Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

6 minutes ago, Drug Crni said:

Moram priznati da su mi ove utakmice nezanimljive. Jednostavno,rivali su nam nedostojni i dobijamo maltene sa pola gasa.
Uvek vise volim jednog neugodnog protivnika u grupi,da nas malo testira.

Ovako mi malu neprijatnost cini pomisao na eliminacionu fazu. Posebno tu prvu utakmicu.

 

To je zato što misliš da su Italijani/Hrvati mnogo bolji od Finske 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Predivna igra, ovo vraća u detinjstvo kad su na ovaj način momci u plavom gazili redom :64:

 

Sad sam bacio pogled i na live temu i tamo nađoh gomilu upisa u kojima se poziva na odmaranje Jokića, a neko je čak izrazio želju da se u poslednjem kolu odmara kompletna petorka. Kakvi ste to ljudi, navijači? To je nešto što često čujem i od drugara i što nikad neću i ne mogu razumeti i to su upisi na forumu koji mi izazivaju bes gori od bilo kog izazvanog zbog lošeg poteza naših momaka na terenu. Shvatam ja da igračima treba predah, ali ja kao navijač nikad ne mogu želeti najboljeg na klupi, već želim da ga gledam svih 40 minuta, to je valjda lepota sporta, gledati najbolje kako demonstriraju znanje i umeće i razbijanje protivnika uvek što većom razlikom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Moram priznati da su mi ove utakmice nezanimljive. Jednostavno,rivali su nam nedostojni i dobijamo maltene sa pola gasa.
Uvek vise volim jednog neugodnog protivnika u grupi,da nas malo testira.

Ovako mi malu neprijatnost cini pomisao na eliminacionu fazu. Posebno tu prvu utakmicu.

 

Ne slažem se, naročito za ovu utakmicu. Kidali smo i u odbrani i u napadu od samog starta, a pritom je Finska bolja ekipa ili bar egal sa onima koje su uspele da iznenade favorite ovde.

 

Večeras me posebno oduševilo što nije bilo klasičnog garbidž tajma iako smo utakmicu rešili posle 15 minuta. Svaka čast i Fincima i našima kako su igrali na 30 razlike. 

 

Nedović je lepo uhvatio ritam, Davidovac takođe, ostali već jesu tamo gde treba da budu. Ja sam uživao, ovo je kad se uzme sve u obzir bilo savršeno veče.

 

Bravo za naše momke.

  • Like 20
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChrisJudd said:

 

To je zato što misliš da su Italijani/Hrvati mnogo bolji od Finske 

Nije samo zato.

Drugacija je psihologija..sve su to do or die utakmice..moze se zalomiti i neizvesna zavrsnica..nadam se da cemo se kroz tu prvu (valjda je to osmina finala?) "uvesti" u zavrsnicu turnira kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bila poezija. Zavrsnih pet minuta prvog poluvremena su mlevilica u kojoj bismo samleli apsolutno svaku reprezentaciju ovde. Intenzitet i odbrana u kojoj svi preuzimaju sve a istovremeno nema nikakve razlike u tome ko koga cuva je neverovatan.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Drug Crni said:

Moram priznati da su mi ove utakmice nezanimljive. Jednostavno,rivali su nam nedostojni i dobijamo maltene sa pola gasa.
Uvek vise volim jednog neugodnog protivnika u grupi,da nas malo testira.

Ovako mi malu neprijatnost cini pomisao na eliminacionu fazu. Posebno tu prvu utakmicu.

 

S tim sto ovaj nivo koji smo prikazali u ovom mecu je apsolutno sigurno nedostizan za bilo koga na ovom prvenstvu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne može više sa tim ekipama da bude više do or die kada imamo Jokića. Oni takvog igrača nemaju u svom sastavu. Na stranu što i pored njega imamo mašinu od tima, kao što su Micić, Kalinić, Lučić, Nedović i duboka klupa.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ovo je bila poezija. Zavrsnih pet minuta prvog poluvremena su mlevilica u kojoj bismo samleli apsolutno svaku reprezentaciju ovde. Intenzitet i odbrana u kojoj svi preuzimaju sve a istovremeno nema nikakve razlike u tome ko koga cuva je neverovatan.

Svaka ti je Njegoseva, ali o'ladi brale sa pohvalama malo. Treba te sacuvati od gnevne rulje najebemo li u polufinalu,cetvrtfinalu 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

Svaka ti je Njegoseva, ali o'ladi brale sa pohvalama malo. Treba te sacuvati od gnevne rulje najebemo li u polufinalu,cetvrtfinalu 😄

 

Poceo sam da budem u pravu odmah (za razliku od nekad kad sam u pravu posle nekog vremena), pa surfujem jbg. 😄

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Hrvati su krs od ekipe, da nema Simona mislim da bi ispali iz grupe.

 

S druge strane, uglavnom smo igrali jako teske utakmice sa njima, a obicno smo bili kvalitetniji. Ipak bih pre Zabare, posebno u eliminacionoj utakmici, a koja se nece igrati u Italiji.

 

Mislim da sansa za krug od 3 ekipe tamo nije velika, danasnja pobeda Ukrajine od 11 razlike je velika, rekao bih da su oni sigurno pobegli od nas.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, unagi said:

Ako Poljaci sutra dobiju Holandiju mi cemo bukvalno u zadnjem kolu znati skoro ceo braket i moćićemo da kalkulišemo u koji deo žreba da odemo. 

 

Da je Bogdan ovde ne bi to gledao, ovako nije loše da se malo i kalkuliše.

 

Isti nam je djavo. U cetvrtfinalu ili polufinalu svakako igramo protiv nekoga ko potencijalno moze da nas izbaci.

 

Kao sto sam rekao pre prvenstva, ako ides na zlato, potpuno je nebitno da li ce najteza utakmica pre finala biti cetvrtfinale ili polufinale.

 

Plus sto je to samo papir, do sada smo vec dovoljno videli da mozemo da kazemo da ne postoji toliko jasna diferencijacija izmedju favorita pa da sad kalkulisemo kao da je Drim Tim u kosturu.

 

Dobijamo sve, nek drugi kalkulisu da nas izbegnu i igraju za srebro i bronzu.

 

Ne zanima nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...