odmor se otislo  samo sa plus dva poena . Video je da brod tone vec na  kraju druge cetvrtine gde smo srecno otisli  na odmor  sa plus sest. Jbt ja sam pored televzora psovao da  ne vadi Jokica u drugoj cetvrtini da slomimo Italijane tu ili da pocne sa njim poslednju cetvrtinu a on to pored aut linije nije mogao da oseti🙄 Jokic neke utakmice u NBA ligi skoro igra bez odmora, poveze  citavo poluvreme sa produzetcima a ovaj ga odmara za povratak kuci. Covek je zaspao pored aut linije a to mu nije bio prvi put otkako je preuzeo reprezentaciju. A mutavi pomocnici nisu nista bolji bili od Pesica. Covek je poceo poslednju cetvrtinu sa Kuridzom u petorci, neverovatno.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je on vec odlucio da se povuce.

Na kzs posle Italije je rekao da mu je bila cast da radi sa ovim momcima. To mi nesto zvucalo kao odjava 

Voleo bih da ostane pre svega sto je u tako kratkom vremenu tesko naci pravo resenje. Svako novo ime, dok se uhoda dok sta, bi mi bilo negde unapred odustajanje od SP a to je katastrofa

 

Neki Ivan Ivkovic iz kss rece da ce se obratiti na kzs

Nece sigurno svaliti na igrace. To sam ubedjen.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki8 said:

Kako nije ocekivao kada su Italijani imali  incijativu u drugoj polovini cetvrtine cak su i poveli u jednom trenutku a na odmor se otislo  samo sa plus dva poena . Video je da brod tone vec na  kraju druge cetvrtine gde smo srecno otisli  na odmor  sa plus sest. Jbt ja sam pored televzora psovao da  ne vadi Jokica u drugoj cetvrtini da slomimo Italijane tu ili da pocne sa njim poslednju cetvrtinu a on to pored aut linije nije mogao da oseti🙄 Jokic neke utakmice u NBA ligi skoro igra bez odmora, poveze  citavo poluvreme sa produzetcima a ovaj ga odmara za povratak kuci. Covek je zaspao pored aut linije a to mu nije bio prvi put otkako je preuzeo reprezentaciju. A mutavi pomocnici nisu nista bolji bili od Pesica. Covek je poceo poslednju cetvrtinu sa Kuridzom u petorci, neverovatno.

Kao što rekoh, sjebalo ga preterano poverenje u ostale igrače, koji su odigrali kao amateri. Nije sigurno zaboravio da mu je Jokić na klupi, samo je maksimalno odugovlačio da ga vrati, misleći da je to dobro za njega. Ispostavilo se kao velika greška i to je nešto što i on sam sad zna.

 

Nemam nameru da branim Karija, sve kritike su zaslužene, samo mi se svidelo kako je on to sve posložio i da sad samo treba nadograditi ovo time što će lopta ići Jokiću još 30% više, a plejmejkerima 30% manje. To svakako može i neki drugi selektor, samo menjanjem dolazimo do toga da taj novi možda neće moći da priđe Jokiću kao što je uspeo Pešić. Videćemo već, nije da sve puca od dobrih rešenja za zamenu.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da se u pojedinim razmišljanjima prelako prelazi preko činjenice da su se i Kari i savez zavukli u mišje rupe, a prolazi već drugi dan nakon eliminacije. Isturili su Luču da prima kritike. Na stranu sve ostalo, meni je to dovoljan razlog da on ne treba da ostane selektor kao što i vrhuška saveza treba da bude šutnuta iz fotelja. 

I sto je Kari zapalio za Berlin.Jbg.Preuzmi odgovornost.Kontam da bi prvi tu bio da smo osvojili neku medalju a pogotovo zlatnu...

Msm meni je zao sto se ovako odigralo ali preuzmi odgovornost za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Radonja said:

I sto je Kari zapalio za Berlin.Jbg.Preuzmi odgovornost.Kontam da bi prvi tu bio da smo osvojili neku medalju a pogotovo zlatnu...

Msm meni je zao sto se ovako odigralo ali preuzmi odgovornost za sve.

To sto je otisao kod porodice mene ne iznenadjuje. Covek je u  godinama.

Marko Pesic rece da mu je posle Grcke merio puls.

Sigurno je tesko podneo ovo a i ne deluje mi kao neodgovoran lik.

Pre ce biti ili da savez ne stoji iza njega ( ne bi me iznenadilo, znao je Kari da pecne savez)  ili da se on vec odjavio a da mrtvi savez ne zna sta ce sad.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

To sto je otisao kod porodice mene ne iznenadjuje. Covek je u  godinama.

Marko Pesic rece da mu je posle Grcke merio puls.

Sigurno je tesko podneo ovo a i ne deluje mi kao neodgovoran lik.

Pre ce biti ili da savez ne stoji iza njega ( ne bi me iznenadilo, znao je Kari da pecne savez)  ili da se on vec odjavio a da mrtvi savez ne zna sta ce sad.

Pa svi su otišli svojim kućama, tako i on ... nema tu ništa neobično.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

U 2022. godini Srbija ima ligu u kojoj se ne zna kalendar takmičenja, plan, pa često ni sva pravila.

Zemlja košarke je doživela da organizacija bude u maniru štapa i kanapa, a kada je selektor želeo da dobije odgovor na izuzetno bitno pitanje dobio je sraman odgovor.

Možda mnogi do sada nisu znali ko je Aleksandar Grujin, direktor Košarkaške lige Srbije, a sada se potrudio da ga niko ne upozna po dobrom.

 

Pešić je otkrio razgovor na stepenicama (!) i pojasnio šta se dešava ili ne dešava u okviru KLS.

