Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

31 minutes ago, DameTime said:

Lučić je prava osoba za kapitena, to je bar odluka selektora koju ne treba komentarisati. 

 

Naravno da jeste. Decko bio kapiten Partizana i naosvajao se titula. Ne bi bilo pogresno ni da je Kalina kapiten npr, al Lucha je svakako vise good guy i ide mi bolje uz tu ulogu.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Sve se slažem sa vama, ali nemojte mnogo da se nadate, imam utisak da je MJK ovogodišnji Karijev izum isto kao što mu je 2002. izum bio Koturović na 4.

 

Znam da ti to nije bila poenta, ali Kotur 2002... eeh

 

Bez gledanja podataka, rekao bih da je Kotur tada imao jedno 28 godina i veći prosek poena u Evroligi, nego MJK na basketu u kvartu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

 

Znam da ti to nije bila poenta, ali Kotur 2002... eeh

 

Bez gledanja podataka, rekao bih da je Kotur tada imao jedno 28 godina i veći prosek poena u Evroligi, nego MJK na basketu u kvartu.

Blizu

 

30g, prosek 10-13poena u EL

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

 

Naravno da jeste. Decko bio kapiten Partizana i naosvajao se titula. Ne bi bilo pogresno ni da je Kalina kapiten npr, al Lucha je svakako vise good guy i ide mi bolje uz tu ulogu.

 

Slažem se potpuno. Ima razlike između Luče i Kaline, ovo je bio bolji izbor. :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao jednu zelju pred 1/8f: da izbegnemo Ukrajinu.
Jednostavno,bojao sam se nekog performansa nasih ljudi na tribinama..neko provociranje Ukrajinaca i dokazivanje srborustva. Taj scenario je izbegnut sto je odlicno jer fokus ide samo i iskljucivo na teren i kosarku.

I,da..banujte Meka..zabrinjava ovo njegovo optimisticno izdanje. Sasecite to u korenu,dok je vreme :classic_biggrin:

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, displejnejm said:

Gospodin Avdija. Dosta je pričao o našoj reprezentaciji.

 

 

Mnogo mi je žao što se Deni odlučio za Izrael, iako mu je otac preporučivao Srbiju. Izgleda da je mali imao i praktičnih razloga - izraelska vojska od 3 godine da je odabrao nas...

 

Kako to mislis? Mozes li da pojasnis bold? 

Link to comment
Share on other sites

⬆️U Izraelu je obavezno služenje vojnog roka u trajanju od 3 godine, pravilo važi i za žene. Samo "VIP" ličnosti mogu da izbegnu, ili odlože vojsku u full trajanju, poput istaknutih sportista. Deni je npr. samo kratko bio na odsluženju tokom 2020., za vreme prekida košarkaške sezone zbog Covid-a. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2022 at 12:06 AM, UDresuKvinsiMilera said:

Sljaka preuzimanje kad mu je telo neverovatno ali rotacije koje zaboravi, faulovi pri sutu i slicne brljotine bas kvare utisak.Ja ga barem ne znam kao takvog,mozda je malo olabavio sa tim zadacima poslednje 2 godine u Bajernu otkako je tako bitan u napadu.

Pesic je i preuzeo recimo onu akciju iz Bajerna posle auta gde on prima loptu uz liniju i odmah se dize sa poludistance,sada toga nema vise,jer je promasivao masivno.

Moze sa svojim predispozicijama i svojim saigracima dosta vise kontri da istrci...ma moze svasta a doprinos za sada mu nije veci od Kuridzinog.

 

Ne znam verovatno sam malo subjektivan jer samocekivao dosta od njega ali je realno da je ovo njegovo bledo izdanje.

 

 

 

On 9/9/2022 at 12:44 AM, Geronimo said:

Lucica u napadackim setovima je Kari fino ispostovao. Cini mi se da imamo vise akcija za njegov sut iz skracenog kornera (primetio sam jednu akciju iz ceonog auta, kao i bar jednu iz igre, gde ulazni pas ide sa kapice). Mnogo bi nam znacilo da to krene da upada, bas mu je izaslo iz kosa sve sto je moglo, totalno kontra onog kako je bilo u Bajernu. Zamor materijala, zeznuti odbrambeni zadaci su verovatno uzrok. Ali mudonja kakav je on ce krenuti da to bocka, siguran sam  Svakako nam Kalinin i Lucin sut znace da otvorimo prostor, na tome se igra dosta zasniva (ok, zasniva se na Jokicu, ali da on lakse moze da operise sut je prebitan). 

Ne stoji isti covek iza ova dva naloga samo da razjasnim😄.

Jos si @Geronimo ovo konstatovao samo malo sata posle mene..

Vala ne znam da li mu je bas izlazilo.poslednji sut koga se secam iz te akcije je zavrsio na ivici table jer je simuliarao faul,tacno od tad nema te akcije.No dobro poenta je da ne pogadja a da bi morao.

 

 

 

edit:kvote za osvajanje

Grcka 3,66 pa je to 27,3%

Slo 4,04 ili 24,8%

Srb 4,46  22,4%

Fra bas pala na 10,2

 

E sad ne kladim se pa nemam osecaj ali moguve da bi i  mi i Slo u duelu sa Grckom bili favoriti,ipak su nase kvote vece zbog tezeg zreba.A mi bi mozda cak i bili fav protiv Slo.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, displejnejm said:

U Izraelu je obavezno služenje vojnog roka u trajanju od 3 godine, pravilo važi i za žene. Samo "VIP" ličnosti mogu da izbegnu, ili odlože vojsku u full trajanju, poput istaknutih sportista. Deni je npr. samo kratko bio na odsluženju tokom 2020., za vreme prekida košarkaške sezone zbog Covid-a. 

Ukoliko je dvojno državljanstvo zakonski dozvoljeno (kao što npr. Francuska dozvoljava neograničen broj drugih državljanstava), onda po međunarodnim konvencijama imaš pravo da biraš povoljniji tretman, na primjer ako se u Izraelu služi vojska, a u Srbiji ne, imaš pravo da u Izraelu kažeš da na osnovu srpskog državljanstva nisi vojni obveznik. Znam momke Sirijce iz Latakije kojima je majka Srpkinja, zbog srpskog državljanstva nisu vojni obveznici, čak ni u sred rata ih niko nije cimao.

 

Sa druge strane, koliko mogu da nađem na internetu, Izrael nije nimalo liberalan po pitanju dvojnog državljanstva i jedini slučaj gdje je isto eksplicitno dozvoljeno njihovim zakonom je u slučaju Jevreja rođenih u inostranstvu koji imigriraju u Izrael, oni ne moraju da se odreknu državljanstva koje su stekli rođenjem.

 

Prema tome, Deni Avdija ili ima srpski pasoš koji ne smije da pokaže u Izraelu (kao što pola Crne Gore ima srpska dokumenta koja ne smiju da pokažu pred crnogorskim državnim organima) ili uopšte nema naše državljanstvo nego Zufer priča priču za srpsko tržište (što me uopšte ne bi iznenadilo, lik baš ima potrebu da se dopadne, sjećam se 2010. kad je Partizan dobio Makabi u TA da je bio maltene u fazonu ma jesam ja bio kapiten Zvezde, ali sam i tada navijao za Partizan)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...