Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Ништа, преостаје нам Д.Р. крвава колена и очи.

 

Шалу на страну, да Јокић преседи пола 4. четвртине и одиграо 27-8 минута у оваквој утакмици је баш кикс. Био је расположен за игру, имао је и добар судијски критеријум није ни био у проблему са фауловима. Дончић и Јанис не излазе из игре (посебно овај први) а само ми измишљамо топлуџ воду.

 

Спаса подбацио, Лучић ужасно цело ЕП, Гудура 0. Уз Јокића је једини Калина испунио очекивања и Вања премашио, али јбг, то је мало да би се прошао озбиљан противник

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da se ne lažemo, Jokić i Micić su krateri u odbrani i karakterno nisu likovi koji će doneti pobede u tvrdim utakmicama. Ovde se pljuje Lučić a njihov najbolji igrač Fontekio u 2. pol. dok ga je on čuvao nije pogledao ka košu. Sa druge strane Vasa je uglavnom čuvao Spisija ili kako se već zove koji nas je unesrećio.

Jokića hebeni Meli odučio od košarke. Lupio mu čovek bananu na flamingu!!??

Ne krivim čak ni Karija jer ne može čovek da ugradi nekome mauda.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

Necu sad da budem lik koji ce da pita A ko umesto Karija?

 

Ali ja stvarno ne vidim domaceg trenera koji bi imao smisla, kad vec Kokoskova nismo istrpeli. Neka proba Pesic da se plasira na SP, pa ako chokeuje, hvala i pozdrav, ali stvarno sad ne vidim ko bi mogao da uskoci, a da bude smisleno i da moze bilo sta da se ocekuje.

Koliko vec ujutru trebaju i Pesic i Danilovic da odjebu.

Kakav ostanak za kvalifikacije, to je zavrseno. 

 

Imamo omatorelog trenera, covjek koji je pokazao da ga je vrijeme pregazilo.

A sto se tice ko? Dejan Radonjic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveći deo našeg tima muda kao komarci večeras. Nivo su ovde pokazali samo Jokić i DONEKLE Kalinić, svi ostali su pali na ispitu.

 

Ono što bih zaista voleo je da kada se malo smire strasti, neko objašnjenje od Pešića ili nekog iz stručnog štaba zašto je utakmica toliko loše pripremljena, tu prvenstveno mislim na odbranu. Ja zaista ne pamtim ovako jadnu odbranu u nekom reprezenativnom meču. Naravno da puno ima i do protivnika, ali toliki stepen nesnalaženja, nekomunikacije, nerazumevanja mi poprilično neshvatljiv, naročito s obzirom na prethodne mečeve gde smo umeli da povežemo baš dobre defanzivne sekvence.

 

Ovo večeras nije bilo ni na nivou rekreativaca (bez sarkazma). Micić - šta je njemu bilo večeras, kao da nikada u životu nije stao u odbrameni stav, bezbroj puta je ispao kao s prikolice ili su ga zaobišli kao čunj i napravili višak nakon kog su obično nabijali trojku. 

Jokić - čuvanje Melija pogledom. 

Milutinov - u jednom trenutku sam pomislio da je drogiran, jer čovek jednostavno nije znao gde se nalazi i gde bije. Izgubljen u vremenu i prostoru. 

Gomila poprilično neobjašnjivih stvari, pogotovo za ovako iskusne igrače, da su neki mladci pa ajde.

Sve ovo je za mene jedno veeeeeeeeeeeeliko razočarenje. Baš sam skenjan.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Posto ti na svoj slobodan i ceo vikend razmisljas o poslu. Ono nista zene pivo igrice knjiga muzika samo posao.  


Pa izmedju ostalog i to. Jadna je njegova kosarka, kada na nju gleda kao na odradjivanje posla. Nista ljubav, strast i uzivanje. Ili sto bi Ameri rekli "let's get the job done". Samo napred...

Link to comment
Share on other sites

Sprzen sam... ali bas sprzen. 😞 

 

Iskljucio sam prenos kad nismo uspeli da izguramo momentum onog Jokicevog 3+bacanje. Pa sam se opet ukljucio. Pa iskljucio posle jednog napada i odbrane. 😞 

 

 

Dali smo im fore 12min bez MVP-a NBA i kljucnog igraca repke - jednostavno nismo isti tim sa i bez Jokica. I to u bas u kljucnom momentu. Sta vise pricati?

