Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

2 minutes ago, Besni lala said:

 

Hmmm - Zverev je "dobijao" Nadala ove godine na RG-u, do povrede.

Ne znam,doduše, da li si to gledala?

 

Jedan izuzetak, ali cak i tu je imao milion sansi da ranije resi set, ali je svaki put usrao i na kraju se i povredio.

Jednostavno Zverev nema pobede nad top 10 igracima na slemovima, mislim da je ove godine na RGu prvi put to i uradio kad je dobio Alkaraza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Besni lala said:

 

Hmmm - Zverev je "dobijao" Nadala ove godine na RG-u, do povrede.

Ne znam,doduše, da li si to gledala?

Sta znaci to "dobijao"? 

Ja koliko se sjecam bilo je 1-0 u setovima za Nadala i 6-6 u tajbrejku drugog seta. To se zove dobijanje?

2 hours ago, alcesta said:

Ne mora loš servis imati veze sa ranijom povredom. U svakom slučaju nema šta da brine za konkurenciju. Evo ispao i Hurkač od Ivaške :classic_laugh:

Za Rafu će najveća opasnost izgleda biti on sam :classic_biggrin:

 

Promijenio je mehaniku, cini mi se da ranije hvata lopticu. Dosta je stegnut u tim pokretima.

Mozda je vise u glavi da se oslobodi te bojazni da opet ne pukne misic.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Sta znaci to "dobijao"? 

Ja koliko se sjecam bilo je 1-0 u setovima za Nadala i 6-6 u tajbrejku drugog seta. To se zove dobijanje?

 

Dobijao ga je po igri - rezultatski se lomilo - Nadal  se vukao po terenu dok je Saša leteo.

Zato sam i pitao @Boxy da li je gledala meč.

Rezultat ne priča sve baš uvek.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Besni lala said:

 

Dobijao ga je po igri - rezultatski se lomilo - Nadal  se vukao po terenu dok je Saša leteo.

Zato sam i pitao @Boxy da li je gledala meč.

Rezultat ne priča sve baš uvek.

 

 

Gledala sam, ali i u takvom odnosu gde se Nadal vukao, a Zverev leteo, Nadal je vodio i ko zna sta bi bilo i u tom TBu jer ako se dobro secam, Zverev je propustio poprilican broj sansi da resi set.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Au koliko samo sramotnih poraza nekih tenisera -> Kec od Gaskea mislim stvarno, jeste Risar u solidnoj formi i trudi se u odnosu na godine i sve, ali stvarno nisam ocekivao da ce Kec da izgubi mec. Par meseci unazad, urnisao ga je na Serbian Openu, a sada gubi mec na slemu...  Nakasima je isto kul lik i dobar igrac, al i Dimitrov se propisno obrukao bas da set ne uzme.. Ika IVaska je isto zeznut, meni ispadanje Hurkaca nije neko iznenadjenje... 

 Samo fali da metalni kuk Marej izbaci Beretinija, da penzosi potpuno raznesu prime tenisere ovde.. 

 

 Seka vcrs u 3r protiv Tomljanovic, bice fajta.

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Besni lala said:

Ehhh - Šatrije i Nadal ...

Tu se završava svaka diskusija izgleda.

 

get-me-coat.gif

Pa dobro, nećemo o Šatrijeu, može i o RLA, Medvedev je izgledao mnogo bolje tamo nego Zverev u tom meču na RG.

40 minutes ago, Miki28 said:

Sta znaci to "dobijao"? 

Ja koliko se sjecam bilo je 1-0 u setovima za Nadala i 6-6 u tajbrejku drugog seta. To se zove dobijanje?

Promijenio je mehaniku, cini mi se da ranije hvata lopticu. Dosta je stegnut u tim pokretima.

Mozda je vise u glavi da se oslobodi te bojazni da opet ne pukne misic.

Menjao je on više puta tehniku servisa za USO, par godina je bilo ono otkud mu odjednom ovaj servis, kao da ga izvuče specijalno za USO i posle ga nema nigde. Tako da možda opet tu nešto eksperimentišu, ali u ovom kontekstu mu i ne treba bolji servis nego što ga sada ima.