"Evo, bio sam u Savezu i na stepenicama sreo gospodina Aleksandra Grujina, direktora Košarkaške lige Srbije. Kažem mu da je ABA liga napravila kalendar takmičenja. A kad ga pitam za KLS, on mi kaže: Bićete obavešteni. Kao da je on poštar, a ja primam poštu. U sred Saveza! Selektor državne reprezentacije, a on mi kaže "Bićete obavešteni". Ne pita on mene, kako vi mislite da to rešimo, imate li neki predlog, nego "bićete obavešteni". U žurni je čovek jer je imao promociju KLS. Nadam se da će naći vremena. Zvuči neverovatno. Čekam poštu, da mi onaj golub pismonoša donese - rekao je Pešić.

Samo mali delic (ne)rada Saveza

A oni se svi prave mrtvi i cekaju obracanje selektora

Mars u pm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kad su se strasti smirile, onako u retrospektivi Italijani me malo podsećaju na nas 2014. 

Saketi napravio zaokret, uveo nove igrače kao u Dudinoj eri nekolicina koji su žarili i palili godinama. Čovek napravio dobru osnovu, izveo iz repke štetočine i ostavio nasledniku da gradi. Došao Poceko, bivši repstativac, slab taktički kao i naš Sale, ali odličan motivator, sa ogromnom energijom. Vodi igrače koji su daleko od vrhunskih i skromnih dometa po individualnom kvalitetu i očekivanjima. Nalete na favorita, i pokidaju ga u paramparčad. Pokažu se kompaktniji i više tim. Vrlo slično sa nama 2014.

 

Kad pogledaš hladne glave, ne možeš da nisi zadivljen. 

 

Svaka im čast! Voleo bih da dobiju i Francuze. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Očekujem uskoro neku konferenciju gde će preuzeti potpunu odgovornost za rezultat i da neće svaliti ništa na igrače. 

Polako, dolazi zima, hladna, možda sa slabijim grejanjem pa kome će biti do košarke. Lagano, tamo na proleće.

 

Nije stvar samo u preuzimanju odgovornosti i nesvaljivanju krivice na igrače. Nismo deca, znamo ko je odgovoran. Problem je u tome što se nestane, dok se ne stišaju stvari, malo skrene pažnja i druge teme pruzmu primat a tada će kzš zanimati samo nas fanatike. Stara je to taktika. Mogao je da ostane još jedan dan u Berlinu (kao što bi ostao da smo prošli) i da popriča sa novinarima tamo. Ima ih koji prate prvenstvo i dalje ili mogu da se uključe odavde, bar je danas to lako. Posle idu analize i velike priče, za to ima vremena.

 

Iskreno se nadam da nema problema sa zdravljem. Opet i to može da se kaže, razumeli bi ljudi.

 

Sve navedeno pa još puta sto važi za njuške iz saveza. Tek oni nemaju nijedno opravdanje za bežanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pesic pa 5 10 mesta prazno.Ko malo razmisli docice do istog razmisljanja.Ne treba se sa ovom generacijom kockati,igraci su ga prihvatili,vizija ekipe je dovoljno dobra da pobedi 95% ekipa sigurno.

 

Miloje,Meloun...ajde da se ne zezamo...

Zelimir ne,on je mozda jednako nesposoban da vodi utakmice kao i Pesic,hemija bio

bila 20puta losija.Ne treba nam to.

 

Sasa je bas kocka,opet za izbeci.Ono sto je njegov kvalitet,a poklopio bi se sa reprezentacijom,da svoje prve figure eksploatise maksimalno i jako dobro.Kada bi drzao svlacionicu verujem da bi bio dobar,ali to je jedno preveliko kada.

 

Trinkijeri je posle Pesica ubedljivo najbolje resenje.Jasna vizija nkegovih ekipa,dobar takticar,jos uvek pri pameti da koriguje na utakmici ali vodi EL klub.

Pesic ipak ima i taj benefit da je samo selektor,ima i neku viziju za buducnost oko mladjih.Trinki bi verovatno isao na odmah i sad sto ne mora biti lose,ali moze,pa ako ne uspe propade sve na dug period.

 

Dakle Pesicu je mana vodjenje utakmica,rad u hodu a kazem vizija tima/uloge+njihov kvalitet nam dozvoljava da i pored toga bude bolji od velike velike vecine.

Pricao sam kada je preuzeo,ovoj ekipi samo treba dobra hemija i da se ne pobrljavi sa ulogama.On tu nije pogresio.

Celokupan uzorak treba gledati kada se vaga buducnost a on kaze da je selektor imao jedan kiks u optimalnim uslovima.

Ostali imaju verovatno dosta vise mana,ne znam zasto bi menjali samo da promenimo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Kao što rekoh, sjebalo ga preterano poverenje u ostale igrače, koji su odigrali kao amateri. Nije sigurno zaboravio da mu je Jokić na klupi, samo je maksimalno odugovlačio da ga vrati, misleći da je to dobro za njega. Ispostavilo se kao velika greška i to je nešto što i on sam sad zna.

 

Nemam nameru da branim Karija, sve kritike su zaslužene, samo mi se svidelo kako je on to sve posložio i da sad samo treba nadograditi ovo time što će lopta ići Jokiću još 30% više, a plejmejkerima 30% manje. To svakako može i neki drugi selektor, samo menjanjem dolazimo do toga da taj novi možda neće moći da priđe Jokiću kao što je uspeo Pešić. Videćemo već, nije da sve puca od dobrih rešenja za zamenu.

Jbg, u nedostatku Jokica na terenu - Teodosic bi povukao tim, makar i na jednoj nozi.

Mozda je mator, ali jos uvek moze da pokrene tim da da sve od sebe.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...