 

Vasa u kontra-fazi (uzas sut, jedino je izvukao asistencije), Guduric (0/4 iz igre, 1as) i Jaramaz (0/3 iz igre, 0as) to ne mogu da zamaskiraju jer su i oni bili losi. Da li bi sa Teom bilo drugacije? Sad mozemo diskutovati i reci da nam je trebao ali to je bas nezahvalno. Mozda bi sa Teom izgubili jos grdje, mozda bi izgubili i neku u grupi. 

 

 

I da se izvinim Vanji Marinkovicu - tvrdio sam da ne treba da ide na EP a on je odigrao van ocekivanja, sa puno zalaganja u odbrani a i veoma dobrim ucinkom u napadu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

Necu sad da budem lik koji ce da pita A ko umesto Karija?

 

Ali ja stvarno ne vidim domaceg trenera koji bi imao smisla, kad vec Kokoskova nismo istrpeli. Neka proba Pesic da se plasira na SP, pa ako chokeuje, hvala i pozdrav, ali stvarno sad ne vidim ko bi mogao da uskoci, a da bude smisleno i da moze bilo sta da se ocekuje.

Sasa Obradovic? On ima karakter koji je pozeljan za selektora ovakvih ekipa, sigurno bi imao autoritet i igraci bi ga slusali. Doduse i Pesic je to sve imao, ali njega je pregazilo vreme. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lepo pricao da Jokic nije pobednik i da necemo uraditi nista a vi me svi napali, Dejm jos rece da je i Janis pre osvajanja bio samo mvp

 

Al eto pokazalo se tacno, Jokic je vrhunski igrac al Jokic nije pobednik, naucen na Mega basket bez briga. Moze on da da i 60 al nije glava zbog koje ce ostali da igraju preko 120% mogucnosti i zbog se protivniku koci ruka. Izvrstan igrac i nista vise od toga. 

 

Lucic nije za kapitena i to sam pricao, Kalinic je za kapitena. Lucic k'o Lucic, da zahvali fizikalijama sto je tu gde jeste. 

 

 

Bez Tea ne mere, da je imao ko da udari 2-3 šamara u svlacionici na koje ste se vi toliko zalili, sad bi mi bili pobednici. Al eto dobro je da je sve proteklo u drugarskom raspolozenju, mir mir mir niko nije kriv. 

Madjionacari, legende i mudonje se ne izbacuju iz reprzentacije. Karma koma lazio i roma. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ni u jednom momentu ne probamo malo da branimo taj pik u dropu,ispod bloka, da malo kombinujemo da ne znaju šta da očekuju.

I naravno, bez obzira na to dobili bi smo lagano da smo ih isekli krajem treće četvrtine umesto što smo ih pustili da se raspucaju.

P.S. Italija je dobra reprezentacija, atletski odlični, čvrsti sa jasnim planom igre i kad ih pustiš da se raspucaju i da dobiju konfidens ™ mnogo su zajebani

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Sasa Obradovic? On ima karakter koji je pozeljan za selektora ovakvih ekipa, sigurno bi imao autoritet i igraci bi ga slusali. Doduse i Pesic je to sve imao, ali njega je pregazilo vreme. 

 

Obradovic, pa i Radonjic su likovi koji su se dokazali na klupskom nivou. Reprezentacija i turniri od po dve nedelje gde treba da nabijes formu na max, a imas dve nedelje priprema da to uradis i grupu od 12 ljudi, koji nisu tim, su nesto sasvim, sasvim drugo.

 

Rezonski je da se mozda proba sa njima, ali nije to nikakav garant za uspeh. Elem, obojica kolko znam imaju klubove, a nisam siguran ni da je to dobar metod. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Kobra jee morao biti na spisku..

Mozda ali na ustrb Ristica.

1 minute ago, Luchifer89 said:

3ojica smo u kolima, menjaćemo se.

Verujte mi, već sam zaboravio na utakmicu.