Umesto Gaskea trebalo je da igra s Kecmanovićem, ali kako stoje stvari ne vidim da bi Miomir imao više šanse. Izgleda da je i njemu i skoro celoj mlađoj generaciji nemoguće da održi formu duže od par meseci po sezoni. Biće nezgodno kad bude branio gomilu bodova...

 

Link to comment
Share on other sites

Gledam Tommyja i Caspera, tri tb-a u za sada, Ruud vodi 2:1, i čini mi se da je tokom završnice trećeg seta u svakom kadru bio ovaj prvi jedno 15 min bez prestanka 😁 

Osim toga, moram da primetim da nema logike da igrači nose iole slične majice, (Jedan je u crveno-beloj, a drugi u bordo-beloj). Nebitno publici, ali za tv previše liče, ako to ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Ja tek sad vidim kolika je nepravda da Medvedev i Kirjos imaju potencijalan duel u osmini finala.

Sad kad Kirgios ispadne od Vulfa :classic_biggrin:

 

Što se tiče slične ili iste garderobe, to i mene nervira, a posebno kad igrači/ce imaju istog sponzora i pojave se na terenu kao da ih gledaš u ogledalu. Mogli bi bar da im daju nešto kao domaće i gostujuće dresove za takve prilike. Mada, šta tek reći za Vimbldon onda...

Link to comment
Share on other sites

Vecina vas spava, a Tomljanovic je upravo izbacila S. Williams, 7:5, 6:7, 6:1. Dobar, zanimljiv mec. Necu puno o igri, pogledacete replay...

Samo da kazem, poslednji gem je trajao 15 minuta!

 

Predvidivo, publika je navijala za Williams. Ali, sramotno (i tipicno za njujorsku publiku), Tomljanovic je dobijala najsnazniji aplauz - kad bi napravila duplu... Krmci!

 

edit: slovca

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne volim Serenu, nikad je nisam ni volela, al eto večeras mi je na kraju ipak bilo žao što je gotovo...

 

A ovo što Danil igra je sramota za jednog GS šampiona...taj stav, nonšalancija...s druge strane Kirios potpuno suprotno.Ne znam dokle će stići, al bar igra i daje pristojne izjave...

Link to comment
Share on other sites

Ima neke poetike u sportu..Sereninu karijeru je "okoncala" teniska Connie Corleone..eto,bio je potreban tako neko da zauvek eleminise jednu od najboljih svih vremena.

Gledao sam prva dva seta..i slazem se za Zoranom u potpunosti. Ne samo da je publika gromoglasno pozdravljala Ajline duple greske,vec su se snazni aplauzi mogli cuti vec i nakon promasenog prvog servisa. Medjutim,imponovala je mirnoca rodjene Zagrepcanke u takvim momentima. Sjajno je (od)reagovala na celu atmosferu. Inace mislim da ima jako dobru glavu..treba da dotera neke elemente u igri da bi se ukljucila u vrh zenskog tenisa.

O Sereni cu napisati nesto vise na drugom topiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ovaj mec mi se izuzetno gleda, Bruksbisa vs Alkaraz.

Nije slucajnost sto je Bruksbisa polomio Corketa, osvaja Sinsija, za Lajovica da i ne pominjemo, i deluje da je sad u dobroj formi. Kad je on u dobroj formi, na betonu je stravicno opasan za najjace kada ima svoj dan. Ne bih se iznenadio da slavi vcrs. 

 

Beretka ima sansu za dobar rezultat. Sledece kolo Fokina gde je svakako favorit i moze da slavi, a onda Rud-Moutet. Rud je odlican, ali za cetvrtfinale pozeljan rival..

Link to comment
Share on other sites

Tiafo je gubio 2-5 u prvom setu (2 brejka zaostatka) , spasao 2 SL na 5-4 za Svarcija, potom u TB gubio 3-6 i izvukao na kraju sa 9-7 odigravsi spektakularan poen. Svarcman je izasao na mrezu, odigrao odlican poluvolej, nekako je stigao Tiafo i podigao lopticu i ubacio je na samo liniju pored Diega... 

 

 Ika Ivaska dobio prvi set protiv Muzetija, napravice bas dobar rezultat na ovom turniru. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...