Nešto je tu definitivno trulo, kurcobolja u odbrani je bila na maxu

Nije kurcobolja nego smo losi.Jbg.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja sam lepo pricao da Jokic nije pobednik i da necemo uraditi nista a vi me svi napali,

 

 

 

Ovo je verovatno tradicionalno, da je uvek najbolji igrac kriv ako tim chokuje. Nebitno sto lik igra perfektan turnir i sto je i veceras imao index preko 40, on jebiga nije pobednik jer nije naterao Vasu, Gudurica, Lucica i Milutinova da dodju na utakmicu. Uz to nije ni samog sebe ubacio u igru kad smo se raspadali. 

 

Malo tjeze. Jokic je pobednik, isporucio je svoje, cak i vise nego sto treba. Trebali su ovi ostali pobednici, ovaj krem Evrolige da se pojavi na do or die tekmi, a ne da se standardno raspadaju kad god treba da odigraju nesto bitnije za Srbiju od rekreativo utakmica sa Holandijom i Finskom. 

  • Like 26
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da nije tu bas do selektora jer izgubili smo i sa Kokoskovim kod kuce od Italijana. Kiks je drzanje Jokica ispod 30 minuta, doduse to ne bi promenilo cinjenicu da nismo mogli nista da odbranimo u 2.pl, al bi barem napad bio bolji, jer se videlo cim Jokic izadje napad pocinje da stuca.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bode said:


Pa izmedju ostalog i to. Jadna je njegova kosarka, kada na nju gleda kao na odradjivanje posla. Nista ljubav, strast i uzivanje. Ili sto bi Ameri rekli "let's get the job done". Samo napred...

 

A otkud tebi da on ne uziva i nema strast. Zato sto na slobodne dane ne zeli da razmislja o kosarci nego se opusta uz nesto drugo? Mozda ga to opterecuje pa zeli da se opusti. Zasto mora da radi isto kao ti i Djuras koji evo tri dana pre release projekta ne moze da spava a ja spavam kao bebica i opet odradim posao. Eno Marko Pesic kaze da njegov tata po ceo dan razmislja o kosarci  i samo gleda utakmice i samo o tome prica pa je danas bio nemi posmatrac desavanja na terenu. 

 

 

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja npr kad je neki obican dan verovatno ne razmisljam o poslu

ali ako me za 2-3 dana ceka Go-Live velikog projekta na kome radim, onda samo o tome mislim

 

Pa i on razmislja tako kad je na poslu... u Efesu 😄

 

 

 

p.s cenim da Jokic izuzetno obozava da slobodne dane provodi gledajuci snimke NBA utakmica i taktike 😄 pa je mvp covek, svako ima nesto svoje. Nego vi gledate stvari iz sopstvene perspektive i svako ko ide drugim putem gresi. 

Taj Vasilije je bio MVP Evrolige i pored toga sto ne razmislja kao vi na slobodan dan o poslu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Posto ti na svoj slobodan i ceo vikend razmisljas o poslu. Ono nista zene pivo igrice knjiga muzika samo posao.  

U svoje ime cu reci - da, i u slobodno vreme se uglavnom bavim necim sto je vezano za posao - kada nisam fokusiran na porodicu. Nisam MVP, ali sam poprilicno uspesan u onome cime se bavim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

 

Obradovic, pa i Radonjic su likovi koji su se dokazali na klupskom nivou. Reprezentacija i turniri od po dve nedelje gde treba da nabijes formu na max, a imas dve nedelje priprema da to uradis i grupu od 12 ljudi, koji nisu tim, su nesto sasvim, sasvim drugo.

 

Rezonski je da se mozda proba sa njima, ali nije to nikakav garant za uspeh. Elem, obojica kolko znam imaju klubove, a nisam siguran ni da je to dobar metod. 

Jasno da je reprezentacija nesto drugo, ali ipak su ovo dobri treneri, evroligaski, i bice to jos ko zna koliko godina, a Pesic je svoje zavrsio.

 

Sto se tice ovog drugog, Ataman valjda vodi paralelno Efes i Tursku, a i Kokoskov je ako se dobro secam vodio i nas i Fener. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...